vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, grag, Ηρακλης, Doubt, dvelev, yorgoss, Βασίλης1966

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1425 στις: Ιουνίου 27, 2013, 09:39 »
Ως καπνιστής είχα τη συνήθεια να καπνίζω "το τελευταίο της ημέρας", πριν πέσω για ύπνο.
4 μήνες μετά την διακοπή του καπνίσματος, νοσταλγούσα το τελευταίο της ημέρας υπερβολικά έντονα.
Αύξησα ml, νικοτίνη, Volt, προσευχές, χωρίς αποτέλεσμα.
Πίστεψα στην ύπαρξή Του. "ΜΕ ΕΠΙΒΟΥΛΕΥΕΤΑΙ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ".
Αλλά όταν θέλεις κάτι πολύ, το φόρουμ συνωμοτεί για να μην ξανακυλήσεις.
Αγόρασα τον πρώτο μου επισκευάσιμο (Α7), έχωσα όσα Watt αντέχει και έφαγα τις μπούφλες της ατμιστικής ζωής μου.
Οι μπούφλες όπως μας έχει διδάξει ο Goscinny, μπορούν να έχουν και θεραπευτικές ιδιότητες.
Μέχρι σήμερα (1,5 μήνα μετά), δεν νοσταλγώ τίποτα απ' το εξαποδώ.
Το μέλλον αβέβαιο, αλλά το φόρουμ να 'ν' καλά.

Για 2 απεξαρτήσεις θα δώσω μάχη ζωής. Τηλεόραση και τσιγάρο.


Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1426 στις: Αυγούστου 20, 2013, 17:40 »
Καπνίζω 3 με 4 στριφτά τη μέρα. Αλλά και να μην καπνίσω δε μου λείπει πλέον :nope:

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1427 στις: Αυγούστου 20, 2013, 17:54 »
Για 2 απεξαρτήσεις θα δώσω μάχη ζωής. Τηλεόραση και τσιγάρο.
Τα έχω κόψει και τα δυο εδω και πολυ καιρό
και πιστεψε με είναι πολύ ομορφότερα

Αποσυνδεδεμένος filikos4

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
  • I find your lack of faith disturbing
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1428 στις: Αυγούστου 20, 2013, 18:40 »
Μετά τον πρώτο μήνα ατμίσματος καμία επιθυμία . στην αρχή έκανα κανα 2 την ημέρα , μετά με αηδίαζαν κ έκτοτε ούτε τζούρα , ούτε επιθυμία

Αποσυνδεδεμένος teddy

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1429 στις: Αυγούστου 20, 2013, 21:59 »
Τις δυο-τρεις φορές που έχει τύχει να δοκιμάσω κ.τ, το ανάβω, μου βρωμάει, κάνω τζούρα, μου βρωμάει περισσότερο και το δίνω σε αυτον που του έχω κάνει τράκα.

Καπνίζω 3 με 4 στριφτά τη μέρα. Αλλά και να μην καπνίσω δε μου λείπει πλέον :nope:

Πάνο, δεν σου χρειάζεται το κ.τ, βγάλε δυο-τρεις μέρες συνεχόμενες χωρίς κ.τ και μετά θα σου βρωμάει και δεν θα θες να κάνεις!

Αποσυνδεδεμένος alex66

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1430 στις: Αυγούστου 21, 2013, 02:19 »
μετα την πρωτες 3 ημερες που ξεκινησα το ατμισμα δεν το ξαναβαλα στο στομα μου,ουτε μου ηρθε η επιθυμια.
το μυστικο ειναι να βρεις γευση-εις που να σου αρεσει πολυ και επιπεδο νικοτινης ωστε να εχει αναλογο χτυπημα αλλα και  αισθηση κορεσμου ωστε να μην εχεις "αισθηματικες"  παρενεργειες τυπου νευρακια

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1431 στις: Αυγούστου 23, 2013, 01:33 »
μετά από σχεδόν 2 χρόνια χωρίς κ.τ. και περίπου 3 μήνες χωρίς η.τ έπιασα τον εαυτό μου να έχει έντονη επιθυμία υποτροπής. Το δυσάρεστο είναι ότι επιθυμία ήταν πιο έντονη για κ.τ παρά για η.τ.
Δεν υπέκυψα και δεν το βλέπω πιθανό. Αν υποκύψω η επιστροφή θα είναι σίγουρα στο η.τ αλλά αυτή επιθυμία για κ.τ ήταν η πιο έντονη που είχα τα τελευταία 2 χρόνια...
Έτσι λοιπόν έρχομαι να επιβεβαιώσω το ότι ένας άνθρωπος που είναι καπνιστής δεν γίνεται ποτέ μη καπνιστής. Παραμένει πρώην καπνιστής. Η επιθυμία για τσιγάρο παραμονεύει στη γωνία..
Ευτυχώς τη συγκεκριμένη στιγμή δεν περνάω φοβερές δυσκολίες. Αν για κάποιο λόγο ήμουν πεσμένος ψυχολογικά τότε το πισωγύρισμα μάλλον θα ήταν αναπόφευκτο...
 

Αποσυνδεδεμένος teddy

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1432 στις: Αυγούστου 23, 2013, 02:29 »
Λογικό μου φαίνεται να θες να κάνεις κ.τ δεδομένου οτι (λογικά πάντα) κάπνιζες κ.τ πολλά περισσότερα χρόνια απο οτι άτμιζες. Μετά απο κάποιο καιρό απεξάρτησης η τάση για υποτροπή θα σου έρθει με αυτό που είχες συνηθίσει να κάνεις τόσο καιρό και όχι με το πιο πρόσφατο ή το καλύτερο κτλ.

Σε κάθε περίπτωση μείνε μακρυά απο το κ.τ!!

Καλό κουράγιο και μείνε ακάθεκτος!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1433 στις: Αυγούστου 23, 2013, 13:44 »
Και γω εδω και κανα μηνα το εχω κοψει. Κρατησα μονο εναν mini protank και μια 650ρα μπαταρια για τις "δυσκολες" ωρες  :yes:

Μεχρι στιγμης δεν εχω θελησει να ατμισω(δεν συζηταω για καπνισμα - μακρια απο εμενα). Δεν αμφιβαλλω οτι καποια στιγμη θα θελησω...Δεν το σκεφτομαι, αν ειναι να ερθει ας ερθει

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1434 στις: Αυγούστου 23, 2013, 14:14 »

Έτσι λοιπόν έρχομαι να επιβεβαιώσω το ότι ένας άνθρωπος που είναι καπνιστής δεν γίνεται ποτέ μη καπνιστής. Παραμένει πρώην καπνιστής. Η επιθυμία για τσιγάρο παραμονεύει στη γωνία..
Ευτυχώς τη συγκεκριμένη στιγμή δεν περνάω φοβερές δυσκολίες. Αν για κάποιο λόγο ήμουν πεσμένος ψυχολογικά τότε το πισωγύρισμα μάλλον θα ήταν αναπόφευκτο...

Μην ακούω τέτοια. Μην ακούω τέτοια. :angry_orange:

Εδώ είμαι και παραμονεύω στη γνωνία.Άσχετα αν πλέον δεν λαμβάνω ενεργά μέρος στους διαλόγους.
Βλέπω όμως με μεγάλη μου χαρά νέουςστο ατμό με όρεξη για γράψιμο όπως είμασταν εμείς στις αρχές και τους παρακολουθώ διαβάζοντάς τους με ενδιαφέρον.
(πάλι οφ τόπιτς βγήκα.) :laugh1: :laugh1:

Στο θέμα μας τώρα.Να ξέρης ότι και γω στους 2-3-4 μήνες από τότε που έκοψα το άτμισμα κάποιες στιγμές
είχα έντονη την επιθυμία για κ.τ. όπως και εσύ.Το πάλεψα όμως και δεν το έβαλα στο στόμα μου.
Τώρα πλέον μετά από 8 μήνες χωρίς ατμό δεν έχω την επιθυμία για τσιγάρο.Πρέπει όμως πάντα να έχουμε
το νου μας.
Γιατί όπως είπαμε.Μια φορά καπνιστής.Για πάντα καπνιστής. :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1435 στις: Αυγούστου 23, 2013, 17:28 »
Δείξε πείσμα φίλε domaze. Τό΄χεις!
 :victory:

Αποσυνδεδεμένος moroua

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1436 στις: Αυγούστου 23, 2013, 18:54 »
Γιάννη,Κράτα γερά!!!!! :thumpup: :bye:

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1437 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 20:43 »
Μου φαίνεται λίγο περίεργο που το νήμα αυτό είναι θαμμένο τόσον καιρό...
Δεύτερη προσπάθεια να απαλλαγώ από το κ.τ και διανύω την 13η ημέρα χωρίς καμμία παρασπονδία.Η επιθυμία να καπνισω έχει μεν ελλατωθεί αλλά παντως παραμένει επίκινδυνα έντονη.Χθές το βράδυ,μέχρι που με ονειρεύτηκα με τσιγάρο στο στόμα  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1438 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 22:09 »
Kαλά μη σου κάνει εντύπωση. Εδω άλλα νηματα ξαναγεννιούνται μετα από χρόνια :D
Μπράβο για τη δεύτερη προσπάθειά σου!
Πιστεύω ότι αν συνεχίσεις έτσι, η επιθυμία σου για κ.τ σε μερικές βδομάδες θα σβήσει εντελώς...

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1439 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 23:08 »
2η ατμιστική περίοδος για μένα και μετράω 6 μήνες περίπου, αφού η πρώτη απόπειρα που έγινε με τα πρώτα ητ που είχα προμηθευτεί χωρίς να ψάξω ιδιαίτερα απέτυχε. Την δεύτερη φορά, πιο αποφασισμένος, δοκίμασα αρκετούς, εργοστασιακούς αρχικά, ατμοποιητές, αλλά και υγρά, αναβαθμίζοντας συνεχώς την απόλαυση στο άτμισμα.


Το κυριότερο είναι ότι πλέον η επιθυμία για κτ είναι μηδενική! Για πρακτικούς λόγους, είχα καπνίσει κάποιες φορές σε κάποιες εξόδους, όταν είχα τις απλές ego μπαταρίες (εδώ και ένα μήνα έγινα τσοπάνης) και είχα ce3 & carto- dct (δυσκολία πλήρωσης, κ.λπ.) και και πριν αναβαθμίσω την ατμιστική απόλαυση με επισκευάσιμους. Αλλά ακόμα και τότε, κάθε φορά που κάπνιζα συνειδητοποιούσα ότι το άτμισμα πλέον με κάλυπτε (σαν απόλαυση) περισσοτερο από το κάπνισμα!! Από τότε το κτ δεν μου λείπει ούτε στο ελάχιστο. Στην πραγματικότητα, όταν μας λείπει η νικοτίνη (π.χ. έχουμε ώρες να ατμίσουμε) , λόγω μακροχρόνιας συνήθειας, μας έρχεται πρώτα στο μυαλό το κτ και μετά το ητ. Όταν όμως βρούμε το τρόπο ατμίσματος που μας ταιριάζει (συσκευές, υγρά, κ.λπ.), το οποίο θέλει κοπο (και χρήμα), ο μύθος καταρρίπτεται !!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Οδηγός παρασκευής υγρών ατμίσματος (D.I.Y.) Ιδιοκατασκευές υγρών 40 38069 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:02
από Jamesvep
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93741 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem