vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

209 επισκέπτες, 5 χρήστες
npaolo, Jorge, tibolaso, gfilip, manoslykos

Twitter

Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #945 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2016, 18:58 »
ναι.. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος giorgos1975m

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #946 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2016, 18:39 »
Καλησπερα παιδια επειδη ηδη θεωρω οτι εζω παιδευτει αρκετα . Και επειδη γενικα δεν μπορω να κατσω ησυχος με τρωει να δοκιμασω την τυχη σε επισκευασιμους . Εκει θελω τη βοηθεια σας οποις μπορει ο ναυτιλοσ μου φανηκε σφιχτος ο μελο με την 1.8 στο μισο ανοιγμα μια χαρα . . Τι κανουμε λοιπον οεο ????
Ενα μικρο τιπ δοκιμασα την 0,3 του μελο με εκαιγε και εμεινα στην σιγουρια της 1,8 (αυτο το λεω μηπως βοηθαει καπου στην ερωτηση μου )

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 539
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #947 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2016, 19:10 »
Ότι και να σου πούμε,  πάρε απλά έναν εύκολο για αρχή,  τύπου avocado,  fodi. Σε λίγο θα σε βομβαρδίζουν με kayfun,  phenomenon,  cloudone... άστους για αργότερα  ...

Αποσυνδεδεμένος Popolaros

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #948 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2016, 19:43 »
δοκίμασε με  avocado,ειναι αρκετα εύκολος στο στήσιμο του και σε χαμηλή τιμή 

Αποσυνδεδεμένος kyriasgr87

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #949 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 00:58 »
Μιας και μιλάμε για αβοκαντο παιδιά και εγώ δεν είμαι πνευμονικος ατμιστης με τον συγκεκριμένο μπορείς μόνο πνευμονικες ; δηλαδή το airflow είναι στον Θεό;

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #950 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 01:01 »
εχει ρυθμιση αερα....................στην μια τρυπα,για εμενα,η αποδοση του δεν ειναι καλη.θελει πολυ αερα για να δουλεψει σωστα

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #951 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 01:02 »
δε σε τρώει να δοκιμάσεις και τις πνευμονικές μπας και μείνεις σε αυτές?

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #952 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 01:58 »
Μετά από 6 μήνες με το Ναυτίλο, νομίζω έφτασε και η δικιά μου ώρα...

Απαραίτητα:
Πρόσβαση στο ντεκ χωρίς να χρειάζεται να αδειάσουν υγρά
Χωρητικότητα 4+ ml
Δυνατότητα για μονά στησίματα σε χαμηλά watt. Δεν έχω σκοπό να αλλάξω το 30άρι istick.
Από θέμα αέρα, να βγάζει στο περίπου την 3η τρύπα του Ναυτίλου. Δε με ενδιαφέρουν οι πνευμονικές, αλλά δεν είμαι και απόλυτα αρνητικός.

Ευπρόσδεκτα:
Γεύση, αν και υποθέτω οτι και να πάρω θα είναι η μέρα με τη νύχτα με το Ναυτίλο.
Όσο το δυνατόν πιο εύκολο γέμισμα.

Budget: Γύρω στα 50 ευρώ. Δε με νοιάζει να είναι μεταχειρισμένος από δω μέσα ή κλώνος.
Απ' όσο έχω καταλάβει χρειάζομαι κάτι σε velocity deck ή κλωνοKayfun;

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #953 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 02:51 »
Επειδή τα πράγματα έιναι δύσκολα γενικότερα,θα σου έλεγα να πάρεις με αυτά τα χρήματα, ενα cloud one και ενα Τηλέμαχο απο φαστεκ... κλώνοι φυσικα

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #954 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 04:20 »
@Foyle
Μιας και κανω πνευμονικες δεν γνωριζω κανενα περα απο τα κλωνοKayfun σε αυτο το ειδος. Ο kayfun v5 που εχω δοκιμασει εχει τοσο καλη γευση που παρηγγειλα κι εγω εναν φαντασου που δεν κανω τετοια τζουρα. Εχει προσβαση στο deck χωρις να αδειασεις υγρο και 4ml χωρητικοτητα που αν βγαλεις το τζαμακι και βαλεις το μεταλλικο τανκ που εχει μαζι παει 5ml. Το deck επισης το χω στησει και ειναι το πιο ευκολο και γρηγορο που εχω στησει πανω. Το να βαλεις βαμβακι που ειναι συνηθως διαδικασια που μπορει και να μην πετυχει με την πρωτη, ειναι γελοιο στον kayfun. Ενα βαμβακι που μου βγαζει καμμενο σε οτι κι αν εχω στησει, εκει δεν καηκε ποτε οσα watt κι αν το πηγα επιτηδες για να δω ποσο καλα δουλευει σαν ατμοποιητης. Το πηρε φιλος μου για πρωτο επισκευασιμο και τα τεσταρα ολα, τωρα το παιδι το χει πιπιλα. Πραγματικα κι εγω δεν περιμενα να ναι τοσο καλος και ηταν κλωνος σκεψου. Το μονο που με χαλασε ειναι πως ειναι ψηλο αλλα ενταξει στα 4+ ml δεν θα βρεις κατι πολυ πιο μικρο.

Απο κει και περα μονος του εχει λιγο πνευμονικη τζουρα ο V5 (ελαχιστα πνευμονικη μην φανταστεις), πουλανε ομως και κατι εξτρα MTL KIT με ενα 10ρικο που τα βαζεις ευκολα στο deck και τραβαει τσιγαρισιες οπως τις θελεις και τις εχεις συνηθισει εσυ. Ελλαδα kayfun v5 και αυτο το extra μαζι 50αρι πανε, απο κινα μπορεις να παρεις τον ατμοποιητη και το εξτρα απο ελλαδα και να γλυτωσεις 18-20 ευρω, να παρεις και καναν αλλο κλωνο αν θες.

Σου ειπα την πιο δημοφιλη επιλογη που την εχω δοκιμασει, σκεψου ομως και του Αποστολου και των επομενων γιατι μονο στο kayfun περιοριζονται οι γνωσεις μου σ'αυτο το ειδος τζουρας :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #955 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 08:25 »
Μετά από 6 μήνες με το Ναυτίλο, νομίζω έφτασε και η δικιά μου ώρα...

Απαραίτητα:
Πρόσβαση στο ντεκ χωρίς να χρειάζεται να αδειάσουν υγρά    το εχει kayfun V5 mini ..

Χωρητικότητα 4+ ml     χωράει  3,2 εμελ αλλά σε 30" έχεις ξανά γεμάτο τανκ..

Δυνατότητα για μονά στησίματα σε χαμηλά watt. Δεν έχω σκοπό να αλλάξω το 30άρι istick. το έχει και αυτο.. 

Από θέμα αέρα, να βγάζει στο περίπου την 3η τρύπα του Ναυτίλου. Δε με ενδιαφέρουν οι πνευμονικές, αλλά δεν είμαι και απόλυτα αρνητικός. Ναυτίλου τζούρα έχει μόνο < ο eviva & Phenomenon zest> άλλα με  κιτ για ποιο  σφιχτή τζούρα έρχεται στα ίδια επίπεδα.. 

Ευπρόσδεκτα:
Γεύση, αν και υποθέτω οτι και να πάρω θα είναι η μέρα με τη νύχτα με το Ναυτίλο. ακριβώς έτσι..  

Όσο το δυνατόν πιο εύκολο γέμισμα. το ευκολότερο  

Budget: Γύρω στα 50 ευρώ. Δε με νοιάζει να είναι μεταχειρισμένος από δω μέσα ή κλώνος. καινούργιος απο κίνα 24 $ με λίγη υπομονή για να έρθει.. 

Απ' όσο έχω καταλάβει χρειάζομαι κάτι σε velocity deck ή κλωνοKayfun; κλώνο Kayfun και θα με θυμηθείς.. 

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #956 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 08:47 »
Γιώργο, επειδή αυτόν τον V5 mini από SXK τον έχω βάλει στο μάτι και από ότι καταλαβαίνω είναι κινέζικη πατέντα. Να σε ρωτήσω αν παίρνει τα ίδια αναλώσιμα (ο-rings κλπ) με τον V5....

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #957 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 09:31 »
είναι ακριβώς τα ίδια ..το μόνο που αλλάζει είναι τζαμι καμπάνα το πάνω καπακι  και τριπ τιπ τίποτα άλλο , αλλά σε γεύση είναι πολύ καλύτερος απο των μεγάλο λόγο κοντύτερης καμπάνα και όλα τα εξαρτήματα  του μεγάλου κάνουν στων μικρο ς.. καρατσεκαρισμενο αυτο  

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #958 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 09:35 »
Ευχαριστώ πολύ Γιώργη. Περισσότερο νοιαζόμουν για τα o-rings, για να μπορώ να τα αντικαταστήσω με του γνήσιου V5.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #959 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 09:37 »
@Foyle 
πρωτο επισκευασιμο κι εγω kayfun (κλωνο) ειναι παρα πολυ ευκολος στο στησιμο και ολα τα υπολοιπα περι γευσης που ανεφεραν οι υπολοιποι που γνωριζουν και περισσοτερα ...εχω τον v3 και περιμενω να ερθει και ο 5 ... :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem