vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

180 επισκέπτες, 6 χρήστες
pngtszs1976, Parolos, chkontog, ambient, treloneritis, dvelev

The DID Genesis Atomizer

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #810 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 15:30 »
Δεν μπορεις να τα ξεχωρισεις απλα επρεπε να σημαδεψεις οταν τα αγορασες το ενα απο τα δυο ωστε να μπορεις να τα ξεχωριζεις τωρα με μεγεθυντικο φακο δεν νομιζω να κανεις δουλεια  ;) ;) ;) ;) ;)
 απο ομαδικη απο εξω ειχαν ερθει σημαδεμενα το 325 και ετσι το ξεχωριζα :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος nikos.1978

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Νίκος
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #811 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 15:31 »
τσέκαρε τα στο φως,αυτό που είναι πιο ανοιχτό και αραιό σε ίνες είναι το 325 και οπότε το άλλο είναι το 400.

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #812 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 15:32 »
Το 325 στην αφή είναι πιο σκληρό.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #813 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 15:44 »
Ευχαριστώ πολύ!!!!


Τα ξεχώρισα!!! Χρειάστηκε και το φως και η αφή.


Κύριε Νίκο ήταν και τα τέσσερα (2*325, 2*400) στο ίδιο σακουλάκι.


Τα έβαλα πάνω στην οθόνη του iPad και και φάνηκε αμέσως η διαφορά!!!

...
Πρώτη μέρα σήμερα με τον DID. Polished τελικά.


Το εργαλείο, είναι ΕΡΓΑΛΕΙΟ. Εχει πιο πολύ βάρος από τον άλλο μου επισκευάσιμο (ανατολικής προέλευσης, γερμανικής κατασκευής) και την ego 900αρα μπαταρία μαζί!!!!!!


Σήμερα δεν τον πείραξα καθόλου. Τον θαύμασα καθώς έπινα τον καφέ μου, ενω μας δώθηκε αρκετός χρόνος να γνωριστούμε καλύτερα. Τον έλυσα, εϊδα το εσωτερικό του, και τον ξαναέδεσα. Θα το πάω σιγά σιγά μαζί του, χαλλαρά.


Τα πλεονεκτήματά του, τα έχετε αναφέρει πολλές φορές καθώς και α θετικά του.


Ενα θα πω. Οι φωτογραφίες τον αδικούν. Εάν δεν τον δεις ζωντανό, να νοιώσεις το βάρος του, να αισθανθείς το μέταλλό του, δεν μπορείς να καταλάβεις την ποιότητά του. Τώρα κατάλαβα τα λόγια του κατασκευαστή:

"The DID"has beenbuilt withsimplicity in mind, απλότητα....
που ηρεμεί το μυαλό!! :respect: 
Και στο εσωτερικό του και στο εξωτερικό του.


Θα πώ για τέλος το μοναδικό αρνητικό που είδα. Θα ήθελα ο κεντρικός πόλος να είναι 1 χιλιοστό πιο μακρύς, ή δυο πάσα ακόμη. Η βίδα που σφίγγει το σύρμα βιδώνει οριακά!!! Αν δεν ήταν SS ο πόλος, να ξέρω τη σκληρότητά του θα ανυσηχούσα.


Αυτά για την ώρα.



Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2012, 22:56 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος paris307cc

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
  • IATTY+PROVARI ...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #814 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 22:14 »
σεταρε τον φιλε μου ... 8) 8)
εκει να δεις τι θα σου κανει... ::) ::)
μια βδομαδα κ δεν εχω ακουμπησει τιποτα αλλο... :yes:

βαρυ πυροβολικο  ο ατιμος... :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #815 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 22:19 »
Επειδή εχω update του short did και ο πόλος τότε ήταν κοντύτερος και χωρούσε ένα παξιμάδι, σε διαβεβαιώνω ότι αν βγάλεις το πάνω παξιμάδι θα μπορέσεις να το στήσεις μια χαρά. Για του λόγου το αληθές:






Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #816 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 22:24 »
Ευχαριστώ πολύ!!!!


Τα ξεχώρισα!!! Χρειάστηκε και το φως και η αφή.


Κύριε Νίκο ήταν και τα τέσσερα (2*325, 2*400) στο ίδιο σακουλάκι.


............................
Αυτά για την ώρα.



Συγχωνευση ποστ

Πολυ χαρηκα που σου αρεσε ο Did Κωστα ετσι
οπως και οτι ξεχωρισες τα mesh εγω ενεκα γιαλιων δεν μπορω να τα ξεχωρισω....στραβομαρα ...
για αυτο και τα σημαδευω  ;) ;) ;) ;)


Τροποποιηση μεγάλης παράθεσης

 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2012, 22:28 από petra »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #817 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 22:25 »
Μάλλον κι εγώ ετσι θα τον στήσω για πρώτη φορά, μιας και ετσι διαβάζω ότι έχει λίιιγο παραπάνω χτύπημα. Το καλώδιο στο πάνω παξιμάδι όπως είναι η φωτό είναι από εμπρός ή απο πίσω από τον κεντρικό πόλο? (Προς tux)



Κύριε Νίκο κατα λάθος μου έπεσαν πάνω στην οθόνη του iPad τα μές εκείνη την ώρα, και παρατήρησα ότι φάνηκε κατ´ ευθείαν η διαφορά εκεί!!! Φαντάζομαι ότι αυτό θα γίνεται και σε μια οποιαδήποτε οθόνη. Προσοχή μόνο μιας και παρατήρησα επίσης ότι επηρεάστηκε η οθόνη αφής, όσο ακουμπούσαν πάνω της!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2012, 22:35 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #818 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 22:35 »
Δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι ρωτάς. Το σύρμα είναι τυλιμένο στον πόλο ανάμεσα στο μικρό και το μεγάλο παξιμάδι. Το έχω τυλίξει 2-3 φορές και μετά το σήκωσα προς τα πάνω και το κοψα με ένα ψαλιδάκι.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #819 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 22:40 »
Από κάτω, ξεκινάς από το εσωτερικό, ανάμεσα στο μες και τον θετικό. Στην τελευταία σπείρα της φωτό (την πάνω) το σύρμα το βάζεις από εμπρός από τον άξονα ή από πίσω?

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #820 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 22:41 »
Ξεκινώντας από κάτω, οι τρεις πρώτες είναι με τη φορά του ρολογιού και η τελευταία μισή είναι επίσης ωρολογιακά και  κλειδώνει στον πόλο αντίστροφα. Άρα όπως το λες εσύ μάλλον αυτό είναι το από πίσω.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2012, 22:48 από tux »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #821 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 22:53 »
Σε ευχαριστώ! :respect:  Αυτό θα είναι το πρώτο μου στήσιμο, αύριο που θα τον ξυπνήσω γλυκά, γλυκά!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος glyrakos

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini + DID
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #822 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 11:52 »
Δε θα ήθελα να διπλοποστάρω, αλλά περιέγραψα μια διαδικασία που έκανα σε άλλον genesis ατμοποιητή, την οποία εφάρμοσα και στον did με το καλύτερο αποτέλεσμα μέχρι στιγμής σε ατμό/χτύπημα.

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12876.msg516677.html#msg516677

Σε περίπτωση που υπάρχει θέμα με τους κανονισμούς παρακαλώ να διαγραφεί.

Το έκανα και το επιβεβαιώνω για mesh 325, αλλά για 400 θέλει παραπάνω. Επίσης το έκανα με pg+νερό το σβήσιμο. Νομίζω δεν έχει διαφορά PG-VG. Όσον αφορά το καλύτερο δεν ξέρω αλλά είναι πολύ καλό αποτέλεσμα (ειδικά για χτύπημα). Νομίζω αποτέλεσμα στο χτύπημα έχει το να κατεβάσεις τις σπείρες χαμηλότερα (προς τον αρνητικό πόλο) και πιο κοντά η μια στην άλλη.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #823 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 12:30 »
Επιτέλους!!!!! Οι πρώτες τζούρες με τον DID!!!! :happy_roll_01: :thumbsup_move_1: :hapy_jump:


Δηλαδή βρε παιδιά, αν στρώσει κι όλας πώς θα είναι η γεύση του? τώρα είναι εκπληκτική!!!!


Πάντως ο μπαγάσας με παίδεψε να τον ξεκινήσω. Πρώτη αντίσταση 5 σπείρες, κάηκε. Δεύτερη αντίσταση 5 σπείρες, κάηκε επίσης. Κάψιμο εκ νέου το μές. Τρίτη αντίσταση 5 σπείρες.... Μου έκανε λίγα κόλπα. Τον άφησα στην άκρη... Οταν τον ξανάπιασα αφαίρεσα μια σπείρα όπως ο φίλος tux, 4 σπείρες, χωρίς το πάνω παξιμάδι..... ΠΑΝΔΑΙΣΙΑ!!!! Και προσέξτε, με ego 900αρα μπαταρία. Τον έβαλα στο vv του sokin 3,5 volt, ντουμάνι!!!!!! Και δεν το περίμενα, χτύπημα!!!!! Τελείωσε η μπαταρία του  :wall: [size=78%] όμως και περιμένω να φορτίσει, για να του δώσω κι άλλα γκάζια.[/size]


Δεν θα σας πρήξω παραπάνω... Το μάθημά μου το έμαθα!!!! Θέλει δουλειά το μές για να μην έχεις βραχυκύκλωμα, από εκεί και πέρα, μόνο ΑΠΟΛΑΥΣΗ.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #824 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 12:32 »
...Τον άφησα στην άκρη... Οταν τον ξανάπιασα ...
Αυτο και μόνο αποδεικνύει οτι μελέτησες καλά το θέμα τζένεσις!!!!!!
 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190632 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1151924 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11194 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345786 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147440 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8171 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209076 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545358 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33013 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52646 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600633 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361107 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed