vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 4 χρήστες
treloneritis, manoslykos, krmhlds, camber

Twitter

Μύθοι, παραπληροφόρηση και εικασίες για το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Πριν 3 μερες ειχα παει σε ενα μαγαζι στη 8ηβων για να δοκιμασω τον Ego-w και εκει στη δοικιμη που μου ε3ηγουσε η κοπελα στο πως λειτουργει ηταν ενα παλικαρι διπλα μου με το οποιο πιασαμε συζητηση ο οποιος εχει κοψει και αυτος το τσιγαρο μου φανηκε πολυ εμπειρος ατμιστης συν το οτι εργαζετε στη γραμματεια του νοσοκομειου ΥΓΕΙΑ μου ειπε οτι αλλοι γιατροι του λενε ετσι αλλοι αλλιως αλλα σαφως ειναι πολυ καλυτερο απο το κ.τ ως ον αφορα την υγεια μας.ΜΟυ ειπε ομως κατι συνταρακτικο το οποιο το βιωσε πριν καποιες μερες στο νοσοκομειο οταν \νοσηλευτηκε ενας αν8ρωπος ο οποιος εκανε ενα μπουκαλακι την ημερα των 10 μλ μαζεψε  πολυ νερο  στα πνευμονια του μετα απο αρκετες μερες νοσηλειας γνωρισε το παλικαρι και τον ρςτησε τι εκανε και προκλη8ηκε αυτη ζημια στα πνευμονια και απλα του ειπε να μην παιρνει υγρα αναπληρωσης απο αγνςστους και να μην καταναλωνει πολλα ml  την ημερα! Πλεον ο αν8ρωπος αυτος ειναι υγιειης και πλεον δεν καπνιζει ουτε ατμιζει!
Να προσ8εσω παντως οτι και εγω που ειχα παρει ενα υγρο απο βασεις της f,a οποτε ατμιζα απο αυτο μου μουδιαζε το αριστερο ποδι απο το γονατο και κατω οχι πολυ αλλα ηταν αισ8ητο ειδικα στο περπατημα πλεον δεν παιζω με τα υγρα και περνω εισαγωγης και δεν εχω κανενα προβλημα.
Πσντως πιστευω οτι κανεις στην υπερβολη καποιο προβλημα μπορει να δημιουργη8ει και εννοειτε οτι κα8ε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα!
Τελικα πιο ειναι το οριο σε ml ?
Aκουω τις αποψεις σας πανω σε αυτο το 8εμα το οποιο με ταρακουνησε αρκετα διοτι ακομη δεν εχω κλεισει μηνα σαν ατμιστης! :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
άντε πάλι...  :eyesplash:


υγ: και μιας και είναι στη γραμματεία ας σε φέρει σε επικοινωνία με το συγκεκριμένο άτομο να το διασταυρώσεις , αν και πιστεύω σου έκανε έμμεση διαφήμιση για το συγκεκριμένο μαγαζί , τα υγρά ατμίσματος είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα PG / VG / νερό + άρωμα ποιό είναι αυτό το συστατικό που αλλάζει δραματικά από μαγαζί σε μαγαζί ;  :wall:


Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
ελεος μ αυτη τη καραμελα !!!
επρεπε να ζητησεις το τηλεφωνο του "ασθενους" :laugh1: ωστε να του κανουμε μερικες ερωτησεις,,,, ΑΝ υπηρξε ποτε τετοιος :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Μην λες καραμελα, γιατι την ατμιζω τωρα.

 ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Φίλε DjLouiS, διάβασε το θέμα από την αρχή και θα καταλάβεις πολλά πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Πριν 3 μερες ειχα παει σε ενα μαγαζι στη 8ηβων για να δοκιμασω τον Ego-w και εκει στη δοικιμη που μου ε3ηγουσε η κοπελα στο πως λειτουργει ηταν ενα παλικαρι διπλα μου με το οποιο πιασαμε συζητηση ο οποιος εχει κοψει και αυτος το τσιγαρο μου φανηκε πολυ εμπειρος ατμιστης συν το οτι εργαζετε στη γραμματεια του νοσοκομειου ΥΓΕΙΑ μου ειπε οτι αλλοι γιατροι του λενε ετσι αλλοι αλλιως αλλα σαφως ειναι πολυ καλυτερο απο το κ.τ ως ον αφορα την υγεια μας.ΜΟυ ειπε ομως κατι συνταρακτικο το οποιο το βιωσε πριν καποιες μερες στο νοσοκομειο οταν \νοσηλευτηκε ενας αν8ρωπος ο οποιος εκανε ενα μπουκαλακι την ημερα των 10 μλ μαζεψε  πολυ νερο  στα πνευμονια του μετα απο αρκετες μερες νοσηλειας γνωρισε το παλικαρι και τον ρςτησε τι εκανε και προκλη8ηκε αυτη ζημια στα πνευμονια και απλα του ειπε να μην παιρνει υγρα αναπληρωσης απο αγνςστους και να μην καταναλωνει πολλα ml  την ημερα! Πλεον ο αν8ρωπος αυτος ειναι υγιειης και πλεον δεν καπνιζει ουτε ατμιζει!
Να προσ8εσω παντως οτι και εγω που ειχα παρει ενα υγρο απο βασεις της f,a οποτε ατμιζα απο αυτο μου μουδιαζε το αριστερο ποδι απο το γονατο και κατω οχι πολυ αλλα ηταν αισ8ητο ειδικα στο περπατημα πλεον δεν παιζω με τα υγρα και περνω εισαγωγης και δεν εχω κανενα προβλημα.
Πσντως πιστευω οτι κανεις στην υπερβολη καποιο προβλημα μπορει να δημιουργη8ει και εννοειτε οτι κα8ε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα!
Τελικα πιο ειναι το οριο σε ml ?
Aκουω τις αποψεις σας πανω σε αυτο το 8εμα το οποιο με ταρακουνησε αρκετα διοτι ακομη δεν εχω κλεισει μηνα σαν ατμιστης! :hmmm: :hmmm:


σου μουδιαζε το αριστερο ποδι? :confused1: μηπως καθοσουν σταυροποδι και ατμιζες?

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
πόσους έχει στείλει στον τάφο το κ.τ. σε έχει συναρπάσει καθόλου?

ονόματα υπάρχουν?
αυτό το ``μου είπε ο θείος,του μπαντζανάκι,του ξαδέλφου μου`` είναι ανώφελο

για μένα σίγουρα δεν είναι ``άγιο`` το η.τ. ΑΛΛΑ πολύ καλύτερο από το κ.τ.

αν κάποιος φοβάται πιο πολύ το η.τ. από το κ.τ. ας τα κόψει και τα δύο

φιλικά ;)


(για μένα το η.τ. είναι ενναλακτικός τρόπος ``καπνίσματος`` και όχι συσκευή διακοπής καπνίσματος)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Αν σου μουδιαζει τα ποδια θα ειναι επειδη,
δεν μπορουν να σηκωσουν το βαρος απο το υγρο των πνευμονων.
Κοφτο το η/τ και ξαναρχισε τπ κ/τ,
να βρεις την υγεια σου.

 ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Εντάξει, παιδιά. Ας σταματήσουν αυτά τα σχόλια.
Δεν είναι ο πρώτος που την πατάει με το θέμα.
Κάποιος που δεν είναι πληροφορημένος και το ακούει, παθαίνει σοκ. Λογικό είναι να ρωτήσει εδώ.

Φίλε DjLouiS, είναι ένα παραμύθι που κυκλοφορεί ευρέως και πάντα είναι το στιλ "μου είπαν" ¨άκουσα" κτλ. Μέχρι και που είπαν ότι το είπε η τηλεόραση, το έγραψαν οι εφημερίδες αλλά μετά από έρευνα που έγινε αποδείχτηκε ότι ποτέ δε συνέβη κάτι τέτοιο.
Κάτι σαν το "ζουν ανάμεσά μας" "θεωρία της κούφιας γης" κτλ.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Χρονια Πολλα Ατμε,
τα γραφουμε επειδη θα διαγραφουν,
ετσι κι αλλιως.

 :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΖΟΥΝΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ.
ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΟ.
 :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

2310521010

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Αρχιζει και μου αρεσει η δοκιμαστικη λειτουργεια!!!!

Αγαπω Δοκιμαστικη λειτουργια!!!!!!!!

Χρονια πολλα Ατμε!!!!!!!!Καλη χρονια!!!! ::) :tongue_smilie:

Dj Louis....ακομα κι ετσι να ειναι....πας μια βολτουλα στο νοσοκομειο και σε μιση ωριτσα εισαι καινουριος....το γονατο να το κοιταξεις.... ;)

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Ενταξει τι να πω....ειχα διαβασει εδω στο φορουμ οτι εχουν κουραστει καποιοι να ακουνε τα ιδια κ τα ιδια..αλλα πραγματικα ρε παιδια, μονο αμα σου τυχει το καταλαβαινεις....ΜΑ ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια;

Πηγα τις προαλλες σε ενα φιλο, ειχα καιρο να τον δω, βγαζω λοιπον το η.τ. και τι μου λεει:

"Φιλε, μη το παρακανεις με αυτο....Εχω μια φιλη κ η μανα της δουλευει σε νοσοκομειο κ εχουν περιπτωσεις μεσα με υγρο στα πνευμονια απο αυτο"
Παιδια, εκλαιγα απο τα γελια....ξαφνικα ολοι οσοι κανουν η.τ., οι φιλοι τους εχουν φιλους που δουλευουν σε νοσοκομεια...η μιση Ελλαδα σε νοσοκομεια δουλευει ηθελα να ηξερα....

Εννοειται οταν τον ρωτησα το φιλο σε ποιο νοσοκομειο, κ να μου πει το ονομα της οποιας γνωστης εργαζεται εκει γιατι με ενδιαφερει το θεμα, ή το ονομα ενος απο τους υγρο-πνευμονιτες....δε γνωριζε! Μου ειπε κιολας, καλα μπορει κ να μου λενε κ π#@αριες....Ναι, αλλα την μετεδωσες ομως!

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Ωραία όλα αυτά, η μεγάλη πλάκα είναι να τα ακούς από καπνιστές κ.τ  :eyesplash:
και να σου λένε, ότι δεν το γυρνάνε στον ατμό γιατί, έχουν ακούσει πολλά από φίλους-γνωστούς-ΜΜΕ :)) :)) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 247998 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181194 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 251 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 228 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572873 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2185 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123002 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 834 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 534 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327663 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8981 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis