vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

121 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, kon95, madtracker, bloodlessz

Twitter

Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #150 στις: Μαΐου 31, 2012, 10:10 »
Έτσι ακριβώς angel (το dark το κόβω, το αποφάσισα, τέλος  :D )

Μα δεν ξέρεις πόσο στο κρανίο τα πήρα με αυτό που είδα.. Και να μην μπορώ να μιλήσω σεβόμενος το μαγαζί που βρισκόμουν αλλά μετά να σου πω την αλήθεια το μετάνιωσα.. Ακόμη και χθές στην συνάντηση των Βορείων προαστίων το έκανα θέμα συζήτησης και στο τέλος που είχαμε μείνει 3 και ο κούκος κυριολεκτικά, οκ το κούκος δεν είναι, ανέφερα και το όνομα του μαγαζιού.. Γιατί προφανέστατα έτσι γίνεται με όλους τους πελάτες τους..  :thumpdown:

Άσχετο, angel δεν σας είπα καλημέρα.. Καλημέρα σας, τι κάνετε;  :)


Σωστός ο papoys..!!!!!!  :))  (που τον έφαγε το εγγόνι αλλιώς θα είχε άλλο nickname, άτιμη κοινωνία  :thumpup: )

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #151 στις: Μαΐου 31, 2012, 10:26 »
Καλημέρα από Αθήνα Αγγελική. Ωραίος καιρός σήμερα λιακάδα μετά τις τελευταίες συννεφιές.

Προς το παρόν............Αργότερα βλέπουμε.Μας έχει τρελάνει τελευταία.
Και αυτός μας πρόδωσε .Εγινε Ευρωπαίος.Πήγε με τους άγγλους .Δεν πειράζει τον συγχωρούμε. :laugh1: :laugh1:

Λοιπόν προτείνω μόλις  παραδώσει το πνεύμα του ο καρτομάιζερ που λες να το ανακοινώσης στο φόρουμ και με όλες τις επισημότητες κόλεβα - κερια και τα λοιπά απαραίτητα τσουρεκάκι-λουκουμάκι να του κάνουμε ένα επίσημο μνημόσυνο. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: ΚαλημΕΡα !!!  Εδώ μόνιμα ζέστη  :wall: :laugh1:
Ο cartomizer μου είναι καλός πολύ μαζί μου κ ειλικρινά θα ευχηθώ όλοι οι νέοι ατμιστές να έχουν τις ίδιες με μένα ατμιστικές κ πολύ καλές εμπειρίες !!!  :yes:

Δεν τον βλέπω να πεθαίνει μα αν του συμβεί θα γίνει η απαραίτητη τελετή  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: Το όνομα αυτού.... 510 d lr !!! K για να πώ την αλήθεια δεν του φαινόταν καθόλου!!!!! Το κυριότερο όλων? Καθόλου υπολείματα δίπλα στην αντίσταση !!!!!!  :yes:

Έτσι ακριβώς angel (το dark το κόβω, το αποφάσισα, τέλος  :D )

Μα δεν ξέρεις πόσο στο κρανίο τα πήρα με αυτό που είδα.. Και να μην μπορώ να μιλήσω σεβόμενος το μαγαζί που βρισκόμουν αλλά μετά να σου πω την αλήθεια το μετάνιωσα.. Ακόμη και χθές στην συνάντηση των Βορείων προαστίων το έκανα θέμα συζήτησης και στο τέλος που είχαμε μείνει 3 και ο κούκος κυριολεκτικά, οκ το κούκος δεν είναι, ανέφερα και το όνομα του μαγαζιού.. Γιατί προφανέστατα έτσι γίνεται με όλους τους πελάτες τους..  :thumpdown:

Άσχετο, angel δεν σας είπα καλημέρα.. Καλημέρα σας, τι κάνετε;  :)


Σωστός ο papoys..!!!!!!  :))  (που τον έφαγε το εγγόνι αλλιώς θα είχε άλλο nickname, άτιμη κοινωνία  :thumpup: )
ΚαλημΕρα !!!!!!!! Είμαι καλά όταν οι όμορφες ψυχές αυτής της γης είναι καλά κ χαμογελάνε !!!!
Τον καλό πελάτι τον χάνουν μόνο  οι κακοί επαγγελματίες ........  :yes:    :yes:
Ίσως οι πωλητές να παίρνουν στον "λαιμό" τους πολλές φορές τα καλά ονόματα κάποιων καταστημάτων... μα αυτό πάλι μπορούν να το ελέγχουν όσοι θέλουν να κρατούν στην κορυφή το καλό όνομά τους.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2012, 03:41 από malamadre »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #152 στις: Μαΐου 31, 2012, 10:37 »
Είμαι ατμιστής 6 μήνες και σχεδόν τον ίδιο χρόνο εγγεργαμμένος στο φόρουμ. :bye:

Παλιά δεν πήγαινα σε συγκεντρώσεις ατμιστών τον τελευταίο μήνα όμως άρχισα να πηγαίνω και μου αρέσει. :yahoo:

Έχω να πω όμως ότι πριν πάω σε συγκεντρώσεις αλλιώς σκεπτόμουν τους ατμιστές. ???

Κυρίως με τον ego T τον EGO W τον mist ή την μπαταρία ego με έναν ατμοποιητή ce 2 ή ce4 ή ξέρω γω κάποιον άλλον κοινό
ατμοποιητή.

Στις συγκεντρώσεις που πάω όμως ο μόνος με μπαταρία ego και απλό ατμοποιητή w - c - ce4 είμαι μόνο εγώ. :o :o :o :o

Όλοι οι υπόλοι κυκλοφορούν με provari με lava  με vmax με paps  με Οσυσσέα και κανένας μα κανένας με απλό ηλεκτρονικό
τσιγάρο όπως εγώ. :o :o

Δεν νοιώθω άσχημα αλήθεια σας λέω αλλά έχετε ξιφιγ πολύ βρε παιδιά. :laugh1: :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος mihalis78

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν πιστευω να βαλουν ατμο-φορους?
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #153 στις: Μαΐου 31, 2012, 10:40 »
καποιοι νομιζουν οτι ανοιγοντας ενα μαγαζι με η/τ  θα τα οικονομισουν ευκολα. σαν τα μανιταρια ξεπεταγοντε, ποσοι ομως θα καταφερουν να κρατησουν πελατια?

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #154 στις: Μαΐου 31, 2012, 14:28 »
Πόσοι Μιχάλη μου;;; Θα σου απαντήσω πάρα πολύ εύκολα. Περισσότεροι από αυτό που λέει η λογική σου και η λογική μου.. Δυστυχώς. Και γιατί; Γιατί υπάρχουν πάρα πολύ ακόμη καταναλωτές που δεν τους ενδιαφέρει να πιάσουν τόπο τα χρήματά τους και αγοράζουν πράγματα χωρίς να εξετάσουν αν αξίζει η αγορά που θα κάνουν.. Ίσως γιατί τους περισσεύουν..   :idiot1: Και αυτό δεν ισχύει μόνο στο η.τ. και πάλι δυστυχώς..  :thumpdown:

Και το χειρότερο απ' όλα είναι ότι ελάχιστοι μιλάνε και αντιδρούν. Ελάχιστοι. Οι περισσότεροι φυστικώνονται το οποιοδήποτε κακό προιόν και το πληρώνουν και το βουλώνουν και το μόνο που κάνουν είναι να μην ξαναγοράσουν από το χ μαγαζί. Και ξαφνικά εμφανίζεται κάποιος που επιστρέφει το προιόν και διαμαρτύρεται και αυτόματα γίνεται και γραφικός και τον κατηγορεί και ο μαγαζάτορας ως παράξενο και περίεργο..!!!!!  :idiot1:

Και έτσι πορευόμαστε.. Άσε, πολλές προσωπικές εμπειρίες..

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #155 στις: Ιουνίου 01, 2012, 02:23 »
Η δική μου εμπειρία πάντως από ένα καινούριο μαγαζί της γειτονιάς μου ήταν άκρως απογοητευτική (για να μην πω τίποτα άλλο!). Αφήνοντας την φρικτή εμπειρία του να παρακολουθώ την παραπλάνηση του προηγούμενου πελάτη (π.χ. ο ατμοποιητής του [w] θα κρατούσε σίγουρα 1,5 μήνα χωρίς καθαρισμό εννοείται  :o και ένα γέμισμά του αντιστοιχούσε κατά τον πωλητή κατηγορηματικά σε ένα πακέτο τσιγάρα -ανεξαρτήτως νικοτίνης φυσικά!) το χειρότερο ήταν ότι όταν έφυγε ο πελάτης και μιλήσαμε σχετικά ανακάλυψα ότι α) δεν είχε ατμίσει ποτέ και β) δεν πίστευε/ήξερε ότι υπάρχουν άνθρωποι που ατμίζουν αποκλειστικά. "Κανένας δεν το κάνει αυτό" μου είπε -δηλαδή να παρατήσει το κ.τ. για το η.τ. Ε πόσο μακριά μπορεί να πάει αυτός ο επαγγελματίας;; Έξαλλη έγινα συνειδητοποιώντας πόσους θα πάρει στο λαιμό του!

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #156 στις: Ιουνίου 01, 2012, 10:56 »
Κατ' αρχήν ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ  :boat:  :swimming: :sun:





Δεν φταίνε οι μαγαζάτορες και οι έμποροι. Καθόλου. Για μένα αποκλειστικός υπεύθυνος είναι ο καταναλωτής. Αυτός που θα πάει να αγοράσει ένα η.τ. ή ένα αξεσουάρ του και δεν το ψάχνει, βιάζεται, αδιαφορεί, δεν διαμαρτύρεται, δεν αντιδρά. Κατά συνέπεια ο χ μαγαζάτορας αφού βρίσκει κουτορνίθια καλά κάνει και πουλάει ότι να 'ναι..

Ένα παράδειγμα άσχετο με το η.τ. αλλά δίνει ένα ακριβέστατο στίγμα του πως λειτουργεί ο "έξυπνος" ο Έλληνας, o υπεράνω..; Πόσες φορές έχετε βγει έξω για φαγητό και παραγγείλατε χωρίς να σας φέρουν κατάλογο και χωρίς να τον ζητήσετε και κατά συνέπεια χωρίς να έχετε εικόνα αν μη τι άλλο το πόσο χρεώνεται το κάθε πιάτο..;;; Όταν σου έρθει μετά το μπουγιουρντί, άντε μίλα..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2012, 12:16 από dreamymoments »

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #157 στις: Ιουνίου 01, 2012, 18:48 »
Σήμερα το μεσημέρι πέρασα για πρώτη φορά από το μαγαζί atmistique στην Πανόρμου 26 στους Αμπελόκηπους. Πήγα γιατί με πληροφόρησαν ότι εκεί θα έβρισκα κάτι τανκάκια που ήθελα.

Λοιπόν, ένα πολύ κομψό μαγαζάκι, με ευγενικούς οικοδεσπότες, νομίζω καλά προιόντα και νορμάλ τιμές. Το νομίζω μόνο και μόνο επειδή δεν μπορώ να θεωρήσω τον εαυτό μου και αυθεντία στο η.τ. Έκατσα, ήπια το νεράκι μου, τα είπαμε, ήταν και ένας φίλος τους εκεί, με αποτέλεσμα ένα πέρασμα 10 λεπτων κατέληξε Αρμένικη βίζιτα.. Όλα καλά, πήρα και τα πραγματάκια μου. Τους ευχαριστώ για την φιλοξενία τους και την εξυπηρέτηση τους.

Για καινούργιους ατμιστές αλλά και βέβαια όχι μόνο, ελπίζω να καταλαβαίνετε γιατί το λέω, αξίζει τον κόπο να περάσετε και μια βόλτα από κει.  :thumpup:

Προς το παρόν, 4 μαγαζιά έχω επισκευθεί, τo Alter eGo στον Άγιο Δημήτριο, το atmomixanis.gr, το atmistique και ένα ακόμη το οποίο δεν θα το αναφέρω γιατι επιεικώς το βρήκα απαράδεκτο.. Τα πρώτα τρία, μιά χαρά, στο μαγαζί του Μιχάλη δε, θα σας εξυπηρετήσει και η Viliana  :love_hearts: (το αναφέρω γιατί το θέμα έχει μια επικαιρότητα.  :)) )


Αυτά.. Σήμερα ζυγούρια εναντίον ατμιστών, γύρος 2ος  :fight_shot_auto: :fight_shot_thickgun:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2012, 19:02 από dreamymoments »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #158 στις: Ιουνίου 07, 2012, 17:42 »
Σήμερα δεν είχα δουλειά βαρέθηκα να γυρίζω από ενότητα σε ενότητα,βαρέθηκα να βλέπω διάφορα πόστ για επεισόδια ύβρεις ξυλοδαρμούς,  ι βρήκα μπροστά μου το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή κα είπα να ρίξω μια ματιά από την αρχή να δω τι λέει.

Να σημειώσω εδώ ότι στο παρόν νήμα έχω κάνει άλλα δύο πόστ αλλά χωρίς να μπώ στην περιέργεια να δω τις πρώτες σελίδες του.

Από την πρώτη σελίδα που άρχισα να διαβάζω τα μηνύματα του Δημήτρη και των άλλων συνατμιστών δεν ξέρω κάτι με μάγεψε κάτι συνέβη μέσα μου,ίσως είδα τον εαυτό μου εδώ κάτι με έκανε να θέλω να διαβάσω όλες τις σελίδες και το έκανα.

Ειλικρινά το λέω διάβασα πόστ της petra του Giannh Pap  του Δημήτρη και πολλών άλλων τα οποία νομίζω ότι καθρέφτιζαν τα πραγματικά
τους συναισθήματα,τον πραγματικό τους εαυτό.Μιλούσαν για απλά πράγματα για μπαταρίες και ατμοποιητές αλλά με τέτοιο τρόπο με τέτοια διάθεση που δεν είχα παρατηρήσει διαβάζοντας κείμενά τους σε άλλα πόστ.

Πραγματικά με έκαναν να ταξιδέψω ξανά στο όνειρο που έκανα όταν ξεκίνησα το άτμισμα πριν 6 μήνες και το οποίο είχε χαθεί κατά τη
διαδρμομή μου μέχρι εδώ.

Είδα τον εαυτό μου στον Δημήτρη  στην petra (συγγνώμη petra  γιατί σε είχα παρεξηγήσει μου με μάλωσες πριν 3 μέρες δίκιο είχες :laugh1:) και σε άλλους συνατμιστές.

Τελευταία και επειδή εγώ από την αρχή μέχρι σήμερα παραμένω λάτρης των απλών συσκευών 2-3 μπαταρίες ego  διάφορους απλούς ως
επί το πλείστον noname ατμποιητές,υγρά δικής μου παρασκευής και βλέποντας τόσο εδώ μέσα,όσο και σε συγκεντρώσεις στις οποίες μου
αρέσει να πηγαίνω να με κατακλύζουν όλες αυτές οι μόντες και οι επισκευάσιμοι ατμοποιητές είχα αρχίσει να τελλαίνομαι :wall: και να λέω μέσα μου τι θέλω εγώ με όλους αυτούς τους τρελλαμένους. :confused1:

Εδώ σε αυτή την ενότητα διαπίστωσα ότι τόσο εμείς (λίγοι :))) που χρησιμοποιούμε απλά η.τ. όσο και οι υπόλοιποι που τους αρέσουν οι
μόντες -επισκευάσιμοι (γκατζετάκια που λέει και η petra) όλοι έχουμε τον ίδιο στόχο τό ίδιο όνειρο.
Να απομακρυνθούμε οριστικά από το κάπνισμα.

Και αυτό θα το κάνουμε βοηθώντας ο ένας τον άλλο από αυτό εδώ το φόρουμ. :thumpup:

Α..........Δημήτρη από σήμερα και στο εξής θα είμαι φαν στο ημερολόγιό σου και επέτρεψέ μου που και που να γράφω τις απόψεις μου. :respect: :respect:

Αν δεν μου επιτρέψης θα το κάνω μόνος μου. :laugh1: :laugh1:

   

 

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #159 στις: Ιουνίου 07, 2012, 18:13 »
Papoys, δεν είμαστε λίγοι, πολλοί είμαστε, αλλά στην παρέα μας είναι μαζεμένοι όλοι οι μοντάδες της Ελλάδας.
Κι αυτό την κάνει διαφορετική και ... τρελή.
Αν έρθεις στη Θεσσαλονίκη σε συνάντηση, όλο κι όλο 2-3 άτομα και αν, θα δεις ότι παραμένουμε στα εργοστασιακά. Είναι πολύ σουρεάλ η όλη κατάσταση. Σαν να είσαι σε συγκέντρωση πόρσε με ένα φιατάκι και κανείς να μη δίνει σημασία. Ρωτάμε ο ένας τον άλλο τι καινούριο ατμίζει αυτή τη στιγμή. Εννοείται, πάντα χωρίς επικρίσεις. Ή, αν θέλεις, οι μόνες επικρίσεις ακούγονται από εμάς για εμάς: πχ... δοκίμασα ένα κλιαρομάιζερ σκέτη φόλα, ή πήρα τον χ επισκευάσιμο αλλά δε μου έκατσε. Εχουμε και κάποιους κατασκευαστές στην παρέα μας και θαυμάζουμε πάντα τα νέα τους δημιουργήματα.
Εδώ στο φόρουμ, αν από την αρχή δηλώσεις ότι θα παραμείνεις στα εργοστασιακά, δε νομίζω να σε πιέσει κανείς να δοκιμάσεις κάτι άλλο. Αν σε δούνε ανοιχτό σε νέα ατμιστικά μονοπάτια, εννοείται ότι θα γίνεις αποδέκτης του ενθουσιασμού κάθε ατμιστή για τη μόντα του.
Το κάθε ένα έχει τη χάρη του και ο κάθε ένας τις προσωπικές του επιλογές. Σε μια παρέα που επικρατεί αλληλοσεβασμός, κανείς δεν θα τολμήσει να σε πειράξει κακοπροαίρετα για το εργοστασιακό σου. Αν το κάνει, αυτός είναι μείον, όχι εσύ.
 

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #160 στις: Ιουνίου 07, 2012, 18:31 »
Petra στις συγκεντρώσεις και στις παρέες να είσαι σίγουρη ότι κανείς δεν με πειράζει για το εργοστασιακό μου. :))

Ίσα ,ίσα εγώ τους πειράζω γιατί είμαι και λιγουλάκι πειραχτήρι στην παρέα. :laugh1: :laugh1:

Ξέρης όμως καμιά φορά στη ζωή μας υπάρχουν δύσκολες στιγμές και περιστασιακά λέμε ότι μας φταίει κάτι άλλο για να ξεσπάμε εκεί και
να ξεχνάμε αυτό που πραγματικά μας απασχολεί,ώσπου να έρθει κάτι να μας ξυπνήσει.

Και μένα με ξύπνησαν ειδικά οι πρώτες σελίδες αυτής της ενότητας,και τα απλά αληθινά λόγια όπως είπα πρώτα του Δημήτρη , τα δικά σου,του
Giannh Pap και των υπολοίπων συνατμιστών.

Άντε και καλά ατμίσματα εκει στην όμορφη Θεσσαλονίκη. :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #161 στις: Ιουνίου 08, 2012, 01:07 »
Ήμουν λιγομίλητος για μερικές ημέρες, έχω κι εγώ τα τρεξίματα μου... :(

Από που να ξεκινήσω..

papoys
, τι να πω..; Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ..!!!  :-[ Μακάρι να έγραφα συχνότερα. Αλλά έτσι όπως έχει εξελιχθεί, κάνω ηλεκτρονικό σχεδόν μόνο και μόνο για να μυρίζω τα αρώματα που αγοράζω. Σήμερα τελείως τυχαία ξεκίνησα να ατμίζω περασμένες 20:00 μμ  :) Ούτε που είχα καταλάβει ότι από το πρωί δεν είχα κάνει ούτε μισή τζούρα. Χαίρομαι ιδιαίτερα που έκανες τον κόπο να το διαβάσεις από την αρχή. Μακάρι να το κάνουνε αυτό και τελείως καινούργια παιδιά, παιδιά που δεν έχουν κάνει ακόμη την πρώτη τους αγορά και ψάχνονται. Μακάρι..

zakis, ναι τα επέστρεψα, έγινε ο κακός χαμός και έφυγα. Δεν πήγα με αυτή την πρόθεση αλλά η αγένεια με εκνευρίζει ιδιαίτερα.. Θα μπορούσα να έχω μιλήσει δημόσια, να πω εδώ λεπτομέρειες και για το μαγαζί και το τι έγινε αλλά δεν βρήκα το νόημα για συγκεκριμένους λόγους. Κατ' ιδίαν, όποιος με ρωτήσει, πολύ ευχαρίστως. Το έχω κάνει ήδη..

petra, σε σένα απλά θα πω μια γλυκιά καλησπέρα ή αναλόγως την ώρα τούτη, να έχεις ένα όμορφο ξημέρωμα  :D Είσαι ένας από τους ανθρώπους που μου στάθηκαν όταν υπήρχε ανάγκη. Εσείς, οι καινούργιοι, να την διαβάζετε. Τα λέει καλά.  :)


Κάπου εδώ μέσα διάβασα ότι τα μέλη, τα καινούργια μέλη μειώνονται και ότι έχουμε ένα θεματάκι με το ηλεκτρονικό γενικώς ανά την επικράτεια.. Και τι κάνουμε εμείς γι' αυτό; Πόσο υπερασπιζόμαστε την συσκευή αυτή και τα καλά της; Πόσο προσπαθούμε να βοηθήσουμε τους γύρω μας ώστε ουσιαστικά να καταλάβουν περί τίνος πρόκειται χρησιμοποιώντας απλά και κατανοητά λόγια, εξηγώντας για τα υγρά και το τι περιέχουν και το ΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΧΟΥΝ σε σχέση με το τσιγάρο, πως πρέπει αντικειμενικά κάποιος να ξεκινάει, άσχετα με τα προσωπικά γούστα του καθενός μετά από χ καιρό ατμίσματος, τι παίζει με τον πόλεμο των συμφερόντων, κλπ. Εγώ, έχω πιάσει τον εαυτό μου εδώ και λίγο καιρό, μόλις μου δοθεί η ευκαιρία να βγάζω λόγους για το η.τ. και να προσπαθώ να εξηγήσω τι είναι και τι παίζει γενικώς, και πως πρέπει και τι πρέπει και όλα τα σχετικά.. Καλό θα ήταν να βάλουμε στην άκρη τα eGo-C, τα I-Mist και τα Provariα και τις μόντες και τα κανόνια και τ' αεροπλάνα. Αυτό που πρέπει να κάνουμε όλοι μας είναι, νομίζω, να δίνουμε απλές, απλούστατες συμβουλές, κατανοητές σε επίπεδο ηλιθίου, σε όλες και όλους εκείνους που το ψάχνουν και ρωτάνε. Συμβουλές απλές ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ σωστές. Με ρώτησε ένα παιδί που έπαιρνε το πρώτο του ηλεκτρονικό, τι είναι αυτό, βλέποντας με να προσαρμόζω ένα τανκάκι σε Boge. Δεν του εξήγησα. Του είπα ότι εμένα τώρα δεν με βλέπεις, εγώ τώρα είμαι στην φαντασία σου, δεν υπάρχω. Άσε να περάσει λίγος καιρός και μετά ξαναρώτα. (εντάξει, του είπα ότι είναι μια πατέντα για να χρησιμοποιείς ..αυτό με περισσότερο υγρό, μέχρι εκεί, αλλά του είπα και όλα τα υπόλοιπα, ίσως και μερικά ακόμη παρόμοια). Νομίζω πως του έδωσα μια σωστή απάντηση και τον αντιμετώπισα με έναν σωστό τρόπο αφού ήθελα να συνεχίσει να ατμίζει..

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #162 στις: Ιουνίου 08, 2012, 20:05 »
Σωστή απάντηση έδωσες dreamy αλλά σκέφτομαι ότι θα πρέπει να
βρούμε ένα τρόπο να ενημερώνουμε τους νέους ατμιστές και για το
forum. Ίσως θα ήταν εφικτό κάποιο φυλλάδιο με την διεύθυνση
του φορουμ ίσως ένα μικρό εισαγωγικό και διαφημίσεις καταστημάτων
(που θα αναλάβουν και το κόστος του φυλλαδίου) ή ακόμα καλύτερα
του συνδέσμου των εμπόρων... λέμε τώρα.

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #163 στις: Ιουνίου 08, 2012, 20:22 »
Ο σύνδεσμος εμπόρων, οργανωμένα, θα μπορούσε ίσως να βγάλει ένα ενημερωτικό φυλλάδιο για το η.τ. γενικά, το οποίο να διανέμεται και στα μαγαζιά πώλησης του η.τ., όπως και μέσα από τις εφημερίδες πχ, αλλά δεν ξέρω νομικά αν υπάρχει θέμα.

Εμείς το πιο απλό και εύκολο που μπορούμε να κάνουμε είναι όταν μας δίνεται η ευκαιρία να εξηγούμε τι είναι το η.τ. και να αναφέρουμε και την ύπαρξη του φόρουμ. Όλοι κρατάνε κινητά επάνω τους. Μια σημείωση είναι εύκολο να κρατήσουν εάν τους ενδιαφέρει..

Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #164 στις: Ιουνίου 08, 2012, 20:32 »
Από στόμα σε στόμα γίνεται  η καλύτερη διαφήμιση.Ποιός θα βάλει τα χρήματα του για να διαφημίσει ένα φόρουμ;
Γίνεται ο εμπορικός σύλλογος να βάλει λεφτά;Και αν του ζητήσουν και άλλα φόρουμ που ασχολούνται με υπολογιστές τηλέφωνα πρέπει να δώσει σε όλους;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499106 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4720 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy