vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #975 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 00:27 »
Ανετα ...  δυστυχως οταν ειναι χαλαρο εκεινο το σημειο και insulator ψιλο-χαλια , με το βιδωμα ξεβιδωμα τις βιδες ακομα και απο την δευτερη φορα που στηνεις  αυτο γινεται . Ευτυχως σε ενα καταστημα στην περιοχη μου , μου το φτιαξανε και εδω και μια βδομαδα ( μην λεω και μεγαλα λογια  :)) ) παει πολυ καλα .

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #976 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 00:32 »
"οταν ειναι χαλαρο εκεινο το σημειο".
Estella , ποιο ακριβώς σημείο περιγράφεις;

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #977 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 00:37 »
Δεν ξερω η ασχετη και πως να το πω ...  το σημειο που δενεις το συρμα στην μια μερια που ειναι πιο μεγαλο  :)) :-[  , αυτο καμια φορα οταν βιδωνει -ξεβιδωνεις κουνιεται και θελει να το ανοιξεις απο κατω και να το βιδωσεις για να ειναι σταθερο . Οταν λεω απο κατω κατω απο το δαχτυλιδι ροης αερα .
Εγω εκει δεν ειχα καλη επαφη και μου αλλαξε τον πολο και εβαλε αυτον που ειχαν τα προηγουμενα μοντελα ( το εχει και αυτος στο κουτι του ) .

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #978 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 00:39 »
Ευχαριστώ.  Ρωτάω μήπως και βγει καμιά άκρη...

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #979 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 00:44 »
Εγω το ειχα ζαλίσει το θέμα με τη γευςη στην αρχή μετα ειδα ότι κάπου υπερβάλω η τελωσπαντων ειχα μεγάλες προσδοκίες. Δοκιμαςα διαφορά βαμβάκια και σηρματα, εχω και το airflow πάντα για σφιχτή τζούρα και λύθηκε το ΘεΜα. άπο διαρροές κάπου κάπου εχω σήμερα ας πούμε έβγαλε αρκετό όσο ήμουν σπίτι και μετα για ώρες που ήμουν έξω και χωρίς να αλλάξω βαμβάκι η αντίσταση δεν έβγαλε καθόλου. Ενώ το ειχα στη τσέπη στη θήκη περπάτησα αρκετά, τίποτα....ειναι πως θα του έρθει. Αλλά και με παλιούς που μιλάω αυτα τα κάνουν όλοι σχεδόν, άλλος περισοτερο άλλος λιγότερο κάπου θα βγάλει κάποιες σταγόνες. Αποφάσισα να τα παραβλέψω όσο μπορώ και να τον χρισοιμοποιω αλλά σίγουρα expromizer δεν θα επερνα πάλι.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #980 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 00:56 »
Τα είπες όλα Steve.  :thumpup:
Και δεν το "ζάλισες" καθόλου το θέμα.
'Εδωσες κάποιο σεβαστό ποσό , σ' αυτούς τους δύσκολους καιρούς ,
κι έχεις απαιτήσεις από έναν καλό ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #981 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 02:04 »
Δύο πράγματα θα προτείνω ξανά (το ένα δεν το έχω αναφέρει νωρίτερα ) και φαντάζομαι ότι το θέμα θα λυθεί. Απλά κάντε τα παιδιά..

Για αρχή αλλάξτε αυτό το ρημάδι το εργοστασιακό insulator που βρίσκεται στην βίδα/σωλήνα εσωτερικά στο deck, πολύ φοβάμαι ότι επειδή δεν βρίσκεται εκεί μόνο για μόνωση του πόλου αλλά και για στεγανοποίηση (να μην περνάει υγρό απ'το σπειρωμα του σωλήνα κάτω απ'το deck δηλαδή ), δεν καταφέρνει ούτε αυτό να το κάνει αξιοπρεπώς. Έχω την υποψία ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει δηλαδή. Το υγρό που κατεβαίνει στο δοχείο περισυλλογής του deck δεν εισέρχεται μόνο ΜΕΣΑ από την τρύπα του σωλήνα που βρίσκεται εκεί για να ανεβάζει τον αέρα στην αντίστασή σας, αλλά κατεβαίνει ΚΑΙ εξωτερικά από αυτόν τον σωλήνα, μέσα από τα σπειρώματά του δηλαδή που βιδώνουν στον πάνω κινούμενο πόλο.. το να είναι ανίκανο αυτό το insulator να κρατήσει αυτό το υγρό, επιτρέπει και τη συσσώρευση μεγαλύτερης ποσότητας υγρού να εισέλθει στο δοχείο περισυλλογής που έχει ως αποτέλεσμα την έξοδο του τελικά στις τρύπες ρύθμισης του αέρα εισαγωγής..

Αλλάξτε το με ένα διαφορετικό παιδιά, πάρτε μια κεφαλή ενός ego one mega και χαλάστε την απλά και μόνο για να της πάρετε το insulator και να το τοποθετήσετε στη βίδα/σωλήνα του expromizer.. πεταμένα 4 ευρώ συμφωνώ, πιστεύω όμως ότι τελικά θα σωθείτε και θα μπορέσετε επιτελους να απολαύσετε τον ατμοποιητή σας.
Προσωπικά έχω ακόμα εκείνο το insulator που έβαλα μόλις αγόρασα τον ατμοποιητή, δεν χρειάστηκε να το αλλάξω από τότε και δεν έχω κανένα απολύτως θέμα μέχρι στιγμής. Είμαι σχεδόν 100% βέβαιος ότι θα σας σώσει.. αλλιώς ψάξτε, πιθανότατα κάποιος φίλος σας θα έχει κάποια παλιά CL/CLR κεφαλή ενός ego one πεταμένη σε κανένα συρτάρι.. κυνηγήστε το το θέμα, μην το αφήνετε μόνο στα λόγια γιατί είναι άσχημο να μην μπορείς να χαρείς κάτι που πλήρωσες και κάπου σε "πονάει".
Ναι, αποκλειστική υπεύθυνη είναι η exvape γι'αυτό το παλιολαστιχάκι, αν τελικά η αντικατάστασή του με ένα άλλο είναι και η λύση του προβλήματός σας δηλαδή.. δεν "έκατσε" όμως, τι να της κάνουμε τώρα. Λύση προτάθηκε πάντως και μάλιστα από εντελώς δωρεάν μέχρι του ποσού των 4 ευρώ. Ειλικρινά να βρισκόμουν στα μέρη σας θα ερχόμουν να σας τα αντικαταστήσω με δικά μου insulators, έχω μερικά στην άκρη. Δεν είναι δύσκολο όμως ούτε να τα βρείτε και οι ίδιοι αυτά που σας πρότεινα, ούτε και να τα αντικαταστήσετε μπας και ξεμπερδέψετε μια και καλή από αυτόν τον μπελά.. ;)

Δεύτερη λύση που ακολουθεί την πρώτη και φυσικά για να δουλέψει απαιτεί να έχει γίνει κι η αλλαγή του insulator, μετά από κάθε στήσιμο φροντίστε να βιδώνετε λίγο την χάλκινη βίδα που βρίσκεται στον εξωτερικό 510 πόλο. Ναι, αυτή που έρχεται σε επαφή με τον πόλο του mod σας. Όχι πολύ, κάνα δυο στροφές βίδωμα θέλει. Ίσα ίσα για να μην επιτρέπει στο υγρό να εισέρχεται και μέσα από τη βίδα/σωλήνα του πάνω μέρους του deck στο δοχείο συσσώρευσης του υγρού..

Αυτά από μένα παιδιά, ελπίζω να τα ακολουθήσετε κι εύχομαι πολύ σύντομα να έχουμε ευχάριστες αναφορές από όλους όσους έχουν αυτό το πρόβλημα με τις διαρροές από τις τρύπες του αέρα.
Και θα το δείτε, τα βαμβάκια και τα κλπ κλπ θα διαπιστώσετε κι οι ίδιοι ότι δεν άξιζαν και τόση μεγάλη σημασία όση τους δώσαμε τελικά.. εδώ θα είμαστε.

Ω ρε σεντονάρα κατέβασα πάλι.. :D

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #982 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 11:07 »
Θα πάω να τη πάρω γιατί το πιο ενοχλητικό πλέον είναι οι διαροες, δεν μιλάω για 2-3 σταγόνες χτες μου έβγαλε υγρά πάνω στο vtc mini μη μου το καταστρέψει κιόλας.... Σήμερα στο στήσιμο αφρατεψα και το βαμβάκι το έφτιαξα να πιάνει όλο την επιφάνεια χωρίς να καλυπτω τις τρύπες και βλέπουμε... Πάντως από χτες το μεσημέρι και μετά δεν ξαναεβγαλε κάτω στη βάση αν και τον πεδεψα όλη μέρα... Είναι και απρόβλεπτος :)  θα δοκιμάσω το insulator της αντίσταση του ego One και βλέπουμε

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #983 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 11:18 »
Μακάρι να ξεμπερδέψεις μια και καλή από αυτό το βάσανο, κάτι μου λέει πως όταν βγάλεις και το εργοστασιακό insulator από τη βίδα/σωλήνα για να το αντικαταστήσεις με εκείνο του ego one θα το βρεις και κομμένο.. τέλος πάντων ας κάνει ο πρώτος τη δοκιμή για να δούμε μήπως σώσουμε και κανέναν άλλο με το ίδιο πρόβλημα.. :)

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #984 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 11:27 »
Πάντως ρε παιδιά ο V1.2 που τον ξέρω καλά, δεν είχε τέτοια θέματα.
ΟΚ, ήθελε λίγη περιποίηση το βαμβάκι του, αλλά μετά από μια-δυο προσπάθειες τον μάθαινες και δεν είχες κανένα θέμα διαρροών. Παρακολουθώ τα posts για τον V2 και έχω πάθει! Τον χάλασαν τον ατμοποιητή?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #985 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 11:35 »
Ακριβώς όπως τα λέει ο megst είναι σαν να διαβάζω για άλλον ατμοποιητή. Τι να πω. Τόσες διαρροές. Οι κάτοχοι του v2 οπωσδήποτε δοκιμάστε αυτά που προτείνει ο makis206. Μάλλον κάποια insulators - orings είναι προβληματικά.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #986 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 11:36 »
Θα έλεγα ότι τα έκαναν μαντάρα με αυτό το κwlo-insulator και τίποτα άλλο, και το χειρότερο δεν είναι ότι βάλανε αυτό το "να μην πω τίποτα παραπάνω" εκεί μέσα, το χειρότερο είναι ότι δεν φαίνεται να κάνουν κάποια κίνηση να το διορθώσουν κιόλας.. πόσο μάλλον να το αντικαταστήσουν σε όσους ξόδεψαν 60 ευρώ για να αγοράσουν ένα ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΠΡΟΪΟΝ! (το είπα και ξεθύμανα ) :laugh1:

Η βολκσβάγκεν των ατμοποιητών μας βγήκε.. :laugh1:


Τα παραλέω αλλά τους έχω κι ένα άχτι, αν έβλεπα χώρα προέλευσης πριν τον παραγγείλω δεν θα τον έπαιρνα καν αλλά αυτό είναι δικό μου θέμα που δεν είναι της παρούσης. ;)
Κατά τ'άλλα κανένα πρόβλημα όμως με τον ατμοποιητή όπως έρχεται απ'το εργοστάσιο, με την αντικατάσταση αυτού του insulator νομίζω ότι λύνεται και κάθε θέμα σωστής μόνωσης και διαρροών..
Θα δείξει με το να το κάνουν κάποιοι. Εγώ το έχω ήδη κάνει απλά δεν είχα τη δυνατότητα να τον δοκιμάσω με το εργοστασιακό insulator μιας και μου ήρθε κομμένο με την αγορά του expromizer, προηγήθηκε λοιπόν το βραχυκύκλωμα κι έτσι δεν κατάφερα να τον δουλέψω καν με το "μαμά" του για να διαπιστώσω τυχόν υπερβολικές ποσότητες υγρού στο δοχείο περισυλλογής.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #987 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 11:38 »
Πάντως ρε παιδιά ο V1.2 που τον ξέρω καλά, δεν είχε τέτοια θέματα.
ΟΚ, ήθελε λίγη περιποίηση το βαμβάκι του, αλλά μετά από μια-δυο προσπάθειες τον μάθαινες και δεν είχες κανένα θέμα διαρροών. Παρακολουθώ τα posts για τον V2 και έχω πάθει! Τον χάλασαν τον ατμοποιητή?  :confused1:

Έλα ντε!! Απορώ κι εγώ με όλα αυτά. Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα πάρω δανεικό σήμερα τον V2 και μόνο και μόνο για να μου φύγει η περιέργεια, θα τον στήσω δίπλα δίπλα με τον 1.2 που έχω να δω τι ακριβώς του φταίει. Crash test θα τον περάσω με τον παλιό, ελπίζοντας να μην τον κάνω crash  σε κανα τοίχο :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #988 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 11:51 »
Εδώ θα βάλω μια φωτο μήπως και καταλάβετε τι λέω τόσο καιρό, λοιπόν από τα αριστερά έχουμε:

1) το εργοστασιακό insulator όπως μου ήρθε κομμένο σε δύο κομμάτια με την αγορά του ατμοποιητή

2) γνήσιο ανταλλακτικό εργοστασιακό insulator και από κάτω του το insulator μιας κεφαλής ego one (CL/CLR ;) ), ελπίζω να φαίνεται πως είναι λίγο πιο φαρδύ και καλύτερης ποιότητας απ'το εργοστασιακό του expromizer. Μοιάζουν πάντως αρκετά έτσι;

3) γνήσια ανταλλακτική βίδα/σωλήνα του expromizer v2 με περασμένο πάνω της ένα άλλο insulator από κεφαλή του ego one, για να δείτε πόσο καλά κάθεται πάνω της. ;)

Κάντε την αλλαγή παιδιά..




Υπόψιν ότι τα insulators από τις κεφαλές είναι αρκετά "δουλεμένα" αφού τα έβγαλα από "τελειωμένες" κεφαλές που απλώς έτυχε να κρατήσω στο συρτάρι, γι'αυτό και το κιτρινωπό τους χρώμα. Κι όμως δουλεύουν άψογα μέσα στον ατμοποιητή. Μήνες τώρα και δεν χρειάστηκε να αλλάξω ακόμα το πρώτο που έβαλα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος vagkap

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #989 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 11:55 »
Κάτοχος και εγώ expromizer v1.x. Κανένα πρόβλημα διαρροών δεν είχα, εκτός από τα πρωτα 2-3 στησίματα που μάθαινα, καθώς ήταν ο πρωτος μου επισκευάσιμος. Μόλις τον έμαθα... άψογος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209613 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem