vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 4 χρήστες
tony1976, stratoz, JohnDag, manoslykos

Twitter

Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #195 στις: Ιουλίου 29, 2012, 15:59 »
Διαβάστε τις πρώτες σελίδες του παρόντος, μετά διαβάστε και αυτό http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,110.msg453412.html#msg453412

Εάν δεν συμφωνείτε με τα παραπάνω και το παρακάτω, απλά κάντε υπομονή και πάτε στο chat να μας-μου τα "χώσετε". Μην γκρινιάζετε όμως όταν τα θέματα γίνονται μπάχαλο από τα άσχετα, που εσείς γράφετε.

Το παρόν κλειδώνετε μέχρι να καθαριστεί από τα άσχετα με το θέμα μνμ.



EDIT: Το θέμα καθαρίστηκε, θα παρακαλούσα να το κρατήσουμε καθαρό και όχι Chat room. Είναι τόσο καλό και με τόσα καλά κείμενα από πολλούς συνατμιστές για να κλειδωθεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 29, 2012, 17:20 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #196 στις: Αυγούστου 03, 2012, 11:53 »
καλημέρα μετά απο ένα μήνα ατμίσματος ( Ύστερα απο 19 χρόνια καπνίσματος) μπορώ να πώ τα εξής:
Ξεκινάω την ημέρα μου χωρίς να καπνίσω ( μόνο αυτό σκεφτόμουν όταν ξύπναγα) αλλά πάω για δουλεία και μόλις φτιάξω καφέ ατμίζω πολλή ώρα αφού έχω ξυπνήσει χωρίς να ενοχλώ και να ενοχλούμε ( πηγαίνοντας έξω)
ατμίζω μέσα στο σπίτι μόυ ακόμα και στο κρεβάτι μου χωρίς να ενοχλώ κανέναν
παίρνω το παιδί μου αγκαλιά χωρίς να πλυθώ πρώτα
Νοιώθω πιο ζωντανός και ευδιάθετος , τα δόντια μου είναι πιο άσπρα απο ποτέ, έχω καλύτερη γεύση και αντοχή και σ.... ορμές
Δεν βρομάω πια ούτε προσπαθώ να βρώ χώρο ή μαγαζί ανοιχτό για να καπνίσω μπορώ να ατμίζω και στην παιδική χαρά χωρίς ενοχές
Ξεκίνησα με 600 περίπου τζούρες την ημέρα και τώρα είμαι κάτω απο τις 400 (led μπαταρία)
Ελπίζω να συνεχίσω έτσι και γιατί όχι να απαλλαγώ τελείως και απο το η.τ.
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #197 στις: Αυγούστου 04, 2012, 21:10 »
Καλησπέρα, το δικό μου όνομα είναι Σάκης (από Θανάσης), και ειμαι από Νίκαια Αττικής. στην ηλικια των 12 ετών άρχισα το τσιγάρο. δε το έκοψα ποτέ μου. Σήμερα 32-33 χρόνια επειτα από τη στιγμή που άρχισα το κάπνισμα (σήμερα είμαι 43-44 ετών), εδώ  και μόλις 1,5 μήνα  "ατμίζω". έτσι άρχισα να ψάχνω πληροφορίες για το πως και τι γίνεται με αυτό το ΗΤ όπως το λένε κάποιοι. Το επόμενο ήταν να προσπαθήσω να φτιάξω τη μίξη των υγρών που ατμίζω μόνος μου, το άρωμα που θέλω εγώ, με τη νικοτίνη που επιλέγω εγώ. Βέβαια πολλά λάθη, πολλά μή αρεστά κ.λ.π. .
Έτσι βρήκα και αυτό το φόρουμ συζήτησης "ατμιστών" (πως λέμε καπνιστών,,,)και μου φάνηκε ενδιαφέρον. Στον 1,5 μηνα που έχω αρχίσει να ατμίζω, πιστεύω πως τα έχω πάει πολύ καλά σχετικά με το θέμα καπνίσματος. έχω  αγοράσει μόνο ένα πακέτο καπνό , και ελπίζω να μην ξαναπάρω σύντομα τουλάχιστον. Η φάση είναι ότι σαν μακροχρόνιος χρήστης τσιγάρου, μύριζα πάντα τσιγαρίλα κ.λ.π. ενώ τώρα έχει ξεβρωμίσει μέχρι και το αμάξι μου.
 Το επόμενο που θέλω να πετύχω είναι ελαχιστοποιήσω την νικοτίνη όσο γίνεται (σιγά σιγά βέβαια) και να τραβάω καμια τζούρα στο που και που.
 Ε!!! Έπειτα βλέπουμε !
Συνονοματε καλησπερα. Ολα καλα,αλλα τον καπνο τι τον θες?
Τραβα γερες τζουρες και θα φυγει η αναγκη για τσιγαρο.Εχουμε την ιδια ηλικια και σου μιλαει καποιος που καπνιζε ι σακουλακι old holborn τη μερα!!
πετα το αδερφε και ολα θα πανε καλα. Διαβασε και θα μαθεις πολλα εδω μεσα.Εγγυηση!!!
Ονομάζομαι Χρήστος και καπνιζα για 19 χρονια
Πριν εναν χρόνο εκανα μια προσπαθεια με το ηλεκτρονικο τσιγαρο 510-Τ αλλα απέτυχα λογω κακων επιλογων
Τωρα ατμίζω ( Nobacco I - Want) ακριβως ενα (01) μήνα και δεν έχω καπνισει καθόλου
Βρήκα το Forum καθώς εψαχνα στο Internet πληροφορίες για το Η.Τ.
Συνεχίζω την προσπάθεια της αποκοπής απο το Κ.Τ. αλλά και στην συνέχεια και απο το Η.Τ.
Ευχαριστώ


Μπραβο Μια χαρα συνεχισε.αφου περασαν οι πρωτες 3 ημερες τελειωσες!!




εγινε συγχωνευση μηνυμάτων


default banner
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 05, 2012, 11:46 από malamadre »

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #198 στις: Αυγούστου 21, 2012, 12:52 »
Ένας θάνατος, μια κηδεία, δύο τσακωμοί.. (Θα μπορούσε να ήταν και τίτλος μυθιστορήματος)

Και κάπως έτσι ξαναμπαίνει ένα τσιγάρο στο στόμα. 1η Αυγούστου θα φεύγαμε για διακοπές. 26 Ιουλίου "έφυγε" η μητέρα της συντρόφου μου. Έζησα την κατάσταση στο νοσοκομείο από μέσα Μαίου. Λίγο πολύ ξαναέζησα το φευγιό του πατέρα μου, φθινόπωρο του 2010.
Στην κηδεία άναψα ξανά τσιγάρο. Το πρώτο μετά από τις 30/3/2012. Δεν είχα μαζί μου το ηλεκτρονικό αλλά και να το 'χα πάλι θα το άναβα. Εκείνη την ώρα ένιωσα την ανάγκη για κάτι πιό δυνατό από αυτό που άτμιζα τον τελευταίο καιρό.
Εκείνη την ημέρα έκανα μόνο αυτό, τράκα. Αλλά ήταν αρκετό για να ξαεμφανισθεί στην ζωή μου.
1η Αυγούστου τελικά φύγαμε. Η ψυχολογία και των δύο όχι ότι καλύτερο, όχι μόνο εξ' αιτίας του γεγονότος αλλά και εξ' αιτίας παράπλευρων τραγελαφικών καταστάσεων που δημιουργήθηκαν. Το ηλεκτρονικό ήρθε παρέα με υγρό μηδενικής νικοτίνης. Συνδιασμός καπνός, καφές και κεράσι. Προορισμός Λεφόκαστρο Πηλίου.   
Δύο τσακωμοί μεταξύ μας, καλύτερα θα έλεγα δύο διαπληκτισμοί, ξαναέβαλαν το τσιγάρο στο στόμα μετά το πρώτο της κηδείας. Στον πρώτο πήρα το πακέτο. 20 ημέρες διακοπών, 1 πακέτο τσιγάρα.
Από μία άποψη το κράτησα πολύ χαλαρά θα μπορούσε να πει κάποιος καπνιστής. Αλλά δεν είναι έτσι και το ξέρω ή καλύτερα δεν είναι ακριβώς έτσι.. Από την άλλη ούτε και με το ηλεκτρονικό ντουμάνιασα.. Λες και κρατούσα μία ψιλοαπόσταση και από τα δύο..

Αλλά, να πω κάτι; Όλα καλά. Δεν πτοούμαι. Το βλέπω σαν μια μικρή δυσάρεστη παρένθεση που έκλεισε όμως. Ίσως και να μου χρειαζόταν. Παραήταν εύκολη η υπόθεση με το ηλεκτρονικό και το τσιγάρο.

Τώρα ξέρω λίγο περισσότερο...  :thumpup:

Πολύ καλημέρα σε όλους σας..!!  :D 


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 21, 2012, 20:49 από dreamymoments »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #199 στις: Αυγούστου 21, 2012, 13:09 »
Δημητρη ολα καλα ειναι τωρα ... και εγω και φανταζομαι ολοι μας εχουμε ερθει σε αυτη την φαση ... τι να κανουμε η ζωη μας ειναι μυστηριο τελικα :yes:

Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #200 στις: Αυγούστου 21, 2012, 13:15 »
Αλλά, να πω κάτι; Όλα καλά. Δεν πτοούμαι. Το βλέπω σαν μια μικρή δυσάρεστη παρένθεση που έκλεισε όμως. Ίσως και να μου χρειαζόταν. Παραήταν εύκολη η υπόθεση με το ηλεκτρονικό και το τσιγάρο.
Η Πίστη είναι Δύναμη και η Θέληση το ίδιο ! εύχομαι να πάνε όλα καλά και να παραμείνεις στο στόχο σου απλά ποτέ μα ποτέ μην υποτιμήσεις τον αντίπαλο πως τον νίκησες (το τσιγάρο)  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #201 στις: Αυγούστου 21, 2012, 13:28 »
Το έχουμε ξαναδεί αυτό, όταν συμβαίνει κάτι σοβαρό ακόμα και οι πιο "πιστοί" ατμιστές ενίοτε λυγίζουν. Το θέμα είναι να μπορέσεις να ξανα-απομυθοποιήσεις το τσιγάρο, γιατί αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα, ότι εξακολουθεί να έχει μέσα μας τις μυθικές του διαστάσεις ως "υπέρτατης παρηγοριάς/παντοτινού φίλου" κτλ κτλ. Τα κλασικά της εξάρτησης από οποιαδήποτε ουσία. Κι αυτή είναι από τις χειρότερες, βρίσκεται παντού, θεωρείται νόμιμη, και έχει και όλες τις καλτ αναφορές της, ειδικά στην Ελλάδα - στο εξωτερικό η κυρίαρχη αφήγηση για το τσιγάρο είναι πια πολύ αρνητική.
Δημήτρη κράτα γερά, είσαι ο φάρος μας!

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #202 στις: Αυγούστου 21, 2012, 20:37 »
Το λάθος μου ήταν που είχα πάρει θάρρος και δεν είχα σκεφτεί ότι ίσως να ερχόταν κάποια στιγμή που θα ήθελα κάτι ποιό βαρύ σε γεύση, ίσως με νικοτίνη. Είχα συνηθίσει να μην το κουβαλάω και πολύ μαζί μου και από την άλλη είχα επαναπαφτεί στην απρόσμενα πολύ καλή πορεία που είχα και έτσι όταν ήρθαν τα ψυχολογικά ζόρια (κηδεία) δεν είχα κάτι να με κρατήσει κι εκείνη την ώρα χρειάστηκα κάτι..

Τώρα όμως τα παθήματα μαθήματα..!! Θα μπούν κάτω οι συνταγές και θα φτιαχτούν υγρά για κάθε περίπτωση. Για μπαράκι, για μετά το φαγητό, για μετά από κινηματογράφο/θέατρο, για χαρές και πανηγύρια, για κλάμματα και πίκρες, για τσιπουράκι και φούσκες, για προσωπικές στιγμές (after)..!!  :laugh1: :laugh1:

eGo-W, καλή μου, ο χαρακτηρισμός σου με τιμά.  :-[

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #203 στις: Αυγούστου 21, 2012, 21:08 »
Δημήτρη γειά σου  καλώς όρισες  :bye: :bye: :bye: και θα ήθελα να σε συλλυπηθώ για το χαμό του κοντινού σου προσώπου.

Σε περίμενα με χαρά να σου πω πως σε ξεπέρασα,να σου πω πως από τις 3-8-2012 ατμίζω υγρά με μηδενική νικοτίνη περιμένοντας να
ακούσω κάτι παρόμοιο και από σένα. :yes:

Δημήτρη η ζωή έτσι είναι μία χαρές την άλλη λύπες την άλλη πανηγύρια (για μένα το λέω που πήρα σβάρνα τα πανηγύρια). :laugh1: :laugh1:

Και με ποιόν κάναμε συμβόλαιο ότι από τη μέρα που αρχίσαμε το άτμισμα δεν θα ξαναβάλουμε τσιγάρο στο στόμα μας.
Και τόσα χρόνια που το καπνίζαμε δεν μας έκανε κακό και θα μας κάνει τώρα αν για κάποιους λόγους,αν λέω εγώ βρεθούμε σε
στιγμές αδυναμίας και ανάψουμε ένα τσιγάρο.Ή τέλος πάντων κάνουμε και ένα πακέτο τσιγάρα ή και δύο πακέτα.

Επειδή έτυχε να σε γνωρίσω από κοντά είδα πόσο σοβαρός και δυνατός άνθρωπος είσαι.

Επίσης καταλαβαίνω ότι όλο αυτό ήταν για σένα μια παρένθεση (δεν θα πω κακή ή καλή) και ξέρω ότι τώρα που γύρισες κοντά μας
θα συνεχίσης από εκεί που βρισκόσουν πριν την 1η Αυγούστου. :yes: :yes:

Και κοίτα καλά ατμίζω υγρά με μηδενική νικοτίνη και θα περιμένω να δούμε ποιός από τους δυό μας θα είναι αυτός που θα σταματήσει
πρωτος και το ηλεκτρονικό κάπνισμα. :laugh1: :laugh1: :laugh1:   

Και το bravo δεν τόβαλα για το πακέτο που κάπνισες :laugh1: :laugh1: :laugh1: τόβαλα γιατί ξέρω τι άνθρωπος είσαι. :yes: :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2012, 18:43 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #204 στις: Αυγούστου 25, 2012, 11:11 »
Κατ' αρχήν χρωστάω ένα ευχαριστώ για τα καλά λόγια και στον Κώστα και στον Γιάννη και εννοείται στο Γιώργο..!!  :D :D

Δεύτερον, ανακοινώθηκε 4η ζυγουροσυνάντηση. Ενημερωθείτε.

Τρίτον, κρατάω όσο μπορώ αλλά η ψυχολογία είναι κακή (για διάφορους λόγους) και δεν βοηθά καθόλου. Χθες το βράδυ αργά, ξημερώματα έκανα 1 τσιγάρο ακόμη. Παππού, δεν τρέχει μία όμως, δεν φοβάμαι ότι θα το ξαναγυρίσω στο τσιγάρο, γι' αυτό είμαι σίγουρος. Αν μη τι άλλο δεν συμφέρει και οικονομικά..!!  ;) Είναι μια δύσκολη περίοδος που θα λείξει. Τα προβλήματα θα λυθούν, θα ξεπεραστούν, οι ισορροπίες θα βρεθούν και όλα καλά.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #205 στις: Αυγούστου 25, 2012, 12:03 »
Δημήτρη σε καταλαβαίνω γιατί δεν σε είδα τρεις μέρες από το φόρουμ. :yes: :yes:

Πάμε γερά όμως  :bravo_encouragements: :bravo_encouragements: :bravo_encouragements: :bravo_encouragements:

Αυτή τη ζυγουροσυνάντηση μόνο για κάτι πολύ σοβαρό θα τη χάσω. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #206 στις: Αυγούστου 25, 2012, 12:40 »
Κατ' αρχήν χρωστάω ένα ευχαριστώ για τα καλά λόγια και στον Κώστα και στον Γιάννη και εννοείται στο Γιώργο..!!  :D :D

Δεύτερον, ανακοινώθηκε 4η ζυγουροσυνάντηση. Ενημερωθείτε.

Τρίτον, κρατάω όσο μπορώ αλλά η ψυχολογία είναι κακή (για διάφορους λόγους) και δεν βοηθά καθόλου. Χθες το βράδυ αργά, ξημερώματα έκανα 1 τσιγάρο ακόμη. Παππού, δεν τρέχει μία όμως, δεν φοβάμαι ότι θα το ξαναγυρίσω στο τσιγάρο, γι' αυτό είμαι σίγουρος. Αν μη τι άλλο δεν συμφέρει και οικονομικά..!!  ;) Είναι μια δύσκολη περίοδος που θα λείξει. Τα προβλήματα θα λυθούν, θα ξεπεραστούν, οι ισορροπίες θα βρεθούν και όλα καλά.  :thumpup:

Ειλικρινά λυπάμαι για όλες τις δύσκολες στιγμές που έζησες αυτές τις μέρες....Δημήτρη για μένα αυτός ο μήνας για 17 συνεχόμενα χρόνια είναι ο δυσκολότερος σε όλο  το  χρόνο ......
Στα δυο χρόνια που ατμίζω συνέβησαν στην ζωή μου τρομερά γεγονότα που πρραγματικά γράφουμε τρομερό σενάριο!!!!!!  :yes: :yes: :yes: :yes:

Κανένα  πρόβλημα δεν ήταν κ δεν θα είναι ικανό να με στείλει στον μεγαλύτερο μου εχθρό που είναι το κ.τ. !!!!  :nope: :nope: :nope: :nope: :nope:
Εγώ θα σου θυμίσω μόνο ένα πράγμα κ είμαι απόλυτα σίγουρη ότι μπορείς να το κάνεις !!!! Πρώτα χαμογέλασε στον όμορφο κ μοναδικό ευατό σου κ μετά ετοίμασε το αγαπημένο σου η.τ. κ  κουβάλα το πάντα μαζί σου γιατί αν πιστέψεις ότι τίποτα καλλίτερο από αυτό  δεν  υπάρχει τότε σίγουρα δεν θα ξαναανάψεις κ.τ.!!!!!!!

Σκέψου  κ κάτι άλλο αν αγαπάς ναι? Δες με τι έχει συνδεθεί στην ζωή σου το κ.τ. !!!!!! Αυτά δεν θέλεις να τα "ξαναζήσεις" ναι?
Το κ.τ.  στις άσχημες στιγμές μπορεί να προσθέσει ακόμα πιο άσχημες ..........  Σκέψου το αυτό κ θα δείς πόσο δίκιο έχω.

Εύχομαι να συνεχίσεις όπως ξεκίνησες κ για την παράκαμψη που έκανες δεν θα σε κρίνω αλλά θα σου ζητήσω να κρίνεις εσύ τον εαυτό σου κ να δείς αν τελικά
εκείνα τα κ.τ σε έκαναν να νοιώσεις καλλίτερα.
  :) :)

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #207 στις: Αυγούστου 25, 2012, 14:46 »
Angel να 'σαι πάντα καλά. Δεν θα πω κάτι άλλο για σένα..

 :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:


Αυτή τη ζυγουροσυνάντηση μόνο για κάτι πολύ σοβαρό θα τη χάσω. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Γιώργο μου θα χαρώ πάρα πολύ να σε ξαναδώ  :D

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #208 στις: Αυγούστου 25, 2012, 17:23 »
Λοιπον αυτο το μηνημα το στελνω απο μαυρη θαλασσα ειμαι σε μινι διακοπες...αστε μεγαλη ιστορια... Λοιπον Δημητρη ΑΚΟΥ... Ειμαι πρωτη φορα σε διακοπες χωρις κανονικο τσιγαρο... Και επειδη δεν γουσταρα να χαλασσω τις μινι διακοπες μου των 5 μερων ...μολις ξεκινησα ειπα στη γυναικα μου να μου αγορασει και κ.τ ενα πακετο....ειχα συνδιασει τα περι διακοπων με κ.τ.... Χμμμ.. η γυναικα μου δεν μηλησε... Καταλαβε και κεινη τον λογο και μου αγορασε... Λοιπον ειχα βεβαιΑ και τα υγρα μου ..μπας και ατμισω και ΛΙΓΟ...
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?????
Οντως αναψα ενα κ.τ και το καπνισα..ενιωσα δυσφωρια οχι αιδια... ΚΑι καπνιζα το τσιγ. Που εκανα πριν σταματησω... Το εκανα μεχρη τη μεση και το εσβησα... Καμια ικανοποιηση ...αλλα δεν ατμισα..θα συνεχιζα το κακο μου σκοπο... Μονο να κανω.. κ.τ. και οντως μετα απο κανα δυο ωρες που σταματησα με το αυτοκινητο στο δρομο και μαλιστα λογω της τρελης ζεστης να επινα ενα παγωμενο καφε... Αναψα παλι κ.τ με την συντροφια καφε... Αυτο αν ηταν προκληση... ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ...αιδιασα σαν να ειμουν αρρωστος κρυωμενος... Το εκανα μεχρι την μεση και το εσβησα.... ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΤΜΙΣΑ ΠΑΛΙ... (Σημαντικο)
Παλι μετα απο κανενα δυωρο σταματησαμε να φαμε... Και καταλαβατε τι εκανα.... Ακομα και μετα το φαγητο ενιωσα αιδια...ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΑΤΜΙΣΑ και δεν θελω να λεω βλακειες... Το χαρηκα... Οποιος θελει να το πιστεψει... Εξαλου εγω αλλα κακα πραγματα ειχα στο μυαλο... Μονο κ.τ. και δεν ντρεπομαι να το πω.... Και απο εκεινη την στιγμη και τωρα.που τελειωνουν οι διακοπες μονο ατμιζω.... Ευχαριστω οσους με καταλαβαινουν τους αλλους τους καταλαβαινω εγω....

 Και ποιο ειναι το πιο τρομακτικο αυτων των διακοπων που καταλαβα την φοβερη δυναμη του ατμισματος????...
Σε αυτες τις διακοπες εκανα ενα τατουαζ... Που ηθελα πολυ να κανω... Και το εκανα ... Κρατησε το χτυπημα του τατουαζ 3 ωρες... Και εγω για να ξεχαστω απο τα τσιμπιματακια ΑΤΜΙΖΑ ...ο τατουιστας μου ειπε στο τελος ...πως την εβγαλα τοσες ωρες με αυτο το μαραφετι... Βοτκα του ειχα ριξει μεσα με ρωτησε...χα χα χα ... Γιατι μου λεει σε αλλη περιπτωση οι πελατες του η πινουν η καπνιζουν με μανια.... 
ΑΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΕΣΤ ..ΤΟΤΕ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ?....


Τα αρχικα κατω στο τατουαζ ειναι απο τα μελη της οικογενειας μου που με στηριζουν...

Sent from my Desire HD using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #209 στις: Αυγούστου 25, 2012, 18:24 »
kostas το να κάνει κάποιος ένα τσιγάρο ή ένα πακέτο τσιγάρα ενώ είναι ατμιστής για κάποιους μήνες και δεν καπνίζει ειναι
επιλογή του.

Εδώ κανένας δεν σου επιβάλει να είσαι σώνει και καλά ατμιστής.

Ένας παλαιότερος ατμιστής εδώ μέσα που διάβαζα  έλεγε .Μπορεί να είσαι ατμιστής ας πούμε 5 μήνες και να μην έχης ανάψει τσιγάρο
σε αυτό το διάστημα.Εάν ανάψης 1 τσιγάρο έστω και το μισό να κάνης την άλλη μέρα είσαι ατμισττής μιάς μέρας.Όλος αυτός ο κόπος
και τα ζόρια που πέρασες αυτούς τους 5 μήνες τα πέταξες στο καλάθι των αχρήστων γιατί πλέον ξεκινάς από το 0.Και το ξέρουμε
όλοι μας ότι αυτή είναι η αλήθεια.
Δεν πιστεύω ούτε εσένα ούτε κανέναν άλλο που λέει άναψα τσιγάρο μετά από 3,4 ή 5 μήνες κάπνισα το μισό και ένοιωσα αηδία. :nope: :nope:
Όχι φίλε μου .Ψέματα είναι και το λέμε να δικαιολογηθούμε.
Εγώ ατμίζω 8 μήνες .Από 3-8-2012 ατμίζω σκέτη βάση με 0 νικοτίνη .Τις πρώτες μέρες που άτμιζα με 0 νικοτίνη ειλικρινά δεν ένοιωθα
καμιά επιθυμία για τσιγάρο.Μέχρι και σε δύο ξενύχτια με ποτό μέχρι πρωίας ούτε καν πέρασε από το μυαλό μου το τσιγάρο και είπα.
Τέρμα απαλάχτηκα.
Όχι όμως φίλε μου.Από χτές έχω πάλι επιθιυμία να κάνω ένα τσιγάρο. :yes:

Δεν θα το κάνω όμως .Όσο και  να το θέλω .Το πολύ πολύ να φτιάξω υγρά με νικοτίνη αν και πιστεύω ότι θα το παλέψω και θα το
αποφύγω.Τσιγάρο όμως δεν πρόκειται να βάλω στο στόμα μου. :nope: :nope:

Όσο αηδία και αν μου φέρει κάτι τέτοιο.Δεν το ρισκάρω, :bye: :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14776 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93825 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix