vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

142 επισκέπτες, 7 χρήστες
Buliwyf, lagoudakis, pngtszs1976, mantzoumis, ahill2, maprix, Jorge

Twitter

Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #180 στις: Ιουλίου 04, 2012, 15:18 »
Καλημέρα σας.
Κατ' αρχήν απευθύνομαι στους χειριστές του φόρουμ. Επειδή είναι το πρώτο μου θέμα, αν κάνω κάτι λάθος σύμφωνα με τους κανόνες, παρακαλώ ενημερώστε με.

.........
Καλη σας συνέχεια.

Τώρα θα πω ότι  ψιλοακολουθησα τις συμβουλές τους όσο αναφορά Η.Τ αγοράς .. αλλά όχι αυτό που μου πρότειναν ακριβώς ,, πήρα το Joyetech eGo-C  και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα για τον λόγο οτι περιμένω τα ζουμιά να μου έρθουν που και αυτό το σημείο καθοδηγήθηκα αλλά δεν πήρα ακριβώς αυτά που μου πρότειναν ..

παρήγγειλα
E-LIQUID 1 EXCLUSIVE ORIENTAL (18mg)    
E-LIQUID EXCLUSIVE GOLDEN VRG (18mg)    
E-LIQUID EXCLUSIVE AMER. TOBACCO (18mg)    
και αυτό γιατί οχι επειδή δεν τους εμπιστεύτηκα αλλά επειδή κατάλαβα μετά απο πολλές ώρες διαβάσματος εδω  ότι ο καθένας έχει την προσωπική του άποψη και γεύση .. όπως είναι και στα Κ.Τ ο καθένας την μάρκα του .. αλλα προσπάθησα όμως να μείνω στις συμβουλές  τους σχετικα των μαγαζιών και νικοτίνης ... (αργότερα αν μου κάτσει να την μειώσω και άλλο)
Τα ζουμιά περιμένω να έρθουν αύριο ... πρώτα ο θεος...

θα ήθελα να παρακαλέσω σε βοήθεια και υποστήριξη απο οτι είδα θα την έχω ....

το θέμα μου είναι οτι εχω σταματήσει το Κ.Τ εδω και 4 μήνες αλλά το τελευταίο μήνα κάνω ένα την μέρα με τάσεις για περισσότερα αλλά το παλεύω με ένα .. δεν ξέρω μέχρι πόσο ....(καπνίζω απο τα 13 μου σχεδόν χρόνια)
ελπίζω στις επιλογές μου να έκανα καλά .. και να μην έκανα πατατιά .... μακάρι.

2 ερωτησεις:

1.στο δικο μου Η.Κ  περνει μεγαλυτερο ατμοποιητη? και ποιους ,.,,(μπορει να το εχετε απαντησει αλλα αν δεν κανει κοπος )
2. στην χωρητηκοτητα του καρτο που ηδη εχει ο EGO C  μου νομιζω ειναι 1 ml ?   ποσα τσιγαρα υπολογιζεται ? ( οι εμπειροι ατμιστες ισως το εχουν ψαξει )

Ευχαριστω πολυ


Υ.Γ  ελπίζω όταν αρχίσω το Η.Τ  να μου αρέσει .. γιατί γ*μ*το    μου έχει λείψει η φάση με το καταραμένο και την απόλαυση του ...(βλακείες λέω ..αλλά σίγουρα με καταλαβαίνετε)


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #181 στις: Ιουλίου 04, 2012, 15:46 »
Καλησπέρα.
Τα υγρά από περιέκτικότητα νικοτίνης είναι καλά για αρχή. Αν τυχόν σου φανούν δυνατά μπορείς να τα αραιώσεις με μηδενική ατμιστική βάση ή σκέτη vg φαρμακείου.
Γεύσεις θα βρεις.

Το δικό σου η.τ. παίρνει μεγαλύτερο ατμοποιητή egoC. Εσύ το παρήγγειλες με egoC type A υπάρχει και ο τυπου Β με 2 μλ χωρητικότητα στο τανκ. Οχι ότι είναι απαραίτητο, γιατί είναι εύκολο το γέμισμα. Να πάρεις όμως μπουκαλάκι με βελόνα στην άκρη για να μη βαζοβγάζεις την τάπα.
Από κει και πέρα, υπάρχουν συμβατοί ατμοποιητές με τις μπαταρίες σου, οι CE4 με 1.6μλ οι ego 2.4ml CC
Αντιστοιχία πλήρη με κ.τ. δεν μπορείς να κάνεις, γιατί διαφέρει η απορρόφηση της νικοτίνης σε κανονικό και η.τ.
Εμπειρικά θα σου πω ότι έκανα 2 πακέτα και τώρα κάνω 4μλ ατμίζοντας περισσότερη ώρα από όσο κάπνιζα. Αλλοι ατμίζουν λιγότερη ώρα γιατί έτσι τους έκατσε το η.τ. Οπότε, πλήρης αντιστοίχιση είναι λίγο δύσκολη. Ασε τον οργανισμό σου να αποφασίσει.

Το η.τ. θα σου αρέσει αν δεν το αρνηθείς εσωτερικά. Η ψυχολογική άρνηση διώχνει τους ατμιστες πίσω στο κ.τ. Η ψυχολογική αποδοχή είναι αυτή που σταδιακά κάνει το η.τ. απολαυστικότερο του η.τ. Να ξέρεις πάντως, ότι το η.τ. είναι ηλεκτρονική συσκευή με αρκετές ιδιοτροπίες. Μην τις αφήσεις να σε στείλουν πίσω στο κ.τ. Τα χούγια τους θα τα μάθεις με τη βοήθεια του φόρουμ. Οτι απορία ή πρόβλημα σου δημιουργηθεί, βρίσκε το κατάλληλο νήμα και ρώτα. Υπάρχουν νήματα για νέους ατμιστές, για υγρά, για μπαταρίες, για κάθε είδος ατμοποιητή, πχ egoC. Οποιος ρωτάει, κερδίζει.

Αποσυνδεδεμένος optostyle

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #182 στις: Ιουλίου 04, 2012, 16:01 »
Φιλε Κωστα44 οπως τα λεει η petra  πιο πανω ειναι....αλλα και κατι ακομα.....κατι γραφεις στο τελος οτι σου ελειψε το κτ....πιστεψε με δεν λεω ολοι,αλλα οι περισσοτεροι που ατμιζουν, μας γεμιζει λιγο ''αηδια'' το κτ ...
Α και θυμησου κι εκεινα τα απαισια ΓΕΜΑΤΑ αποτσιγαρα τασακια......θυμησου μονο τη μυρωδια τους... :cigar:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #183 στις: Ιουλίου 04, 2012, 16:30 »
Ευχαριστω Πετρα και συνονοματε...  μακαρι ολα να πανε κατευχην ...  μακαριν να με αιδιαζει το Κ.τ  και να με ευχαριστει το Η.Τ γιατι τελικα η συνηθεια ειναι αυτη που μας λειπει και η απολαυση της στιγμης ...
αν δεν καθαριζω καθολου το ατμο και με 2 μλ την ημερα θα μου κραταει καμια εβδομαδα ο ατμο ?

α... έκανα και μια παρασπονδία και παρήγγειλα ζουμιά απο Ok Smokey Com  ..εκανα καλα η οχι?  είχε ελκυστικές γεύσεις απο ονόματα των ζουμιων  φυσικά .. και με γονάτισε ο παπαστρατος που ειδα και ενα νήμα εδω στο φόρουμ μας

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 04, 2012, 18:31 από alexmach »

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #184 στις: Ιουλίου 05, 2012, 11:57 »
Καλημέρα σε όλους σας  :)

Κώστα, κατ' αρχήν θα συμφωνήσω με την petra, στα είπε μια χαρά. Απλά να συμπληρώσω ότι πιστεύω πως έκανες καλή επιλογή συσκευής, για τα υγρά δεν θέλω να έχω άποψη, θεωρώ ότι τα γούστα είναι τελείως υποκειμενικά, ίσως το μόνο που θα σου έλεγα είναι είτε τα αγοράζεις έτοιμα είτε τα φτιάξεις μόνος σου να επιλέγεις γνωστές μάρκες που θεωρητικά υπάρχει και μια ασφάλεια. Ατμοποιητές εκτός από αυτούς που ανέφερε υπάρχουν και άλλοι όπως οι Boge ή τύπου, σκέτοι ή με τανκάκι κλπ. Γενικώς έχεις επιλογές διάφορες.

Αλλά όσες επιλογές και να έχεις, ότι λύσεις και να σου δώσουμε, σε όσες ερωτήσεις σου και να απαντήσουμε, το μυστικό είναι ένα όπως έχει ήδη ειπωθεί. Το μέσα σου, εσύ ο ίδιος. Αν το αντιμετωπίσεις σοβαρά και με επιμονή και υπομονή θα έχεις τα επιθυμητά αποτελέσματα. Πιθανολογώ ότι δεν θα σου είναι εύκολο αλλά βάλτα αν μη τι άλλο κάτω πρακτικά, θέματα υγείας και οικονομικό και κάνε τις επιλογές σου..  Ευχές να σου πάνε όλα καλά  (και εξαφάνισε τα τσιγάρα από το σπίτι σου) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #185 στις: Ιουλίου 05, 2012, 12:38 »
Δημήτρη σε ευχαριστω ... εχθες μου ηρθε το ego-c  και σημερα απο οτι μου ειπε η γυναικα μου μου ηρθαν τα υγρα ... και απο τα δυο μαγαζια ειμαι πολυ ευχαριστημενος .. γρηγορα και αξιοπιστα //
Οσο αναφορα για το πακετο που διαλεξα .. ειδα οτι συσκευασια και συσκευη πολυ καλη κατασκευη και μου αρεσε σαν πρωτη εντυπωση .. απο λειτουργικοτητα ειδωμε ... λολ

σημερα μαλλον θα κανω την πρωτη παρθενικη μου επαφη με το ατμισμα .. θελω και πολυ μαλιστα να μου αρεσει για ολους αυτους τους λογους που αναφερα σε αλλα μηνημτα μου εδω ...

Μια κουφη ερωτηση ....  το πρωινο ατμισμα ειναι οκ?  γιατι η φαντασια μου οργιαζει ... σκευτομαι πρωι πρωι να ατμισζω ατμο και γευσεις και υγρα και μου κανει καπως στο ασκημο ...
βεβαια με κ.τ  δεν με χαλουσε ...  Θέλω να ξερω αν φερνει την αισθηση κ.τ το πρωι ....

παντως το πακετο το βρηκα απο αυτο το μαγαζι πολυ φθινοτερο απο οπουδηποτε αλλου στην ελλαδα και μαλιστα με 1000 μπαταρια  http://www.ecig.gr/set-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/214-set-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%BF-joyetech-ego-c.html
  και νομιζω πρεπει να το αναφερω εδω για αλλα ατομα που θελουν να αγορασουν ... (εκανα καλα?)  δεν ξερω τι εντυπωσεις εχετε απο αυτο το μαγαζι αλλα εμενα καλα μου φερθηκαν

τα λεμε μετα την πρωτη επαφη μου με το ατμισμα......

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #186 στις: Ιουλίου 05, 2012, 14:50 »
Και το πακέτο μια χαρά είναι και το μαγαζί μια χαρά είναι  :thumpup:

Όσον αφορά το πρωινό άτμισμα, χαχαχαχαχα μάλλον εγώ είμαι ο πλέον αναρμόδιος να σου απαντήσω μιας και ούτε κάπνιζα όταν ξύπναγα, ούτε ατμίζω όταν ξυπνάω αλλά το δεύτερο καθαρά λόγω συνήθειας. Αλλά όταν λες οκ, τι εννοείς; Θέμα γεύσης; Αν η γεύση των υγρών που ατμίζεις σου αρέσει θα σου αρέσει όλη την ημέρα αν και προσωπικά πιστεύω πως ειδικά με καφέ, ποτό ή φαγητό πιθανώς και να κάνεις συγκεκριμένες επιλογές υγρών που να ταιριάζουν περισσότερο πχ μετά από φαγητό εγώ προτιμώ να ατμίζω το υγρό που έχω φτιάξει με καπνό, καφέ και κεράσι.  ;)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #187 στις: Ιουλίου 05, 2012, 16:19 »
Δημητρη ... μια ανοιτη ερωτηση αλλα θα τολμησω να την ρωτησω ... επειδη διαβασα και διαβασα για διαροες  ο ατμο του ego c   λεω να δοκιμασω και CE4 PLUS  και εδω ειναι η ερωτηση ...  τι χρειαζεται για να  βιδωσω ενα CE4 PLUS  πανω στο ego c ...  (παιδια σορρυ αν ειναι πολυ ανοιτη ερωτηση)   θελει ανταπτορα ?  και αν μπορω ,,, θα εχω διαροες οπως με το ego c  που λενε οι υπολοιποι ? 
(Πλησιαζει η ωρα να ατμιντουμανιαστώ .. σε λιγο φευγω απο την δουλεια .. και στο σπιτι με περιμενουν τα ζουμια ¨)))))  Η πρωτη φορα !!!!

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #188 στις: Ιουλίου 05, 2012, 16:37 »
 :bye: φιλε κωστα...πολυ καλη επιλογη ο ce4 plus και δεν χρειαζεται κανεναν ανταπτορα.μπαινει κανονικα καλυπτοντας και το εξωτερικο σπειρωμα. δεν εχει ουτε διαροες ουτε τιποτα.για μενα ειναι απο τους καλυτερους αυτην την στιγμη.οπως και να εχει ξεκινα σιγα σιγα και θα τα δοκιμασεις ολα.μην βιαζεσαι ακομα.πηγαινε και σε μαγαζια και δοκιμαζοντας τα υγρα δοκιμαζεις ταυτοχρονα και τον ατμοποιητη που εχουν αυτοι και συνηθως ειναι απο τους τελευταιους και καλους και με εναν σπαρο δυο τρυγωνια...ολα θα πανε καλα.υπομονη να εχεις και διαθεση.τιποτα αλλο πιστευω...ελπιζω να βοηθησα.και για οτι αλλο ρωτα χωρις ντροπες... :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #189 στις: Ιουλίου 05, 2012, 17:31 »
διαρροές στον egoC θα έχεις πρωτίστως αν ατμίζεις όπως κάπνιζες. Δηλαδή με κοφτές νευρικές τζούρες.
Ο C θέλει μακρόσυρτες τζούρες των 4'' απαλές, όχι δυνατές.
Αν δε σε βολέψει στην πορεία αυτό, γκαραντί η πιο αεράτη τσιγαρίσια τζούρα είναι του μικρού κάρτο.
Με τα ce4 δεν υπάρχει κανόνας. Η μισή κίνα φτιάχνει τέτοια και έχουν πολλές διαφορές ματαξύ τους. Μου έχει πετύχει CE4 με αεράτη και άλλο με σφιχτή τζούρα. Μου έτυχαν τέτοιου τύπου χωρίς διαρροές και άλλα με διαρροές. Οπως επίσης σε κάποια κακής ποιότητας με τη διαστολή σπάει ο πλαστικός σωλήνας στο σημείο που ενώνεται με τη βάση.
Τώρα δοκιμάζω ένα τέτοιο http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11350.0.html     http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11276.0.html
που είναι ο egoo CC νέας γενιάς κλιαρομάιζερ της φιλοσοφίας του CE4 και έχει τζούρα σαν του τσιγάρου, μεγάλη αυτονομία, χωρίς διαρροές, αλλά μου δινει λίγο μια αίσθηση πλαστικίλας ή φιτιλίλας. Εσύ ως φρέσκος ατμιστής μπορεί να μην την προσέξεις.
CE4 τώρα βγήκαν με αποσπώμενη κεφαλή, η οποία πωλείται ως ανταλλακτική στο 1/3 της τιμής του άτμο, αυτά http://www.ilektroniko-tsigaro.com/index.php?route=product/product&product_id=262

Τα λινκς στα δίνω από καταστήματα που θυμαμαι από μνήμης. Από πού θα αγοράσεις είναι δικό σου θέμα. Εδώ στο φόρουμ θα δεις στους πίνακες των εμπορων για τα μοντέλα που σε ενδιαφέρουν θα επιλέξεις κατάστημα και θα προσέξεις να ζητήσεις την έκπτωση που μας δίνουν




Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #190 στις: Ιουλίου 06, 2012, 01:29 »
Πέτρα ενδιαφέρον τα λινκς που μου έδωσες .. θα δω πως θα πάει με τα ατμο το joytech ego c  μου και αν δω να εχω διαρροες η κατι τετοιο θα δοκιμάσω σιγουρα αυτα που προτεινεις...
Ειμαι στην ιδια κατηγορια του δημητρη ... να ευχαριστιέμαι το ατμισμα χωρις να χρειαζεται να πεδευομαι και να μπλεκω με μοντες και ολα τα παρελκομενα ... ασε που ουτε μπριζα δεν αλλαζω ... λολ ...

ΛΟΙΠΟΝ...... ολο το απογευμα για πρωτη φορα ατμισααααααααα.... λολ
και μου αρεσε το ολο θεμα .... αρχισα με μiα γρήγορη επιλογη που σας ειπα .. μεχρι να δω τι υγρα μου πανε αλλα δεν χαλάστηκα ... δοκίμασα E-LIQUID 10ml EXCLUSIVE ORIENTAL (18mg)  απο nobacco  και ηταν μια χαρα για αρχη .. μπορει να δοκιμασω κατι αλλο αργοτερα καλύτερο αλλα ολα καλα ... προτιμώ καπνικες γευσεις .. για τωρα .. δεν ξερω αργοτερα ....
τελικα ειμαι χαρουμενος και ευχαριστω  ολους  εδω που με ενθάρρυναν ....
ο ατμο μου δεν ειχε διαρροές ουτε λιγο .. αλλα ακολουθησα το παραδειγμα που διαβασα καπου εδω.... παταω κουμπι μετα απο λιγο ατμιζω αργα και σταθερα μετα τη τζουρα .. οταν την τελειωνω μετα  στα 2 δευτερα αφηνω το κουμπι παλι ...

θα σας πω και αλλες εντυπωσεις και αυριο ... τωρα σας καληνυχτίζω .. δουλεια αυριο....
καλο βραδυ

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #191 στις: Ιουλίου 06, 2012, 09:50 »
Kαλημέρα Κώστα  :)

Κατ' αρχήν καλή αρχή από καρδιάς  :thumpup:

Πατάς κουμπί, μετά από λίγο ατμίζεις..; Δηλαδή.., πόσο μετά από λίγο; Το πάτημα και το ρούφηγμα γίνονται σχεδόν ταυτόχρονα αν δεν κάνω κι εγώ λάθος τόσο καιρό  :) Προηγείται το πάτημα κατά 1 δευτερόλεπτο..

Όσον αφορά τα παρελκόμενα, για να είμαι ακριβοδίκαιος, έχουν την σημασία τους και την αξία τους απλά η διαφορά είναι στο με τι είσαι ικανοποιημένος. Για να σου δώσω ένα παράδειγμα να καταλάβεις κι εσύ και όσα άλλα καινούργια παιδιά διαβάζουν εδώ, μου έδωσαν αρκετές φορές να δοκιμάσω μόντες για να δω τις διαφορές και να καταλάβω. Κατάλαβα δύο. Το ότι υπάρχει μια σταθερότητα στην ισχύ της μπαταρίας, αυτό σου δίνει μια σταθερότητα στο τι βγαίνει όταν ρουφάς (ποσότητα, ποιότητα). Έλα ντε όμως που για μένα, για τα δικά μου μέσα μου που σου είπα και την προηγούμενη φορά, αυτό ήταν αδιάφορο γιατί με αυτό που έχω, τον eGo-C με την 650άρα μπαταρία, μέχρι να χρειαστεί φόρτιση αυτό που βγάζει με καλύπτει μια χαρά..!! :D Οπότε όπως καταλαβαίνεις, οι ανάγκες σου, το μυαλό σου θα σε οδηγήσουν, οδηγούν τους περισσότερους να επιλέξουν τι θα πάρουν, τι θα αγοράσουν  :thumpup:  Και να σου θυμίσω και κάτι ακόμη για να δεις ότι το όλο είναι εγκεφαλικό. Έχει καμμία σχέση η ποσότητα του καπνού που φύσαγες όταν κάπνιζες με την ποσότητα του ατμού που ..θέλουμε να έχουμε όταν ατμίζουμε; Απαντώ εγώ, καμμία. Θα γνωρίσεις συνατμιστές που φυσάνε ατμό σαν παλιού τυπου ατμομηχανές και είναι μες την καλή χαρά..!!
Επειδή όλα αυτά όμως έχουν και ένα κόστος οικονομικό, θα πρέπει να να είσαι προσεκτικός στις αγορές σου και συνειδητοποιημένος, να ξέρεις γιατί θα πάρεις κάτι, είτε υγρό, είτε συσκευή, είτε οτιδήποτε, δεν έχει σημασία, όσο λίγο και να κάνει.

Και πάλι καλή αρχή, κράτα γερά, όχι τσιγάρα στο σπίτι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #192 στις: Ιουλίου 06, 2012, 10:14 »
Δημητρη καλημερα ...  νιωθω ωραια και ικανοποιημενος με το ολο θεμα ...  τωρα οσο αναφορα το κοστος και τα συναφη ..συμφωνω και επαυξανω .. δεν ειμαι σε φαση να ψαχνομαι και να γεμιζω τα συρταρια μου με διαφορα mods η εργοστασιακα... να σου πω βαριεμε και ολας να καθομαι και να ασχολουμε με επεμβασεις .. και οσο αναφορα με τη συσκευη μου με ικανοποιει και δεν εχω κανενα προβλημα ... μονο τυπο ατμο αν χρειαστει να αλλαξω αν δω διαρροες ..
τωρα για το ατμισμα μου εγω το κανω
2 δευτερα πατημα κουμπιου - αργη και μαλακη τζουρα - το βγαζω απο το στομα μου- και μετα απο 1 δευτερο αφηνω και το κουμπι...

μου δινει ντουμανι οσο εγω (νομιζω) θελω και ολη η διαδικασια δεν εχει διαρροες...

τωρα το μονο εξοδο που θα κανω ειναι ενα κολιε μεταφορας (εχω θηκη) (ισως ενα αλλο τυπου ατμο σαν και αυτους που μου προτεινε η Πετρα ...  και το πιο βασικο ... να βρω τα υγρα που να γουσταρω ... ( ειμαι σταθερος γευσεις )... αυτα που εχω τωρα πανω .. δεν τρελενομαι κιολας αλλα ειναι οκ ... καλο χτυπημα για τα γουστα μου


ααααα..  διαβασα ενα πολυ καλο παλιο  αρθρο σχετικα με το Η.Κ  http://healthnotesandnews.blogspot.gr/2011/05/blog-post_7879.html

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #193 στις: Ιουλίου 23, 2012, 14:17 »
Γεια και χαρά σε όλους σας..!!  :D

Λοιπόν, τα νέα της Αλεξάνδρας τα ίδια. Ατμίζω μία στο τόσο, υπάρχουν και μέρες που δεν έχω ατμίσει καθόλου, έχω καταλήξει να είμαι ένας κακός πελάτης για τα μαγαζιά με η.τ. αλλά ήταν κάτι που ούτε κι εγώ το υπολόγιζα..  :dontknow: Τι να πω ή μάλλον έχω να πω ότι ευχαριστώ την καλή μου τύχη, το ίντερνετ και τον Μανιτού που γνώρισα το η.τ., γνώρισα το φόρουμ, γνώρισα παιδιά μέσα από εδώ και όλα αυτά με έκαναν να σταματήσω το τσιγάρο..!!  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Επειδή την άλλη βδομάδα ως γνήσιος Έλληνας φεύγω για διακοπές, να ευχηθώ σε όλους σας ή τουλάχιστον όσοι θα μπορέσετε, καλή ξεκούραση, να είστε καλά, να περάσετε όσο μπορείτε καλύτερα και να προσέχετε τον εαυτό σας  :D



Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #194 στις: Ιουλίου 29, 2012, 15:38 »
Εγώ αυτό που θάθελα να προτείνω εδώ μέσα από το ημερολόγιο του Δημήτρη σε όποιο συνατμιστή έχει χρόνο ας καθήσει να διαβάσει αυτό το ημερολόγιο από την  αρχή όμως από την πρώτη σελίδα.

Γνώμη μου .

Μετά τις πρώτες 4-5 σελίδες πιστεύω ότι θα νοιώσει άλλος άνθρωπος .Πιστεύω ότι θα νοιώσει την ένοια τι σημαίνει ατμιστής.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 29, 2012, 17:17 από jeke04 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 37 7298 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:39
από Buliwyf
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324087 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118470 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826079 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509462 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155771 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569959 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244893 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763920 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as