vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

49 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, camber, πολυς

Twitter

Μύθοι, παραπληροφόρηση και εικασίες για το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.

Κατ αρχήν καλή χρονιά σε όλους...και ναι... συμφωνώ και εγώ ότι αυτές οι παπαρές "βολεύουν" ως ένα βαθμό τους καπνιστές και τις χρησιμοποιούν σαν δικαιολογία για να μην κάνουν το βήμα προς τον ατμοποιητή.

Και τολμώ να πω ότι  τις συντηρούν κι όλας!

Τουλάχιστον 2 άτομα του στενού περιβάλοντός μου, ο ένας ξαναγύρισε στο Κ.Τ. , και η άλλη ήταν στο παραπέντε να αγοράσει ατμοποιητή και το μετάνοιωσε λογω των φημών παρ όλες τις διαβεβαιώσεις μου. Και οι δύο έχουν σοβαρότατο πρόβλημα εξάρτησης απο το τσιγάρο και δεν φημίζονται για την ισχυρή τους θέληση :)

Τι να πεις; Το Η.Τ. ίσως είναι μία συσκευή που θα αποκαλύψει ποιός θέλει πραγματικά να το κόψει και ποιος όχι.

Νίκος 


Αποσυνδεδεμένος GOTTHARD

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • PUFF DADDY
    • hardrockcity
Ζωντανό παράδειγμα εγώ. Ο ατμός έχει πάει στον εγκέφαλο μου επειδή δεν τονρουφουσα. Ο γιατρός που πήγα με παρέπεμψε σε καθηγητή της ΕΜΥ λόγω ότι το κρανίο μου γέμισευδρατμούς και  φοβούνται πως θα ξεσπάσει καταιγίδα .

Αποσυνδεδεμένος kostas71

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • 2 Σεπτεμβρίου 2011, ημέρα ανεξαρτησίας
Κατ αρχήν καλή χρονιά σε όλους...και ναι... συμφωνώ και εγώ ότι αυτές οι παπαρές "βολεύουν" ως ένα βαθμό τους καπνιστές και τις χρησιμοποιούν σαν δικαιολογία για να μην κάνουν το βήμα προς τον ατμοποιητή.

Και τολμώ να πω ότι  τις συντηρούν κι όλας!

Τουλάχιστον 2 άτομα του στενού περιβάλοντός μου, ο ένας ξαναγύρισε στο Κ.Τ. , και η άλλη ήταν στο παραπέντε να αγοράσει ατμοποιητή και το μετάνοιωσε λογω των φημών παρ όλες τις διαβεβαιώσεις μου. Και οι δύο έχουν σοβαρότατο πρόβλημα εξάρτησης απο το τσιγάρο και δεν φημίζονται για την ισχυρή τους θέληση :)

Τι να πεις; Το Η.Τ. ίσως είναι μία συσκευή που θα αποκαλύψει ποιός θέλει πραγματικά να το κόψει και ποιος όχι.

Νίκος

Πιστευω η πιο σωστη παρατηρηση μεχρι στιγμης, μιας και το εχω ζησει. Εχω "σπρωξει" αρκετο κοσμο προς το η.τ. αλλα τελικα μονο 2-3 παρεμειναν, ολοι οι αλλοι παντα προφασιζοταν καποιο λογο και ξαναγυρισαν στο κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος CAPTAINATMOS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
εγω παλι οταν παω για κατουρημα το κατουρο μυριζει tribecca αφου λεω να το μαζευω και να το ξαναατμιζω

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Η σοβαρότερη παρενέργεια που είχα είναι ότι μίσησα το κάπνισμα!
Αδιανόητο και επικίνδυνο!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Τώρα με αυτό που είπες.........μου θύμησες ότι έχω ακριβώς την ίδια παρενέργεια με σένα!!!!!!   :yes: :yes: :yes: :yes: Τι τέλεια παρενέργεια είναι αυτή ........ την λατρέυω!!!!!!!!   :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
σήμερα άκουσα νέα παρενέργεια του ΗΤ , ότι προκαλεί νεφρική ανεπάρκεια...  :eyesplash: αν μη τι άλλο έχουμε ποικιλία στις παρενέργειες  :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος Bill_tsiminieras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπούχτισα το στριφτό και το γύρισα στον ατμό!
Και το να παρακολουθούμε τηλεόραση στις μέρες μας προκαλεί καταστροφή των φαιών κυττάρων στον εγκέφαλο και ολική αποχαύνωση, παρόλα αυτά υπάρχουν πολλοί που συνεχίζουν να παρακολουθούν ακόμα!!!

Αποσυνδεδεμένος Peristeri

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Physiorelax.gr - Υπηρεσίες Φυσικοθεραπείας & Μασάζ
Επεσε μια βρωμα σημερα οτι πεθανε ενας απο το Η.Τ στην Αθηνα. Ακουστηκε οτι δεν εβγαζε καθολου τον ατμο απο μεσα του και στουμπωσανε τα πνευμονια. Δεν ξερω αν ισχυει αλλα θα μαθω και θα επανελθω με λεπτομεριες. Εμενα παντως μου φαινεται ραδιο αρβυλα

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Αλλη μια π@π@ριά του τύπου "υγρό στους πνεύμονες", "κέρατα στο κεφάλι" κτλ μου μοιάζει.
Αν δεν έβγαζε τον ατμό απο μέσα του πως στην οργή ανάπνεε?

Αποσυνδεδεμένος billy79

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Ελεος , το πρώτο κρούσμα θανάτου απο Η.Τ στην Αθήνα .. χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Παγκόσμια πρωτιά ...

Στο θέμα μας , αν είχε όντως κατι κακό το Η.Τ θα το είχαν βγάλει στην επιφάνεια οι Philip Morris και Σία.
Είμαι 100% σίγουρος ότι αυτη την στιγμή διεξάγονται πειράματα απο τις εν λόγω εταιρίες για την ανευρεση
κάτι κακού στο Η.Τ ...και αν είχαν βρεί κάτι , πιστεψτε με θα το είχαν ανακοινώσει.

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Η ολη ιστορια μου θυμιζει εκεινο το ανεκδοτο.....του οποιου θα κανω παραλλαγη.

Τυπος οδηγει μηχανακι στα γνωστα s-ακια της ελληνικης υπαιθρου....του βγαινει μια νταλικα κ τον παταει......Σα να μην εφτανε αυτο, περναει μετα ενα αμαξι και τον παρασερνει μερικα χιλιομετρα.....Αφου ξεφευγει απο τους τροχους του, για κακη του τυχη περναει ενα δευτερο, το οποιο τον χτυπα και τον ριχνει απο το δρομο στο γκρεμνι υψους 800 μετρων. Αιμοφυρτος, κατεβαινει το γκρεμο και τσακιζεται πανω σε παραλιακα βραχια. Πεφτει στη θαλασσα. Επιπλει στο νερο και περνα ενα κρις-κραφτ και τον ξεσκιζει. Μετα απο κανα 2ωρο αντρες του λιμενικου τον ανακαλυπτουν.
Τον μεταφερουν στο πλησιεστερο νοσοκομειο, οπου εκει οι γιατροι, αφου βγαλουν τα ρουχα του βρισκουν ενα η.τ.
"Τελικα μπορει να σε σκοτωσει αυτο το η.τ."

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
:D :D Teodor εισαι απιστευτοσ... Καπωσ ετσι θα γινει,οντωσ...! Μπορει να μην περασει απο ολα αυτα αλλα μπορει να ειναι φυσιολογικοσ θανατοσ απο καρδια/γηρατια και να πουνε... εκανε η.τ. γιαυτο πεθανε ... θυμα του η.τ..

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Πάντως εμεις τα αγοράκια μπορούμε αμα θεμε να αποδώσουμε την όποια παροδική          -τονίζω, ΠΑΡΟΔΙΚΗ- σεξουαλική δυσλειτουργία εκει. Που να τρεχεις σε σεξολογους ανδρολογους ουρολογους τωρα... ειναι και ακριβα τα βιάγκρα... Αμα σας τύχει, αυτο θα φταίει.μαζευει υγρό...

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Μην το γελάτε καθόλου!

Παλιότερα που κάπνιζα κ.τ. έμπαινα σε κατι αμερικάνικα φόρα για το κάπνισμα και εκεί
εξηγουσαν πως αν πέθαινε κάποιος στην Αμερική και ο θανατός του δεν ηταν βίαιος (Ατυχημα-Αυτοκτόνία-Φόνος κτλ)
ο ιατρός που συμπλήρωνε τη φόρμα του θανάτου ρωτουσε τους συγγενείς αν ο νεκρός ήταν καπνιστής.
Αν αυτοί απαντούσαν καταφατικά τότε στη φόρμα τσεκαρε την ένδειξη "Αιτία θανάτου σχετιζόμενη με το κάπνισμα" αβλεπί.
Η πραγματική αιτία θανάτου όποια και αν ήταν συμπληρωνώταν χωριστά/


Δηλαδή αν ήσουν καπνιστής και πέθαινες προστιθόσουν χωρις καμμία άλλη έρευνα ή διαδικασία στους "νεκρους απο το κάπνισμα"

Καθόλου μην το γελάτε....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248000 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181194 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 252 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 228 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572904 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2185 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 834 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 534 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327666 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8981 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis