vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

166 επισκέπτες, 4 χρήστες
Buliwyf, redvw74, mantzoumis, cmih1966

Twitter

Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #165 στις: Ιουνίου 08, 2012, 20:52 »
Ταξιδιώτη,
προφανώς αναφέρεσαι στα γραφώμενα του GanaG. Αν δεν κάνω λάθος, δεν εννοεί γενικά των εμπορικό σύλλογο που γνωρίζουμε και έχει να κάνει γενικώς με τα καταστήματα λιανικής πώλησης. Πιθανολογώ ότι αναφέρεται στον ΣΕΕΗΤ, που είναι ο Σύνδεσμος Ελληνικών Επιχειρήσεων Ηλεκτρονικού Τσιγάρου.
Βέβαια όπου και αν αναφέρεται, διαφήμιση φόρουμ τέτοια δεν μπορεί να γίνει. Αν μη τι άλλο δεν είμαστε το μοναδικό φόρουμ η.τ. οπότε αν θέλεις και πρακτικά δεν μπορούν να μας διαφημίσουν..
Η μοναδική εφικτή λύση είναι αυτοί που χρησιμοποιούμε για κάποιο καιρό το η.τ. και πλέον έχουμε αποφασίσει ότι θέλουμε να κάνουμε χρήση του η.τ. και γιατί, να μιλάμε γι' αυτό απλά και κατανοητά, ξεχνώντας την συσκευή που κρατάμε, ειδικά όσοι δεν έχουν τις απλές εργοστασιακές συσκευές..  ;)

Αποσυνδεδεμένος kωσταs

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #166 στις: Ιουνίου 09, 2012, 13:44 »
καλημερα στην παρεα !!!   5 μερα ατμισματοs  αντεχω!! ναι χωριs τσιγαρο!!  το μονο προβλημα μου ειναι να πετυχω αυτην την γευση που μου παει, εχω δοκιμασει αρκετεs αλλα τιποτα.... δεν θα με παρει απο κατω οχι .....ειμαι δυνατοs!!μου συστησανε το tribeca σαν οτι καλυτερο υπαρχει και εγω ολο χαρα το δοκιμασα και το αποτελεσμα να κανω εμετο απαπαπαπα τη ειναι αυτο ρε παιδια!!!   πφφφφφ   θα συνεχισω να ψαχνω και ελπιζω να τα βρω την γευση!!!  πορευομαι προs το παρον με mystique cosi 18mg και συνεχιζω .... καλη δυναμη καλο κουραγιο σε ολουs!!

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #167 στις: Ιουνίου 09, 2012, 14:01 »
Γεια σου Κώστα!
Συγχαρητήρια για την απόφαση και τη δύναμή σου! Σου εύχομαι να τα καταφέρεις! Η γεύση θα βρεθεί, ούτως ή άλλως η ίδια η αίσθησή σου θα αλλάζει σταδιακά και ενδεχομένως αν σε μια βδομάδα ξαναδοκιμάσεις κάποιες γεύσεις να σου αρέσουν περισσότερο. Αναρωτιέμαι μόνο αν φταίει ο ατμοποιητής σου -τι τσιγάρο έχεις; Μήπως σου δίνει γεύση καμμένου και γι' αυτό δε σου αρέσει τίποτα;

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #168 στις: Ιουνίου 09, 2012, 14:01 »
καλημερα στην παρεα !!!   5 μερα ατμισματοs  αντεχω!! ναι χωριs τσιγαρο!!  το μονο προβλημα μου ειναι να πετυχω αυτην την γευση που μου παει, εχω δοκιμασει αρκετεs αλλα τιποτα.... δεν θα με παρει απο κατω οχι .....ειμαι δυνατοs!!μου συστησανε το tribeca σαν οτι καλυτερο υπαρχει και εγω ολο χαρα το δοκιμασα και το αποτελεσμα να κανω εμετο απαπαπαπα τη ειναι αυτο ρε παιδια!!!   πφφφφφ   θα συνεχισω να ψαχνω και ελπιζω να τα βρω την γευση!!!  πορευομαι προs το παρον με mystique cosi 18mg και συνεχιζω .... καλη δυναμη καλο κουραγιο σε ολουs!!
Αμα βαρεθεις να ψαχνεις το ιδανικο αρωμα κανε και μια δοκιμη σκετη νικοτινουχα βαση VG............oτι πιο καπνικο κατα τη γνωμη μου !


Kαλυτερη Βαση VG που εχετε ατμισει !!!!

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #169 στις: Ιουνίου 09, 2012, 19:35 »
..δεν θα με παρει απο κατω οχι .....ειμαι δυνατοs!!μου συστησανε το tribeca σαν οτι καλυτερο υπαρχει..

Καλησπέρα Κωστή και καλή δύναμη κι από μένα. Να κάνεις υπομονή και να μην σε πάρει. Το η.τ. για τους περισσότερους θέλει υπομονή. Λίγοι είναι οι τυχεροί που με την μια τους έκατσαν όλα κατ' ευχήν. Ένας απ' αυτούς κι εγώ..  :D Κοίταξε λίγο και αυτό που σου έγραψε η eGo-W και μετά τσέκαρε και την πρόταση του Γιάννη. Προσωπικά από καπνικά δεν μπορώ να εκφέρω άποψη γιατί δεν είμαι αυτής της κατηγορίας αλλά νομίζω ότι πρέπει να είσαι πολύ άτυχος για να μην βρεις κάτι που να σε καλύπτει. Κυκλοφορούν πολλές γεύσεις καπνικών, άσε δε τις μαγειρικές που μπορείς να κάνει αργότερα και να φτιάξεις το δικό σου. Αλλά αργότερα...  ;) 

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #170 στις: Ιουνίου 09, 2012, 20:22 »
Μετά από σχεδόν 6 μήνες στο άτμισμα δικαιούμαι νομίζω πλέον να λέω ότι απαλλάχτηκα από το τσιγάρο.

Μέσα σε αυτούς τους 6 μήνες πέρασα από 40 κύμματα θα έλεγα από πολλές δοκιμασίες,από πολλούς πειρασμούς,πάλεψα με τον εαυτό μου
έφερα τις αντοχές μου στα όριά τους ,αλλά θέλω να πιστεύω ότι τελικά βγήκα κερδισμένος.

Λέω θέλω να πιστεύω,όχι γιατί υπάρχει πιθανότητα να επιστρέψω και πάλι στο κανονικό τσιγάρο αυτό έφυγε ανεπιστρεπτί μετά από 35
χρόνια που πορευτήκαμε μαζί,αλλά γιατί πολλές φορές σκέπτομαι, προβληματίζομαι ,αναρωτιέμαι είναι καλίτερο είναι υγιεινότερο,είναι
πιό ακίνδυνο το άτμισμα από το κάπνισμα.

Πολλοί με ρωτάνε όπως πιστεύω και πολλούς από εδώ μέσα .Αυτό είναι πιο ακίνδυνο από το τσιγάρο?.

Δυστυχώς τόσο εγώ όσο και όλοι μας εδώ μέσα πιστεύω δεν έχουμε τις αποδείξεις να τους πούμε ότι να είναι πιό ακίνδυνο γιατί μέχρι σήμερα δεν υπάρχουν επίσημες και τεκμηριωμένες έρευνες να αποδεικνύουν κάτι τέτοιο παρά μόνο οι προσωπικές μας εμειρίες παλαιότερων και
νεώτερων ατμιστών.

Υπάρχουν βέβαια  κάποιες μεμονωμένες αναφορές γιατρών ή άλλων ειδικών ότι το άτμισμα είναι λιγότερο βλαβερό από το τσιγάρο, αλλά και αυτές λόγω εμειρίας και γνώσης και όχι κατόπιν ερευνών.
Μετά από αυτά εγώ δεν μπορώ να πω με την σιγουριά σε κάποιον κόψε το τσιγάρο και έλα στο άτμισμα γιατί είναι λιγότερο βλαβερό από το τσιγάρο.Και αν στο μέλλον αποδειχτεί το αντίθετο?.

Μπορώ όμως να του πω με σιγουριά.

Μετά από 6 μήνες μπορώ να αναπνέω και να μυρίζω καλίτερα.
Μπορώ να κοιμάμαι καλίτερα και να μην ροχαλίζω.
Το πρωί που ξυπνάω δεν πονάει η πλάτη μου και δεν είναι φαρμάκι το στόμα μου.
Μπορώ πλέον να ανέβω 2 και 3 ορόφους και να μην λαχανιάσω.
Δεν μυρίζουν πλέον τσιγαρίλα ούτε τα ρούχα μου ούτε το αυτοκίνητό μου.
 
Τέλος από όσα ξέρω μέχρι σήμερα δεν υπάρχει κάποια απόδειξη ότι το άτμισμα είναι πιό επικίνδυνο από το κάπνισμα.
Το μέλλον άγνωστο τι θα δείξει.

Από εκεί και πέρα είναι στην κρίση του καθενός εάν θα συνεχίσει με το κανονικό του τσιγάρο η αν θα έρθει στην παρέα μας.

   
     
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2012, 20:37 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #171 στις: Ιουνίου 09, 2012, 23:53 »
Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου για την άγνωστη πραγματικότητα του η.τ. Θα συμφωνήσουμε όμως πιστεύω ότι έστω και βάση απλής λογικής και απλών μαθηματικών ότι τα υγρά του η.τ. δεν περιέχουν τις χιλιάδες βλαβερές ουσίες του κ.τ. ούτε τα δεκάδες διαπιστωμένα καρκινογόνα συστατικά. Πιθανολογώ ότι όπως και να το φέρουμε, και απ' δω και απο κει, το ηλεκτρονικό υπερτερεί του κανονικού. Από την άλλη δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά γιατί υπάρχουν και τα υλικά που χρησιμοποιούνται για την κατασκευή της συσκευής και των διαφόρων αξεσουάρ, κάρτο κλπ, αλλά ακόμη και καρκινογόνο πραγματικά και αντικειμενικά να αποδειχτεί, η λογική μου λέει ότι θα είναι μερικές δεκάδες φορές πιο λίγο από το κανονικό τσιγάρο..

Είδωμεν.. Μέχρι τότε ας κάνω λίγο μπισκότο κανέλα με μελάκι..  ;)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #172 στις: Ιουνίου 10, 2012, 08:48 »
Δημήτρη ξέχασα να αναφέρω ότι θα του πω ακόμη ότι σε αυτούς τους 6 μήνες που είμαι ατμιστής ξόδεψα τα μισά περίπου χρήματα πιθανώς

και λιγότερα από όσα θα ξόδευα στα κονονικά τσιγάρα. :laugh1: :laugh1:

Α και γω αυτή τη στιγμή έβαλα να δοκιμάσω μια καινούργια γεύση karamella bella την οποία είχα μαγειρέψει με δικά μου υγρά χτές το
απόγευμα. :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #173 στις: Ιουνίου 10, 2012, 18:38 »
Ωραίος... Α, ρε τι παπού έχει το εγγόνι!!!!  :D

Αν και το χρηματικό έρχεται σε δεύτερη σπουδαιότητα, μετά την υγεία, δεν μπορούμε να μην το επισημάνουμε και αυτό. Η διαφορά στο πορτοφόλι είναι σημαντική.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #174 στις: Ιουνίου 19, 2012, 14:26 »
Έχει περάσει 9 μέρες από την τελευταία φορά που έγραψα εδώ. Δεν ξέρω τι να γράψω.. Έτσι όπως το πάω, σχετικά γρήγορα με βλέπω να κόβω και το η.τ.. Σήμερα παράδειγμα, δεν το έχω βάλει ακόμη στο στόμα μου, δεν μου έχει βγει η ανάγκη. Και δεν είναι η πρώτη φορά. Έχω ξεκινήσει και στις 8 το βράδυ.. Και όσο σκέφτομαι ότι δεν έχω δοκιμάσει ακόμη τα πεπόνια και τα καιμάκια και όλα τα υπόλοιπα τα καλούδια...  :'(

Άποψη προς τα τελείως καινούργια παιδιά στον χώρο. Τα ανωτέρω είναι ένας ακόμη λόγος να προσέξετε πολύ τι θα αγοράσετε για αρχή. Συγκρατηθείτε, μην ξοδέψετε περισσότερα χρήματα από αυτά που ακριβώς χρειάζεται για να ξεκινήσετε, απλά και όμορφα. Δεν ξέρετε πως θα σας κάτσει. Κάντε λοιπόν την δοκιμή σας όσο πιο ανέξοδα γίνετε αλλά σωστά και μετά ..έχει ο Θεός  :angel:

Πω, πω... Λογοδιάρροια μ' έπιασε..!!!! Καλό σας μεσημέρι  :D

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #175 στις: Ιουνίου 24, 2012, 17:39 »
Δημήτρη μακάρι να καταφέρης τόσο γρήγορα να απαλλαχτείς και από το κανονικό τσιγάρο και από το άτμισμα. :thumpup:

Πιστεύω πως θα είσαι από τους λίγους που θάχουν καταφέρει κάτι τέτοιο σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα και θα πρέπει να είσαι το παράδειγμα εδώ μέσα. :yes:

Αυτός που θα πρέπει να προσπαθούν να σου μοιάσουν οι νεώτεροι ατμιστές. :yes:
Θάθεθελα και γώ να πω δυό λόγια σε καινούργιους ατμιστές από εδώ από το ημερολόγιό σου αν μου επιτρέπης (και αν δεν το επιτρέπης
εγώ το κάνω μόνος μου) τόχω ξανακάνει και μουγινε συνήθεια.

Ξεκινώντας το άτμισμα να είστε εγκρατείς να αρκείστε σε απλά πράγματα δύο μπαταρίες ego 2-3 καλούς ατμοποιητές το φορτιστή  σας
και τα απαραίτητα υγρά.
Μην σας ξελογιάζουν οι σειρήνες που θα ακούτε γύρω σας,πάρτε αυτό,πάρτε τούτο,πάρτε εκείνο,πάρτε το άλλο, αυτό έχει τέλειο χτύπημα.
το άλλο έχει τέλειο ντουμάνι, αυτό το μοντάκι έχει μπαταρίες που δίνουν τόσα βόλτ και το άλλο δίνει περισσότερα.

Μην ξεχνάτε ότι πρωταρχικός στόχος που ξεκινήσατε το άτμισμα είναι να κόψετε την κακή συνήθεια του καπνίσματος και αν μπορέσετε
στο τέλος να απαλαγείτε και από το άτμισμα. :bye: :bye:       

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #176 στις: Ιουνίου 24, 2012, 20:39 »
Είναι τιμή μου και χαρά μου να γράφεις ότι νιώθεις. Έχω ξεκαθαρίσει ότι όποιος θέλει μπορεί να γράφει εδώ με απώτερο σκοπό να βοηθήσουμε τα καινούργια παιδιά από το μπέρδεμα του ξεκινήματος και από τα πολλά εδώ στο φόρουμ.

Τώρα, όσον αφορά εμένα, τι να σου πω.. Σήμερα, τώρα, η ώρα είναι 7:22 μμ και δεν έχω ατμίσει ακόμη. Χθες, άτμισα λίγο στην θάλασσα και αυτό ήταν όλο. Όταν ατμίζω το απολαμβάνω απλά δεν μου βγαίνει η ανάγκη να ατμίσω όπως στην αρχή που ίσως και καινούργιο κοσκινάκι μου και που να σε κρεμάσω..!!!  :)) Τι να πω, δεν ξέρω πως να το εξηγήσω. Λες να είμαι άρρωστος;  :hapy_crazy:

Θεωρώ ότι ο καθένας πρέπει να αποφασίσει για ποιό λόγο θέλει να ατμίσει. Αν βρει συνειδητά τον λόγο τον δικό του και όχι παρασυρόμενος από εξωτερικούς παράγοντες τότε θα κάνει και σωστές επιλογές στις αγορές του. Ο καθένας πρέπει να καλύψει το μέσα του με τα δικά του κριτήρια και όχι με τα κριτήρια των γύρω, ούτε τα δικά μου, ούτε τα δικά σου, ούτε κανενός. Το ότι εμένα με καλύπτει ο eGo-C δεν λέει τίποτα απολύτως. Δεν πρέπει να λέει τίποτα απολύτως για έναν καινούργιο ατμιστή και πάντα μιλάω γι αυτές ή αυτούς που ακόμη δεν έχουν κατασταλάξει στο τι και στο πως. Ίσως το μόνο που θα έπρεπε να ενδιαφέρει είναι η επιλογή μιας αντικειμενικά απροβλημάτιστης, όσο γινεται, τεχνικά συσκευής και ενός υγρού που να τους ικανοποιεί. Στην πορεία, θα βγουν οι ανάγκες του καθενός και τότε θα καθοριστούν και τα επιπλέον βήματα που μπορει να συμπεριλαμβάνουν C4+, προβάρια, λάβα, ντουμάνια, μαγειρικές υγρών, 5 κοκόρια και 2 αυγά μάτια..!!!  :D

Υπάρχουν φορές και είναι αρκετές που έχω σκεφτεί μήπως το φόρουμ θα ήταν σωστό και καλό να χωρίζεται σε 2 κατηγορίες. Το πρώτο τμήμα για αυτούς που ψάχνονται να ξεκινήσουν το η.τ. και για τους καινούργιους ατμιστές και ατμίστριες, ένα τμήμα που θα τους κρατούσε ..μακριά από το να παρασυρθούν καλοπροαίρετα από λάθος επιλογές και προτάσεις. Και το δεύτερο τμήμα, ..για τους πιο προχωρημένους λίγο ή πολύ, που θα μπορούσαν να διαχειριστούν καλύτερα περισσότερα δεδομένα.  :)

Αυτά. Πω,πω πάλι πολύ μίλησα  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 24, 2012, 20:48 από dreamymoments »

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #177 στις: Ιουνίου 29, 2012, 11:27 »
Χαιρετώ την παρέα  :D Καλημέρα σας.

...και τι να γράψω τώρα; Ότι έχω να ατμίσω 2-3 μέρες; Αν κατά τον Μάρτιο μου έλεγε κάποιος ότι θα εξελιχθεί έτσι η κατάσταση δεν θα τον πίστευα. Όχι τίποτε άλλο αλλά δεν έχω πλέον να δώσω, έτσι όπως πάει, και συμβουλές ή καλύτερα απόψεις προσωπικές στα καινούργια παιδιά..

Οπότε θα επαναλάβω αυτό που έγραψα την προηγούμενη φορά.

ΜΗΝ ΒΙΑΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΘΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΚΑΙ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ. ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΣΤΟ Η.Τ.
ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ, ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ. ΚΑΝΤΕ ΣΩΣΤΕΣ, ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΑΡΧΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ. ΜΗΝ ΠΑΡΑΣΥΡΕΣΤΕ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΒΑΛΤΕ ΚΑΤΩ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΣΑΣ, ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝΑΓΚΕΣ, ΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΕΙΣΤΕ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΒΓΕΙ. ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΩΛΟΦΑΡΔΟΙ, ΟΠΩΣ ΕΓΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΛΗΞΗ..

ΑΓΝΩΣΤΑΙ ΑΙ ΒΟΥΛΑΙ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ  :angel:

Τόσο καιρό μου λέγανε καλοπροαίρετα διάφορα.. Και μα έλεος, με μια μπαταρία και πάρε εκείνο και πάρε αυτό και κοίτα και αυτό και δοκίμασε, δεν ξέρεις τι χάνεις, το παραδίπλα και κάποια στιγμή λες οκ, κάπου έχουν και δίκιο μάλλον και άντε να πάρεις και υγρά και άντε να τα φτιάχνεις και μόνος σου και άντε και πάρε και C4+ και άντε και πάρε και Βoge και παρήγγειλε και τρυπητήρι και πάρε και τανκάκια και πάρε και σύριγγες και πάρε και μπουκαλάκια και, και, και.. Και τώρα από 3 κουτιά Boge, ένα τεμάχιο χρησιμοποιήθηκε, από 2 κουτιά C4+ κανένας, θα πάρω τρυπητήρι από τον Γιάννη και ούτε ξέρω πότε θα το χρησιμοποιήσω κι αν θα το κάνω, και να μια σακούλα μπουκαλάκια γυάλινα καθονται, και να σύριγγες αχρησιμοποίητες, και το τανκάκι που αγόρασα είναι ακόμη στο σακουλάκι που μου το έβαλαν.. Ευτυχώς που δεν πήρα δεύτερη μπαταρία και καμμιά συσκευή ακόμη για ..καλύτερα ντουμάνια και ..καλύτερες γεύσεις.  :))

Δεν έχω μετανιώσει για τίποτα. Θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό, όχι μόνο γιατί σταμάτησα το τσιγάρο με την βοήθεια του ηλεκτρονικού αλλά και γιατί γνώρισα εξ αιτίας του ηλεκτρονικού και παιδιά που πιθανώς να μην γνώριζα ποτέ, με κάποιους κάνω και παρέα πιο συχνά, με άλλους πίνουμε και τα κρασάκια μας, τρώμε και τα ζυγούρια μας, με άλλους πίνουμε και τα καφεδάκια μας, ..όλα καλά, όλα ανθηρά  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 29, 2012, 11:41 από dreamymoments »

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #178 στις: Ιουνίου 30, 2012, 20:26 »
Μακάρι να εξελιχθεί έτσι και για μας! Και να παραμείνει έτσι για σένα :))

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #179 στις: Ιουλίου 01, 2012, 10:04 »
Καλημέρα  :)

Και να μην παραμείνει, να πω ότι με πειράζει, ψέμματα θα πω. Χθες άτμισα λίγο το μεσημεράκι και λίγο το βράδυ. Και πάλι έτσι λίγο είναι.. Παίζω μεταξύ του καθόλου και του λίγο. Μια χαρά ευχαριστημένος είμαι  :thumpup:
Για κάποιο λόγο δεν το βλέπω το ίδιο σοβαρά όπως το κ.τ., για κάποιο λόγο από την αρχή το είδα ως ένα είδος παιχνιδιού και κάποια στιγμή τα περισσότερα παιχνίδια αρχίζεις και τα βαριέσαι..  :D Πιθανώς να έχει γίνει κάτι τέτοιο. Όπως και να 'χει θεωρώ ότι έχω σταθεί γενικά με το ηλεκτρονικό τυχερός και όλα είναι μια χαρά..  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 01, 2012, 20:37 από dreamymoments »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 37 7319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:39
από Buliwyf
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324088 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118483 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295943 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826092 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509473 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155774 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569966 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763922 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as