vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

"Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #435 στις: Απριλίου 01, 2014, 10:57 »
για πηγαινετε προς το Δημαρχειο μια βολτα...
εκλογές έρχονται... ;)

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #436 στις: Απριλίου 01, 2014, 12:43 »
Το δημαρχείο δεν έχει καμιά αρμοδιότητα επί του θέματος. Οπότε και οι εκλογές δεν επηρεάζουν το θέμα. Βέβαια, υποψήφιος εδώ είναι μεταξύ άλλων και ο γνωστός Μπέος. Εκεί κι αν θα πέσει γέλιο αν βγει...
Από το δημαρχείο, απλά σε παραπέμπουν σε... άλλη υπηρεσία!  :eyesplash:  Το έχω δοκιμάσει.
Την Πέμπτη μάλλον που έχουμε συνάντηση εδώ, θα το συζητήσουμε μήπως κάνουμε κάτι πιο οργανωμένο και ομαδικό. Γιατί όποιος πάει μεμονωμένα τρώει ... πόρτα!

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #437 στις: Απριλίου 09, 2014, 03:17 »
Χθες το βράδυ πήγα σε τοπικό μεζεδοπωλείο. Όλο το μαγαζί ήταν γεμάτο, αλλά δεν κάπνιζε κανείς. Όταν μπήκα δεν το πρόσεξα, οπότε με το που έκατσα έβγαλα την caravela με τη φρεσκοφορτισμένη μπαταρία και ξεκίνησα τα ντουμάνια των 25watt με τον trident clone. Στο δεύτερο ντουμάνι παρατήρησα την έλλειψη σταχτοδοχείων από τα τραπέζια και πάνω που αναρωτιόμουν αν θα μου την έλεγε κανείς για το η.τ., σκάει στο τραπέζι ο μαγαζάτορας:

Μ: Συγγνώμη, αλλά το κάπνισμα απαγορεύεται. Α....
Ε: Ναι, αλλά είναι ηλεκτρονικό.
Μ: Α, ναι, δεν είναι κάπνισμα. Είναι άτμισμα. Οκ, συγγνώμη, αλλά είδα καπνό και ανησύχησα γιατί δεν μου περισσεύει ένα χιλιάρικο. Και πάλι συγγνώμη.

Μετά συνέχισα κανονικά, με κοιτούσαν λίγο περίεργα κάτι παρέες από δίπλα, αλλά δεν έδωσα σημασία. Εντυπωσιάστηκα παντως από το πόσο ενημερωμενος ήταν ο ιδιοκτήτης. Μα να ξέρει τον όρο «άτμισμα». Μωρέ μπράβο!
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 09, 2014, 03:26 από renesis »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #438 στις: Απριλίου 09, 2014, 10:05 »
Χμμμ, κάτι μου λέει πως η επόμενη συνάντηση θα πρέπει να γίνει σε μεζεδοπωλείο...

Το συμπέρασμα που βγάζω βέβαια από το ποστ σου, είναι οτι ο ιδιοκτήτης θεωρεί ότι έτσι και μπει μέσα αστυνομία, δεν θα τον γράψει για το άτμισμα. Καλό θα είναι να επικοινωνήσουμε μαζί του να δούμε που το στηρίζει αυτό, αν ξέρει κάτι που εμείς δεν το ξέρουμε, θα βοηθήσει συνατμιστές και σε άλλες πόλεις στις οποίες έχει πέσει τρομοκρατία.

ΥΓ: πάλι twisted MC 0.7Ω έστριψες? :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #439 στις: Απριλίου 09, 2014, 16:14 »
Γενικά, τον τελευταίο καιρό έχω πάει σε αρκετά μαγαζιά που απαγορεύουν το κάπνισμα, αλλά επιτρέπουν το άτμισμα. Το συγκεκριμένο σκηνικό έγινε στον μπακαλόγατο, ενώ και στο libro και στο πέτρινο που απαγορεύεται το τσιγάρο δε μου είπε κανείς απολύτως τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος johnC

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #440 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 21:59 »
Στους 2 μήνες που ατμίζω μου έτυχαν πάρα πολλά περιστατικά.Στο λεοφορείο,σε αίθουσες κλπ.Άντε να εξηγήσεις στην 80χρονη τι είναι το άτμισμα.Γενικά είμαστε πολύ πίσω σάν λαός(τι μας είπες τώρα  :idiot1: ).Ακόμη και απο άτομα 20 ετών έχω ακούσει παράπονα.Υπάρχει κανένα αυθεντικό έγγραφο με νομοθεσία που να λέει οτι επιτρέπεται σε δημόσιους χώρους?Αν ναι παρακαλώ ας μου το στείλει κάποιος για να έχω να το δείχνω όταν μου την "λένε".Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #441 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 22:04 »
Οχι δεν υπαρχει οπως δεν υπαρχει και το οτι απαγορευεται

Αποσυνδεδεμένος johnC

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #442 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 22:06 »
Φίλε ΣΕΒ καλησπέρα.Φαντάσου σε τί κράτος ζούμε.Ο καθένας ορίζει τον νόμο που τον βολεύει  :wall:

Αποσυνδεδεμένος wastelos

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #443 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 22:16 »
Λογικό είναι να γράφουν τι απαγορεύτεται. Αν κάτι δεν απαγορεύτεται, αυτό σημαίνει ότι επιτρέπεται. Δεν χρειάζεται να τονιστεί ότι επιτρέπεται.

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #444 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 22:20 »
Παίδες μην σκατε τσάμπα...την επόμενη φορά που κάποιος σας κάνει παρατήρηση...ζητήστε του να σας δείξει πχ. την ταμπέλα που απαγορεύει το κάπνισμα & το άτμισμα.
Συνήθως το θέμα τελειώνει εκεί.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #445 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 22:21 »
Τη τελευταια φορα που βγηκα για φαϊ ειχα παει σε ενα κυριλε μεζεδοπωλειο με μουσικη
το πρωτο πραμα που παρατηρησα ηταν αν οι υπολοιποι καπνιζουν , μερικοι καπνιζαν αλλα μαλλον στη ζουλα
ενω οι πιο πολλοι ετρωγαν κι επιναν ρακες .
Ε λεω αφου καποιοι καπνιζουν με παιρνει και μενα να βγαλω το κλαρινο να παιξω την ιτια .
Αμολαω το μηχανικό ριχνω δυο τρεις γρηγορες με τον κειφαουν στα καλυτερα του

Παραδοξως τα παραπονα ηρθαν απ τη παρεα μου , τι ειναι αυτα βαλτο μεσα θα μας κανεις ρεζιλι
θα μας βγαλουν εξω και τετοια, οι 4 στους εξι της παρεας ακαπνοι  γαρ ..

Επειδη ο αφεντικος ηταν φιλος μου απο τα παλια δεν ανησυχησα καθολου και συνεχισα να ριχνω μικρες ντουφεκιες αραια και που ..
Η ντροπη των συνδαιτυμονων μου για λογαριασμο μου δε περιγραφοταν αλλα εγω οσο τοβλεπα τοσο το διασκεδαζα ..

Μετα απο μερικα λεπτα βλεπω τον αφεντικο να με βλεπει απο μακρια και να ερχεται προς το μερος μου
ΩΧ λεω στη παρεα μου με ειδε ερχεται να μας βαλει χερι ...
Αμεσως ολοι στο τραπεζι σοβαρευτηκαν και εκαναν τους ανηξερους και τους ψυχραιμους σφυριζοντας αδιαφορα

Ωσπου σκαει το αφεντικο κρατώντας ενα προβάρι με πάνω μια Ιθάκη  ;D
παρακατω δε περιγραφω το μονο που θα πω ειναι οτι σε χρονο ντε τε κι αφου τα ειπαμε και τα ηπιαμε ως συνατμιστες
 εβγαλα  και τον πλουμ βειλ κι εγινε αναστα ο Κυριος  :))

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #446 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 22:21 »
Φιλε μου δεν ξερω για σενα αλλα στα 6 χρονια που ατμιζω δεν μου ετυχαν και πολλες περιπτωσεις απαγορευσης.
Μια θυμαμαι στα jambo που ηρθε ο σεκιουριτας και μου ειπε οτι το απαγορευει η διευθυνση για να μην βλεπουν τα παιδια και μιμουνται αργοτερα.
Εν μερη υπηρχε καποιο δικιο στο σκεπτικο αλλα η σωστη διευθυνση θα επρεπε να απομακρυνει απο το καταστημα της αναπτηρες χαριτωμενους και σταχτοδοχεια κτλ κτλ
Οπουδηποτε αλλου σε τραπεζες νοσοκομεια σουπερ μαρκετ δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα.
Ισως φταει οτι αν διακρινω κανα ξυνισμενο βλεμα και περιεργες κινησεις αρχιζει να γυαλιζει το δικο μου μετα  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος johnC

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: \"Πόρτα\" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #447 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 22:26 »
Λογικό είναι να γράφουν τι απαγορεύτεται. Αν κάτι δεν απαγορεύτεται, αυτό σημαίνει ότι επιτρέπεται. Δεν χρειάζεται να τονιστεί ότι επιτρέπεται.


Φίλε wastelos έχεις δίκαιο αλλά αυτό που λές ισχύει για έναν τόπο(κράτος)που έχει στην πλειοψηφεία του "νορμάλ" ανθρώπους.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παίδες μην σκατε τσάμπα...την επόμενη φορά που κάποιος σας κάνει παρατήρηση...ζητήστε του να σας δείξει πχ. την ταμπέλα που απαγορεύει το κάπνισμα & το άτμισμα.
Συνήθως το θέμα τελειώνει εκεί.


Φίλε Knomax και σε σχολική αίθουσα δeν έχει κανένα σήμα ή ταμπέλα που λέει οτι απαγορέυεται το κάπνισμα.

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #448 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 22:37 »
Πάντως άσχετα εάν το επιτρέπει το μαγαζί γνώμη μου είναι ότι δε χρειάζεται να προκαλούμε με ντουμάνια!
Δε λέω να το κρύβουμε αλλά εγώ τουλάχιστον δεν το φυσάω στον αέρα επιδεικτικά!

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #449 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 22:54 »
Ακριβως αυτο..Μπορουμε να ειμαστε διακριτικοι..Δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να προκαλουμε..Η εκτος και αν μας προκαλεσουν εκεινοι ..Ε τοτε δωστου  :cigar: :cigar: :cigar:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix