vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

197 επισκέπτες, 5 χρήστες
Parolos, camber, Milarepa, dallaskdp, tony1976

The DID Genesis Atomizer

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #735 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 22:26 »
Το κολπάκι με την λωρίδα από αλουμινένιο κουτάκι θα λές drf  ;)
Kαλό, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό να μπεί αλουμίνιο μέσα την καμπάνα...από θερμοκρασίες και μόνο  ???


ναι σίγουρα αλλά ως λύση δοκιμής γιατί όχι :)

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #736 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 22:31 »
εγω παντως τον μικρο τον πουλησα , ενας λογος  ηταν και η μικρη του αυτονομια, σαν το μεγαλο τιποτα, αποψη μου παντα :)

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #737 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 22:34 »
Σιγα μη δεν τον πουλαγες  :tongue_smilie: :))

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #738 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 22:37 »
ΟΚ!!!!!


Εκλεισε και το θέμα της τρύπας.
Πάω για παραγγελία DID 1,2mm τρύπα πάνω καπακιού.


Τώρα μένει ... το χρώμααααα.


Λέω για polished, αλλά ο grifos από την άλλη μου λέει ότι το satin είναι κι αυτό ΟΚ.

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #739 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 22:38 »
αυτο φιλε ειναι καθαρα θεμα γουστου :), ο μεγαλος απο την μανα του βγαινει 1,2 η τρυπα :)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #740 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 22:43 »
Κύριοι ...


Σας ευχαριστώ που ασχοληθήκατε....


Σε λίγες μέρες θα τα πούμε και ως συν-κάτοχοι DID!!!!


 :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #741 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 23:14 »
Πάντως και δεύτερο να πάρω θα το σκεφτώ πολύ για γυαλιστερό.
Ο satin και τις τούμπες του έχει φάει....και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Αν είναι γυαλισμένος θα είχαμε.. :'(
Παρόλα αυτά κύριος ο DID....τί κύριος...πολεμικό εργαλείο  :)) .

Όταν μάθεις και τον δουλεύεις σωστά τελικα.....Γεμίζεις, απολαμβάνεις και τον ξεχνάς, απλά και ξεκάθαρα.

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #742 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 23:27 »
ο σατινε θεωρω οτι δειχνει πιο ομορφος,αλλα και απο τον γυαλισμενο που εχω απο τον μαϊο ειμαι πολυ ευχαριστημενος. δεν εχει κανει βαθεια σημαδια ,απλα εχει πολυ μικρες γρατζουνιες που φαινονται μονο στο φως.


Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #743 στις: Οκτωβρίου 20, 2012, 15:21 »
Έχοντας ασχοληθεί εκτενώς με τον short did μου τις τελευταίες ημέρες θα ήθελα να κάνω κάποια σχόλια.

Διαβάζω από πολλούς ότι δεν έχει πυκνό ατμό η ότι ο ατμός είναι λίγος. Αυτό είναι κάτι που δεν ισχύει. Το πιθανότερο είναι να μη λειτουργούν πλήρως όλες οι σπείρες κατά την ατμοποίηση, κάτι που μου έχει συμβεί και προφανώς κάθε Genesis υπόλειτουργεί σε μια τέτοια περίπτωση.

Το πλέον απαραίτητο βήμα κατά το στησιμο είναι η διασφάλιση ότι ανάβουν όλες οι σπείρες και μάλιστα ότι ανάβουν το ίδιο. Αυτό το βήμα κατά τις πρώτες μέρες που το mesh στρώνει ακόμα είναι ένα βήμα που έχει χρειαστεί να το κάνω παραπάνω από μια φορές.

Περιμένω να αδειάσει λίγο το τανκ, περιστρέφω τον ατμοποιητή με τέτοιο τρόπο ώστε το mesh να μην είναι βουτηγμένο σε υγρό και ατμίζω για λίγη ώρα μέχρι να στεγνώσει το mesh. Έπειτα κάνω λίγο dry burn και τσεκάρω ότι ανάβουν όλες οι σπείρες, διορθώνω, κουνώντας αυτές που δεν ανάβουν και γεμίζω πλήρως το τανκ. Από τη στιγμή που διορθωθεί αυτό, εφόσον το mesh είναι σωστό και τροφοδοτεί κανονικά, το αποτέλεσμα θα πρέπει να ναι πλούσιος και γεμάτος ατμός.

Αναφορικά με το θέμα της εμφάνισης, θεωρώ ότι ο did είναι ένας πραγματικά άσχημος ατμοποιητής και χωρούσε τεράστιες πινελιές για να δείξει λίγο πιο ωραίος. Από κει και πέρα, ατμίζει τόσο ωραία που προσωπικά η εμφάνιση με αφήνει παγερά αδιάφορο.

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #744 στις: Οκτωβρίου 20, 2012, 16:47 »
Για το θέμα εμφάνισης είναι γούστα αυτά  :))
Εγώ τον θεωρό πανέμορφο....αλλά είναι satin, εκεί είναι το μυστικό της απλότητας  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Kαι μια φώτο με το SIRIUS mod που μου χάρισε ο Γίωργος Σηφάκης από τον διαγωνισμό... :respect: :respect: :respect:
Ωραίο σετάκι για εξόδους με τον σωλήνα για 18350...χάνετε στην παλάμη.... ;)



Uploaded with ImageShack.us

Αποσυνδεδεμένος progressevakos

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Aut viam inveniam aut faciam
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #745 στις: Οκτωβρίου 20, 2012, 16:57 »
grifos δενει πολυ ωραια..μπραβο πανεμορφο..αν δεν υπηρχαν και αυτες οι "χαρακιες" του did θα ηταν το τελειο σετακι...

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #746 στις: Οκτωβρίου 20, 2012, 17:01 »
Από κοντά είναι πολύ καλύτερο, οι φωτογραφίες το αδικουν πραγματικά  :yes: :yes:
Οι χαρακιές που έχει ο DID είναι αυτό που τον κάνει εντελώς διαφορετικό από όλους τους
άλλους ατμοποιητές....για μένα είναι το σήμα κατατεθέν του  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Γούστα είναι αυτά παιδιά...σε άλλον αρέσει σε άλλον όχι....αλλά στην απόδοση δεν χωράει
αμφιβολίες  ;)

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #747 στις: Οκτωβρίου 20, 2012, 19:28 »
δοκιμασα προχτες ..
τρομερη εμπειρια ο did...
πεντακαθαρη γευση ..χλιαρη τζουρα  απολαυστικος ατμος...
συγκριση με φιτιλατους απλα δεν υφιστανται..αλλη κατηγορια το μες ...διαφορετικη ατμιστικη προσεγγιση...
σιγουρα θα ειναι η επομενη μου ατμιστικη εμπειρια ...
μπραβο για ακομα μια ελληνικη προσπαθεια...!!!


@η τιμουλα του λιγο τσιμπημενη...


@επρεπε να βρω κατι να γκρινιαξω...


@ειναι χοντρος!!!πολυ χοντρος..μα πολυ χοντρος...ειναι τεραστιος!!!
πανω στο χαμερ ειναι απλα..."σας..@αμαω ολλους!!!!!! :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #748 στις: Οκτωβρίου 20, 2012, 19:32 »
οσοι εχετε παρει το διαφανο τανκακι για το DID σας και καθεται το αλλο μπορειτε να του βαλετε δυο ταπες απο τανκακι 6ml και να κανετε και ενα καρτοτανκ...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VwAPd7lVFjY&feature=relmfu[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #749 στις: Οκτωβρίου 21, 2012, 00:12 »
αλλο ενα συν του did ειναι οτι ξεχνας τι σημαινει διαρροη και μπουρμπουληθρες :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190746 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152002 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11248 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345834 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147492 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8222 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209137 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545530 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33054 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52699 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600715 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361168 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed