vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 5 χρήστες
redvw74, johnath, lounik, camber, Milarepa

Twitter

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΛΗΛΟΤΕΡΑ ΥΓΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ Η.Τ

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Τελικα μαλλον σταθηκα τυχερη στην αρχη μου...

Απο αλλους που ειχα δοκιμασει βανιλια και το αλλο που υποτιθεται οτι μοιαζει με μαλμπορο μου ηταν αδιαφορα...

ξεκινησα με tribeca και torque..και μου αρεσαν και τα δυο...Το πρωτο για το μεγαλυτερο διαστημα της μερας και το torque για να αλλαζω λιγο τη γευση ανα διαστηματα...To tribeca που φαινεται πιο ουδετερο ενω το torque αφηνει μια αισθηση γλυκου καπνου στο τελος..
Για επομενη παραγγελια σκεφτομαι να κρατησω το tribeca και να παρω να δοκιμασω το freedom και το captain jack...
Και μολις ξεπερασω λιγο το συνδρομο του πρωην καπνιστη θα ηθελα να δοκιμασω και καμια γευση σοκολατα αλλα φανταζομαι σε διαλλειματα απο τα αλλα... :D

ααα τσιγαρισια γευση ετσι οπως την ειχα στο μυαλο μου δεν αποδιδει κανενα απο τα δυο αλλα μαλλον καλυτερα γιατι τελευταια φορα που προσπαθησα να αναψω τσιγαρο χτες αηδιασα ... :thumpup:(το ξερω ακουγεται περιεργο κι εγω δεν το περιμενα) 8)

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
αν και δεν εχω δοκιμασει ακομα πολλα υγρα θα πω οτι σιγουρα αυτο που καταλαβα ειναι οτι προτιμω τις πιο τσιγαρισιες γευσεις και καθολου τις γλυκες..
προχθες μου εδωσε ενας φιλος να δοκιμασω γευση "μπανανα"..στις πρωτες 2-3 ρουφηξιες εντυπωσιαστηκα με την γευση μιας και ηταν εντελως μπανανα με ολη τη σημασια της λεξης.
Ε μετα την 3 ρουφηξια ηθελα να κανω εμετο!με μπουκωσε αυτη η γλυκιλα σε ασχημο βαθμο! :eyesplash:
επισης εχω δοκιμασει και σοκολατα και μηλοπιτα και καραμελα, Χ σε ολα εβαλα! :thumpdown:

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν ξερει κανεις σε ποια υγρα το ατμισμα τους δεν μυριζει στον χωρο,
γιατι για παραδειγμα η καραμελα δεν παιζεται!μιλαμε μυριζει ολο το δωματιο μετα απο λιγο!εγω τα θελω εντελως αοσμα.

επισης ηθελα να ρωτησω και για την vg γιατι προσωπικα προτιμω να ατμιζω κατι φυτικο παρα χημικο..επειδη ειναι πιο πηχτη η vg παιζει αυτο να επιρρεαζει καποιον ατμοποιητη?


Αποσυνδεδεμένος tassoss

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
η/τ βρηκαμε και αποφασισαμε........παμε και για υγρα τωρα.......!!!!!!!
διαβασα οσα περισσοτερα μπορουσα χτεσ βραδυ για τα υγρα.....
επειδη θα τα παραγγειλω απο την nobacco οποτε θα ηθελα να τα παρω πακετο απο εκει.....
εχετε δοκιμασει καποιο?????
σε κ/τ καπνιζα 10 χρονια CAMEL και PRINCE και τα τελευταια 2 old holborn kitrino.........
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2011, 17:12 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απο nobacco ατμίζω tobacco 11mg  ,chocolate 11 mg, είναι απο τα αγαπημένα μου. Θα βρείς πολλά καλά υγρά είμαι σίγουρη. Αν πας απο εκεί ? νομίζω μπορεις να δοκιμάσεις ναι? Σίγουρα κανένα δεν είναι σαν τα κτ!!! ναι? όμως μπορώ να σου πω οτι είναι καλύτερα απο το κτ!!!!!!  :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2011, 17:12 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος tassoss

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
σιγουρα θα ηθελα να παω απο εκει αλλα τις επομενες δυο μερες θα γινω ενα με το γραφειο μου λογω δουλειας μεχρι πολυ αργα το βραδυ!!!!!!! :)) :))
οποτε λιγο δυσκολο να περασω ο ιδιος απο εκει!!!!!!!!
αλλα θα σε εμπιστευτω και θα παραγγειλω αυτα ισως με πιο βαρυ σε νικοτινη τον tobacco!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2011, 17:12 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος jimzak

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
εχω δοκιμασει απο Nobacco το virginia,desert ship,tobacco,ry2 οτι πιο κοντα στο κανονικο τσιγαρο απο αυτα ειναι μακραν το tobacco,στην αρχη θα σου γλυκισει λιγο σε σχεση με το κανονικο τσιγαρο αλλα ειναι οτι πιο κοντα απο αυτα που σου προανεφερα σε αυτο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2011, 17:13 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Καλημέρα tassoss, αν θες και μια δεθυτερη γνωμη για τα υγρά, από Nobacco, το tobacco echo (mystique σειρά) μαζί με το κλασσικό  Tobacco που προτείνει η Αγγελική, είναι δυο καλές επιλογές για αρχή! Αντε, καλωσήρθες στην παρέα!! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2011, 17:13 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος tassoss

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
θα ακολουθησω τις προτασεις σας λοιπον για TOBACCO , TOBACCO ECHO KAI DESERT SHIP....
και ισωσ προσθεσω και μια αλλη του στυλ COFEE η VANILLIA για αλλαγη...
ευχαριστω παρα πολυ για το θερμο καλωσορισμα !!!!!!!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2011, 17:13 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
...εχω πηξει και δεν ξερω πραγματικα αν θα βρω κατι που θα με ικανοποιει απολυτα.

ως νεος, μολις 3 ημερων ατμιστης εχω προλαβει να δοκιμασω 4 διαφορετικα liquids nobacco 16mg. υποτι8ετε πως ψαχνω κατι
σε holborn blue.

RY2: δεν με ικανοποιει η γευση που μου αφηνει ενω ο καπνος του ειναι αρκετος,
RY3: απογοητευση μιας και εχει εντονη γευση που δεν θυμιζει καπνο + του οτι δεν εκπνεεις αρκετο καπνο
Cigar: (πουρο) αρκετα καλο με μια αισθηση αρωματος φουντουκιου σοτ τελος αλλα χωρις καλο ντουμανι
FPF: (Pipe) μ εχει κολλησει ασχημα το συγκεκριμμενο και δεν με χαλαει ουτε οταν πινω κατι ουτε μετα το φαγητο. ωραια αισθηση αρωματος και πολυ καλο ντουμανι, οτι πιο κοντα στην αναγραφομενη ονομασια του...

βεβαια θα ηθελα να βρω κ κατι τ'οποιο να θυμιζει τσιγαρο ωστε καποιοες φορες που μπουχτιζω με το (πιππας) να κανω κατι
παρεμφερες σε καπνο (holborn) :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Dio13 μην ψαχνεις αδικα να βρεις υγρο που να θυμιζει τον καπνο σου.
Δοκιμασε το RY4 απο Nobacco και το Torque56 της Halo μπας και σ'αρεσουν.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
@ Dio 13  Καλώς όρισες :) ,

Δοκίμασε το virginia κ   tobacco απο Nobacco αν αγαπάς ναι?  αυτά τα βρήκα πολύ κοντά στις γνωστές τσιγαρίσιες γεύσεις. Όμως λεω ότι αρέσει σε εμένα μπορεί σε σένα να μην αρέσει... Δοκίμασε κ θα βρείς  στο τέλος αυτό που ζητάς!!!!

Καλά ταξίδια σου εύχομαι στον κόσμο του ατμίσματος!!!! ;)

Φιλικά,

Αγγελική

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
παιδια ευχαριστω και τους δυο για την ανταποκριση  :respect:

η αληθεια ειναι πως ο καθενας εχει τα δικα του χαρακτηριστικα γευσης κ ειναι σπανιο να μοιαζουν...
απλα επειδη ο εμπορος μου εδωσε αυτα (RY2-Ry3) οτι κ καλα θα παθω πλακα... επαθα ναι, που δεν πηρα
τη γευση πιπας γιατι αν δεν τα δωσω σε καποιον δυστυχως θα τα πεταξω....

η ερωτηση ηταν λιγο πολυ γενικη για το τι σας εχει γενισει εσας κ θα συνεχισω τις δοκιμες μου σιγουρα !!!
οπου και παλι οσα εξοδα κ αν κανω ειμαι σιγουρος οτι στο 2μηνο θα εχω κανει απποσβεση και ατμιστη και υγρων !!!

ευχαριστω παιδια και παλι !!!
πολυ καλη η παρεα εδω  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dhmhtrhs1977

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Καλημερα ρε παιδια. Ειμαι καινουριος στην παρεα. Εδω και μια εβδωμαδα εχω το eGo-t. Πριν καπνιζα 2 με 2μιση πακετα prince σκλυρο 0,9νικ, 10πισ, κτλ... εχω παρει υγρο με 24mg νικοτ. μεχρι ποσες αμπουλες μπορω να κανω την ημερα? ευχαριστω... καταλαβαινω οτι ειναι ασχετο αυτο που ρωταω αλλα ακομα δεν ξερω πως να το λειτουργω το foroum..


 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 10:12 από dhmhtrhs1977 »

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Ελα σε καποια συναντηση,και στη σημερινη στο Μπουρναζι αν μπορεις.
Θα στα εξηγησουν πολυ καλα τα παιδια απο κοντα.Θα δοκιμασεις κιολας.
Απο γευση πιπας να σου πω την αληθεια δεν ξερω(ευτυχως γιατι θα ηταν παρεξηγησιμο  :tongue_smilie:  :laugh1: ) αλλα καποιοι εκαναν πιπα και ξερουν καλυτερα να βοηθησουν.
Αν και στο η.τ. ο καθενας εχει το δικο του γουστο.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 27, 2011, 10:08
Δημητρη να κανεις τοσες,οσες χρειαζεται για να μεινεις μακρια απο το κ.τ. ασχετως με τι καπνιζες πριν και ποσο.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
χαχαχαχαχ :laugh1:
ναι οντως  αυτη την ιδεα ειχα κ εγω οταν εγραφα για το συγκεκριμμενο αρωμα !!!

μακαρι να μπορουσα ωρε παναθα αλλα ειναι λιγο δυσκολο κλεινοντας 4 μηνες απο σοβαρο τροχαιο που ειχα
εσπασα γονατο, φτερνα κ καταγματα σε ολα τα μεταταρσια του αλλου ποδιου με συνεπεια να ειμαι ναι μεν ορθιος ξανα
αλλα το εχω λιγο δυσκολο ακομη μιας κ οδηγω πολυ επιλεκτικα κ παταω με πατεριτσα ακομη....

σιγουρα σε καποια αλλη συναντηση θα παρευρεθω, σημερα λεω να κατσω να δω τον Λετο  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507410 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568804 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243891 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294209 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1132 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem