vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

124 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, Milarepa, bakoulini, lemon78

Twitter

Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #300 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 19:22 »
επιτρεψτε μου να ξεφυγω λιγο και να γυρισω λιγο στα παλια
η 1η μου αποπειρα με το Separate Steeping       crime scene
ακολουθοντας τα βηματα ακριβως και μονη παρασπονδεια την ολικη ωριμανση(σε μενα 45 μερες) πραγματικα το αποτελεσμα ειναι φοβερο
ενα all day καπνικο που δεν κουραζει γλυκο και οχι να σε κουραζει η γλυκατου
συγουρα σε γεμιζει και σου δινει την αισθηση....ατμισα....αστο κατω....μετα....οπως με το κτ
δεν ειμαι του ποτου αλλα με καφε....τα σπαει
το αποτελεσμα......ΚΩΣΤΑ :bow: :respect:
ΤΟ ΜΠΡΑΒΟ ...ΛΙΓΟ

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #301 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 20:59 »
Ακριβως ετσι ειναι το Crime Scene ... και καλα εκανες και το αφησες και αλλο και στο χρωμα αλλαξε αλλα και το εδεσες καλυτερα ... δοκιμασε το να το ατμισεις με κρασακι και μεζε σε ταβερνακι ...  θα δεις οτι θα γουσταρεις τρελα και κατα προτιμηση ασπρο κρασακι ή ρετσινα σκετη χωρις κολα :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #302 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 22:30 »
απο μεθαυριο οχι αυριο επειδη ειχα ενα θεματακι με ενα αρωμα που δεν εφτασε τελικα αλλα ευτυχως το βρηκα .. :thumpup: :thumpup: :thumpup:

απο μεθαυριο φευγουν τα 5 μπουκαλακια με την σοκολατα για τους reviewers   :yes: :yes: :yes: και θα τους ειδοποιήσω προσωπικα

 

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #303 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 19:51 »
Λοιπόν είπα να καθίσω λίγο στα αυγά μου αλλά δεν άντεξα :nope:  κάτι με έτρωγε. Αφού πέρασαν οι 6 μέρες ωρίμανσης με την μέθοδο του Κώστα προχθές έβαλα τις τρεις ομάδες σε μια +brandy +3% banana. Σήμερα από το πρωί μπήκε η σκέψη να δοκιμάσω λίγο γιατί τα 500ml After Work δεν ωρίμασαν ακόμη... Είπα να βγάλω κανένα ml...και αυτή τη στιγμή μετά από 1 ώρα γέμισα όλο το tank (αν θυμαμαι καλά 3ml) :respect: :respect: :respect:
Sorry Κώστα, μέχρι τώρα ήμουν καλός μαθητής και υπομονετικός αλλά με την σοκολάτα δεν κρατήθηκα. Πάω να το βάλω και στους υπόλοιπους άτμο :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2015, 20:07 από constantinos77 »

Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #304 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 17:08 »
Εχω προβληματιστεί πολύ με κάποια αρώματα της TPA με acetyl propionyl και acetoin. :dontknow:
Είμαι λίγο επιφυλακτικός... Προσπαθώ να τα αποφύγω χωρίς να ξέρω αν είναι επιβλαβή τελικά.



Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #305 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 21:35 »
Αν μπορεις απόφυγε τα λέω εγώ, αν όχι δεν νομίζω ότι θα βγάλεις κέρατα :)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #306 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 22:15 »
α ρε Κωστα χαχαχαχα δεν πειραζει .. αρκει να γουσταρεις.....  ερχεται σε λιγο και το πακετακι ... απο εδω ... ωρημαζει μετα απο το θεμα που ειχα με ενα αρωμα που δεν μλου εφτασε και περιμενα να το βρω με χιλια προβληματα αλλα ολα καλα ....

τωρα η συνταγη επαναλαμβανω δεν εχει μεσα αυτες τις ουσιες προσπαθησα να μην βαλω τετοια αρωματα .... γιαυτο πειραματιστηκα και η συνταγη εχει απο διαφορες εταιρειες αρωματα

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #307 στις: Νοεμβρίου 19, 2015, 23:26 »
Κώστα σήμερα πήγα στο ταχυδρομείο για να παραλάβω δέμα και η υπάλληλος ήταν γνωστή. Μου δίνει το δέμα και την ρωτάω μήπως ήρθε και τίποτα άλλο; Ψάχνει και μου λέει δεν έχεις κάτι άλλο. Περιμένεις τίποτα; Ναι της λέω μια σοκολάτα. Έπρεπε να δείς το ύφος της έμεινε...


Anyway το after work το ένα έγινε(περίπου) οπότε περιμένουμε...


Ά Κώστα άν ξεμείνεις ποτέ από after work pm και σου στέλνω(και όποιος άλλος θέλει να το δοκιμάσει εννοείται). Είμαστε περίπου 10 άτομα παρέα εδώ που παρατήσαμε από το καλοκαίρι τα τριμπεκοειδή και ατμίζουμα after work by kostas44 :laugh1: :yes: :respect:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #308 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 00:02 »
Κωστα οπως εγιναν τα πραγματα .. ετσι και αλλιως και εδω ωριμαζει το υγρο .. οποτε λιγοτερες μερες θα περιμενεις να το ατμιζεις ... ας οψεται που ξεμεινα απο ενα αρωμα .. επειδη δεν το ειχα υπολογισει οποτε ναι την δευτερα μαλοον θα το στειλω ... και συγνωμη αν θα ταλαιπωρησω καποιον ..  :-[ :-[ :-[


δωσε After Work  στο λαο ...  χαχαχαχχαα καλα κανεις .. αφου γουσταρετε εγω περισσευω .. τιμη μου  :respect:

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #309 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 13:23 »
Μπράβο ρε Κώστα. Πολύ καλή η σοκολάτα, τσίμπισα και λίγο παραπάνω το brandy, χωρίς μπανάνα η γαλατάκι, και παρόλο που θέλω αρκετές μέρες ακόμα για την σωστή ορίμανση αυτό που παίρνω είναι πολύ καλό. Περιμένω όμως  το άγιο δισκοπότηρο, για εμένα, τον αρωματικό καπνό πίπας. Και πάλι ευχαριστούμε για τις συνταγές σου.

Αποσυνδεδεμένος frantic

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #310 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 15:47 »
Εχω προβληματιστεί πολύ με κάποια αρώματα της TPA με acetyl propionyl και acetoin. :dontknow:
Είμαι λίγο επιφυλακτικός... Προσπαθώ να τα αποφύγω χωρίς να ξέρω αν είναι επιβλαβή τελικά.




στα περισσοτερα αυτων που εχουν custards,butter κλπ και ειναι υποπτα για diacetyl, και η tpa και η capella βγαζουν version2-v2 που ειναι ανευ, diacetyl free δηλαδη

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #311 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 16:59 »
ακριβως ... η TPA  εχει αρχισει εδω και καιρο την σειρα DX  ... αυτη εχει acetyl propionyl και acetoin free οπως λεει :yes:

Αποσυνδεδεμένος Patroklos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #312 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 17:00 »
Φίλε DIMTH o χρόνος που λες ότι είναι μισός, αφού και στις 2 περιπτώσεις υπάρχει ωρίμανση στα υγρά 2 εβδομάδες απλα στην πρώτη περίπτωση ειναι 2 εβδομαδες βανίλια φράουλα με βάση μαζί και στην δευτερη είναι βανιλια βάση και φράουλα βάση 1 εβδομάδα και ακόμα 1 εβδομάδα όλα μαζί...
Έχω ακομα υγρό και απο τις 2 αναμείξεις θα το αφήσω ακόμα καμιά δεκαριά μέρες και θα επανέλθω να πω τα συμπεράσματα μου βάση αυτού που λες



 


Επανέρχομε στο ποστ που είχα κάνει να αναφέρω οτι το δημιούργημα μου μέρα με την μέρα γίνετε καλύτερο πολύ έντονη μυρωδιά και γεύση καμιά απολύτως σχέση με το πρώτο υγρό που έχω φτιάξει οπότε για ακόμα μια φορά ο Κώστας είχε ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟΟΟΟΟ  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2015, 17:51 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #313 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 22:19 »
constantinos77 @ ευχαριστω πολυ για την ευγενικη προσφορα σου  ...

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #314 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 21:24 »
 μόλις δοκίμασα την συνταγή σου “ Banana Sock” ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες.


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,25615.msg842566.html#msg842566
sock  και δέος. :respect:
ευτυχώς την έφτιαξα σε 100ml.  ;)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 69 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 101 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207818 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix