vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 7 χρήστες
takoulas, Milarepa, I.P, Doubt, camber, vag21, fratz8

Twitter

Clearomizer crystal 2.0 (τύπου C4+ με αποσπώμενη και ανταλλάξιμη κεφαλή φιτιλιού-αντίστασης)

Αποσυνδεδεμένος sao

  • **
  • 143
Θα την έβγαζα πρώτα την αντίσταση (θα έβγαζα το κάτω καρφάκι και τα σχετικά) και θα προσπαθούσα να την ξαναβάλω (με το ένα ποδαράκι μέσα από το λαστιχάκι και το άλλο απ'έξω), αλλά μάλλον θα είναι δύσκολο με αυτό το μήκος του σύρματος (αφού είναι ήδη έτοιμη).
Θα την αφήσω μπας και στρώσει. Πάντως, κατάλαβα μάλλον τι θα πει φυτιλίλα. Κάτι είναι κι αυτό :)

Χωρίς να σε παροτρύνω να κάνεις επισκευή ή αλλαγή φιτιλοαντίστασης μπορείς να ρίξεις
μια ματιά Αλλαγή φιτιλοαντίστασης σε Crystal CE4+

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
εαν παρω κεφαλη με μεγαλα φυτιλια,και την κοψω εγω σε οποιο μεγεθος θελω θα υπαρχει προβλημα?η θα λειτουργει μια χαρα?για την ακριβεια,εχω μια κεφαλη με μεγαλα φυτιλια αλλα φοβαμαι οτι θα μου φερνει γευση καμμενου και θελω να την κοψω να την κανω κοντη

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Δεν παίζει ρόλο το μήκος του φυτιλιού αλλά η ποιότητα του...

εαν παρω κεφαλη με μεγαλα φυτιλια,και την κοψω εγω σε οποιο μεγεθος θελω θα υπαρχει προβλημα?η θα λειτουργει μια χαρα?για την ακριβεια,εχω μια κεφαλη με μεγαλα φυτιλια αλλα φοβαμαι οτι θα μου φερνει γευση καμμενου και θελω να την κοψω να την κανω κοντη
Δοκίμασε πρώτα τη κεφαλή μπορεί να μην έχεις πρόβλημα με τη ποιότητα του φιτιλιού και αν δεις πως αλλοιώνεται η γεύση, κάνεις ένα ... κουρεματάκι  :)

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.

Σε τι μπορεί να οφείλεται το εκνευριστικό χουρ χουρ και κάτι σαν βραστήρας σε λειτουργία? Τον δουλεύω στο λαβα, με (καινούργια) αντίσταση 2.4 στα 4 βόλτ... με το που πατάω το κουμπί να ρουφήξω αρχίζει το χουρχουρητό... αν είμαι τυχερός... αν δεν είμαι τυχερός πέρα από το χουρ χουρ ακούγεται σαν κάποιος να χορεύει κλακέτες στο μπακγκράουντ συν το ότι ο ατμός βγαίνει πολύ πιο ζεστός απ' ότι συνήθως... πάντως γεύση καμμένου δεν έχω φάει... και μέσα σε ένα μισάωρο συνεχούς ατμίσματος μου έχει φάει 1 ml περίπου...  :wall: :wall: :wall:

Βρε το έχω φυσήξει μήπως και πήρε τίποτε υγρό στο σωλήνα... βρε χαλαρώνω σφίγγω το επιστόμιο... τίποτε... οι περίεργοι ήχοι συνεχίζονται

Αποσυνδεδεμένος maxtor10

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
εαν παρω κεφαλη με μεγαλα φυτιλια,και την κοψω εγω σε οποιο μεγεθος θελω θα υπαρχει προβλημα?η θα λειτουργει μια χαρα?για την ακριβεια,εχω μια κεφαλη με μεγαλα φυτιλια αλλα φοβαμαι οτι θα μου φερνει γευση καμμενου και θελω να την κοψω να την κανω κοντη

εγω τα εχω κοψει γιατι ειχα προβλημα με την τροφοδοσια και εφτιαξε 100%

Σε τι μπορεί να οφείλεται το εκνευριστικό χουρ χουρ και κάτι σαν βραστήρας σε λειτουργία? Τον δουλεύω στο λαβα, με (καινούργια) αντίσταση 2.4 στα 4 βόλτ... με το που πατάω το κουμπί να ρουφήξω αρχίζει το χουρχουρητό... αν είμαι τυχερός... αν δεν είμαι τυχερός πέρα από το χουρ χουρ ακούγεται σαν κάποιος να χορεύει κλακέτες στο μπακγκράουντ συν το ότι ο ατμός βγαίνει πολύ πιο ζεστός απ' ότι συνήθως... πάντως γεύση καμμένου δεν έχω φάει... και μέσα σε ένα μισάωρο συνεχούς ατμίσματος μου έχει φάει 1 ml περίπου...  :wall: :wall: :wall:
Βρε το έχω φυσήξει μήπως και πήρε τίποτε υγρό στο σωλήνα... βρε χαλαρώνω σφίγγω το επιστόμιο... τίποτε... οι περίεργοι ήχοι συνεχίζονται

Φύσηξε και πάλι καλά μέσα στον άξονα από το πάνω μέρος καλά γιατί μάλλον δεν είχες σφίξει καλά
την αντίσταση στη βάση και έχει περάσει υγρό.
Βέβαια για να το κάνεις αυτό πρέπει να αδειάσεις το υγρό από μέσα  :)
Επίσης κοίτα μην και δεν έχεις σφίξει καλά τη βάση στο σπείρωμα με το tube, αν και τότε θα είχες διαρροές :)

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Ο Epsilon της Nobacco είναι ο Ce4+ ;;
Τον χρησιμοποιώ τις τελευταίες μέρες και είμαι σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος.

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
 ο Ce4 v3 crystal είναι

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας

εαν παρω κεφαλη με μεγαλα φυτιλια,και την κοψω εγω σε οποιο μεγεθος θελω θα υπαρχει προβλημα?η θα λειτουργει μια χαρα?για την ακριβεια,εχω μια κεφαλη με μεγαλα φυτιλια αλλα φοβαμαι οτι θα μου φερνει γευση καμμενου και θελω να την κοψω να την κανω κοντη
εγω τα εχω κοψει γιατι ειχα προβλημα με την τροφοδοσια και εφτιαξε 100%
Και γω πλεον τις κοβω και πολυ κοντες μαλιστα οπως οταν ηταν στο v2. Ακουμπανε μονο τα πλαινα τοιχωματα του tube και δεν εχω κανενα προβλημα στην τροφοδοσια. Και περνει και περισσοτερο υγρο ο ατμο. Θελει μονο να εχεις τον νου σου βεβαια να το δινεις μερικες στροφες οταν εχει πεσει η σταθμη για να βρεχονται τα φυτιλια που εγω προσωπικα το εκανα και οταν ηταν μακρυα τα φυτιλια, απλως τωρα κυλαει και καλυτερα το υγρο μεσα στο tube.

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Να πω ακομη οτι στον C4 v3 μετα απο ενα καθαρισμα που του εκανα παρατηρησα οτι εχει παρα πολυ μεγαλη καταναλωση .... Εκανα ενα γεμισμα το πρωι και τωρα ειναι αδειος παλι.

Αποσυνδεδεμένος Palios

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
DeathAngelGr αν κάνεις 1,6ml την μέρα θα έλεγα ότι είναι καλή κατανάλωση. Εγώ είμαι περίπου στα 3ml.

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Δεν θα διαφωνησω καλα ειναι.Αυτο ομως που ηθελα να πω ειναι οτι και χτες και προχτες που χρησιμοποιουσα τον ιδιο παρατηρησα πολυ μικροτερη καταναλωση.
Βεβαια εβγαλα τον ατμοποιητη και του εριξα λιγο νερακι κτλ κτλ οποτε ισως εκανα καποια γκαφα .

Αποσυνδεδεμένος Palios

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Δεν νομίζω να έκανες γκάφα και εγώ με νερό τους καθαρίζω. Ίσως το έχεις πιπίλα  :baby: μιας και είναι αρχή και γι΄αυτό καταναλώνει πιο πολύ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8829 1115198 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 07:09
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823883 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8873 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154525 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568475 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243557 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293906 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1677 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762532 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1058 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3967 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem