vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, Blackwolf, Milarepa

Twitter

Δίνουν καλύτερη εμπειρία ατμίσματος τα σύρματα ni200 και τιτάνιο, η μήπως όχι..

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
στο tc το dna τουλάχιστον έχει preheat, ¨ομως όχι στο vw
απο εδώ και πέρα γίνεται πινγκ πονγκ αποκλειστικά νομίζω  :)
του φίλου μας του αρέσει κανθαλ παγωτό, δν με χαλάει  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2015, 22:13 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Το είχα το rdna (τρία από αυτά) και τα είχα τεστάρει ενδελεχώς (..δες παλαιότερα post μου).

..η διαφορά αρπάγματος kanthal με ni200 (..με ίδιο πάχος σύρματος - σπείρες) στα ίδια watt, είναι αμελητέα.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Ωραία, και το preheat "αμελητέα"   περιττό, αποδεκτό εφόσον χρησιμοποιούμε λεμε λεπτό αγαπημένο κάνθαλ,
σύρμα που έκανε την εκκίνηση του θέματος
και κατέληξε σε κόντρα tc με vw, που δεν αντιλαμβάνομαι τον λόγο της ρητορικής κατάθεσης (των όλων μηνυμάτων, όχι του αρχικού), γι αυτό και κάποιοι ενδοιασμοί μου πριν. Σου αρέσει και σου ταιριάζει και αυτό μου περισσεύει προσωπικά και με κάθε ειλικρίνεια.
Και την κατάληξη μπορώ να τη δεχτώ ως φυσιολογικό αποτέλεσμα και τελικά πιο βατή συζήτηση, απο οξειδοαναγωγές και μέταλλα στον ατμο ή εμπορική τάση/κατεύθυνση   .
Με το κάνθαλ λοιπον το λεπτό,
περιορίζεσαι σε τζούρες 2-3 δευτερολέπτων για να μην αρχίσει και καίει λοιπον. Ή διαφορετικά, αναγκάζεσαι να ρουφάς και τις κάλτσες σου όπως λέμε και στην αργκό του ατμού, συνεχώς, για να κρυώνει η αντίσταση,
αν όμως στο επιτρέπει ο ατμο και αν μπορείς να το κάνεις συνέχεια, χωρίς να αφαιρεθείς ή απλά να χαλαρώσεις.
Αυτό δεν ειναι ένας λόγος για TC? Ο τρόπος ατμίσματος ή το αντίκρισμα που θελει κάποιος άλλος απο ον ατμό;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2015, 01:11 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε chillo, όπως άτμιζα (..χρόνος τζούρας στα 4 με 5 δευτερόλεπτα στα 9 - 10 watt) ..ατμίζω (..και δεν παίρνω καμμένο με τίποτα).

..το preheat, είναι μία λειτουργία που δίνει για μικρό αρχικό διάστημα, ένα 10 της εκατό παραπάνω ρεύμα. Στα 10 watt, είναι άλλο ένα ..δηλαδή 11 watt.

..αν θεωρείς ότι το ένα watt στα δέκα είναι πανάκεια ..βάλε την ρύθμιση κατευθείαν εκεί!

Τέλος πάντων. Δεν κάνω αντιπαράθεση ούτε κόντρα μεταξύ tc και μη.

..απλά την γνώμη μου εκφράζω (..και από ότι βλέπω και άλλοι συνηγορούν) και τίποτα άλλο.

Άλλωστε το tc το έχω δοκιμάσει (..και έχω συσκευές που το υποστηρίζουν), οπότε ότι λέω, δεν το λέω κακόβουλα.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Νομίζω ότι και το vw & το tc έχουν τις εφαρμογές τους, τα καλά τους και τα κακά τους.
Ειδικά όμως το tc έχει δρόμο ακόμα μπροστά του ώστε να επιτύχει αυτό που υπόσχεται, δηλαδή τον σωστό "έλεγχο θερμοκρασίας".
Ένας ακόμα λόγος που εγώ προσωπικά συνεχίζω κυρίως με kanthal είναι ότι χρησιμοποιώ κατά κόρον ατμοποιητές με κεραμικό και εκεί δεν έχω βρει ακόμα αξιόπιστη λύση για non με μικρότερη αντίσταση από το ni200, εκτός βέβαια από το ασήμι το οποίο έχει το σημαντικό μειονέκτημα ότι δεν κολλάει με ηλεκτροπόντα (τσαφ).

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
όπως άτμιζα (..χρόνος τζούρας στα 4 με 5 δευτερόλεπτα στα 9 - 10 watt) ..ατμίζω

Ένας ακόμα λόγος που δεν βολεύει το tc.

Eγω κάνω τζούρες των 1 - 2 δευτερολέπτων , όπως ακριβώς κάπνιζα

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε tsiv.

..και με tc, το 0.25mm ni200, στις 7 σπείρες σε 2.5mm τρυπανάκι, στα 0.136ohm, στα 9.5 watt στο sx mini m class ....όσο μεγάλη τζούρα και να έκανα, πάνω από 190 - 200 βαθμούς C δεν είχα (ρυθμισμένο στους 210).

Οπότε δεν είχα θέμα να μου κόβει την τζούρα το tc.

Παραπάνω δε watt - joule, δεν μου άρεσαν σαν ατμιστικό αποτέλεσμα και απόδοση γεύσης των υγρών μου (..όπως δεν μου αρέσουν τα πολλά watt και σε vw άτμισμα).

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Προσωπικάα ψήφισα την 1η και 3η επιλογή, απλά γιατί για τον τρόπο που ατμίζω δεν μου προσφέρει κάτι παραπάνω από αυτό που έχω. Στο μέλλον δεν ξέρω. Αλλωστε ακόμη στο φυτίλι είμαι...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Δυστυχώς οι παράμετροι είναι πολλές και δεν είναι εύκολο να φθάσουμε σε ασφαλές συμπέρασμα ακόμα τουλάχιστον. Θα προσπαθήσω να τις αναλύσω κάπως βάζοντας κάτω μοντάκια, ατμοποιητές και σύρματα.

Μοντ
IPV2, IPV3Li, VT, iStick40, Snow Wolf 200

Ατμοποιητές
Phenomenon, KF3.1ES, KF4, KFL, ο δεύτερος και ο τρίτος κλώνοι

Σύρματα
Ni200, Ti, SS

1η παράμετρος: Μοντ και φιλοσοφία TC που ακολουθεί
Άλλα μοντ βαράνε σταθερά βατ μέχρι να πιάσει το TC και μετά πέφτουν. Άλλα αυξομειώνουν συνέχεια βατ ώστε να μην πιάσει ποτέ TC και άλλα βαράνε στη ρύθμιση που τους κάνεις και πέφτουν μόνο αν φτάσει η θερμοκρασία στον κόφτη. Στην πρώτη κατηγορία ανήκει το VT και το iStick, στη δεύτερη το SW200 και στην τρίτη τα IPV και με επιφύλαξη όλες οι TC πλακέτες SX.

2η Παράμετρος: φιλοσοφία και αρχιτεκτονική ατμοποιητή
Προφανώς και όσο λιγότερα μέρη παρεμβάλλονται μεταξύ του πόλου του μοντ και τις βίδες στις οποίες βιδώνουμε την αντίσταση, τόσο περισσότερη ακρίβεια θα έχουν οι μετρήσεις που κάνει το μοντ για να αποφασίσει πόσα βολτ θα στείλει.
Προφανώς επίσης, παίζει ρόλο και το μέγεθος του ατμοποιητή καθώς και η αρχιτεκτονική του θαλάμου ατμοποίησης στο κατά πόσο θα θερμαίνεται γρήγορα το περιβάλλον της αντίστασης και κατά πόσο αυτό θα λαμβάνεται υπ' όψιν από το μοντ. Το θέμα, είναι να μας ικανοποιεί το αποτέλεσμα.

3η Παράμετρος: Σύρματα
Προσωπικά TC έχω δοκιμάσει μόνο με Ni200. Δεν μπορώ να πω τι γίνεται στις περιπτώσεις Ti - SS, αλλά θεωρώ ότι οι πιο χαμηλές αντιστάσεις που έχει το Νικέλιο, προσφέρουν μεγαλύτερη ακρίβεια στην μέτρηση της μεταβολής. Από θέμα υγείας και επιπτώσεων, φυσικά και δεν γνωρίζω τίποτα.

Με όλες τις δοκιμές που έχω κάνει, θεωρώ ότι μπορώ να ατμίζω και με έλεγχο θερμοκρασίας αλλά και σε VV/VW ανάλογα την όρεξή μου. Ο μόνος ατμοποιητής από αυτούς που έχω δοκιμάσει με TC, ο οποίος όχι απλά με ικανοποίησε αλλά θεωρώ ότι το TC του ανεβάζει επίπεδο, είναι ο Phenomenon. Θες η σφιχτή του τζούρα, θες η μικρή απόσταση αντίστασης - επιστομίου, θες τα πολλά μεταλλικά μέρη που δεν τα αφήνει το TC να πυρώσουν? Τον έχω μόνιμα στημένο με Ni200 πάντως και βρίσκω άκρως ικανοποιητικό αυτό το συνδυασμό. Σε KFL και 3.1 το άτμισμα σε TC ήταν απλά αδιάφορο, ενώ στον 4 το θεώρησα απογοητευτικό.

Από θέμα διαχείρησης ενέργειας, παίζει ρόλο φυσικά η χαμηλή αντίσταση και η φιλοσοφία του μοντ. Το SW200 που αυξομειώνει συνέχεια, κρατά τις μπαταρίες τον μισό χρόνο από το IPV3Li με τον ίδιο ατμοποιητή, το ίδιο στήσιμο, τις ίδιες ρυθμίσεις.

Θέμα κατανάλωσης υγρού, δεν υφίσταται. Όσο γκάζι ρίξεις, τόσο υγρό θα ρουφήξει.

Προσωπικά και να μην υπήρχε το TC, δεν θα με ένοιαζε. Είμαι σίγουρος ότι αν το παίδευα λίγο παραπάνω, θα έβρισκα στήσιμο με Κάνθαλ που να με ικανοποιήσει στο Φαινόμενο, δόξα τω Demkoni και τους άλλους συνφορουμίτες που του έχουν αλλάξει τα πετρέλαια, έχουμε άφθονες προτάσεις. Είμαι σίγουρος ότι όταν αυτή η τεχνολογία εξελιχθεί, θα αποδίδει και πολύ καλύτερα!

Μέχρι τότε, δεν πιστεύω ότι μπορεί να εξαχθεί ασφαλές συμπέρασμα. Προφανώς φυσικά, κάθε προσωπική άποψη και εμπειρία, μετράει!

Ψήφισα λοιπόν το ένα και το δύο!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Ψήφισα το 1-3 και αυτό γιατί με όσα δοκίμασα και σχεδόν όλα υπήρχε αυτό το κάτι που έλειπε με το tc.
Δεν μπορω μετα τοσα χρονια και με τετοια εξελιξη στον χωρο του ητ να γυρισω "πισω" και να νοιωθω αυτο το κατι που δεν με γεμιζει.Τι ειναι αυτο ακριβως δεν ξερω αλλα με χαλουσε   

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Φίλε tsiv.

..και με tc, το 0.25mm ni200, στις 7 σπείρες σε 2.5mm τρυπανάκι, στα 0.136ohm, στα 9.5 watt στο sx mini m class ....όσο μεγάλη τζούρα και να έκανα, πάνω από 190 - 200 βαθμούς C δεν είχα (ρυθμισμένο στους 210).

Οπότε δεν είχα θέμα να μου κόβει την τζούρα το tc.



Φίλε Varaderum.

Με αυτά που λες είχες το τέλειο στήσιμο για tc.

Άρα είναι καθαρά προσωπικό γούστο και δεν έχει να κάνει με το αν ''Δίνουν καλύτερη εμπειρία ατμίσματος τα σύρματα ni200 και τιτάνιο σε σχέση με τα σύρματα χωρίς tc.

Συμφωνώ απόλυτα δηλαδή με το παρακάτω...
Μέχρι τότε, δεν πιστεύω ότι μπορεί να εξαχθεί ασφαλές συμπέρασμα. Προφανώς φυσικά, κάθε προσωπική άποψη και εμπειρία, μετράει!

Ψήφισα λοιπόν το 2 και το 4

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
1-3 κι από μένα.
Σαν αίσθηση και εμπειρία ατμισματος το tc δε μου προσέφερε κάτι καλύτερο από τον συμβατικό, vw τρόπο που ατμιζα μέχρι σήμερα.
Το tc θα είναι χρήσιμο, πραγματικά χρήσιμο, όταν έχουμε μελέτες για επικίνδυνες θερμοκρασίες ώστε να έχει κάποιο νόημα το νουμερακι που ρυθμιζουμε κι ο ελέγχος θερμοκρασίας φτάσει σε τέτοιο βαθμό ώστε να βάζεις 200C και να παίρνεις 200C κι όχι 201C. Επίσης, όταν όλα τα mods, με όλους τους τύπους σύρματος, σου δίνουν, με τις ίδιες παραμέτρους, ακριβώς το ίδιο ατμιστικο αποτέλεσμα.
Μέχρι να γίνουν αυτά θέλει καιρό ακόμα κι ο έλεγχος θερμοκρασίας αυτή τη στιγμή δεν έχει καμία σχέση με το σκοπό για τον οποίον προοριζόταν.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Εγώ βασικά θα πάρω 1 και 2.

Το 1 λόγω Nichrome.
Υπερευαίσθητος λαιμός που γκρινιάζει με αλλαγές, χρήση άτμο με κεραμικό και ασυμβατότητα ασημιού με tsaf.
Το 2 λόγω ιδιοσυγκρασίας.
Παλεύω με την θερμοκρασία, γιατί πρέπει να βρω τρόπο να δουλέψει αξιόπιστα.
Οι εχθροί πολλοί, με πρώτο και γιγαντιδεέστερο τον 510 τον κονέκτορα τον αλανιάρη τον ακαταλληλότερο.
Να τονίσω ότι όταν έκανα την μετάβαση από CV σε VV, αλλά και αργότερα σε VW, δεν το έκανα επειδή θα ήταν χρήσιμο, πραγματικά χρήσιμο, όταν θα είχα μελέτες για επικίνδυνα Watt, ώστε να έχει κάποιο νόημα το νουμεράκι που ρύθμιζα κι ο έλεγχος ισχύος φτάσει σε τέτοιο βαθμό ώστε να βάζω 20W και να παίρνω 20W κι όχι 20.1W. Επίσης, συνέχισα να το χρησιμοποιώ, ακόμη κι όταν διαπίστωσα ότι όλα τα mods, με όλους τους τύπους σύρματος, δεν μου έδιναν, με τις ίδιες παραμέτρους, ακριβώς το ίδιο ατμιστικό αποτέλεσμα.
Και για να απαντήσω στον Nemesis_rds, όταν κυκλοφόρησε το πρώτο TC mod, δεν είχε κανέναν άλλο σκοπό, πέρα από την διαφορετική ρύθμιση για να πετύχουμε το ζητούμενο, το οποίο είναι ο έλεγχος της θερμοκρασίας.
Αλλά και λάθος να έχω, χρέωσέ το σ’ εμένα και συνέχισε τα πειράματα με 2.
Αν πάμε όλοι στο 3, δεν θα υπάρχει κίνητρο εξέλιξης για τις εταιρείες.
Μην τους καταντήσουμε ProVape όλους ρε φίλε.
Ποιος θα πιέσει τους συρματάδες  για αναγραφή του tc δίπλα στο Ω/μέτρο;
Από την στιγμή όμως που επένδυσες χρόνο και χρήμα στο 2, αμαρτία να πας στο 3, μόνο και μόνο για λόγους αξιοπιστίας ή επειδή αλλιώς τα φανταζόμασταν και η έρευνα που θα είχαμε τα πρώτα στοιχεία τον Ιανουάριο, έχει ψιλοκαθυστερήσει ελαφρώς και υποψιαζόμαστε με τι δράκους και φίδια παλεύει.
Διαβάζω τους pioneers να γράφουν για κάρτο που τα τρύπαγαν, φίλτρα από ενυδρεία, 3XAA mod και νομίζω ότι είναι 80χρονοι σε καφενείο.
Τώρα έχουμε την πολυτέλεια του VW και Kanthal, για να ατμίζουμε ενώσω πειραματιζόμαστε.
Το είπε και το έδειξε πολύ όμορφα ο Μπουσάρντος στο περί DNA200 βίντεο.
Με Ωμ σε μηχανικό mod ή VV ή VW, η θερμοκρασία (που είναι το ζητούμενο), ξεκινάει από την περιβάλλοντος και φτάνει σε μεγαλύτερο νούμερο από αυτό που θέλουμε.
Ο μέσος όρος είναι αυτό που θέλουμε.
Τώρα έχουμε την δυνατότητα να ατμίζουμε σε εξτρεμιστικά στενότερο εύρος.
Θα το απορρίψουμε επειδή πρέπει να έχει ακρίβεια 0,5%;
Θα το απορρίψουμε επειδή το νουμεράκι δεν είναι το σωστό;
Εγώ με το DSEv69 mod, πρέπει να ατμίζω στην ίδια θερμοκρασία με εσένα με το NXIc451 mod;
Αν αντί για 150-2500C, έγραφε 10-100 ατμομονάδες, δεν θα το απορρίπταμε;
Το TC δεν είναι αξιόπιστο, οι διαφορές ανάμεσα στα mod είναι μεγάλες και ανάμεσα στα ίδια σύρματα τεράστιες.
Όταν ατμίζεις σε Ωμ ή VV ή VW, η τζούρα ξεκινάει από 21,40C και καταλήγει σε 228OC.
Αυτός είναι ο σωστός, ο ενδεικνυόμενος τρόπος ατμίσματος, γιατί αυτόν μάθαμε.

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
ήμουν βέβαιος ότι κάτι δεν πήγαινε καλά και έπρεπε να τα δώσω μια ακόμα ευκαιρία τα υγρά έτσι έκατσα και έστησα με κανθαλ mc
τελικά με κανθαλ τα πράγματα αλλάζουν
ναι μεν είναι κάπως υποτονικά τα υγρά που δοκίμασα αλλα τουλάχιστον δεν περνώ αυτήν την άσχημη γεύση που έπαιρνα με ni200 και έλεγχο θερμοκρασίας
δοκίμασα το maxboro σε kayfun v4 με κανθαλ 0.3mm 8 σπείρες mc σε 3mm τρυπάνι μου βγήκε 1.8ohm
πολύ ωραία απαλή γλυκιά γεύση και καθόλου έντονη (όπως ακριβώς μου αρέσει δεν θα βάλω βαθμολογία καθώς δεν είμαι γευσιγνώστης και δεν έχω δοκιμάσει πολλά έτοιμα υγρά για να συγκρίνω)
και κάτι off topic
πάλι με 0.3mm κανθαλ σε 2mm τρυπάνι 5 σπείρες 0.85ohm mc δοκίμασα το sin city που ανέφερα πιο πάνω και εκεί δεν είχα αυτήν την γεύση απορρυπαντικού που είχα με ni200 οποτε θα το ρίξω εκεί το φταίξιμο και θα συνεχίσω με κανθαλ τα συγκεκριμένα υγρά

Κώστα χαίρομαι που μπήκες στον "κόπο" και έκανες την δοκιμή ..{ειλικρινά}.

..θα πρότεινα μάλιστα να την κάνουν και άλλοι {(..και θα προτείνω με το ίδιο awg σύρματος με αυτό που χρησιμοποιούν σε ni200, ίδιες σπείρες και ίδιο heat flux στόχο ..εφόσον "παίζουν" σε χαμηλά watt), ώστε να είναι (..κατά την γνώμη μου), σωστή η αντιπαραβολή} ..και ας μας πούνε μετά τις εντυπώσεις τους (..αν θέλουν).

Υ.Γ. Δεν είμαι κατά, ούτε κάνω πόλεμο στο tc (..όπως κάποιοι μπορεί να υποθέσουν, η υπονόησαν).

..ίσα ίσα, ήμουν από τους πρώτους που το καλοσόρισαν ..πίστεψαν ότι θα είναι η τεχνολογία του μέλλοντος (..το έχω διατυπώσει σε παλαιότερο post μου) ..άνοιξα θέμα για αυτό ...και το "τέσταρα" 6 ολόκληρους μήνες {..με κάθε καλή διάθεση και θέληση (..χρησιμοποιώντας πάρα πολλά διαφορετικά σύρματα ..τόσο σε διατομές ..όσο και σε εταιρείες, σε συνδυασμο με τα "καλύτερα" μοντάκια για tc έλεγχο)!!

Οταν λοιπόν (..και συμφωνώ με microchip ...ότι οι εταιρείες πρέπει να συνεχίσουν την προσπάθεια) ..δουλέψει σωστά (..και "πάρουμε" σωστό έλεγχο και καλύτερη γεύση) ....θα "διακτινιστώ" προς αυτήν την επιλογή!!!

Προς το παρόν, θα παραμείνω στον "κλασικό" τρόπο.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Εμένα πάλι το πρόβλημα μου δεν είναι τα "άλλα" μέταλλα, αφού εχουμε τη τάση να επαναλαμβανόμαστε και να το κάνουμε οπαδικό.
Είναι οτι δεν μπορώ να αντιληφθώ που οφείλεται η διαφορά. Στη γεύση. Στην απόδοση του ατμίσματος το καταλαβαίνω, ποιο γρήγορα κάποια και στο άναμμα και στο σβήσιμο. Πιο πολύς ατμός προφανως σε αυτά σε μια τζούρα.
Εχουμε απελευθέρωση μετάλλων λέτε; Σε εργοστασιακούς ατμο που έχουν γίνει η περισσότερες των ερευνών δεν είχαμε, μάλιστα ο κ. Φαρσαλινός νομίζω το ειχε υπογραμμίσει, μπορεί να ήταν και κάποιος άλλος. Το θυμαμαι γιατί τον ευχαρίστησα απεριόριστα καθώς τρέμω τα μέταλλα στα πλεμόνια
Έχουμε οξείδια; Ή τί άλλο; Ειλικρινά δεν ξέρω και με ενδιαφέρει να μάθω!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Επίσης οτι δεν αποδίδει καλές θερμοκρασίες το TC , υποτονικές όπως καθιερώθηκε, αναφερόμενος σε μια συσκευή που πάει ακόμα 100 βαθμους και 100 βατ απο εκει που το ρυθμίζει κάποιος (και για παράδειγμα) δεν σημαίνει τίποτα απόλυτο, νομίζω συμπίπτει και με αυτά που λέει ο Microchip αυτό αλλα δεν μπορώ να ειμαι σίγουρος μαζί του
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 03, 2015, 19:25 από chillo »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12102 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499656 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1712 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos