vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

79 επισκέπτες, 4 χρήστες
panikad, Doubt, grag, laniel

Twitter

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος yannis8

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #960 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 21:01 »
Ετσι οπως φαινεται κ ο αερας με το ζορι θα περναει.. Αστοχια μεγαλη ..

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #961 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 21:32 »
Δεν θα το έλεγα "αστοχία" σαν κατασκευή μιας και σχεδιάστηκε για παλιότερες εκδόσεις του expromizer, όπως φαίνεται όμως ο v2 έχει θηριο-deck και το μόνο "σφάλμα" είναι ότι το συγκεκριμένο τανκ παρουσιάζεται σαν συμβατό και με την τελευταία έκδοση του ατμοποιητή.. ;)

Οκ σε κάποιους δουλεύει, το δέχομαι. Εγώ όμως με τα υγρά που κάνω τρώω "καμένα" ενώ με το εργοστασιακό τανκ δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα. Συνεπώς μόνο για συμβατότητα δεν θα μπορούσα προσωπικά να μιλήσω. Εκτός βέβαια κι αν "συμβατότητα" εννοούμε μόνο το να χωράει να βιδώσει πάνω στον ατμοποιητή και για το αν θα δουλέψει το σύνολο ποσώς.. :laugh1:

Τες πα.. καλό θα ήταν να το έχουν υπόψιν όσοι το εμπορεύονται πάντως, δεν ξέρω αν θα δουλέψει σωστά σε όλους όσους το προμηθευτούν..

Αποσυνδεδεμένος Geo84

  • **
  • 141
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #962 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 22:38 »
Makis
Τσαμπα πεδευεσαι...
Απλα δεν κανει το μεταλλικο τανκ. Βιδωνει ΝΑΙ...
Αλλα...δεν Λειτουργεί.
Ο v2 εχει και τη ρυθμιση υγρου (την ροδελα) εχει φαρδυνει,δεν υπαρχει χωρος!
Εγω χρησιμοποιω το παρακατω τανκ απο την πρωτη στιγμή.
Το εργοστασιακό κουμπωθηκε μονο για μια φορα για 10 λεπτα,μιας και μολις καταλαβα τα χαλια σπειρωματα και το απιστευτα διαφορετικο συν βαρος που του δινει μπηκε στην ακρη για παντα!
Και κονταινει και 3χιλιοστα περιπου και το βαρος Καμια Σχεση...


« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2015, 22:44 από Geo84 »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #963 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 22:47 »
Αυτό ποιο τανκ είναι; Όμορφο!

Παρεπιπτόντως με το εργοστασιακό εγώ δεν έχω κανένα θέμα, ο μόνος λόγος που αγόρασα το μεταλλικό με το γυαλί ήταν η φοβία για την αντοχή του πλαστικού μέρους του τανκ. Αλλά απ'ότι φαίνεται μ'αυτό θα μείνω κιόλας και θα πάρω κάνα δυο ανταλλακτικά για το "καλού κακού" που λένε.. :)

Αποσυνδεδεμένος Geo84

  • **
  • 141
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #964 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 22:49 »
Απο steam tuners...
Για μενα το βαρος πολυ σημαντικο μιας και ειναι και μεγαλος και βαρυς.
Τεραστια διαφορα.

Αποσυνδεδεμένος fkatsa

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #965 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 23:11 »
Με αυτό το τανκ αλλάζει κάτι άλλο στον ατμοποιητή εκτός από το βάρος κ το ύψος του?
πχ γευση, χωρητικότητα?

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #966 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 23:14 »
Φυσικά πολύ όμορφο και πρακτικό. Άλλα ισχύει το πρόβλημα με τα όξινα υγρά. Άρα στην ουσία βρισκόμαστε χωρίς προστασία σε αυτόν τον ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #967 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 23:29 »
Η exvape δίνει και φουλ μεταλλικό τανκ αν δεν απατώμαι, τό'χουμε το κατιτίς μας δηλαδή αλλά θέλει απόφαση - και tc για πιο σίγουρα.. :D

Αποσυνδεδεμένος Geo84

  • **
  • 141
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #968 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 00:44 »
Με αυτό το τανκ αλλάζει κάτι άλλο στον ατμοποιητή εκτός από το βάρος κ το ύψος του?
πχ γευση, χωρητικότητα?
Η χωρητικοτητα αλλαζει σε σημειο που δεν το παρατηρεις...πρεπει να συγκρινεις με σταγονομετρο.
Και λεπταινει ελάχιστα ο σωληνας πανω απτη καμινάδα.
Διαφορα δεν υπαρχει σε γευση.
Εγω ειμαι ευχαριστημενος απ τη βελτίωση αυτη.
Αυτα...

Αποσυνδεδεμένος fkatsa

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #969 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 01:10 »
Ευχαριστώ... Είναι μέσα στο πρόγραμμα για αγορά

Αποσυνδεδεμένος petrosspil

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #970 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 21:18 »
ερωτηση παιδια καλησπερα εχω τον expromizer v2 και δεν ξερω κατι δεν μου καθεται καλα.μου συμβαινει το εξης περιεργο στηνω την αντισταση μου μια χαρα κανω πρωτο το γεμισμα μια χαρα ολα καλα τον εχω στην πιο μικρη τρυπα ροης υγρου.μεχρι εδω ολα πανε καλα.οταν θελω να κανω δευτερο γεμισμα τον γεμιζω κανονικα και μετα απο λιγη ωρα αρχιζει η διαρροη απο τον θαλαμο κατω και μετα στην τρυπα του αερα σιγα σιγα.ειναι πολυ παραδοξο στην πρωτη να πηγαινουν ολα καλα και στην δευτερη διαρροη πολυ παραδοξο αυτο που συμβαινει...ποια ειναι η γνωμη σας

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #971 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 21:51 »
Φίλε Πέτρο , η δικιά μου γνώμη είναι ότι είσαι άτυχος , όπως και πολύς κόσμος που τον αγόρασε...
Τα ίδια τραβάω κι εγώ , αν διαβάσεις το νήμα πιο πίσω θα τα δεις.
Δεν θέλω να σε φοβίσω αλλά μάλλον δεν γίνεται τίποτα.
Ωραίος στο άτμισμα αλλά πέραν τούτου ουδέν!
Θα πρέπει να τον έχεις φασκιωμένο σε χαρτοπετσέτες , χαρτιά υγείας , ρολά κουζίνας ,
ό,τι σου βρίσκεται  σε ...χαρτί!
Αν κάνεις το λάθος και τον βάλεις σε τσαντάκι ή κάπου γυρτό ,
θα γεμίσεις υγρά ΚΑΙ από το air flow ΚΑΙ από τη βάση ΚΑΙ από το drip tip...!
Καταθέτω προσωπική άποψη φυσικά , μπορεί σε άλλους να δουλεύει ,
όμως το αντιμετωπίζει αρκετός κόσμος.
Καλή τύχη , εύχομαι να βγω ψεύτης - εγώ πάντως τα παράτησα...

Υ.Γ. Κι ύστερα "αναρωτιόμαστε" γιατί πουλάει σαν τρελός ο KAYFUN...

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #972 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 22:43 »
Πετρο μου ειχε γινει αυτο στις αρχες που τον πηρα και τωρα προσφατα πριν μου τον φτιαξουν .
το θεμα στον δικο μου ηταν η βιδα που κρατουσε τον θετικο πολο ειχε λασκαρει και το αλλο ειναι το βαμβακι .
Θελει παρα μα παρα πολυ καλο αφρατεμα και να καθετε κατω στα λουκια χωρις να τα φραζει .
Το πρωτο ομως ειναι σημαντικο να δεις αν κουνιεται εκεινο το σημειο και στην αναγκη αν ειναι ελατωματικο απο την μανα του οπως εμενα να σου αλλαξει τον πολο και να σου βαλει το ανταλακτικο που εχει μεσα με το συρματακι .


mpol ακομα να φτιαχτει το δικο σου ?

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #973 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 00:14 »
Ακόμα estella...

Αποσυνδεδεμένος petrosspil

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #974 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 00:16 »
Ναι αλλά πως γίνεται στο πρώτο στήσιμο να είναι εντάξει και μερτασ νασ χάνεται ή μπαλασ στο δεύτερο μασ δεν έχω αλλάξει τιοτασ μέσα στο χώρο της αντίστασης

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499482 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1663 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy