vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #525 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 19:28 »
Ήρθε η ώρα για μια συνταγή που θα γίνει τοπ στις προτιμήσεις σας !!!!!

Αν θα παρουσίαζα την συνταγή θα έλεγα οτι είναι τοσοοοοοοοο νόστιμη , τολμηρά νόστιμη που θα σας διδάξει τι θα πει πιπίλα ... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Σας αρέσουν οι φράουλες ; Οι κρέμες; Το παγωτό;
Τότε εδώ είστε .....
Ειστε ντριπεραδες; Ειστε subohmers;
Τοτε μακρυά απο αυτή την συνταγή γιατι θα σας καταστρέψει  :laugh1: :laugh1: :laugh1: μιλάμε για πολλά ml ....

Μια συμβουλή αφήστε το να ωριμάσει αργά και οσο σας λέω στην συνταγή , αν παλι βιάζεστε τότε κάντε και μια μικρή ποσότητα για να δείτε τι λέει η συνταγή καθώς ωριμάζει

αν έχετε φράουλα απο άλλες εταιρείες δοκιμάστε το , εμένα μου μου άρεσε με αυτές τις φράουλες ... αλλά ποτε δεν ξέρεις .. αν βάλετε άλλης εταιρείας καλό είναι να μας το πείτε για να βοηθήσετε και κάποιον άλλο που ίσως έχει τα ίδια αρώματα με σας.. το αποτέλεσμα πως ήταν ;




Περιμενω εντυπωσεις !!!!!!!!




Έρχεται και άλλη συνταγή σύντομα με εξαίσια αποτελέσματα , χρειάζεται λιγο τετσταρισμα ακόμα !!!!!!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #526 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 19:44 »
Μπράβο, βρε Κώστα... όλα τα αρώματα τα έχω εκτός από τις φράουλες.  :eyesplash:
Θα με βάλεις στη διαδικασία να κάνω 2 μείγματα. Ενα με μπανάνα, ένα με ροδάκινο (με ό,τι έχει ο καθένας πορεύεται!)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #527 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 19:46 »
καντο .. καντο Βουλα .... και στο λεω επειδη το δοκιμασα και με αχλαδι που μου αρεσει πολυ και εγινε σρλουπππππ νοστημο

και δοκιμασε με ντριπερ ....  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #528 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 19:49 »
θα την βάλω σε κίνηση μόλις καταφερω να έχω στα χερια μου το Vanilla bean ice cream που δεν το βρίσκω πουθενα. Τα υπόλοιπα τα έχω όλα.
Ελπίζω να δουλευει καλα η φράουλα γιατί έχω κόλλημα με αυτην. Μεχρι δικό μου μποστανι εχω φτιάξει με μια ντοπια που εχουμε εδω στο νησί.
Αν υπάρχει κάποιος κερκυραίος και του περισσευει το συγκεκριμένο άρωμα, ας δωσει σήμα προς τα εδω.
 

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #529 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 20:05 »
Mιμη απο οτι ειδα υπαρχει σε διαθεσιμοτητα εδω

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #530 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 20:15 »
κι ότι έψαχνα μία καλή συνταγή με φράουλες!Θα μας καταστρέψεις Κώσταααα
(εγώ έχω μόνο τη βαυβαρική κρέμα )  :))

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #531 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 20:27 »
φτοιαχτην δεν θα χασεις !!!!! και η επομενη συνταγη που θα βαλω σε καποιες μερες αν δεησει και την τεσταρω για τελευταια φορα θα εχει αρκετα απο αυτης της συνταγης αρωματα οποτε  θα τα χρειαστεις αν τυχον θα σου αρεσει και η επομενη .. δεν λεω πιο πολλα γιατι δεν ξερω αν την βγαλω στο νημα αν δεν ερθει οπως θελω στα γουστα

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #532 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 20:36 »
Κώστα όταν κάνεις τα γκρουπ και βάζεις μέρες κατά ομάδες και συνολικά, σημαίνει οτι π.χ. βάζεις σε ένα μπουκαλάκι το ένα γκρουπ για 5 μέρες, την επόμενη μέρα άλλο γκρουπ, άλλο μπουκαλάκι για 4 μέρες, και μετά τα "παντρεύεις σε νέο μπουκάλι, και αφήνεις άλλες 15?

Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #533 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 20:40 »
κώστα πιο french vanilla ακριβώς είναι?

γιατί έχει διαφορα , french vanilla flavor i french vanilla flavor 2 i french vanilla cream

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #534 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 20:45 »
Ήρθε η ώρα για μια συνταγή που θα γίνει τοπ στις προτιμήσεις σας !!!!!

Αν θα παρουσίαζα την συνταγή θα έλεγα οτι είναι τοσοοοοοοοο νόστιμη , τολμηρά νόστιμη που θα σας διδάξει τι θα πει πιπίλα


Βρε βρε για δες !
Για πρώτη φορά έχω και τα 7 αρώματα διαθέσιμα, μπράβο Κώστα με πέτυχες  :laugh1:


edit : αν και έχω το vanilla bean ice cream θα προτιμήσω το Vanilla bean gelato που είναι η DX παραλαγή του

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #535 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 21:05 »
Γιωργο εγω πως το κανω ... εχω το 30μελο μπουκαλι και 2 20μελα για τις συνταγες μου ...

αρχιζω με την ομαδα που ειναι πιο πολλες μερες και βαζω στο ενα 20μελο αυτο το γκρουπ και την αλλη μερα ή παραλλη ααναλογα ποτε αρχιζει το επομενο γρουπ βαζω στο επομενο 20μελο αυτη την ομαδα και την τριτη ομαδα και εφοσω υπαρχει την βαζω στο τελικο μπουκαλι 30μελο να μην χρησιμοποιησω ενα τριτο δεν λεει ... :D
οταν περασουν οι μερες ωρημανσης των ομαδων που ειναι στα 20μελα τα ριχνω και αυτα στο τελικο μπουκαλι 30 μελο .. και αρχιζει η τελικη ωρημανση ..
στο 30μελο συνηθως βαζω την ομαδα που θελει τις λιγοτερες ομαδες ωρημανσης οποτε δεν εχω προβλημα να ριξω τις αλλες ομαδες μεσα ... η τελικη ωρημανση την μετρα απο τις περισσοτερες μερες μια ομαδας στην προκειμενη περιπτωση ειναι οι δυο πρωτες αρα  αφου θελω 20 μερες ωρημανσης - 5 μερες = 15 μερες τελικη ωρημανση στο τελικο υγρο ...

αν θα εβαζα αυτην την συνταγη μεσα στα μπουκαλακια θα την εβαζα καπωςε ετσι
Η πρωτη ομαδα και η δευτερη στα 20μελα και η τριτη στο τελικο 30μελο ... θα εβαζα στο 30μελο την επομενη μερα αφου εχω βαλει τις αλλες δυο ομαδες στα αλλα 2 μπουκαλια

ελπιζω να μην σας μπερδεψα ... ειναι πολυ ευκολο και το εχω συνηθησει πια ..


Παναγιωτη αυτη ειναι η βανιλια


θελω Μητσο να μου πεις και με την παραλαγη τα συμπερασματα σου !!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #536 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 21:54 »
Είσαι μέγας διδάσκαλος  :respect:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #537 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 22:19 »
καλησπέρα Κώστα

είχες δίκιο :) τώρα μετά από 3 εβδομάδες το caramelo sand είναι τέλειο :))

είναι καπνικο?  κάπως έτσι το νιώθο, όμως όχι πόλη έντονο.
πόλι μου αρέσει το αχλαδη .

μπράβο και ευχαριστώ για τις συνταγές σου :)

ισως γιατι εχει και λιγο πυραζιν μεσα .. κατα τα αλλα ειναι ωραιο κρεμωδεις υγρο .. καλοατμιστο και οσο μενει τοσο θα γινεται Κολαση!!!!

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #538 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 17:31 »

ψιλοαλλαξα παλι τη συνταγη του crime scene φτιαχνοντας 20 ml και προσθετοντας αλλα 5 ml μαυρο τσαι στο τελευταιο step  ωριμασμενο 4 μερες και ατμισα απ ευθειας (θα τ αφηνα να κανει step μια βδομαδα αλλα δεν κρατηθηκα ;D )
Τα steps αυτη τη φορα τα εκανα λιγο γρηγοροτερα αλλα ειχα τα μπουκαλακια σε σχετικα ζεστο σημειο οποτε πιστευω αυτο βοηθησε την ανυπομονησια μου.
Ειναι πολυ καλος συνδυασμος χωρις να αλλαζει το γευστικο προφιλ του υγρου και μαλλον γευστικα ολοκληρωνεται σε σημειο να θες να το βαλεις σε σφηνακι να το πιεις.
Αν ειχε και λιγο γευση καστανου πιστευω θα αγγιζε την τελειοτητα
Με βαση το crime scene πιστευω μπορουν να δημιουργηθουν υγρα που να μην εχουν να ζηλεψουν απολυτως τιποτα απο αρκετα premium (δεν ξερω αν εχεις βγαλει παραλλαγες η αν απλα το φτιαξες μια φορα και το παρατησες αλλα το χω βρει απιστευτα ενδιαφερον υγρο, και σιγουρα το καλυτερο diy που χω φτιαξει)

Αποσυνδεδεμένος neapolikos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #539 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 02:34 »
κώστα η τελική γεύση έχει μέσα έντονη την φράουλα e??
αν θέλεις να βάλεις κάτι άλλο αντί για φράουλα τι προτείνεις εκτος από το αχλάδι που το είπες... φαίνεται απίθανη παρεπιπτόντως


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2016, 03:20 από neapolikos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282945 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175620 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94673 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix