vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

174 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, GeorgeGTS, lagoudakis, Jorge, tony1976

Twitter

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΛΗΛΟΤΕΡΑ ΥΓΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ Η.Τ

Αποσυνδεδεμένος radio87

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
πολυ ωραιο για αρχη (αλλα και για συχνη χρηση) κατα την γνωμη μου αλλα και αρκετων ατμιστων επειδη εχει ελαφρια γευση και αρκετο ατμο ειναι της nobacco to ry2.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Tobacco απο  Nobacco Πολυ καλο υγρο κ ποτε μα ποτε δεν με εχει μπουχτισει!!!
Ειναι το standard υγρο που  ατμιζω απο την πρωτη στιγμη που ξεκινησα το ατμισμα!!!! Φυσικα πολυ καλο υγρο για μενα ειναι κ η σοκολατα!!!!!
Αυτα τα δυο τα  λατρευω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  ;) ;) ;) (οταν κολλησω καπου ποτε δεν ψαχνω αλλου.... :laugh1: :laugh1: για τα υγρα λεμε ναι?  :laugh1: :laugh1:)

Αποσυνδεδεμένος Basstar5

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα

εχω ξεκινησει με το υγρο της nobacco desert ship στα 16 mg.
Το κ.τ που εκανα ηταν prince μαυρο και μπορω να πω πως το "καραβι της ερημου" με καλυπτει αρκετα με πλουσιο και γλυκο αρωμα.
Επισης πολυ καλος ο don απο την σειρα mustique.

Αποσυνδεδεμένος morfeas

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
απο τη δευτερα αρχισα κιεγω να ατμιζω....μαζι με το σετ ειχα παραγγειλει και υγρα  camel desert ship  16mg kai capuccino16mg....εχω δοκιμασει και αλλες γευσεις απο τρακες που εχω κανει αλλα τελικα  το camel με καλυπτει μια χαρα για την ωρα.
μια ερωτηση....υπαρχει προβλημα ....λογο οικονομιας ...που παραγγελνω υγρα απο εξωτερικο?
η ολα τα ιδια ειναι?

αλλη μια ερωτηση....την ημερα γεμιζω καπου 3 με 4 πιπακια...ειναι καταχρηση η ειναι normal?


γιαννης.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
....και 3 και 4 και 14 ;)
Ατμιζε αφθορμητα και χαλαρα - χωρις αγχος......αν θελεις να απαλλαγεις απο το καπνισμα ::)
....αργοτερα θα βρεις τις δικες σου ισορροπιες ::)
....λογω οικονομιας καλα κανεις και παραγγελνεις απο εξω - τα ιδια υγρα εισαγουν και οι εμποροι στην ελληνικη αγορα .....με φορο και κατα κατι ακριβοτερα - λογικο ::)
....δες και εδω αμα θες


 :bye: ....και μια βολτα απο εδω να σε γνωρισουμε
και να μας γνωρισεις :D
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 06, 2011, 00:42 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Γμτ! Αυτα παθαινει οποιος δεν διαβαζει προσεκτικα!  :tongue_smilie:

Εννοω οτι ξεκινησα με PG υγρα και 18mg/ml και επειδη διαβαζα οτι ηταν πιο υγιεινη η χρηση VG,πηγα σε υγρα VG 18mg/ml
και επειδη ακριβως δεν εδωσα σημασια σε οσα γραφονται παραπανω τελικα ειχα ντουμανια τρελά αλλα απο χτυπημα
δεν ενοιωθα τιποτα.Οταν λεμε τιποτα,εννουμε τιποτα παρα μονο σε πρωτη μακροσυρτη τζουρα μετα απο ωρα μη καπνισματος.
Επιστρεφω σε PG και περιεκτικοτητα 18+mg/ml.Νοιωθω σαν καπνιστης που πηγα απο Dunhill κασετινα σε super lights ΚΤ!

Απο υγρα η αποψη μου εχει ως εξης:

1.Dedacence Black Line Tobacco PG 18mg/ml = Τρελο throat hit,μετριο ντουμανι,γευση 10/10 για πρωην καπνιστη Μarlboro Lights.
2.Decadence Red Bull (Red Crow νομιζω το λεει η Alter Smoking) PG 18mg/ml = Τρελο throat hit,μετριο ντουμανι,γευση που σε μπουκωνει ευκολα.
3.Ecosig Fruit Intense Medium (VG 18mg/ml) = Throat Hit ανυπαρκτο σχεδον,τρελο ντουμανι και γευση πολυ καλη.
4.Ecosig Coconut Delight (VG 18mg/ml) = Throat Hit ανυπαρκτο σχεδον,τρελο ντουμανι και γευση που προσωπικα μου πεσε βαρεια λιγακι.
5.Funstore Virginia Tobacco High (VG 18mg/ml) = Hit καλο,ντουμανι καλο,αλλα επισης η γευση μου φανηκε δυνατη και ξερη.Βεβαια δε μ αρεσει ο virginia γενικα.

N.

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Φίλε μου, από ότι βλέπω δεν έχεις ακόμα δοκιμάσει τα υγρά της Halo..
Θα σου το πρότεινα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Ναι! Αλλα ποια απ ολα;! Ψαχνω για κατι καπνιστικο,χωρις περιεργα αρωματα!
Ν.

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Tribecca
Torque 56
Captain Jack
Freedom

Όλα είναι καπνικά.
Διαλέγεις και παίρνεις.
Μη με ρωτήσεις να σου προτείνω πίο από τα 4 να διαλέξεις, γιατί είναι καθαρά υποκειμενικό.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Halo Tribecca λοιπον! Και Latakia επισης θα δοκιμασω με τοσα που ακουω!
Ν.

Χωρίς να θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου νομίζω οτι ενδεχομένως να είναι καλή ιδέα να δοκιμάσεις το torque πριν το tribecca. Είναι λιγότερο γλυκό και ίσως κάτι πιο κοντά στο 'καπνιστικό' που ψάχνεις.

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Προς το παρον παρηγγειλα αρκετα και τα περιμενω αυριο!
Μεσα σ αυτα Latakia και διαφορα αλλα.Εχω χασει λιγο την μπαλλα!
Τα RY4 και αυτα της Halo θα ναι στην επομενη παραγγελια οποτε ξεμεινω!
Ευτυχως πηρα ενα Tobacco 18mg/ml απο GG (androsshop) σημερα και
καταλαβα λιγο χτυπημα! Δεν ξερω τι βαση εχουν κτλ,αλλα τουλαχιστον
μου σκασε λιγο η νικοτινη πιο εντονα μεχρι να ρθουν τα αλλα αυριο απο Vapeshop!
N.

Αποσυνδεδεμένος aTmOsIdErOs

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
  • επεσα στην e-κοτινη...
καλησπερα και απο μενα.χτες ξεκινησα την προσπαθεια μου για κοψιμο του κτ.ειμαι ηδη 24 ωρες χωρις κτ(εχουν μεινει 2 τελευταια στο πακετο(prince) και τα κοιταω :laugh1:βασικα εχω απειρες ερωτησεις αλλα προς το παρον διαβαζω κυριως το φορουμ γιατι εχει πολυ υλικο για μελετη :thumpup:το υγρο που πηρα ειναι απο ivape μιας και μενω διπλα,το American Red (Marlborough) Black Label eLiquid - 10 ml,24mg .ζητησα κατι οσο πιο κοντα σε τσιγαρο ωστε να μην παραιτηθω μεσα σε 2 ωρες ;).η αληθεια ειναι οτι σημερα καπως δε μου "καθεται" και πολυ καλα το συγκεκριμενο υγρο.καπως μου γλυκιζει αλλα απο οτι εχω καταλαβει το ητ θα εχει παντα μια γλυκια γευση.μπορει καποιος να μου προτεινει καποιο υγρο βαρυ και γεματο απο decadence μιας και ειναι διπλα η ivape να το παρω αυριο το πρωι?παντως ειναι λιγο ακριβα θα ελεγα τα ετοιμα υγρα,εχω ηδη ατμισει 4ml σε 24ωρες :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2011, 21:19 από aTmOsIdErOs »

Αποσυνδεδεμένος dinosk

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Cherry Cigar Black Label eLiquid - 10 ml
Το εχω δοκιμασει και μου αρεσε.Καλο χτυπημα και ατμος ακομα και σε 12αρα νικοτινη.Εμενα βεβαια μου αρεσουν γενικοτερα γευσεις μη καπνικες αλλα η συγκεκριμενη συνδιαζει και τα δυο.

Αποσυνδεδεμένος aTmOsIdErOs

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
  • επεσα στην e-κοτινη...
αυτο το cherry με προβληματιζει λιγο να σου πω :)βασικα ποιο πανω καποιος ανεφερε κατι για black tobacco.μαλλον θα ψαχτω με αυτο ή ισως virginia :dontknow:βασικα στο ξεκινημα θεωρω οτι χρειαζεται να κολησεις με ενα υγρο ωστε να απομακρυνθεις απο το κτ(διαβολοβδομαδα :eyesplash:).στην πορεια σιγουρα απλουστευουν τα πραγματα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571335 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7630 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120973 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 595 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 323 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326174 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8455 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297180 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827310 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511097 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios