vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 3 χρήστες
Ribot, Mimhsdr, tony1976

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #390 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 14:21 »
@ reefdiver

 :thumpup:

με έχει σώσει αυτό το καλώδιο...  ;D φορτίζω το κινητό μου, το GPS μου και τον Γιγαντά μου!  ;D

Αποσυνδεδεμένος MarkusBoy

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • NO SMOKING HERE ?? I vape :-)
    • smoker's diary
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #391 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 14:41 »
σε εμενα παλι οχι εμενα πέφτει η ένταση απο το λαμπακι
οποτε μην ψαχνετε να βρειτε ακρη με τα κινεζικα...

μετά από 5 μέρες χρήσης ούτε σε μένα σβήνει το λαμπάκι μόνο πέφτει σε ένταση αλλά φορτίζει κανονικά μέσω pass .ίσως έχει να κάνει με το ότι υπάρχουν δυο εκδόσεις τις μπαταρίας πας θρου του γίγαντα , αν θυμάστε στην αρχή δεν υποστήριζαν 1.6 Ω ατμοποιήτές ενώ πλέον στο σαϊτ λένε πως το δίνουν με αυτόν ( όχι τον μαύρο ματ τον γυαλιστερό ) .

Έστειλα mail στη nobacco για μια διευκρίνηση ,όταν μου απαντήσουν θα επανέλθω

Αποσυνδεδεμένος Arf

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #392 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 16:17 »
Επανέρχομαι για το θέμα της μπαταρίας. Έχω κάνει τις εξής  διαπιστώσεις:

Εαν αφήσεις τη μπαταρία στο passthrough, όντως σβήνει το δυνατό κόκκινο led και μένει ένα πολύ χαμηλότερο. Εμένα πάντως δεν μπορεί να φορτίσει πλήρως εαν το έχω πιπίλα.

Η μπαταρία φαίνεται να φορτίζει καλύτερα μέσω passthrough. Έτσι μπορώ να εξηγήσω το γεγονός ότι μπαταρία που φαίνεται φορτισμένη σε μπρίζα 220V, συνεχίζει να φορτίζει (έστω και λίγο), στο passthrough. Πλήρως φορτισμένη από usb, μου δίνει κοντά στα 4.08V. Μένει να μετρήσω και μια πλήρως φορτισμένη από 220V για σύγκριση.

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #393 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 01:12 »
Σαν νιούφης στο site  και ύστερα από μελέτη 2-3 ημερών,καταλήγω προς τον γίγαντα.
Το μειονέκτημα στο οποίο εστιάζω είναι πως φρέσκος στον ατμό,θα θέλω να δοκιμάζω-αλλάζω γεύσεις για να καταλήξω κάπου.
Για να ξεκινήσω ποιο σωστά,μαζί με το  πακέτο nobacco Giant τι άλλο θα χρειαστεί να πάρω για να έχω αυτή την δυνατότητα;

Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #394 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 02:30 »
cantona
μιας κι εγω ειχα την ιδια σκεψη, αυτο που εκανα ηταν να παρω απο τη nobacco ατμοποιητη με δεξαμενη...αυτον που εχει το want...πηρα και το καλυμμα για να ειναι κομπλε με το giant...πλεον ο,τι υγρο παιρνω ή φτιαχνω το βαζω στον ατμοποιητη που πηρα για να παρω γευση..οκ εχει διαφορες γευσης σε σχεση με το μαμισιο καρτο του Giant αλλα μια καλη ιδεα την παιρνω..

να πω και τη σκεψη μου ...μια χαρα μου φαινονται οι ατμοποιητες με τη δεξαμενη...πανω στο giant....

Υ.Γ. τιμη και δοξα στο πρωτο καρτο που χρησιμοποιησα ως ατμιστης πριν 2 μηνες...χτες το πεταξα ...50 μερες αντεξε σαν τον Πρεκα στην ταινια με τους Γερμανους...αιωνια η μνημη...

Αποσυνδεδεμένος Arf

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #395 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 02:38 »
Επανέρχομαι για το θέμα της μπαταρίας. Έχω κάνει τις εξής  διαπιστώσεις:

Εαν αφήσεις τη μπαταρία στο passthrough, όντως σβήνει το δυνατό κόκκινο led και μένει ένα πολύ χαμηλότερο. Εμένα πάντως δεν μπορεί να φορτίσει πλήρως εαν το έχω πιπίλα.

Η μπαταρία φαίνεται να φορτίζει καλύτερα μέσω passthrough. Έτσι μπορώ να εξηγήσω το γεγονός ότι μπαταρία που φαίνεται φορτισμένη σε μπρίζα 220V, συνεχίζει να φορτίζει (έστω και λίγο), στο passthrough. Πλήρως φορτισμένη από usb, μου δίνει κοντά στα 4.08V. Μένει να μετρήσω και μια πλήρως φορτισμένη από 220V για σύγκριση.

Έχω νεότερα...


Πλήρης φόρτιση (πράσινο λαμπάκι) μπαταρίας με φορτιστή τοίχου: 3.96V. Την κούμπωσα στο usb και συνεχίζει να φορτίζει....για να δούμε μέχρι πόσα volt θα ανεβεί.

Edit... Έφτασε μέχρι τα 4.08V

Θα κάνω την ίδια μέτρηση και με τη δεύτερη μπαταρία αύριο
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2011, 04:06 από Arf »

Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #396 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 17:05 »
με την εγγύηση τι παίζει γιατί δε βρίσκω κάποιο χαρτάκι.η απόδειξη μετράει;

Αποσυνδεδεμένος Arf

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #397 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 18:25 »
1η μπαταρία
Πλήρης φόρτιση (πράσινο λαμπάκι) μπαταρίας με φορτιστή τοίχου: 3.96V.
Συνέχεια φόρτισης μέσω usb: 4.08V

2η μπαταρία
Πλήρης φόρτιση (πράσινο λαμπάκι) μπαταρίας με φορτιστή τοίχου: 3.97V.
Συνέχεια φόρτισης μέσω usb: 4.05V

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #398 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 20:42 »
cantona
μιας κι εγω ειχα την ιδια σκεψη, αυτο που εκανα ηταν να παρω απο τη nobacco ατμοποιητη με δεξαμενη...αυτον που εχει το want...πηρα και το καλυμμα για να ειναι κομπλε με το giant...πλεον ο,τι υγρο παιρνω ή φτιαχνω το βαζω στον ατμοποιητη που πηρα για να παρω γευση..οκ εχει διαφορες γευσης σε σχεση με το μαμισιο καρτο του Giant αλλα μια καλη ιδεα την παιρνω..

να πω και τη σκεψη μου ...μια χαρα μου φαινονται οι ατμοποιητες με τη δεξαμενη...πανω στο giant....

Υ.Γ. τιμη και δοξα στο πρωτο καρτο που χρησιμοποιησα ως ατμιστης πριν 2 μηνες...χτες το πεταξα ...50 μερες αντεξε σαν τον Πρεκα στην ταινια με τους Γερμανους...αιωνια η μνημη...
aristarxe
από ότι βλέπω στο site της nobacco το tankomizer του want είναι στα 2,2ohm αντίσταση,ενώ το giant έρχεται στα 1.6ohm.
Δεν θα υπάρχει πρόβλημα στην μπαταρία ή στον ατμοποιητή;Νομίζω κάτι τέτοιο έχω διαβάσει σε προηγούμενα ποστς.
Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #399 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 21:51 »
Όχι αδελφέ πρόβλημα δεν θα έχεις. Απλά λιγότερη αντίσταση περισσότερη φούντα και γεύση και χτύπημα αλλά μικρότερη διάρκεια ζωής. Επίσης για πάνω από 4.2V δεν βάζεις με τίποτα κάτω από 2Ω αντίστασεις. Αυτά τα γενικά έχω μάθει μέχρι τώρα.

Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #400 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 19:28 »
δεν ειχα κανενα προβλημα ως τωρα...χρησιμοποιω το tank του want πανω στο giant εδω και 2 εβδομαδες χωρις κανενα προβλημα...

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #401 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 20:09 »
Καλησπέρα σας
Σήμερα εγκαινίασα τον γίγαντα , μετά από την δική σας παρουσίαση , και έξτρα ενημέρωση από την εταιρία Άψογα και τα δύο
Μετά από 30 χρόνια καπνιστής ,  ελπίζω να λέγομε σε λίγο πρώην 
Η πρώτη εντύπωση ήταν αψεγάδιαστη , δεν περίμενα να τραβάω ατμό για 2-3 δεύτερα και να με ικανοποιεί και για παραπάνω να πνίγομαι όλα δουλεύουν καλά και πήρα και δύο ατμηστές  με τανκ για αλλαγή γεύσης,  δεν έχω διαρροές

Μία ερώτηση ...
Αν έβαζα το passthrough  στην θύρα USB του cd player του αυτοκινήτου θα δούλευε ή όχι ή θα πάθαινε βλάβη ;
Πρώτα να γυρίσω  την μίζα και μετά η τοποθέτηση

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #402 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 21:06 »
Καλοάτμιστος ο Γίγαντας  :thumpup:


Δεν παίρνεις καλύτερα κάτι τέτοιο



νά χεις το κεφάλι σου ήσυχο να μην κάψεις και τα δύο?

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #403 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 00:37 »
θεωρητικά μια χαρά θα παίξει. δεν ξέρω βέβαια πόσα amber βγάζει η θύρα του mp3 αλλά βλάβη δεν θα έχεις. Ή θα παίξει ή δεν θα γίνει τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος kaminadas

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #404 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 00:57 »
φιλαρακο ακου να δεις τι παιζει ο  1.6 dual coil ειναι απαιχτος στη πρασινη συσκευασια το προηγοθμενο μηνα πηρα ενα απο αυτον και τον εβαλα στον  γιγαντα  στο πασθρου σε λειτουργια και να ατμιζεις μπορει να στο κανει αυτο..χωρις στο πασθρου δεν εχεις προβλημα εμενα που διερκεσε 25 μερες
 τι καταλαβα σημερα που πηρα παλι 1.6 στη διαφανη συσκευασια ..πολλα τεχνικος της νομπακο μου ειπε πωε ειναι ο ιδιος και βελτιωμενος συγκριτικα με τη πρασινη. . μουφες η ιστορια στη πραξη που το  δουλευω σαν 2 ωμ και χειροτερα μπορω να πω...απογοητευτικα.....κριμα..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93710 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix