vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

118 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, athanasiosm, tibolaso, vasim, manoslykos, Milarepa

Twitter

Alpha by Atmomixani

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #45 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 21:39 »
Ξέρει κανείς τί παίζει με τη διαθεσιμότητα του Alpha? Στο site φαίνεται οτι δεν είναι διαθέσιμος...


Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #47 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 21:54 »
IreneS    Πάρε  τηλ. στην  εταιρεία (atmomixani )και  μάλλον  έχουν, έτσι  έκανα και εγώ  και  πέρασα  από  Νέα Χαλκηδόνα  που  είναι  η εταιρεία τον  δοκίμασα  μου  έδειξε  πως  να  τον  στήνω  και  τον  αγόρασα  από  εκεί.

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #48 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 22:26 »
ενα μικρο tip μερικοι μπορεί να το ξερουν.
αφου ξεβιδώσουμε το καπακι για να βάλουμε καινούργια υγρα πολλες φορες πρεπει να πιέσουμε λιγο την καμπάνα να κατέβει στην θεση της για να σφραγίσει σωστά τον θάλαμο και να μην βγουν τα υγρα απο της τρύπες. :) :)

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #49 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 22:31 »
Σωστά!!!!Κι εμένα αυτό μου είπε ο Μιχάλης. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 16:19 »
ένα μήνα σχεδόν μαζι του.
γευση τι να πω καθε τζουρα και ενα χαμογελο.
ευκολια setup με κλειστά ματια.
βασεις που εχω φουλάρι umami/liquitfrance/revolute/atmos/tjuice/flavourart. τα καίει ολα ακούραστα.
οσο για σχεδιασμό και καινοτομία τι να πω το πραγμα δεν θελει ανάλυση. :thumpup: :thumpup: :bye:
ένα βασικό κουσούρι εχει το ss τανκ δεν βγαίνει με χαραγμένο τον λύκο. :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 16:27 »
Σε  50-50 pg-vg  της  δουλεύεις  αυτές  τις  βάσεις  στον  alpha?   Εγώ  με  50-50  umami  είχα  κάποιες  διαρροές με  50-50  pinkmule  δεν  είχα  καθόλου  είναι  και  πιο  παχυρευστη  με  vg  δεν  έχει  κανένα  θέμα.

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 23:03 »
η γαλλικη ειναι 30pg 70vg.κάποιες μικροδιαρωες εχω και εγω που και που. :) :)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 14:34 »
Μετά από 1 και πλέον μήνα μαζί του είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Άψογη γεύση και φοβερή τζούρα για τα γούστα μου.

Κάποιες διαρροές που είχα στην αρχή (στο γέμισμα και μόνο) λύθηκαν με λίγο παραπάνω βαμβάκι

Επειδή έχω οργανικό βαμβάκι σε μπαλίτσες που μου είχε χαρίσει ένας φίλος και λυπάμαι να το πετάξω , στήνω με αυτό το οποίο είναι πιό δύσκολο να πετύχεις σωστή ποσότητα αλλά ακόμα και μ'αυτό παίζει άριστα.

Με Muji pads που έχω επίσης θα είναι ακόμα πιό εύκολο... το ήδη πανεύκολο στήσιμό του ;)

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 21:31 »
Μετά από πολλή σκέψη, δοκιμές και ώρες μελέτης ανάμεσα στους λεγόμενους high end ατμοποιητές, έχω τον Alpha στα χέρια μου εδώ λίγες μέρες. Οι λόγοι που αποφάσισα να πάρω αυτόν σε αυτή τη φάση –και όχι κάποιον άλλο της ίδιας κλάσης και με περισσότερα "χιλιόμετρα" στην αγορά) είναι οι εξής:

 -          Αρκετά σφιχτή τζούρα που ταίριαξε αμέσως στα δεδομένα μου (άτμιζα με κλώνο KFL+, ρυθμισμένο περίπου στη μέση του airflow).
-          Πάρα πολύ απλό στήσιμο.
-          Ιδανικός τρόπος γεμίσματος από πάνω. Ξεβιδώνεις, γεμίζεις με κουβά, βιδώνεις –σε σημείο πλέον να μη χρειάζεται καν να κλείσω το airflow για αποφυγή διαρροών.
-          Αρκετά καλή γεύση –όχι η καλύτερη που δοκίμασα, αλλά σίγουρα καλύτερη από τον προηγούμενο που είχα.
-          Ίσως το πιο σημαντικό: ο τρόπος με τον οποίο σηκώνεται η καμπάνα στο τελικό βίδωμα του ατμοποιητή επιτρέπει στο υγρό να μπαίνει περιμετρικά από κάτω και όχι από μικρές τρύπες ή λούκια σε συγκεκριμένα σημεία της βάσης. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να διαβρέχεται πάντα σωστά το φυτίλι, ακόμα και με πολύ πηχτά υγρά (δοκίμασα μέχρι 80% VG).


Στη φωτογραφία που επισυνάπτω είναι και ένα στησιματάκι ένα βήμα παρακάτω από το κλασικό των video, όπου το βαμβάκι αγκαλιάζει τους πόλους και απλώνεται περιμετρικά του deck ομοιόμορφα, χωρίς κενό. Καθόλου διαρροές και άψογη τροφοδοσία.
Αν θα ήθελα κάτι ακόμα είναι να μη χρειάζεται να αδειάσει το τανκ για να αλλάξω αντίσταση. Σε ο,τι στήσιμο έχω κάνει μέχρι τώρα πάντως, δεν είχα πρόβλημα να περιμένω γιατί όλα δούλευαν σωστά.

Τώρα για το αν αξίζει τα λεφτά του… Είναι δύσκολη ερώτηση. Και δεν εννοώ συγκριτικά με άλλους ατμοποιητές της κατηγορίας του –εκεί δεν έχω αρκετή εμπειρία για να κρίνω. Εννοώ αν αξίζει να δαπανήσει κανείς τόσα χρήματα για έναν ατμοποιητή, απορία που ήταν και δική μου.
Όσο άτμιζα με τους κλώνους KFL+ και Taifun GT II δεν είχε προκύψει το παραμικρό πρόβλημα. Οι κλώνοι ήταν (από τύχη;) άψογοι, δούλευαν κανονικότατα σε σημείο να αναρωτιέμαι γιατί να δώσει κανείς 4 και 5 φορές περισσότερα χρήματα για κάτι απλώς λίγο καλύτερο. Η απάντηση δόθηκε εν μέρει όταν, μόλις τη δεύτερη μέρα που είχα αγοράσει τον Alpha, μου έσπασε άσχημα το γυάλινο τανκ μετά από πτώση. Επειδή έσπασε στη βάση που πατάει πάνω στο deck, μικρά θραύσματα γυαλιού σκόρπισαν μέσα στο deck μπλοκάροντας το ξεβίδωμα της βάσης. Το πρόβλημα λύθηκε με μία επίσκεψη στην Ατμομηχανή, όπου ο Μιχάλης έλυσε και καθάρισε τη βάση, αντικαθιστώντας χωρίς κόστος ό,τι αξεσουάρ είχε αχρηστευτεί, παρόλο που δεν υπήρχε κατασκευαστικό πρόβλημα αλλά δική μου απροσεξία/ατυχία.
Και επειδή οι αμφιβολίες συνέχιζαν να υπάρχουν, μόλις χθες αντιμετώπισα το εξής θέμα με τον Taifun. Τον δούλευα εδώ και καιρό με το bell cap για λόγους ευκολίας και κομψότητας, μέχρι που το βιδωτό καπάκι της καμπάνας κόλλησε στο πάνω μέρος του bell cap και αρνιόταν πεισματικά να ξεκολλήσει, ο,τι κι αν δοκίμασα. Η δεύτερη φωτογραφία δείχνει το τί τράβηξα εγώ και ο ατμοποιητής για να μην αχρηστευτεί τελείως και να μπορώ να χρησιμοποιώ τη βάση, έστω με το μαμά κουστούμι του.

Με λίγα λόγια, ο Alpha ήρθε για να μείνει για όσο καιρό θα συνεχίσω στο η.τ, δίνοντάς  μου πολύ καλό επίπεδο ατμίσματος και ευχαρίστηση, χωρίς να με προβληματίζει στο παραμικρό (στη χρήση ή στη συντήρηση) και αυτό είναι κάτι που κοστίζει. Ελπίζω σε αρκετούς μήνες από τώρα να έχω και την απάντηση στο αν αξίζει όσα κοστίζει.  :)


 

Αποσυνδεδεμένος giannik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 22:19 »
Είμαι στην αναζήτησή δεύτερου επισκευάσιμου,ήδη έχω τον Τηλέμαχο v2 plus.
Σκέφτομαι να προχωρήσω για τον alpha με βασικό κριτήριο την  ευκολία στησίματος,το γέμισμα από πάνω,την εμφάνιση και το after sales..
Γνώμες;
Ευχαριστώ!





Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Τελικά αποφάσισα να τον παραγγείλω απλώς δεν μπορώ να αποφασίσω με τι φινίρισμα,brushed η polished?
Πάντα μου άρεσαν τα ματ φινίρισματα αλλά στον alpha μου αρέσει και το γυαλιστερό...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2016, 20:56 από giannik »

Αποσυνδεδεμένος assasin

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 14:35 »
Πολυ καλος ατμοποιητης..αρκετα καλη γευση κ πλουσιο ντουμανι..στα συν η ευκολια γεμισματος και σεταρισματος..δεν μου εχει δημιουργησει το παραμικρο θεμα.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 17:09 »
Μετα απο αρκετες μερες που εχω τον συγκεκριμενο ατμοποιητη στα χερια μου θα επιχειρησω να καταγραψω τις εντυπωσεις μου!
Κατ'αρχας για την ομαδα atmomixani να πω οτι ειμαι απολυτως εντυπωσιασμενος με την εξυπηρετηση!Αμεση επικοινωνια με e-mail με τη κατερινα και διαθεση για εξυπηρετηση στον μεγιστο βαθμο!Ο Μιχαλης(κατασκευαστης των προιοντων) ειναι ευγενεστατος και πρωτα απο ολα ατμιστης και αυτο φαινεται απο τα προιοντα του αλλα και την συμπεριφορα του απεναντι στον πελατη!Βρηκα μεγαλη διαθεση για εξηγησεις και απαντησεις στις αποριες μου και με σιγουρια μπορω να πω οτι ειναι χωρος που νιωθεις ανετα να πας και να ξαναπας!Μπραβο σε ελληνικες προσπαθειες και το λεω καθως μεχρι τωρα δεν ειχα επαφη με τα προιοντα τους!
Ολα αυτα που αφορουν την συμπεριφορα και την διαθεση των παιδιων εκει εχουν σιγουρα μεγαλη σημασια καθως σου δημιουργειται η ανεκτιμητη αισθηση οτι υπαρχει αψογη τεχνικη υποστηριξη αλλα ο πρωταγωνιστης εδω ειναι ο Alpha!
Εμφανισιακα να πω οτι μ'αρεσει παρα πολυ με το πολυκαρβονικο τανκ και τα χαραγματα απο μεσα καθως και οτι καθεται flat σε οτι mod δοκιμασα!
Το  στησιμο του μου φανηκε πολυ ευκολο καθως ο ιδιος ο μιχαλης εχει ανεβασει tutorial που αν ακολουθησεις τα βηματα του δεν εχεις κανενα θεμα!
Ελαχιστη διαρροη μετα το γεμισμα ειχα μονο στο πρωτο set up και μετα ποτε απο τις τρυπες αερα!Διαρροη μπορει να εμφανιστει στο κατω μερος του ατμοποιητη αν δεν δινονται τα καταλληλα watt στην αντισταση!Προσωπικα με 0,32 συρμα 7 στροφες σε 2,5 αξονα και 14-15 watt δεν εχω την παραμικρη υγρασια!
Ο ατμοποιητης εχει μεγαλο ευρος air-flow απο αρκετα σφικτο μεχρι πνευμονικη με αντισταση κατι που το θεωρω μεγαλο συν καθως η ορεξη μας μεσα στην μερα αλλαζει!
Για γευση να πω οτι δεν συγκρινεται με kayfun κτλ ειναι πολυ ανωτερος και μου φερνει πιο πολυ προς eviva!
Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και πλεον τον αναζητω για καθε τζουρα γιατι πολυ απλα τα εχει ολα, γευση, ντουμανι, χτηπημα, αψογη τροφοδοσια και μηδεν διαρροες!
 

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #58 στις: Μαρτίου 16, 2016, 19:01 »
Μετα απο 1,5 μηνα περιπου που εχω τον alpha μπορω να πω ευκολα οτι ειναι απιστευτος ατμοποιητης!Ο λογος που ειμαι τοσο ενθουσιασμενος ειναι πολυ απλος!Ο ατμοποιητης ειναι στηστε γεμιστε ατμιστε και τελος!
Τον εχω στησει απο το πρωι με yaya dream και μιλαμε για τον ορισμο της πιπιλας!
Ειναι ο ορισμος του απροβληματιστου γευσατου ατμοποιητη!

Αποσυνδεδεμένος giannik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #59 στις: Μαρτίου 18, 2016, 21:10 »
Να συμπληρώσω και εγώ ότι θεωρώ ότι ο alpha πρέπει να ειναι ο πλέον <αδικημένος > τανκάτος..
Τον αγόρασα απο περιέργεια μετά την όχι και τόσο  καλή συμβίωση που είχα με τον hurricane και κάθε φορά που τον στήνω  μου δημιουργεί ευχάριστη διάθεση..
Συγχωρεί τα οποία λάθη και ειναι ότι πιο βολικός στην χρήση rba έχω δοκιμάσει έως τώρα..
Ήρθε για να μείνει.. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208646 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4699 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix