vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 8 χρήστες
bloodlessz, funes, Tem, manoslykos, Geraki, tibolaso, george kotsopoulos, Buliwyf

Twitter

Mini DID type Genesis atomizer από Κίνα

Αποσυνδεδεμένος tzes13

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια είναι η ουσία...PANADOL EXTRA :D
Απ: Mini DID type Genesis atomizer από Κίνα
« Απάντηση #75 στις: Φεβρουαρίου 11, 2013, 23:00 »
Να σου σπάσουν τα νεύρα με το mesh, υπέρ τροφοδοσία , χώρος μικρός να κάνεις αντίσταση (σε όλα θες εκπαίδευση και φταις κλασσικά εσύ άνετα) είναι λογικό. Για διαρροές είσαι ο πρώτος που διαβάζω και ακούω


Και όπως είπε και κάποιος Αμερικάνος-Γεματούλης με μουσάκι ''now i get it...''

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Mini DID type Genesis atomizer από Κίνα
« Απάντηση #76 στις: Φεβρουαρίου 11, 2013, 23:12 »
διαρροές λέγοντας εννοώ τη διαρροή του, κάθε από μαμά, meshάτου. Γιατί τη βίδα γεμίσματος  την έχεις υποχρεωτικά ανοιχτή ώστε να τροφοδοτείται, κι εγώ το πετάω το τσιγάρο όπου βρω. Θυμήσου λοιπόν τι άλλο είχε πει ο χοντρούλης όταν πρωτοδοκίμασε τον Zen, που αν τον αφήσεις στα πλάγια δε θα μείνει στο τανκάκι στάλα!

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Mini DID type Genesis atomizer από Κίνα
« Απάντηση #77 στις: Φεβρουαρίου 11, 2013, 23:16 »
γιατι ειναι υποχρεωτικο να εχεις την βιδα ανοιχτη?
αυτο το εχω ξαναδιαβασει αλλα δεν ειναι υποχρεωτικο.....οπου υπαρχει βιδα μπηκε για να ειναι επανω.......αλλο που μερικοι θεωρουν οτι αν την βγαζεις παει καλυτερα.....!!!
η μονη διαρροη που εχω δει σε genesis απο κατασκευης ηταν οταν παρελαβα κατι πολυ φτηνιαρικα που ειχαν κρακ στο τανκ.....τα οποια τα αντικατεστησα με κομματι απο συριγγα......και τα χαρισα σε φιλους.... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος tzes13

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια είναι η ουσία...PANADOL EXTRA :D
Απ: Mini DID type Genesis atomizer από Κίνα
« Απάντηση #78 στις: Φεβρουαρίου 11, 2013, 23:22 »
Στην αρχή ο χοντρούλης δεν είχε στήσει το mesh σωστά και νόμιζε ότι είναι μπουκάλι από μπύρα και το γύριζε να ρουφίξει :D (ακόμα γελάω) . Η βίδα τροφοδοσίας κλειστή είναι μια χαρά (αν τον αφήσεις ώρα στο πλάι ναι στην καμπάνα θα έχεις σταγόνες αλλά μέχρι εκεί


Είπαμε αυτός άργησε αλλά τελικά έμαθε (όπως όλοι μας) :D  (εγώ έχω ακόμα να μάθω....)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2013, 23:41 από tzes13 »

Απ: Mini DID type Genesis atomizer από Κίνα
« Απάντηση #79 στις: Φεβρουαρίου 11, 2013, 23:23 »
διαρροές λέγοντας εννοώ τη διαρροή του, κάθε από μαμά, meshάτου. Γιατί τη βίδα γεμίσματος  την έχεις υποχρεωτικά ανοιχτή ώστε να τροφοδοτείται, κι εγώ το πετάω το τσιγάρο όπου βρω. Θυμήσου λοιπόν τι άλλο είχε πει ο χοντρούλης όταν πρωτοδοκίμασε τον Zen, που αν τον αφήσεις στα πλάγια δε θα μείνει στο τανκάκι στάλα!

Ρίξε μια ματιά στα νήματα με ατμοποιητές Genesis, δεν αφήνει κανείς την τρύπα συμπλήρωσης ανοιχτή
κάποιο λάθος κάνεις. Κοίτα και σε φωτογραφίες διαφόρων ατμοποιητών Genesis ...

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Mini DID type Genesis atomizer από Κίνα
« Απάντηση #80 στις: Φεβρουαρίου 11, 2013, 23:50 »
Τότε πρέπει είτε να είμαι πολύ άθλιος στην κατασκευή mesh, και δε ρουφάει το ίδιο καλά, είτε πολύ καλός, γιατί και με κλειστή την τάπα πάλι τραβάει υγρό από φυτίλι (μόνο σε μένα...; ) και μας κάνει μούσκεμα, είτε τέλος πολύ ατσούμπαλος, Το πετάω στο τσαντάκι, προσπαθώ όσο γίνεται όρθιο,αλλά δεν είμαι του στυλ κάθομαι και στήνω το η.τ. όρθιο στην καφετέρια, είναι το vamo κι είναι ψηλό, το ξαπλώνω παντού εκτός του γραφείου μου, διότι απλά, τόσος χώρος μόνο είναι ελεύθερος!

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Mini DID type Genesis atomizer από Κίνα
« Απάντηση #81 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 09:57 »
.......με ανοιχτη την ταπα παντα αντιμετωπισα τα εξης θεματακια...
μετα απο μιση μερα ατμισης χανετε η καλη τροφοδοσια ξαναπαιζω με το μες
δοκιμασε να κανεις λιγο πιο αραιο το υγρο σου.Αν δεν αλλαξει κατι,παρε 325 mesh.

........το τανκάκι το διαφανές, που άπαξ και το βγάλεις από τη θέση του, ή το σφίξεις πολύ πάνω στη βάση της αντίστασης, ή γενικά το πιάσεις με δύναμη, ραγίζει. Ράγισα τα δύο από τα τρία πριν με ενοχλήσει το θέμα διαρροή, κι έχω κι ένα ακόμα αν έχω όρεξη να παίξω πάλι.
φτιαξε ενα απο 10αρα συριγγα και καθαρισες  :yes:

______________________________

Εγω τον εχω σχεδον 1 1/2 μηνα τωρα και ατμιζω καθημερινα μονο μ αυτον.Στην αρχη μπορει να παιδευτηκα ελαχιστα,μεχρι να τον μαθω,αλλα τωρα δεν τον αλλαζω  :) .
Μesh εχω ακομη το ιδιο,απλα το γυρισα αναποδα.
Οταν καταλαβω οτι δεν δουλευει καλα (κυριως οταν βαζω πολυ σκουρα υγρα),τον καθαριζω με τον παρακατω τροπο...
Ξεβιδωνω την καμπανα.
Με μια παλια οδοντοβουρτσα,βουρτσιζω με ζεστο νερο (κατω απο την βρυση),το mesh και την αντισταση,απαλα.
Με συριγγα,ριχνω με πιεση ζεστο νερο μεσα στο τανκ.Το κουναω λιγο και ρουφαω το νερο με την συριγγα.
Το ξανα πιεζω νερο ακομη 4-5 φορες,για να καθαρισει,χωρις να το ρουφαω ενδιαμμεσα.
Στο τελος,ρουφηξτε το νερο με την συριγγα. Λιγο τιναγμα-φυσηγμα και σκουπισμα με χαρτοπετσετα.
Βιδωμα στην μπαταριοθηκη,για ελεγχο hot spot και στεγνωμα του mesh.

Καινουργιο το εργαλειο !  :)) Καθε φορα παντως που το κανω αυτο,δεν ετυχε να εμφανιστει hot spot.



αλλαγή χρώματος
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2013, 12:13 από alexmach »

Απ: Mini DID type Genesis atomizer από Κίνα
« Απάντηση #82 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 03:40 »
Άλλοι τον λένε mini Cobra και άλλοι mini DID, ούτε το ένα ούτε το άλλο είναι βέβαια.

Με 4,5 € έκαστος από : http://www.e-liquid.cn/3pcs-genesis-mini-cobra-26ml-p-408.html


Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini DID type Genesis atomizer από Κίνα
« Απάντηση #83 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 01:04 »
πριλ λιγο εκανα το κολπο με τη συριγγα και τον εκανα clear  οντως η δεκαρα ταιριαζει ισως να ειναι ελαφρως πιο σφιχτει αλλα ειναι οκ....


σε οσους το εχουν δοκιμασει εχουν παρατηρισει καποια διαβρωση ή οτιδηποτε ?

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Mini DID type Genesis atomizer από Κίνα
« Απάντηση #84 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 10:18 »
Καμια διαβρωση,εδω και περιπου 1 1/2 μηνα,με την συριγγα. ;)
Εχω δοκιμασει να φτιαξω clear tank,απο 2 δεκαρες συριγγες.
Η μια συριγγα ηταν πιο χαλαρη,η αλλη λιγο πιο σφιχτη.Αλλα ταιριαζαν και οι δυο.
Αναλογα την εταιρια που τις κατασκευαζει.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini DID type Genesis atomizer από Κίνα
« Απάντηση #85 στις: Μαρτίου 04, 2013, 23:43 »
Παρελαβα σημερα απο vaporbreak.
Ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την αγορα.
Εχει ολα οσα θα ηθελα.
Πολυ πιο λεπτος απο τον aga για να μπορω να τον κυκλοφορω και εξω απο το σπιτι, ενω διατηρει την μεγαλη χωρητικοτητα.
Ντουμανι και χτυπημα μια χαρα.
Εχω βγαλει την βιδα τροφοδοσιας, οχι επειδη ειχα προβλημα, αλλα βαριεμαι να βιδωνω, ξεβιδωνω για να βαλω υγρο.
Στον aga εχω βαλει μπατονετα για να μπορω να τον γεμιζω ανετα, αλλα στον mini did δυστυχως δεν χωραει, θελει κατι πιο λεπτο.
Οποια ιδεα καλοδεχουμενη.
Αυτην την στιγμη εχω βαλει ενα μικρο κομματι mesh που παιζει τον ρολο της μπατονετας και μπορω ανετα να τον γεμισω βαζοντας την βελονα απο το μπουκαλακι.
Ισως αργοτερα μεγαλωσω το μεγεθος της τρυπας αερισμου, γιατι εχει σφιχτη τζουρα, ενω σε δυνατες ρουφηξιες μου τραβαει υγρο απο το mesh (απο την τρυπα που εχει στην μεση.Παιζει τον ρολο του καλαμακιου βλεπεται).
Στον aga δεν ειχα τετοιο θεμα, λογω της μεγαλης καμπανας. Τωρα ομως που ειναι πιο μικρο, η τζουρα ρουφαει και το υγρο απο το τανκ.
Πιστευω με μεγαλυτερη τρυπα αερισμου δεν θα εχω αυτο το θεμα.
Με τετοιο κοστος θεωρω οτι ειναι απο τους καλυτερους ατμοποιητες της αγορας.  :thumpup:
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 0 6 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:01
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 80 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13620 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix