vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

133 επισκέπτες, 8 χρήστες
johnath, lounik, camber, Milarepa, Doubt, Parolos, andreashadji, bloodlessz

Twitter

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΛΗΛΟΤΕΡΑ ΥΓΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ Η.Τ

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Αμα ειναι για τον Λετο να κατσεις σπιτι!  :thumpup:
Περαστικα φιλε!και καλη αναρρωση!

Να σε ρωτησω.Απο τα υγρα σου τι σε χαλαει;Γλυκιζουν και δεν σ'αρεσει;Ξυνιζουν;Μυριζουν;
Για βοηθησε μπας και σε βοηθησουμε περισσοτερο.
Επισης σε τι ατμοποιητη τα βαζεις;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 10:22 από panosfc »

Αποσυνδεδεμένος dhmhtrhs1977

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστω απλα δεν ξερω μεχρι τι ποσοτητα μπορω. αν καπνιζω 3 αμπουλες με 24mg ειναι πολυ για παραδειγμα?

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
@Dio13 Καλημερα και περαστικα..Δοκιμασε τα υγρα της Halo,(Tribeca,Capten Jack,Torgue56),πιστευω εκει να βρεις αυτο που ζητας!!

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Δημητρη εγω εκανα 6-7 αμπουλες την μερα οταν ξεκινησα με 24mg νικοτινη και δεν επαθα τιποτα.Προχωρα σου λεω.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
ωραια... λοιπον
το RY2 μου δωθηκε ως καθαρα καπνικο χωρις αρωματα αλλα μ ενοχλει η γευση που αφηνει στο τελος και ειλικρινα
δεν μπορω να τη προσδιορισω ωστε να πω ξεκαθαρα π.χ. μοιαζει με αυτο...

το Ry3 παλι δοθηκε ως ελαφρως αρωματικο σε σχεση με το προηγουμενο που ειπα, απλα αυτο που καταλαβα ηταν πως η γευση που αφηνε το προηγουμενο, σ αυτο εδω απλα ηταν εντονοτερη κ μιας κ δεν μου αρεσε εξ αρχξς το πρωτο, αυτο εδω με χαλασε εντελως ως πιο εντονο + του οτι δεν ντουμανιαζε ιδιαιτερα..

το Cigar (Πουρο) ηταν καλουτσικο μιας κ αφηνει μια γευση σαν φουντουκι, οπως κ ο αντοιστιχος γαλλικος καφες με παρομοια γευση αλλα το ντουμανι του δεν ηταν αρκετα καλο....

αυτο που μ εχει καταπληξει και σε χτυπημα πληρως και σε ντουμανι ναι ειναι το πιππας !!!
αναφερεται ως FPF και παρ οτι δεν μ αρεσουν κ πολυ τ αρωματα γενικα, το συγκεκριμενο μ εχει κανει μ@λ@κ@  :thumpup:
παρα πολυ καλο !!! και δεν ενοχλει ειτε πινεις το ποτακι σου, ειτε μετα το φαγητο !!!

Υ.Γ. οτα οσα εχω χρησιμοποιησει ειναι περιεκτικοτητας 16μγ.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 27, 2011, 11:41
Υ.Γ. χρησιμοποιω nobacco giant

ευχαριστω για τις προτασεις κ τα περαστικα !!!

εχω ακουσει για τα της Ηαλο και θα τα δοκιμασω σιγουρα :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 11:41 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος YAziDis

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Προσωπικά μου αρέσει γενικά η βανίλια οπότε απ'τις πρώτες γεύσεις που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα είναι και η βανίλια της flavour art. Στο μέλλον θα έχω και άλλες εντυπώσεις από άλλα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος KALITEROS

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
γεια σασ στο φορουμ.Ειαμαι νεοσ χρηστησ ατμομιχανημα  (10 μερεσ) και μεχρι τορα δεν μπορω να βρω το καταλιλο υγρο :wall:
Τα PG με ενοχλουν στο λαιμο τα VG μου στεγνονουν το στομα και τα χειλη μου εχουν γυνει φλουδεσ  Εχω χαλασει στα υγρα οσα εδοσα γυα το η.τ. Εχω παρει και βασεισ και  VG απο FUNSTORE αλλα ........πεταμενα λεφτα. το κακο εδω στην επαρχια(κορινθοσ) δεν εχεισ και πολλεσ επιλογεσ(αυτα εχουμε σου λενε-σην οτι πουλανε υγρα και τα λοιπα αλλα οταν τουσ ροτησα γυα βασεισ κτλ κανανε τα ματια τουσ σαν κρεμιδια-δεν ηξεραν τιποτα) Τα παω δευτερα να ψαξω γυα κανα υγρο με φρουτα και να εχει μεσα και VG και PG και με χαμηλο δεικτη νικοτινη πασ και.........δεν γυριζω στο κολοτσιγαρο Εχετε καμια προταση γυα υγρο ? :hmmm: :-\

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Εγώ ξεκίνησα με τσιγαρίσιο USAMix της Νοbacco κατεληξε στη λεκανη της τουαλέτας. Τέτοια τσιγαρίσια βρώμα ούτε γι αστείο δεν άντεχα. Βέβαια για να είμαι ειλικρινείς ο κύριος λόγος που ήθελα να κοψω το κτ και να κάνω ητ ήταν γιατί μετά από 25 χρονια κτ (2 πακετα σχεδον ημερησίως) είχα μπουχτίσει τη τσιγαρίλα. (Λάθος λόγος για να κόψει κανείς το κτ αλλά κάθε λόγος είναι καλός αν είναι να κοψεις το κτ)
Συνέχισα - την ίδια μέρα με Μystique Valuto 12mg Nobacco και σήμερα -24 μερες μετά - συνεχίζω το ίδιο φανατικά. Με καλύπτει απόλυτα και σε ντουμάνι και σε άρωμα αν και σε μερικές τζούρες δεν έχει το χτύπημα όπως τις πρώτες μέρες. Σε κάθε περίπτωση δεν το αλλάζω.
Επισημαίνω δε ότι - εκτός από 1 κτ που εκανα για να δω πως είναι (και σιχάθηκα)- δεν ξανάναψα κτ από τη πρώτη τζούρα ητ. Και ηρθε απλά μόνο του. Δεν ζορίστηκα για να μην ξαναναψω κτ. Αρα σε μένα πέτυχε το πρώτο υγρό με τη μία.

υγ. Ατμίζω Giant Nobacco.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Τα PG με ενοχλουν στο λαιμο τα VG μου στεγνονουν το στομα και τα χειλη μου εχουν γυνει φλουδεσ 
Παρομοιο προβλημα εχω κι εγω, αλλά δεν με στεγνωνει τοσο πολυ η VG, οπότε κατεληξα σε VG. Το στομα το στεγνωνει πραγματι η ατιμη. Βαλε κανενα λιποσάν στα χειλη. Φταιει ισως και το κρυο και χειροτερευει τα χειλη σου.

Αποσυνδεδεμένος KALITEROS

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
απο σημερα γυρισα στα PG .Εχω με καταρη  PG ανο FLAVOUR τα διαφανα μπουκαλακια. ROYAL και VIRGINIA εχω .  αυτο που παρατηρω ειναι οτι δεν με ενοχλει πια στο λαιμο  :o , μονο που εχω ειναι η πικριλα στο στομα.Και βλεπω :-\ οτι τα υγρα με PG τελειονουναι πολη πιο γριγορα απο τα υγρα με VG

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Παρα την φοβια που απεκτησα με την PG, παρηγγειλα κι εγω ενα Freedom 30ml κι ενα μινι Tribeca 7ml. Βαρεθηκα να ακουω να τα παινευουν. Ισως αυτη η PG μού κατσει καλυτερα απο την πρωτη που ειχα δοκιμασει.

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Νέος ατμιστής και εγώ ψάχνομαι ακόμα για το ιδανικό υγρό. Η γεύση και το άρωμα είναι εντελώς προσωπική υπόθεση και κάτι που αρέσει σε εμένα μπορεί να είναι το χειρότερο για κάποιον άλλο. Το ποσοστό νικοτίνης ομοίως εξαρτάται από το τι και κυρίως πόσο κάπνιζε ο καθένας μας. Επίσης τα έντονα αρωματικά υγρά δεν νομίζω ότι είναι για όλες τις ώρες τουλάχιστον όχι για εμένα.

Οπότε τα κριτήρια για τα κατάλληλότερα υγρά θα πρέπει να περιοριστούν στο οικονομικό, στη σχετική ασφάλεια που προσφέρει η "μάρκα" και στη σύσταση του δηλαδή PG με VG ή σκέτη VG. Το τέλειο θα ήταν να μπορούμε να δοκιμάσουμε μικροποσότητες 1-2ml από όλα τα υγρά του εμπόρου σε τιμή γνωριμίας (νομίζω ότι η halo έχει κάνει κάτι σχετικό αλλά σε ακριβή τιμή).

Τα υγρά που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής είναι αυτά που έχει η Nobacco (Mystique,Nobacco και PlanB) και είμαι σχετικά ικανοποιημένος με μόνη εξαίρεση μια γλύκα που αφήνουν οι γεύσεις που έχω δοκιμάσει. Υπάρχει κάποιο υγρό που να μην έχει καθόλου γλύκα ? Η γλυκα εξαρτάται απο την σύνθεση ή τα αρωματικα ? Ποιο είναι το επώνυμο υγρό με καλή σχέση τιμής-ποιότητας ? VG ή PG ?

Αποσυνδεδεμένος KALITEROS

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
οποσ λεσ και εσυ ολα ειναι θεμα γουστου-θα καταλιξεισ μονοσ σε αυτο που θα σε ευχαριστεισει -απλα ειναι θεμα καιρου-οσο γυα δοκιμεσ υπαρχουνε αρκετα μαγαζια στην αθηνα που μπορεισ να κατσεισ να δοκιμαζεισ -το λενε τα παιδια στο φορουμ- στο funstore.gr εχουν ενα υγρο που αφαιρει την γλυκαδα αλλα απο οτι μου ειχανε πει σε τηλ. επικ. αυτο το υγρο (bizar εαν θυμαμαι καλα) σου δινει πικριλα.Παντοσ ολη εουναι χαλασει αρκετα λεφτα στα υγρα-δυστηχοσ. Εδω επισιμανο στουσ αλλιθινουσ εμπορουσ οτι καλο θα ηθανε να βγαλουν πακετα γυα δοκιμεσ-μπουκαλακια τον1-2 μλ( σαν αυτα που εχουν γυα αροματα στα oriflame) σε διαφορεσ γευσεισ καιμε διαφορα επιπεδα  νικοτηνισ π.χ. 5 γευσεισ  επι 3 επιπεδα = 15 μποκαλακια σε μια αντιστιχη τιμη. Η να κανουνε το αλλο ... ποσ πασ στο HONDOS CENTER  και σου βαζουνε και ενα δειγματακι απο ταδε ??? ετσι θα επρεπε να κανουν -δειγματακια σε μικρεσ αμπουλεσ τον 1 ml . Μακουει κανασ αντιπροσοποσ???? Παντοσ αυτη την ιδεεα που μου ηρθε ξαφνικα νομιζο οτι ειναι καλη εστο και να πουλανε το καθε μποκαλακι με 2 ευρο π.χ. ευω θα αγοραζα 10 μπουκαλακια με την προτη. Ειδικα θα μαγαζια που σε αφυνουνε να δοκιμασεισ δορεαν θα ειχανε κερδοσ ,ο καθε μασ οθαν θα παρει ενα υγρο θα επαιρνε και 1-2 μικρα να δει ποσ ειναι .Ετσι να παρεισ το μεγαλο και να παει στην τουαλετα και τα λεφτα στην τζεπη του εμπορα δεν συμφερει...... :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απο τη μικρη προσωπικη μου εμπειρια (μιας εβδομαδας)....

1. Ο ξερος λαιμος απο τη PG ειναι παροδικος.....μια εβδομαδα μετα κ δεν εχω τετοια προβληματα

2. Η γλυκιλα μερικων υγρων εξαρταται σε μεγαλο βαθμο απο την περιεκτικοτητα σε VG αλλα και απο τον ατμοποιητη. Ο Giant που εχω μου αφηνει πολυ περισσοτερη γλυκιλα απο τον want, αλλα δε ξερω αν σε αυτο φταιει ο ιδιος ο ατμο η αν φταει το γεγονος οτι ειχα κανει στον Giant και ενα γεμισμα με υγρο με περισσοτερη VG....μετα απο κανα δυο γεμισματα πιστευω θα φανει

3. Επισης, οπως επιβεβαιωσα κ απο αλλα ποστ εδω στο φορουμ, η VG προκαλει αερια, τα οποια αλλωτε εξωτερικευονται προς τα ανωθεν (ρεψιμο) αλλωτε προς τα κατω!  :-[

Δοκιμασα προσφατα το French Pipe της Nobacco. Φοβερη γευση, πολυ καλο αρωμα και δυνατο "χτυπημα" στα 11mg νικοτινης. Ο Virginia ηταν ο πρωτος που δοκιμασα (πηγα και εγω με την λογικη του να ξεκινησω με κατι που να θυμιζει τσιγαρο) αλλα προσωπικα δεν μου αρεσε καθολου. Να φανταστειτε αγκαστηκα να τον αναμειξω με αλλο υγρο με γευση (καραμελα) για να παλευεται καπως. Εχω δοκιμασει επεισης γευση μυλο την οποιο και βαρεθηκα σχετικα γρηγορα (καπου στα μισα του μπουκαλιου), το CEO απο Plan B (ωραια γευση αλλα οχι τοσο δυνατη αισθηση στον λαιμο), Turkish tobacco (πολυ καλο και αυτο), και πηρα και ενα Choc Coffee Caramel το οποιο δεν εχω δοκιμασει ακομα, και μερικες τζουρες Redbull απο εναν φιλο (πολυ καλο και αυτο με εντονο αρωμα)

Σκοπευω να δοκιμασω και το USA mix την επομενη φορα που θα αγορασω υγρα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115935 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824395 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507410 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568803 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243891 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294199 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1131 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem