vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

103 επισκέπτες, 2 χρήστες
th3ofilos, manoslykos

Twitter

Ποιος πιστεύετε πως είναι ο καλύτερος ιδιοκατασκευής-επισκευάσιμος ατμοποιητής ?

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Μια ενδιαφερουσα ψηφοφορια θα ηταν " ποιον επισκευασιμο θα θελατε να κερδισετε σε μια κληρωση "  ;)

Αυτό θα περιόριζε τις επιλογές σ' αυτούς που δεν έχουμε (υποθέτω ότι δεν θα θέλαμε να κερδίσουμε κάποιον που έχουμε ήδη).

Καλύτερη θα ήταν "Αν η γυναίκα σας πέταγε όλους τους ατμοποιητές σας από το μπαλκόνι, ποιόν θα προσπαθούσατε να σώσετε;"  :))

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Λάθος..
Εχουμε ξαναπεί οτι το μόνο που σου λείπει όταν έχεις ΙΑΤΤΥ, είναι ένας δεύτερος ΙΑΤΤΥ... :tongue_smilie: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
ναι αλλα ετσι ο Βουγιου δεν θα μπορεί να ψηφίσει ιΑττυ!!!!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Ναι ο συγκεκριμένος μάλλον δεν χρειάζεται δεύτερο...αλλά εικοστό δεύτερο... :laugh1: :laugh1: :laugh1:
(Πλακίτσα κάνουμε Βουγιου...)

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Λάθος..
Εχουμε ξαναπεί οτι το μόνο που σου λείπει όταν έχεις ΙΑΤΤΥ, είναι ένας δεύτερος ΙΑΤΤΥ... :tongue_smilie: :laugh1:
Το ξερω πως ειμαι το ατμιστικο σου ινδαλμα  8)


Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Ναι αλλά κι εγω σου πρότεινα τον steam machine δεν έχεις παράπονο...  ;)

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
να προσθεσω οτι με το κατσικι και το προβατο,ολοι μου οι ατμο ανεβηκαν πολλες κατηγοριες. τωρα ατμιζω τον oofs στο κατσικι,και χανω την οθονη απο το ντουμανι!!
παιζει μεγαλο ρολο επανω σε τι θα δοκιμασεις ενα ατμο!!

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Ναι ο συγκεκριμένος μάλλον δεν χρειάζεται δεύτερο...αλλά εικοστό δεύτερο... :laugh1: :laugh1: :laugh1:
(Πλακίτσα κάνουμε Βουγιου...)

ναι αλλα ετσι ο Βουγιου δεν θα μπορεί να ψηφίσει ιΑττυ!!!!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Eν τελει ειναι να μην σου βγει το ονομα..... :tongue_smilie:
 
 :laugh1:   :laugh1:   :laugh1:   :laugh1:   :laugh1:
 

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Ναι αλλά κι εγω σου πρότεινα τον steam machine δεν έχεις παράπονο...  ;)
Αριστη επιλογη  :thumpup:
Εχει γινει ο βασικος μου ατμο . Και οι δυο ιαττυ ετοιμαζουν τα χαρτια τους για συνταξη  :))

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Κατά την γνώμη μου η πηνελόπη είναι το πραγματικό update του Οδυσσέα. Μικρότερο κεραμικό κατα 1mm που απογειώνει την γευση, λεπτοτερη καμπάνα υποδοχης του ατμού που εκεί πιστευω οφείλεται το τρελό της κτύπημα, φοβερό επιστόμιο που για να κάψει πρέπει πρώτα να το έχεις κάψει :idiot1: και διαχειρίζεται όσα watt και να της δώσεις το ίδιο καλά με τον οδυσσέα. Επίσης είναι ο πιο όμορφος ατμοποιητής που υπάρχει κυρίως λόγο των ήρεμων γραμμών της και για πρωτη φορά φοβάμαι πως ενα clear window θα έκοβε απο την αισθητική της . Νομίζω πως αν υπήρχε τρόπος να βαλουμε το επισκευασιμο μέρος και την καμπανα της πηνελόπης στον οδυσσέα θα μπορούσαμε να μιλάμε για εναν σχεδόν τέλειο άτμο και για μια πραγματική αναβαθμιση. Ο Θανάσης με μπέρδεψε με το update του οδυσσέα και ακόμα δεν εχω ξεκαθαρίσει τι ειχε στο μυαλό του όταν το έκανε. Νομίζω οτι η πηνελόπη με το σωστό mod θα απογειωθεί και θα τοποθετήσει τον γευστικό πήχη πολύ ψηλά καθώς η συμπεριφορά της τόσο στα καπνικά όσο και στα γλυκά είναι ισορροπημένη και ουδέτερη χωρίς να αλλοιώνει τις γευσεις των υγρών. Το ντουμάνι της όπως όλων των gg ατμοποιητών είναι θαυμάσιο. Νομίζω οτι άνετα θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ως η "ήρεμη δύναμη" των ατμοποιητών. Για όσο όμως καιρό δεν βρίσκει το ταίρι της θα είναι δεύτερη στην προτίμηση μου μετά τον Οδυσσέα που είναι πραγματική καινοτομία στην εξέλιξη των ατμοποιητών. H σειρά των gg παραμένει κορυφαία και θα παραμένει καθώς έχει ακριβή έλεγχο και ρύθμιση του υγρού κάτι που κανείς άλλος ατμοποιητής δεν προσφέρει ακόμη και σήμερα. Καθαρό ggts λοιπόν φρέσια μπαταρία είναι για μένα ακόμη η κορυφαία ατμιστική εμπειρία που κρατάει κανα τεταρτο ;D :laugh1:  :tongue_smilie: 

Από την άλλη o steam machine είναι μόνιμη προέκταση του χεριού μου μιας και προσφέρει απροβλημάτιστο άτμισμα, υπέροχη γεύση, απλότητα, διακριτική εμφάνιση και συνεχή υποστήριξη από τον καταπληκτικό κατασκευαστή του.

Οποτε η λίστα μου εχει ως εξής για ξεχαρμάνιασμα:

1.Οδυσσέας+ggts
2. Πηνελόπη+atmomixani pipe by kalafan (τρελά ρεύματα) ή ego
3. Steam Machine +ego
4. ΙATTY και GGTS (ποτέ κάτοχος, μόνο δοκιμές)
5. Genesis v2+Picollo
6. RCA

Αν μιλήσουμε τωρα για all day vaping¨

1. Steam machine με διαφορά
2. Genesis type
3. RCA

Δεν πήρα ακόμη μέρος στην ψηφοφορία. Ειμαι μπερδεμένος :confused1:  :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2012, 23:54 από Discordia »

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
 
Eν τελει ειναι να μην σου βγει το ονομα..... :tongue_smilie:
 
 :laugh1:   :laugh1:   :laugh1:   :laugh1:   :laugh1:

Καλύτερα το μάτι παρά ο ΙΑΤΤΥ... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :bye:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Τελείωσε η ψηφοφορία;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Η ψηφοφορία λήγει: Οκτώβριος 29, 2012, 23:39:39

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240706 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500520 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 153 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12428 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110776 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan