vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

376 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, ZoeM, camber, thanos1071, Razor.QQ15, Sergios

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1395 στις: Μαρτίου 08, 2013, 15:27 »
Θέλω να ενημερώσω εδώ τους φίλους που μου στάθηκαν τη Δευτέρα που μας πέρασε.
Έχω ήδη "μαγειρέψει"! Έχω αντικαταστήσει το μηδενικό που είχα, και πλέον έχω σε μόνιμη βάση υγρό με ... κάτω του ενός νικοτ (10ml μηδενικό + 1ml 9άρι).
Επίσης έχω βάλει σε ένα C5 (του έχω κάνει και ειδική σήμανση παρακαλώ πολύ!), υγρό με 3 νικοτ. Αυτό έχει και άλλη γεύση για να το ξεχωρίζω αμέσως παρά τη σήμανση στον ατμοπ. Αυτό θα είναι για τις δύσκολες ώρες που θα μου έρθει τυχόν να θέλω κτ.
Φυσικά τις "εξετάσεις" μου θα τις δώσω το ΣΚ και τη Δευτέρα το πρωί - που πάντα εκεί ήταν το πρόβλημά μου τελευταία.
Ελπίζω ότι δε θα έχω πρόβλημα. Θα σας ενημερώσω Δευτέρα μεσημέρι.
Ευχαριστώ πολύ και πάλι για τη συμπαράστασή σας!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1396 στις: Μαρτίου 08, 2013, 15:39 »
Σένια αυτό που έχω να σου πω είναι ότι αν δεις ότι δεν σε φτάνει η νικοτίνη δεν χάθηκε και ο κόσμος να

ανέβης λίγο παραπάνω από τα 3 mg που είσαι τώρα.

Είσαι πολύ χαμηλά για αρχή και πιθανόν κάποια στιγμή να νοιώσης στέρηση.

Εύχομαι να μη χρειαστείς να πας πιό ψηλά αλλά 2-3 mg παραπάνω δεν πειράζει. :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1397 στις: Μαρτίου 08, 2013, 15:46 »
Δεν θεωρώ ότι είμαι στην αρχή ... έχω 10 μήνες στο ητ, και τους περισσότερους στο 0 νικ.
Αλλά κάτι βλακείες έκανα πριν λίγους μήνες, και σε συνδυασμό με κτ και καπνό που έχω πάντα είτε στη δουλειά είτε στο σπίτι (έχω ανοίξει και νήμα για συγκατοίκηση ατμιστή - καπνιστή), .... και..... ξαναγυρνάω με νικοτ, γιατί ώρες ώρες μου ρχεται να κάνω τράκα....  :-\

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1398 στις: Μαρτίου 08, 2013, 15:59 »
Σένια. :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

Σόρυ που σε είπα νέα. :) :) :)

Τώρα θυμήθηκα το νήμα που λές.Σου λέω λοιπόν ότι η σύζυγός μου κάπνιζε και συνεχίζει να καπνίζει κ.τ.

Βέβαια ειδικά στην αρχή με ενοχλούσε η μυρωδιά του κ.τ. (με την καλή ένοια) :yes: γιατί ήθελα και γω να κάνω
κ.τ.
Με θέληση και επιμονή κατάφερα κάτι που ούτε η σύζυγος ούτε και εγώ  το πίστευα.Να κόψω τόσο το κ.τ.
όσο και το άτμισμα.

Γιαυτό μην το βάζης κάτω. :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:

 

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1399 στις: Μαρτίου 08, 2013, 16:18 »
Αυτα που θα πω ειναι καθαρα δικια μου αποψη και δεν θελω να επηρεάσω κανεναν αλλα... τι να κανω.. ετσι τα βλεπω εγω.

Σενια. Εχεις βαλει σκοπο να το κοψεις το η.τ. τωρα στο αμεσο μελλον??
Τον αλλο μηνα ή τον μεθεπομενο?
Αν οχι. Φτιαξε το υγρο σου με το ποσοστο νικοτίνης που σε ικανοποιει να το ευχαριστηθείς το ''ρημαδι''...
Εγω και αρκετος κοσμος ακομα.., ατμιζω πανω απο χρονο και δεν εχω πεσει κατω απο 12mg νικοτινης ανα ml και ειλικρινα αμα ηθελα θα το εκοβα και αυριο... δεν εχω την εξαρτηση που ειχα με το τσιγαρο.
Αντεχω αρκετες ωρες και χωρις αυτο. Και αν παλι κανω λαθος και δεν μπορω να το κοψω μαχαιρι οταν θελησω, μονο τοτε θα ξεκινουσα να μειωνω τα ποσοστα νικοτινης.
Αλλοι ειναι αμετανοητη θεριακληδες και δεν κατεβαινουν κατω απο 18. Και συ βασανιζεις τον εαυτο σου με μηδενικη και σκεφτεσε να καπνισεις και κ.τ.... Για μενα λαθος...


Υ.Γ.
Οταν καπνιζες κ.τ. καπνιζες Ultra lights??
Μαλλον οχι..
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2013, 18:55 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1400 στις: Μαρτίου 09, 2013, 13:32 »
Οι αιμοραγια των ουλων εχει να κανει καθαρα με την διακοπη του καπνισματος.Καμια σχεση με η.τ..Μετα απο κανα μηνα σταματαει.
Εχει αναφερθει αρκετες φορες.
Επειδη εχεις μονο 5 μερες στο η.τ. μην σε τρομαξει αν σε καποια στιγμη (κανα μηνα) αρχισει κατι τετοιο.Θα περασει.
Συμφωνώ απόλυτα κ να συμπληρώσω ότι μετά από έναν καλό καθαρισμό στα δόντια μας παύει η αιμορραγία!!!  :yes: :yes: :yes:
 


Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1401 στις: Μαρτίου 10, 2013, 00:56 »
Αυτα που θα πω ειναι καθαρα δικια μου αποψη και δεν θελω να επηρεάσω κανεναν αλλα... τι να κανω.. ετσι τα βλεπω εγω.

Σενια. Εχεις βαλει σκοπο να το κοψεις το η.τ. τωρα στο αμεσο μελλον??
Τον αλλο μηνα ή τον μεθεπομενο?
Αν οχι. Φτιαξε το υγρο σου με το ποσοστο νικοτίνης που σε ικανοποιει να το ευχαριστηθείς το ''ρημαδι''...
Εγω και αρκετος κοσμος ακομα.., ατμιζω πανω απο χρονο και δεν εχω πεσει κατω απο 12mg νικοτινης ανα ml και ειλικρινα αμα ηθελα θα το εκοβα και αυριο... δεν εχω την εξαρτηση που ειχα με το τσιγαρο.
Αντεχω αρκετες ωρες και χωρις αυτο. Και αν παλι κανω λαθος και δεν μπορω να το κοψω μαχαιρι οταν θελησω, μονο τοτε θα ξεκινουσα να μειωνω τα ποσοστα νικοτινης.
Αλλοι ειναι αμετανοητη θεριακληδες και δεν κατεβαινουν κατω απο 18. Και συ βασανιζεις τον εαυτο σου με μηδενικη και σκεφτεσε να καπνισεις και κ.τ.... Για μενα λαθος...


Υ.Γ.
Οταν καπνιζες κ.τ. καπνιζες Ultra lights??
Μαλλον οχι..
Κι εγώ διαβάζω τα ποστ σου βρε σενια εδώ και λίγη ώρα κι έχω απορία.
Συμφωνώ με τον συνάδελφο παραπάνω. Γιατί τόσο καημό να μην αυξήσεις νικοτίνη??καλύτερα που λέει ο λόγοσ 36αρα παρά κ.τ.

Στάλθηκε από το ST21i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1402 στις: Μαρτίου 24, 2013, 11:54 »
Ξεκίνησα το ΗΤ τον Οκτώβριο του 2011. Για 8 μήνες δεν κάπνισα ούτε ένα τσιγάρο.
Κάποιες ατυχείς συγκυρίες όμως με έκαναν να παρατήσω την προσπάθεια 8 μηνών μέσα σε μια μέρα. Δεν με ικανοποιούσε πλέον κανένα υγρό. Θάλεγα οτι όλα τα υγρά μου φέρνανε στο στόμα την ίδια γεύση. Οι ατμοποιητές μου μυρίζανε καμμένο και πλαστικίλα ακόμη και οι καινούργιοι. Μην τα πολυλογώ, στη συνέχεια έκανα τις κλασσικές μ@λακίες που κάνουν όλοι οι απελπισμένοι. Πουράκια, σιγκαρίλος και λοιπές μπούρδες οι οποίες μετά από λίγους μήνες αντικαταστάθηκαν από τον παλιό γνώριμο. Old Holborn κίτρινο. Τα δάκτυλα ξανακιτρίνισαν, ο βήχας ξαναγύρισε, το ασανσέρ ξαναμπήκε στη ζωή μου. Γιατί όσο και να μην το πιστεύετε, οι οκτώ μήνες χωρίς τσιγάρο με είχαν κάνει άλλο άνθρωπο.Μέχρι ποδήλατο αγόρασα και το ευχαριστιόμουν. Ανέβαινα στον 5ο όροφο με τα πόδια κι απορούσα με τον εαυτό μου. Την τελευταία βδομάδα άρχισε να μου τριβελίζει το μυαλό η σκέψη να ξαναρχίσω το ΗΤ. Ξαναμπήκα στο site για να δω τις εξελίξεις σε ατμοποιητές και υγρά. Εβγαλα τα συμπεράσματά μου και ευτυχώς η επανασύνδεση με το ΗΤ έγινε από ένα σωστό επαγγελματία, σε ένα μαγαζί όμορφο, καθαρό και εξειδικευμένο. Δεν σας κρύβω οτι πέρασα από μαγαζιά θλιβερά, βρώμικα κι από μαγαζιά που περιστασιακά ασχολούνται με το ΗΤ διατηρώντας και δεύτερη δραστηριότητα, στα οποία δεν μπήκα καν. Τέλος πάντων, η ουσία είναι οτι επέστρεψα και με την επιστροφή αυτή θέλω να παρακαλέσω όλους, αλλά κυρίως τα πιο νέα παιδιά που ασχολούνται με το ΗΤ, να μην τα παρατήσουν εύκολα. Εγώ το σκυλομετάνιωσα και εύχομαι να μην την ξαναπατήσω.

Αποσυνδεδεμένος xaimena

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1403 στις: Μαρτίου 24, 2013, 14:23 »
Πριν 2 μήνες έκοψα το κωλοτσίγαρο, ειμαι 27,κάπνιζα 11 χρόνια, αρκετά... εδώ και 2 μήνες δεν το έχω ξαναβάλει στο στόμα μου,ούτε πρόκειται,δίνω ένα χρόνο στον εαυτο μου για το ηλεκτρονικό να τελειώσει και αυτό γιατί σαφώς δεν κάνει καλό,όσο λιγότερο κακό και αν κάνει απο το κανονικό,πράγμα ξεκάθαρο για τον δικό μου οργανισμό, σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ τον καλλιτέχνη πού έφτιαξε αυτό το μικρό ναργιλεδάκι...

Αποσυνδεδεμένος @lex

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1404 στις: Μαρτίου 24, 2013, 16:13 »
Ούτε στην αρχή (17 μήνες πριν), ούτε τώρα και θέλω να ελπίζω ούτε στο μέλλον θα υπάρξει επιθυμία!

Αποσυνδεδεμένος menelaos007

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΟΣ vs ΚΑΠΝΟΣ...1-0
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1405 στις: Ιουνίου 26, 2013, 14:23 »
HEEEEELP :( :( :( :( :(
Μετά απο ενα χρόνο πλήρους αποχής ξαναρχισα να καπνίζω :wall:
στην αρχη ξεγελουσα τον εαυτό μου με το κλασσικο "μονο ενα θα κανω μωρε"
το 1 εγιναν 2, τα 2 εγιναν 5 και εφτασα προχθες που επινα καφε με εναν φιλο μου να κανω σε 2 ωρες 9 τσιγάρα :idiot1:
αρχισα να αγοράζω πακέτο (το μεγαλύτερο σφάλμα πιστευω.....
τι να κανω;;;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1406 στις: Ιουνίου 26, 2013, 14:29 »
ατμός vs καπνός 1-1..;


Εγώ πιστεύω πως σε τέτοιες περιπτώσεις επιστρέφεις στα βασικά. Υψηλή νικοτίνη, μικρό μικρούτσικο ητ, και αυτόματο να σου φύγει η κάψα με τη κίνηση και καπνικά αρώματα..

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1407 στις: Ιουνίου 26, 2013, 15:46 »
Το σημαντικό είναι που το κατάλαβες και θέλεις να το πολεμήσεις!!!!!
Ανέβασε νικοτίνη.... έτσι είχα κάνει κι εγώ, κι όλα πήγαν καλά....
Ως τώρα τουλάχιστον είναι όλα οκ. Ανέβασε και πάρε κουράγιο από εδώ μέσα.... Είναι φοβερός ψυχολόγος το φόρουμ..... εκμεταλλεύσου το....... Γράψε, όταν θέλεις κτ, αντί αυτού μπες εδώ και γράψε......
Αξίζει να το προσπαθήσεις...... Καλή δύναμη!!!!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1408 στις: Ιουνίου 26, 2013, 16:15 »
λοιπον,εκανα τσιγαρο προχθες.
δεν καταλαβαινα οτι καπνιζα,σκετος καπνος,ευχαριστηση καμια :nope:
το αφησα και πηρα το vamo μου με το τανκακι agr,νικοτινη 15αρα με thunder βαση και μηδενικη balance.
ναι εκει καταλαβα οτι ατμιζα....πλεον δεν μου κανει αισθηση να αναψω τσιγαρο...!
ειμαι σε πολυ καλο δρομο... :thumpup:

απλα μαλλον το αναψα γιατι καμια φορα νοσταλγω τις παλιες(κακιες)συνηθειες ,να νιωσω πως κραταγα το στριφτο μου ,παναλαφρο τσιγαρακι  :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2013, 17:12 από dimitra78 »

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1409 στις: Ιουνίου 26, 2013, 16:52 »
Όταν θελήσω κάνα στριφτό που μπορεί να είναι άλλοτε σχεδόν κάθε μέρα και άλλοτε αραιά και που,το ανάβω κάνω καμιά 4 τζούρες το απολαμβάνω άλλα μετά το πετάω διότι με μπουκώνει με βρομάει και λέω αηδία άλλα όσο και να προσπάθησα είτε με την νικοτίνη είτε με υγρά είτε με atomizer/mod δεν μπόρεσα να το αποφύγω όντας στον ατμό 19 μήνες!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354839 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191183 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 698 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 572 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588937 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797146 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312677 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6658 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11935 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13188 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711