vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

196 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, manoslykos, camber

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1665 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 11:46 »

Για τις αγγελίες τώρα, δεν συμφωνώ μαζί σου.
Αν δεν υπήρχε ο όρος των 50 σχολίων, ώστε να μπορεί ο αγοραστής να σχηματίσει μια εικόνα περί του πωλητή, μήπως υπάρχει ο κίνδυνος να παρουσιαστούν διάφορα ευτράπελα στις συναλλαγές και να έχουμε άλλα μετά? Να μπαίνει δηλαδή ένας τυχάρπαστος, να βάζει μια αγγελία για να ξεφορτωθεί κάποια προϊόντα, παραπλανώντας τους αδαείς, τους αρχάριους ή τους αφελείς, αφού όπως είπες κι εσύ, υπάρχουν όλων των ειδών μέλη.
Ή πάλι να βρουν ευκαιρία κάποιοι πονηροί, να φέρνουν προϊόντα από κινεζομάγαζα και να τα πουλάνε σε ελληνικές τιμές βγάζοντας χαρτζιλίκι. :dontknow:

Έχουν γίνει όλα αυτά που λες και πολλά περισσότερα , οι κανονισμοί δεν είναι ουρανοκατέβατοι...

Το έχω "δει το έργο" από μέσα , βαριά η καλογερική... ;)

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1666 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 12:01 »
Για να καταλάβω καλύτερα, επειδή υπάρχουν δύο ειδών περιορισμοί στη συμμετοχή των μελών σε διαγωνισμούς:
1) να έχει εγγραφεί το μέλος κάποιες μέρες πριν την έναρξη του διαγωνισμού
2) να έχει λογαριασμό facebook ώστε να κάνει like ή σχόλιο στη σελίδα του δωροθέτη ή ακόμη και εγγραφή, like, describe κ.λπ. σε αντίστοιχη σελίδα στο youtube.
Εσύ αντιτίθεσαι και στους δύο περιορισμούς? Θεωρείς ότι θα έπρεπε να μην υπάρχουν αυτοί οι όροι συμμετοχής?

Το δεύτερο πιστεύω πως είναι απόλυτο δικαίωμα της επιχείρησης που κάνει την οποιαδήποτε προσφορά, και έχει να κάνει μόνο με τους τρόπους και τα εργαλεία marketing που χρησιμοποιεί.
Εφόσον λαμβάνουν υπ' όψιν τους πως δεν έχουν όλα τα μέλη λογαριασμό στο facebook ή στο YouTube, εφόσον λαμβάνουν υπ' όψιν τους πως όποιος θέλει review πρέπει να είναι προετοιμασμένος ακόμα και για αρνητικά και όχι μόνο διθυραμβικά, εφόσον λαμβάνουν τέλος πάντων υπ' όψιν τους τα βασικά, είναι οι μόνοι υπεύθυνοι να αποφασίσουν τέτοιου είδους όρους.
Το αποτέλεσμα (και μόνο) είτε θα τους δικαιώσει είτε θα τους απογοητεύσει. Δική τους η επιχείρηση δικό τους και το ρίσκο  ;)
Στοιχειώδεις γνώσεις data analysis αρκούν για να σου πουν στο τέλος αν έκανες λάθος τεκτική marketing ή όχι.

Το πρώτο κομάτι που αναφέρεις όμως έχει να κάνει με τους περιοσρισμούς που βάζει κυρίως (όχι μόνο) το Forum. Με αυτό διαφωνώ (και πάλι σχετικά, όχι φανατικά).
Διαφωνώ, διότι το μόνο που επιτυγχάνουν ουσιαστικά αυτοί οι περιορισμοί είναι να δίνουν περισσότερες ευκαιρίες στα παλαιότερα μέλη.
Είναι θεμιτό αυτό; Είναι δίκαιο; Για άλλους ναι και για άλλους όχι, σεβαστές απόλυτα και οι δύο απόψεις.

Εγώ απλώς θα αναφέρω εδώ, πως τα πράγματα πολύ συχνά λειτουργούν both-ways (σε άπταιστα ελληνικά).
Όπως επισκέπτομαι ένα κατάστημα ή ένα κανάλι στο YouTube που το πρωτοείδα εδώ μέσα και σταδιακά μπορεί να γίνω πελάτης του ή subscriber αντίστοιχα,
έτσι πολλοί πρωτοβλέπουν έναν διαγωνισμό στο YouTube ή στο Facebook και έρχονται εδώ για να συμμετάσχουν. Αυτό από μόνο του δεν είναι κακό:
Το Forum αυξάνει τα μέλη του => αυξάνει τα views και την επισκεψιμότητα => αυξάνει τις πιθανότητες για περισσότερα έσοδα  :thumpup:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Για τις αγγελίες τώρα, δεν συμφωνώ μαζί σου.
Αν δεν υπήρχε ο όρος των 50 σχολίων, ώστε να μπορεί ο αγοραστής να σχηματίσει μια εικόνα περί του πωλητή, μήπως υπάρχει ο κίνδυνος να παρουσιαστούν διάφορα ευτράπελα στις συναλλαγές και να έχουμε άλλα μετά? Να μπαίνει δηλαδή ένας τυχάρπαστος, να βάζει μια αγγελία για να ξεφορτωθεί κάποια προϊόντα, παραπλανώντας τους αδαείς, τους αρχάριους ή τους αφελείς, αφού όπως είπες κι εσύ, υπάρχουν όλων των ειδών μέλη.
Ή πάλι να βρουν ευκαιρία κάποιοι πονηροί, να φέρνουν προϊόντα από κινεζομάγαζα και να τα πουλάνε σε ελληνικές τιμές βγάζοντας χαρτζιλίκι. :dontknow:


Έχουν γίνει όλα αυτά που λες και πολλά περισσότερα , οι κανονισμοί δεν είναι ουρανοκατέβατοι...


Σε καμία περίπτωση δεν αμφισβητώ τους λόγους για τους οποίους έγιναν οι κανονισμοί.
Προφανώς και δεν είναι ουρανοκατέβατοι και προφανώς δημιουργούνται σταδιακά μετά από παρατήρηση και εμπειρία.
Αυτό που προσπαθώ να πω (και χίλια συγγνώμη αν το κάνω σε λάθος νήμα) είναι πως όλες οι κακόβουλες περιπτώσεις που περιγράφονται παραπάνω, μπορούν να αποδειχθούν ως τέτοιες ακόμα και μετά από 50 σχόλια και 100 κλπ. Οι τυχάρπαστοι που θα βάλουν μια αγγελία για να ξεφορτωθούν κάτι, ή οι "μεταπωλητές" των κινέζικων θα υπάρχουν κι εδώ μέσα κι εκεί έξω (στον πραγματικό κόσμο) για πάντα. Είναι στο χέρι μας να τους αναγνωρίζουμε και να ελέγχουμε το ποιόν τους. Δηλαδή αν εγώ στο 51ο σχόλιο μου πάω και δημοσιεύσω μια αγγελία, είμαστε όλοι αυτόματα σίγουροι ότι δεν ανήκω σε αυτούς;
Δεν αναφέρω συστήματα αξιολόγησης, reviews, αστεράκια κλπ. διότι εδώ είναι Forum, όχι το Ebay...
Όμως για παράδειγμα πως θα σας φαινόταν η ιδέα να επιτρέπεται από την αρχή η πρόσβαση στις αγγελίες για ανάγνωση ή αγορά μόνο,
και η πρόσβαση για πώληση να είχε άλλα κριτήρια;
Just my two cents (που λένε και στα Τρίκαλα Κορινθίας...)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2016, 12:15 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1667 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 12:17 »
Παρατηρώ ότι κάθε φορά που κάποια εταιρία κάνει διαγωνισμό-κλήρωση προϊόντων γίνεται χαμός από μηνύματα συμμετοχής μελών που είτε μόλις έχουν εγγραφεί είτε έχουν ελάχιστα μηνύματα στο φόρουμ άρα ελάχιστη συμμετοχή κι αυτό το βρίσκω κάπως άδικο για παλιά μέλη ή μέλη που είναι πραγματικά ενεργά.
Θα πρότεινα όπως στις αγγελίες πώλησης-ανταλλαγής να μπούν και στις κληρώσεις κάποια κριτήρια συμμετοχής έτσι ώστε να περιοριστεί το φαινόμενο μελών αλεξιπτωτιστών που θυμούνται ή ανακαλύπτουν το φόρουμ όποτε "παίζει" καμιά κλήρωση-προσφορά.
Εάν πάλι κάνω λάθος και οι διαχειριστές βλέπουν ότι οι εγγραφές νέων μελών δεν παρουσιάζουν αυξητικούς ρυθμούς μόλις ανοίξει νέο θέμα κλήρωσης προϊόντων ή εάν είναι και ένας αποδεκτός τρόπος-στόχος αύξησης των μελών του φόρουμ τότε ας αγνοηθεί η σκέψη-πρόταση  μου.

Όσον αφορά τις κληρώσεις, είναι στη διακριτική ευχέρεια κάθε δωροθέτη να βάλει κάποιους όρους. Πλέον αυτών, όταν η κλήρωση ανατίθεται στη διαχείριση, τότε υπάρχει και ο περιορισμός της εγγραφής στο φόρουμ πριν από την ημερομηνία ανακοίνωσης του διαγωνισμού. Αν την κλήρωση την κάνει ο δωροθέτης, είναι δικό του θέμα να βάλει όρους. Οι οποίοι φυσικά, δεν μπορούν να είναι αντίθετοι με τους κανονισμούς του φόρουμ.


την ιδια απορια εχω και εγω
2-3πλο εγγραφες παιζουν?

Ενίοτε, παίζουν. Όταν ανακαλύπτονται, ακολουθείται ο κανονισμός: πλήρης αποκλεισμός σε όλους τους λογαριασμούς του μέλους. Και σε όσους αποφασίσει να δημιουργήσει μελλοντικά...

Όσον αφορά τις αγγελίες, δεν χρειάζεται να επαναλαμβανόμαστε. Ο κανονισμός (όπως και όλοι οι κανόνες για το συγκεκριμένο φόρουμ), δεν ήρθε ουρανοκατέβατος και γραμμένος σε πέτρα, ούτε βασίζεται σε κάποιο ιντερνετικό σύνταγμα. Έχει εξελιχθεί μετά από χρόνια εμπειρίας και αν χρειαστεί να προσαρμοστεί σε νέα δεδομένα, αυτό γίνεται και υπάρχει και ειδοποίηση στο κατάλληλο νήμα.


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1668 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 12:20 »

Το πρώτο κομάτι που αναφέρεις όμως έχει να κάνει με τους περιοσρισμούς που βάζει κυρίως (όχι μόνο) το Forum. Με αυτό διαφωνώ (και πάλι σχετικά, όχι φανατικά).
Διαφωνώ, διότι το μόνο που επιτυγχάνουν ουσιαστικά αυτοί οι περιορισμοί είναι να δίνουν περισσότερες ευκαιρίες στα παλαιότερα μέλη.

Φίλε e-spy, για ποιά παλαιότερη μέλη μιλάς? Νομίζω ότι τα 50 μηνύματα που απαιτούνται για να δώσει κάποιος το στίγμα του στο forum, είναι σχετικά λίγα. Ήδη όπως βλέπεις, με μια μικρή σου συμετοχή, έχεις φτάσει τα 10 μηνύματα. Έτσι δεν είναι? Δεν νομίζω ότι είναι και τόoooσο άδικος ο κανονισμός του forum...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1669 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 12:25 »
To forum δεν είναι επιχείρηση. Είναι ένα μεγάλο σπίτι, μια παρέα που λειτουργεί με κάποιους κανόνες συμπεριφοράς, ανάλογους μ΄αυτούς που έχουμε στα σπίτια μας. Ούτε αστυνόμοι είναι οι συντονιστές του, ούτε δικηγόροι και δικαστές.
Ελεγχος ΙΡ μπορεί να γίνει, αλλά μέχρι εκεί. Mac Address δεν ελέγχονται και οι ΙΡ από μόνες τους είναι ένα εργαλείο ανίχνευσης διπλών λογαριασμών, που όταν λειτουργεί, λειτουργεί στα σίγουρα, αλλά δεν λειτουργεί πάντα.

Για το θέμα των διαγωνισμών, όσες σελίδες κι αν γράψουμε, πάντα θα παραμένουν οι δυο διαφορετικές απόψεις περί νέων και παλιών μελών.
Στην πράξη, όχι, οι κληρωσάκηδες δεν είναι σιωπηλοί αναγνώστες και μόνιμοι "μαθητές". Υπάρχει ένα άλλο εργαλείο στο φόρουμ, που μαρτυρεί πόσο χρονικό διάστημα συνδέθηκε συνολικά από τη στιγμή της εγγραφής του κάποιος. Μαντέψτε! Οι κληρωσάκηδες δεν διαβάζουν τα νήματα εκτός των κληρώσεων! Ηρθαν, αλλά όχι για να μείνουν.

Οκ, από τη στιγμή που κάποιος εγγράφεται επειδή θέλει να μάθει, όλο και κάποια κλήρωση τρέχει, πάντα κάποιοι που τον Οκτώβριο ήταν συμμετέχοντες σε κληρώσεις με 2 ποστ, σήμερα μπορεί να έχουν 200 και 5 ημέρες σύνδεσης. Αλλά το ευκαιριακό μέλος του 2012 με τα 2 ποστ, τις 20 συμμετοχές και τις 3 ώρες σύνδεσης δεν είναι νέο αίμα για το φόρουμ, δεν είναι κάτι που θα κάνει κακό, αλλά ούτε και καλό στο φόρουμ.

Από τη στιγμή που ο δωροθέτης επιθυμεί να διαθέσει κάτι σε παλιά μέλη, σεβαστή η επιθυμία του, σεβαστή όμως κι όταν δεν βάζει περιορισμούς. Ασχετα με την όποια προσωπική τοποθέτηση μπορεί να έχουμε για το ορθόν της επιλογής του.

Οσο για τις αγγελίες, είμαστε από τους ελάχιστους διαδικτυακούς τόπους που μπορεί κάποιος να αγοράσει από αγγελία κάτι, έχοντας εμπιστοσύνη. Επιθυμούμε να παραμείνει έτσι. Ούτε αγγελιοχώρος είμαστε, ούτε έμποροι, εξυπηρετούμε τα παλιά και λιγότερα μέλη. Πολύ σωστά αναφέρθηκε, ότι εδώ μπορεί να δεις να πουλιέται κάτι και να ξέρεις ήδη πότε αγοράστηκε και γιατί πουλιέται.

Οι κανονισμοί βγήκαν μέσα από την εμπειρία της λειτουργίας του φόρουμ. Μπορεί σε κάποιο άλλο φόρουμ να μη λειτουργούσαν το ίδιο καλά, εδώ λειτουργούν μια χαρά. Γι΄αυτό και μόνο πολύ νέα μέλη διαμαρτύρονται κατά καιρούς. Μόλις πάψουν να είναι νέα και μπουν στο κλίμα του φόρουμ, οι "διαμαρτυρίες" τους ατονούν.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1670 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 12:29 »
Διαφωνώ, διότι το μόνο που επιτυγχάνουν ουσιαστικά αυτοί οι περιορισμοί είναι να δίνουν περισσότερες ευκαιρίες στα παλαιότερα μέλη.
Είναι θεμιτό αυτό; Είναι δίκαιο; Για άλλους ναι και για άλλους όχι, σεβαστές απόλυτα και οι δύο απόψεις.

Είναι θεμιτό. Το φόρουμ αυξάνει τα μέλη του και την επισκεψιμότητα του επειδή προσφέρει περιεχόμενο. Που είναι το κακό να επιβραβεύονται αυτοί που προσφέρουν και διαμορφώνουν περιεχόμενο;
Προσφέρεις περιεχόμενο όχι απαραίτητα επειδή είσαι γκουρού. Μια απορία που θα γραφεί πιθανόν θα λύσει το πρόβλημα του μέλους αλλά και πιθανόν αρκετά περισσότερων με την ίδια απορία.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1671 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 12:45 »
@petra (αλλά και όλοι οι υπόλοιποι)
Μην με παρεξηγείτε παρακαλώ.
Ούτε διαμαρτύρομαι ούτε "επιτίθεμαι" ειδικά σε κάτι το οποίο είναι καταξιωμένο στη συνείδηση ορισμένων χιλιάδων ανθρώπων.
Θα ήμουν τρελλός αν το έκανα. Είμαι φιλοξενούμενος εδώ και σέβομαι αυτόν που με φιλοξενεί.
Αν φάνηκε έτσι ζητώ χίλια συγγνώμη, δεν ήταν πρόθεσή μου.


Θα το αναφέρω μόνο ως παράδειγμα (και πάλι το λέω επειδή έχω εμπειρία διαχείρισης forum):
Εγώ έχω γράψει μόνο 10 σχόλια ως τώρα, αλλά ατυτόχρονα είμαι συνδεδεμένος σχεδόν 10 ώρες.
Καταλαβαίνουμε όλοι ότι δεν μου πήρε μία ώρα για να γράψω το κάθε σχόλιο...
Άρα προφανώς ξόδεψα αρκετό χρόνο για να διαβάσω. Αν νιώσω ότι έχω να προσφέρω κάτι σε κάποιο νήμα το κάνω.
Αλλιώς διαβάζω, αξιολογώ και αναλόγως εκτιμώ τις απόψεις αυτών που το κάνουν καλύτερα από μένα.


Με λίγα λόγια πιστεύω πως μερικές φορές (όχι πάντα) θεσπίζοντας ένα μόνο κριτήριο για κάποιο feature ή function
μπορεί να αποκλείει κάποιους ανθρώπους χωρίς να το αξίζουν. Από την άλλη καταλαβαίνω απόλυτα πως και οι διαχειριστές είναι άνθρωποι και όχι ρομπότ,
έχουν και αυτοί τους δικούς τους χρόνους, περιορισμούς κλπ. οπότε κλείνω επαναλαμβάνοντας:
Εφόσον θέλω να "υπάρχω" εδώ οφείλω να σέβομαι τους κανόνες του οικοδεσπότη. Τελεία.
Στοιχειώδεις κανόνες εκτίμησης της φιλοξενίας  :)

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1672 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 14:09 »
Εγώ δεν θα σταθώ στο θέμα των διαγωνισμούς αλλά θέλω να κάνω μια πρόταση στο forum έκτος αν γίνεται και δεν το ξέρω εγώ. Μπαίνω ας πούμε στο φόρουμ και πατώ εκεί που λέει:Εμφάνιση μη αναγνωσμένων μηνυμάτων από την τελευταία επίσκεψη.

 Οκ, μου βγάζει την λίστα με τα αδιάβαστα μηνύματα. Μήπως θα γίνεται όταν εκεί πατάμε μέσα στο θέμα να μας μεταφέρει αυτόματα στο τελευταίο μήνυμα που έχουμε διαβάσει ώστε να μην ψάχνουμε τις σελίδες μια μια…

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1673 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 14:17 »

αν κατάλαβα καλά αυτό που λες υπάρχει είδη
τέρμα δεξιά στη γραμμή του νέου μηνύματος έχει ένα σύμβολο


edit

α που έχουμε διαβάσει
ok λάθος κατάλαβα

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1674 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 14:20 »
Υπάρχει αυτό: δίπλα στο όνομα του νήματος, υπάρχει ένα πορτοκαλί κουμπάκι που γράφει "νέο". Με κλικ σε αυτό, σε μεταφέρει στο πρώτο μη αναγνωσμένο μήνυμα του θέματος.

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1675 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 14:31 »
Ευχαριστώ πολύ  δεν το είχα παρατηρήσει, αν και είμαι στο φόρουμ από 11/2014  :) [size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1676 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 14:37 »

μετά από ένα χρόνο και βάλε τι μαθαίνει κανεις
ποτε δεν το πάτησα νόμιζα ότι είναι ταμπελάκι απλά :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1677 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 14:39 »
Υπάρχει αυτό: δίπλα στο όνομα του νήματος, υπάρχει ένα πορτοκαλί κουμπάκι που γράφει "νέο". Με κλικ σε αυτό, σε μεταφέρει στο πρώτο μη αναγνωσμένο μήνυμα του θέματος.
Άμα είναι επιστήμονας ο άνθρωπος...  ;D

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1678 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 18:11 »
Απλά για να συμπληρώσω την Βούλα, υπάρχει ένα "μαγικό" κουμπάκι στο προφίλ του κάθε μέλους που πατώντας το μπορεί ο καθένας μας να καταλάβει λίγο πολύ την σχέση του μέλους με το φόρουμ και αυτό είναι το Εμφάνιση Στατιστικών, χρησιμοποιείστε το για το οποιοδήποτε μέλος και εύκολα βγαίνουν βασικά συμπεράμσατα αν είναι "κληρωσάκιας", "ευκαιριάκας" (αυτός που ψάχνει τις προσφορές και εκπτώσεις των εταιριών), ή αν είναι πραγματικά ενεργό μέλος (έστω κι αν δεν έχει μηνύματα στο ενεργητικό του) και θέλει να πάρει γνώσεις από το φόρουμ χωρίς να συμμετέχει δημοσιεύοντας την άποψή του ή το πρόβλημά του.
Για να αποσαφηνίσω την θέση μου η ένστασή μου για τις συμμετοχές στις κληρώσεις δεν έχει να κάνει με την παλαιότητα του μέλους αλλά με το αν είναι πραγματικά μέλος αυτής της κοινότητας, έστω παίρνοντας μόνο γνώση και όχι προσφέροντας όντας "ντροπαλός", ή αν είναι καιροσκόπος ψάχνοντας μόνο τις εκπτώσεις και τις κληρώσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2016, 18:48 από bono »

Αποσυνδεδεμένος perelevas

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1679 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 20:03 »
Υπάρχει αυτό: δίπλα στο όνομα του νήματος, υπάρχει ένα πορτοκαλί κουμπάκι που γράφει "νέο". Με κλικ σε αυτό, σε μεταφέρει στο πρώτο μη αναγνωσμένο μήνυμα του θέματος.


Εγω απο τοτε που το ανακαληψα ειμαι πολυ ευτυχισμενος :D :D !!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem