vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

158 επισκέπτες, 6 χρήστες
lagoudakis, Sergios, Jorge, tony1976, dimitrisd, SEB

Twitter

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΛΗΛΟΤΕΡΑ ΥΓΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ Η.Τ

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Καταρχάς καλώς ήρθες στην παρέα μας.Περνα όμως απο ΕΔΩ να σε γνωρίσουμε.


Αποσυνδεδεμένος hobis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Ένα υγρό που θα πρότεινα για αρχή στο κόψιμο του τσιγάρου είναι το captain jack της halo !!!Λίγο γλυκό (μέλι) αλλά καθαρά καπνικό !!!

Αποσυνδεδεμένος dinosk

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
αυτο το cherry με προβληματιζει λιγο να σου πω :)βασικα ποιο πανω καποιος ανεφερε κατι για black tobacco.μαλλον θα ψαχτω με αυτο ή ισως virginia :dontknow:βασικα στο ξεκινημα θεωρω οτι χρειαζεται να κολησεις με ενα υγρο ωστε να απομακρυνθεις απο το κτ(διαβολοβδομαδα :eyesplash:).στην πορεια σιγουρα απλουστευουν τα πραγματα.
Μη σε προβληματιζουν οι αρωματικοι καπνοι.Εδω και 45 μερες που εχω σταματησει το καπνισμα οχι μονο δεν μου λειπει αλλα με ενοχλει και η μυρωδια του οπως επισεις και οι γευσεις των καπνικων υγρων.Αυτο ισως οφειλεται στο οτι χρεισιμοποιω μονο υγρα με γευσεις που δεν ειναι καπνικες.Οπως και εσυ ξεκινησα με υγρα της dekadence και συνεχιζω με αυτα.

Καλημερα και απο μενα (ενα νεο ατμιστη και πρωην καπνιστη).
Εδω και μια εβδομαδα ατμιζω με ενα Natura eGo-T με μπαταρια 1100. Πηρα 2 μπουκαλακια της Flavourart, ενα Dark Vapure στα 24 κι ενα Latakia στα 18.
Ελεγα να δοκιμασω τα υγρα της iVape και της Ovale που ειναι κοντα μου στο Μαρουσι γιατι τα παραπανω δυο υγρα δεν με εχουν αφησει πληρως ικανοποιημενο. Ελεγα να δοκιμασω το Captain Jack και το Bella Valente απο την iVape και το Old Tobacco απο Ovale. Γενικα η Flavourart θεωρειται καλη μαρκα ή οι αλλες δυο ειναι καλυτερες;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2011, 16:12 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος oasis21

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
παιδια χαιρετω και εγω συγχαρητηρια για την δουλεια που κανετε στο forum θελω με την εμπειρια σας να σας ρωτησω κάτι .  χρησιμοποιώ το η.τ εδω και 5 ημέρες συσκευή nobacco hybrid με υγρο tobacco της nobacco και το apple 11αρια  και τα δύο αλλα μου αφήνει πικριλα στο λαιμο με δυσκολευει να συνιθισω τον ατμό με ποιο κατα την γνώμη σας υγρό να ξεκινησω ? α κ.τ καπνιζα καπνό old holdborn κίτρινο ευχαριστω προκαταβολικα

Αποσυνδεδεμένος James P

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Γειά σας και από μένα παιδιά. Ατμίζω εδώ και 1 εβδομάδα με ovale ego-t.
Τα υγρά που μ` έκατσαν είναι το virginia και το tuscan σε 18mg. :thumpup:
Πριν κάπνιζα Old Holborn αρωματικό περίπου 25-30 τσιγάρα ημερησίως. :eyesplash:
Πλέον δεν αντέχω ούτε την μυρωδιά από τα κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Θα συμφωνήσω με τα παιδιά που λένε για τα υγρά της Halo, είναι κορυφαία και για μένα πολύ καλύτερα από της Flavourart. Η δικιά μου σειρά προτίμησης είναι Tribeca, Captain Jack , Torque.
Πάντως είναι λογικό όταν ξεκινάς το η.τ. να ψάχνεις κάτι κοντά σ'αυτό που κάπνιζες αλλά 1ον)δεν πρόκειται ποτέ να το βρεις και 2ον)αφού θα έχεις πειραματιστεί αρκετά και μπορεί να έχεις βρει και τα υγρά που σου ταιριάζουν θα αναρωτιέσαι γιατί στον #$&@# τόσο καιρό κάπνιζες αυτή την αηδία. :))

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Πάντως είναι λογικό όταν ξεκινάς το η.τ. να ψάχνεις κάτι κοντά σ'αυτό που κάπνιζες αλλά 1ον)δεν πρόκειται ποτέ να το βρεις

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο.
Καμια γευση e-liquid δεν φερνει καν κοντα σε κ.τ
τουλαχιστον για μενα

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Εγω παντος αν και το εχω ξαναπει και καποιοι αλλοι επισης, πιστευω οτι σκετη βαση εινε οτι πιο κοντινο σε ΚΤ. Και εκτος αυτου δεν σε μπουχτιζει ποτε αρκει μονο να βρεις τα mg που αντεχει ο οργανισμος σου.

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
έχω συμφωνήσει πάνω σ αυτό κ θα ξανασυμφωνήσω  :yes: ...προσωπικά χρησιμοποιώ 70vg/30pg σκέτη βάση κ εδώ κ καιρό είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Ισως 6-7 σταγόνες άρωμα στα 100Ml βοηθάει ίσα ίσα στο "σπάσιμο" της βάσης

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Για τοσο λιγο αρωμα θα συμφωνησω  :yes: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Και εγω συμφωνω αν και δεν εχω δοκιμασει ακομα σκετη βαση.
Καποια στιγμη ομως... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Τα Latakia παντως σε VG/PG βαση και Medium στα 18mg/ml αν δεν κανω λαθος δεν μου καναν καμμια εντυπωση.
Δεν ειχα χτυπημα κτλ.Μεχρι τωρα οτι πιο κοντα σε ουδετερο τσιγαρο εχω κανει και με χτυπημα καλο
ηταν το Decadence Premium Tobacco στα 18mg/ml.Θελω να δοκιμασω και Torque,Tribeca και Captain Jack αλλα κυριως αυτο το RY4!
Θα το χω μαλλον αυτες τις μερες το τελευταιο.
Απο γευσεις μονο το πρασινο μηλο σε σκετη PG βαση μου δινει καλο χτυπημα στα 18mg κι αυτο.
Ν.

Αποσυνδεδεμένος panosfl22

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Ένα υγρό που θα πρότεινα για αρχή στο κόψιμο του τσιγάρου είναι το captain jack της halo !!!Λίγο γλυκό (μέλι) αλλά καθαρά καπνικό !!!

πολυ καλο πραγματι αλλα οχι για ολη την ημερα νομιζω... και αφηνει και εντονη μυρωδια στον χωρο

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
αν και ξεκίνησα όπως όλοι με αρώματα στα υγρά μου καταλήγω στο ότι αυτό είναι μάλλον λάθος για κάποιον που ξεκινάει.
γεύση τσιγαρίσια που να θυμίζει τσιγάρο δεν υπάρχει παιδιά κατά την ταπεινή μου άποψη.
για μένα αυτό που την πλησιάζει είναι η σκέτη vg.
από κει και μετά ο καθένας ψάχνεται και βρίσκει τι του ταιριάζει αν και στα υγρά τα πάντα είναι υποκειμενικά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571329 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7626 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120970 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 595 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 322 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326171 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8452 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297180 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827309 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511088 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios