vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

87 επισκέπτες, 6 χρήστες
azografos, Jorge, manoslykos, johnath, bloodlessz, Mimhsdr

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #630 στις: Μαρτίου 29, 2017, 23:48 »
Γι αυτό κι εγώ πρότεινα να δημιουργηθεί και νήμα για ανοξείδωτα μαχαίρια, τσίχλες και σπρέυ νικοτίνης, να το γενικεύσουμε και το φόρουμ από vaping.gr σε 50waystoquitsmoking.gr και πάει λέγοντας...
Στα ανοξείδωτα μαχαίρια σε έχασα. Τι μέθοδος διακοπής καπνίσματος είναι αυτή ακριβώς; Κόβεις φλέβες και ησυχάζεις κι από όλα τα άλλα μια και καλή;  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #631 στις: Μαρτίου 29, 2017, 23:48 »
Και τι να κάνουμε ρε Γιάννη. Εκεί πάει η συζήτηση (στην οποία συμμετέχουν συγκεκριμένοι άνθρωποι) τα συμπεράσματα βγαίνουν για όποιον διαβάσει και η λογοκρισία δεν είναι χαρακτηριστικό ελεύθερου, ακόμη και θεματικού φόρουμ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #632 στις: Μαρτίου 29, 2017, 23:50 »
Βρε δεν είπα να μην υπάρχει το νήμα, είπα γιατί να υπάρχει :)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #633 στις: Μαρτίου 29, 2017, 23:51 »
Στα ανοξείδωτα μαχαίρια σε έχασα. Τι μέθοδος διακοπής καπνίσματος είναι αυτή ακριβώς; Κόβεις φλέβες και ησυχάζεις κι από όλα τα άλλα μια και καλή; :laugh1:

Κόψιμο μαχαίρι. Βγάλε τον Sherlock από avatar ΤΩΡΑ.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #634 στις: Μαρτίου 29, 2017, 23:51 »
@ ποιητη ...Σωστό αυτό. !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #635 στις: Μαρτίου 29, 2017, 23:53 »
Α εμάς δεν μας μιλάς ε? Καλάααααα

:tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #636 στις: Μαρτίου 29, 2017, 23:54 »
Κόψιμο μαχαίρι. Βγάλε τον Sherlock από avatar ΤΩΡΑ.
Το ανοξείδωτο με μπέρδεψε... :tongue_smilie:

Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #637 στις: Μαρτίου 29, 2017, 23:54 »
Άλλη πρόταση: 1000kai1eidi.gr

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #638 στις: Μαρτίου 29, 2017, 23:55 »
Καλά θα το κάνουμε τσατ και σε λίγο θα βγει και κάποιος αγανακτισμένος να πει πως μπαίνει να ενημερωθεί για το ιοπως και δεν είναι καθαρό το νήμα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #639 στις: Μαρτίου 29, 2017, 23:57 »
Μια παρατήρηση που έκανα σε φίλους/γνωστους μου που γίναν ατμιστές (και στον εαυτό μου):
Οσο πιο συντηρητικοι στις συνηθειες τους ήταν τόσο πιο δύσκολα (ή και καθόλου δεν) περασαν στο ατμισμα.

Οσο πιο "ανοικτοί" στο καινουριο και με τάση να ψάχνονται τοσο πιο ευκολα πεταξαν το τσιγάρο και ασχοληθήκαν με το άτμισμα.

Υποθέτω (απο αυτα που είδα που μπορεί να μην είναι κατι γενικό βεβαια) ότι οι συντηρητικότεροι (δηλ. αυτοι που θελουν τη μικρότερη δυνατή αλλαγή) θα περάσουν πιο εύκολα σε θερμαινόμενο τσιγάρο παρά σε άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #640 στις: Μαρτίου 29, 2017, 23:58 »
Ήμαρτον τσατ το κάνατε. Ας κρατήσουμε το νήμα καθαρό. Κάποιοι προσπαθούμε να ενημερωθούμε.

Sent from my OnePlusOne


Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #641 στις: Μαρτίου 30, 2017, 00:01 »
Ο Γιάννης φταίει που ήπιε 2-3 μπύρες :))

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #642 στις: Μαρτίου 30, 2017, 00:05 »
Να πω όμως και ένα θετικό που έχει το νήμα. Μετά από 43 σελίδες αγχώδους ανάγνωσης (ειδικά τις τελευταίες μέρες), έχω καταφέρει και δεν έχω ανάψει τσιγάρο (ακόμα...). Μάλλον δηλαδή έχω ξεμπερδέψει με το τσιγάρο οριστικά. Με το IQOS όμως δεν είμαι και τόσο σίγουρος. Με τόσο πίρι-πίρι στο τέλος μάλλον θα μπω κι εγώ στην ομαδική του modivin και μετά θα ξεροσταλιάζω στο νήμα της αναμονής παραγγελίας και το άλλο για τους δασμούς. Για το IQOS...

ΥΓ. Σε τι χρωματάκια έρχεται; 


Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #643 στις: Μαρτίου 30, 2017, 00:11 »
Καταρχήν ευχαριστώ πολύ το φίλο @JoeBarTeam που αναγνώρισε στα γραπτά μου τον χαρακτήρα μου.
Και έχω να του δώσω μια συμβουλή. Να μην δοκιμάσει ποτέ το Iqos. 
Ας μείνει στον ατμό που τόσο αγαπάει και ας αφήσει τα πειράματα για πιο αδύναμους χαρακτήρες.. ;)

O σκοπός που φτιάχτηκε αυτό το νήμα φαντάζομαι πως είναι για να ακουστούν κάποιες απόψεις από ανθρώπους που έχουν χρησιμοποιήσει ή τουλάχιστον έχουν δοκιμάσει τη συσκευή και έχουν κάποια άποψη γι αυτή και νομίζω ότι είναι καθαρά ενημερωτικός.

Εγώ πρώτος έγραψα ότι δεν είναι για όλους το συγκεκριμένο προϊον και επεσήμανα πολλές φορές ότι κατά την προσωπική μου άποψη το ητ είναι ασφαλέστερο. Η επιλογή του να βρίσκεται αυτό το θέμα 
σε ένα ατμιστικό φόρουμ είναι καθαρά θέμα των διαχειριστών. Αν θέλουν το κλειδώνουν. 
Αν όχι, ας συνεχιστεί μια κόσμια συζήτηση χωρίς ειρωνείες φανατισμούς και υπερβολές από φίλους συνατμιστές. 

Όπως είπα και πιο πριν δεν έχω συμφέροντα ούτε από καρκινοκαπνοβιομηχανίες ούτε από ηλεκτροτσιγαροβιομηχανίες για να προμοτάρω τα προϊοντα τους. 
Και προσωπικά δεν παρακινώ ούτε παρακίνησα ποτέ κανέναν να αγοράσει είτε το iqos είτε παλαιότερα το ητ. Δεν με ενδιαφέρει τι θα κάνει και τι θα αποφασίσει ο κάθε καπνιστής. Είμαστε όντα με ελεύθερη βούληση και δεν χρειαζόμαστε ινστρούχτορες.

Καλή συνέχεια και καλή δύναμη σε όλους και συγνώμη αν σας κούρασα.. :)

Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #644 στις: Μαρτίου 30, 2017, 00:16 »

ΥΓ
. Σε τι χρωματάκια έρχεται;
Τι ομάδα είσαι; Πανατμιακό σε κόβω...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65751 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312774 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix