vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

188 επισκέπτες, 6 χρήστες
vasim, pngtszs1976, camber, Milarepa, stamatisgr, lagoudakis

The DID Genesis Atomizer

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #705 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 23:18 »
Mόνο μια σύριγγα σε σωζει!!!
Αλλιώς μπόλικες χαρτοπετσετες!! :D

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #706 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 23:26 »
Το κακο ειναι οτι και με συριγγα πολλες φορες συμβαινει.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #707 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 23:30 »
Ελα ρε παίδιά! Εσάς δηλαδής δεν σας εχει κανει ποτέ η κοπέλα σας παράπονα επειδή εχετε να την βγάλετε εξω ενα μήνα, ή εχετε να της παρετε λουλουδια ενα εξάμηνο?
"Δεν είναι για το έξοδο, είναι για την κίνηση! να δείξεις οτι ακόμα νοιάζεσαι!"
και μετα εσεις το θυμόσασταν για κανα δίμηνο!
Ετσι! γκρίνια στα καλά καθουμενα, για να μην εφησυχάζεις!!!!!


Πρεπει να είναι Η τζένεσις και όχι Ο τζένεσις...
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Ωφ τώπηκ????? :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #708 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 00:01 »
Για να γλυτώσω μια και καλή με αυτό το θέμα κατά το γέμισμα....έκανα το εξής:
Στο μπουκαλάκι με την βελόνα που είναι μικρή...την έβγαλα. Σφηνωτή είναι, άν την πιέσεις
πάνω σε έναν πάγκο-τραπέζι...κάτι σταθερό τέλος πάντων, βγαίνει πανεύκολα.
Την θέση της πήρε βελόνα από σύριγγα (με το ροζ πλαστικό), αφού πρώτα αφαίρεσα την
μύτη με το dremel. Μπήκε με αρκετή δύναμη γιατί είναι πιο χοντρή από αυτή που είχε το
μπουκαλάκι.
Αποτέλεσμα....το γέμισμα έγινε παιχνίδι. Η βελόνα ακουμπά στον πάτο του τανκ και  γεμίζει
χωρίς να ξεχειλίζει  :)) .
Το Σάββατο που θα έχω χρόνο θα βάλω 2-3 φώτες.... ;)

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #709 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 00:38 »
Αυτό θα κάνω αλλά το θέμα είναι ότι σε 1-2 φαρμακεία που είχα ρωτήσει δεν είχαν τέτοια βελόνα. Θα τα πάρω σβάρνα! Ινσουλίνης δεν τη λένε? Έχω μόνο μια που να πάρει.

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #710 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 00:50 »
Iνσουλίνης όχι, είναι πολύ μικρή και κοντή...η ρόζ βελόνα που λέω είναι 1.25mm.

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #711 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 01:30 »
βασικος μου ατμοποιητης πλεον και χωρις να μου λειπει ο ιαττυ ;)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #712 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 09:43 »
Λιγη προσοχή σε οσους αλλαξουν βελόνα σε τέτοιο μπουκαλάκι, γιατι μπορεί να τους μεινει και στο χέρι!
Τα πλαστικά καπάκια φτιάχνονται γύρω απο τη βελόνα εξαρχής.
Οπότε και να το κολλήσεις, σε κάποια στιγμή, θα κινείται! Την εχω πατήσει κα΄μποσες φορές!

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #713 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 10:17 »
Παιδιά υπάρχουν και μπουκαλάκια με πιό μακριά βελόνα




Αριστερά είναι το κοινό που το βρίσκεις παντού και δεξιά αυτό που γεμίζει τα πάντα 8)
Δεν ξέρω απο πού είναι αγορασμένο (μου το έκαναν δώρο) :D


Τελευταία βρήκα και αυτά και τα περιμένω (παραγγελία μέσω ελληνικού καταστήματος) 8) 8)

http://www.provape.com/Juice-Bottle-with-Tips-p/liquidbottle.htm#


Ελπίζω να βοήθησα ;) :cigar: :cigar: :cigar:

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #714 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 10:19 »
πράγματι με μακρυά βελόνα κάνεις 'δουλειά' με τα μικρά πρέπει να έχει κενό στη τρύπα του mesh αλλιώς , λούτσα  ;D

που τα βρίσκουμε ωρέ tsiv δώσε τα φώτα στο λαό  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #715 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 10:24 »
Εγω τα πηρα απο το μαγαζι που πηρα τον DID.
mmvapors.com

Αποσυνδεδεμένος osnik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Live and let live...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #716 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 11:29 »
Κάτοχος κι εγώ του DID (μίνι) εδώ και 2 μέρες και πραγματικά εντυπωσιάστηκα...
Ατμίζω 15 μήνες περίπου και πριν 2 μέρες κατάλαβα ουσιαστικά την πραγματική γεύση ενός υγρού..
Μπορώ να πω ότι δυσκολεύτηκα αρκετά με το σεταπ της αντίστασης βασικά (Ε1, Ε8 ερορς στο πρόβατο..) αλλά τα κατάφερα και τη σέταρα στα 1.8.
Όμως μετά από 2 μέρες έχω τα εξής θεματάκια..
1. Για κάποιο λόγο η αντίσταση έχει πέσει στα 1.3 (!)..Ξέρει κάποιος να μου πει που μπορεί να οφείλεται αυτό?
2. Το υγρό μου στην δεξαμενή έχει μαυρίσει επικίνδυνα! Αυτό οφείλεται μάλλον στα κατάλοιπα που μένουν στο μες (αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος..). Αν είναι αυτό το πρόβλημα, υπάρχει τρόπος να το περιορίσω λίγο? Είδα ένα βίντεο με κάποια πατέντα με φιτίλι μέσα στην τρύπα του μες..Αυτό θα βοηθήσει την κατάσταση?  Δεν νομίζω να επηρεάσει την απόδοση γιατί το φιτίλι (πιστεύω) θα λειτουργήσει σαν βοήθημα της τροφοδοσίας του μες και δεν θα έχει άμεση επαφή με την αντίσταση και έτσι θα εμποδίζει το υγρό να "πηγαινοέρχεται" ανεξέλεγκτα πάνω κάτω..Λέω εγώ τώρα...
3. Επειδή είναι λίγο μπελάς το γέμισμα με το μικροσκοπικό βιδάκι, από χθες το κατάργησα..Παρατήρησα ότι και τούμπα να το γυρίσω, το υγρό δεν χύνεται..Έκανα καλά?
και 4. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο τρόπο "καθαρισμού" του μες? Και μιλάω για καθημερινό καθαρισμό (ας πούμε με κάθε γέμισμα) και όχι για περιοδική συντήρηση (κάψιμο κ.τ.λ.). Το σκουπίζω λίγο με χαρτοπετσέτα αλλά δεν ξέρω αν κάνω καλά.. Εννοείται βέβαια ότι δεν το τρίβω, απλά την ακουμπάω μαλακά πάνω στο μες και πραγματικά βγάζει πολύ μπίχλα..

Είναι ο πρώτος επισκευάσιμος που αγοράζω (ξέρω άργησα... :D ) και φυσικά η πρώτη φορά που ασχολούμαι με μες γιαυτό αν είχα κάποιες "ηλίθιες" απορίες, συγχωρήστε με... :-[

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #717 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 12:06 »
@osnik το γεγονός ότι η αντίσταση σου έχει πέσει τόσο πολύ είναι ένδειξη βραχυκυκλώμτος.

Κανονικά η αντίσταση έχει ανοδική πορεία με τις ημέρες. Ο μόνος τρόπος να έχει πέσει χωρίς να υπάρχει πρόβλημα και να επανέλθει είναι αν απλά έχει κουνηθεί λίγο το mesh, αλλά στην περίπτωση αυτή μου έχει τύχει να πέσει πχ 0.1.

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #718 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 12:10 »
1. Εχεις βραχυκυκλωματάκι! Οχι μεγαλο για να μη σου δουλεύει αλλα αρκετο για να σου κανει νούμερα.
Προσπαθησε να στρίψεις το πλέγμα σου μεσα στην αντίσταση αν είναι αρκετά χαλαρή!


2. Μπίχλα μαζεύεται μεσα στο καλαμάκι του πλέγματος αν ειναι αρκετά φαρδιά η τρύπα του. Είναι απλά κατάλοιπα των υγρών και τίποτα παραπανω. Με φαρδιά τρύπα πολλες φορές περνανε στο τανκ! Αυτά τα καταλοιπα πηγαιναν στο φυτίλι μας και τα ατμίζαμε! Τωρα πανε στο τανκ μας! Η μια η η αλλη! Μην βαλεις φυτίλι μεσα γιατι μπορει και να χαλασει λιγο η γεύση!
Απλα χρησιμοποίησε περισσότερο πλεγμα για ακόμα μικρότερη ίσως και σχεδον μηδενική τρύπα στο πλεγμα.


3. καλα εκανες, λογικα δεν θα τρέξει, αλλα εχε υπ όψιν σου οτι μπορει και να το εχεις πλάγια μια μερα ολοκληρη και να μην τρεξει, αλλα να το βαλεις στην τσέπη, και με το κούνημα (αν πας στην πόλη για χορό ας πουμε) να τρεξει τότε.
Παντως, με ενα ο ρινγκ στο καπάκι δεν εχει που να παει το υγρό.


4. Είσαι υποχόνδριος!  :tongue_smilie:
Είχες δεί το φυτίλι σου πριν περάσεις στο μές? Του κόσμου τα καταλοιπα είχε. καθε μερα καθαρισμό? Περκέ? Μην σε απασχολεί! Καθε βδομάδα που αλλαζεις σύρμα, ξεβγαζέ το σε νερό και στέγνωνέ το Αυτό αρκεί!
Η μπίχλα που βγαίνει οταν το ψιλοσκουπίζεις είναι στο σύρμα και όχι στο πλέγμα. Και οσο ατμίζεις, αυτήν δέν μπορείς βεβαια να την αποφύγεις!
Οταν ξεβγαλεις πρώτη φορά το πλέγμα σου θα δείς οτι θα βγαλει δυσαναλογα λίγη μπίχλα απ όσο περίμενες.
Επειδή ολο καθεται πανω στο σύρμα και οχι εκεί!


5. καμμιά απορία δέν είναι ηλίθια, εκτός αν ρώταγες αν μπορεις να τον βαλεις πάνω σε αλλη μπαταριοθήκη απ αυτήν που έχεις!!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


καλά ξεmeshιάσματα!!!

Αποσυνδεδεμένος stephanos21

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #719 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 12:36 »
@osnik παρατήρησα ότι αν μείνει χαρτί στο mesh τότε μαυρίζει το υγρό - σε σκέτη βάση δίνει το χρώμα που έχει το νερό αν το βάλεις σε τασάκι. Νιώθω δίνει μια απαλή, αλλά άσχημη, γεύση που φεύγει όταν καεί το χαρτί. Ως εκ τούτου, στο σκούπισμα αποφεύγω να ακουμπάω το mesh.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190772 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152050 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11269 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345860 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147510 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8243 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209158 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545567 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33071 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52721 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600766 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361199 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed