vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

195 επισκέπτες, 3 χρήστες
Mimhsdr, camber, ZoeM

Twitter

"Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος jandrew

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #330 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 16:20 »
Εκεί ήθελα να καταλήξω καθότι όπως καταλαβαίνεις λόγο έλειψης νικοτίνης εδώ και 6 μήνες τα νεύρα είναι τσατάλια.. κάπου δεν πρέπει να ξεσπάσω κι εγώ ο άμοιρος??  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #331 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 16:40 »
Μου θυμιζετε τωρα καταστασεις που ζουσα σαν καπνιστης που μονο και μονο στην ιδεα καποιοι κυριοι και κυριες απο χιλιομετρα μακρια απο το τσιγαρο μου εκανα διαμαρτυριες οτι τους κανει κακο στη υγεια τους σε ανοιχτους χωρους. Ειναι ψυχαναγκαστικες ιδεες και βιωματα τα οποια τους κανουν να βγαζουν τοση κακια που πλεον οταν ατμιζω μπροστα σε τετοιους κυριους και κυρίες χωρις να τους πλησιαζει ο ατμος, παλι το κοιταν σαν μαραφετι του διαβολου. Ετσι ειναι η κοινωνια μας και δυστηχως ζουμε σε μια χωρα που ειναι πλουσια σε οπισθοδρομικους ανθρωπους με τον σταυρο στο χερι και οτιδηποτε διαφορετικο ειναι ετοιμοι οχι μονο να το κατακρινουν αλλα να βγαλουν ολη τους την κακια προκειμενου να νιωσουν την αυτοεπιβεβέωση οτι βαδιζουν στο σωστο μονοπατι. 'Ρε κουνια που σας κουναγιε'


Υ.Γ: Ωστοσο εγω επειδη θελω να σεβομαι ακομη και αυτα τα απαιδευτα οντα όποτε διαπιστωσω περιεργα βλεμματα ή βρισκομαι σε κλειστο χωρο που απαγορευεται το καπνισμα και οντως τηρήται προτιμω να μην ατμισω.

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #332 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 16:47 »
Καλά ρε παιδιά, τον παλαβομαγνήτη έχετε;  :))

Που τους βρίσκετε όλους αυτούς; Εμένα τόσους μήνες δεν έχει βρεθεί ένας να μου την πει ούτε σε cafe, ούτε σε φουαγέ (sic) κινηματογράφου, ούτε σε SM, και σε μέρη δηλαδή που δεν κάπνιζα πριν.

Φίλοι και συνάδελφοι το βλέπουν θετικά με τους νυν καπνιστές λίγο επιφυλακτικούς.

Αποσυνδεδεμένος jandrew

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #333 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 16:53 »
Υ.Γ: Ωστοσο εγω επειδη θελω να σεβομαι ακομη και αυτα τα απαιδευτα οντα όποτε διαπιστωσω περιεργα βλεμματα ή βρισκομαι σε κλειστο χωρο που απαγορευεται το καπνισμα και οντως τηρήται προτιμω να μην ατμισω.

Μα γιατί; Δε θες λίγο σασπένς; λίγο δράση; έτσι να μπορείς να πετάξεις ένα.. "ρε κάνε μας τη χάρη"   ;D

Σέβομαι αυτόν που δεν καπνίζει και γι αυτό δεν καπνίζω μπροστά του. ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΩ! Απλά έχω κοντά του ένα μπρίκι με βραστό νερό. Αν αυτό τον ενοχλεί τότε αυτός δεν σέβεται εμένα γι αυτό να πάει αλλού μη γίνουμε μαλλιά κουβάρια.. άϊντε...ΑΪΝΤΕ!!   :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #334 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 17:02 »
Κοιτα η αληθεια ειναι οταν τους λες ειναι ηλεκτρονικο σταματανε να σε κοιτουν περιεργα οποτε δεν εχω φτασει σε σημειο να πω 'κανε μας τη χαρη', βεβαια μου εχει τυχει να μου πουν απαγορευεται και το ηλεκτρονικο μονο μια φορα και αυτη μετα απο δικη μου ερωτηση στα village.
Εκεινο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι προσφατα που πηγα-ηρθα Αθηνα αεροπορικως  στην ολυμπιακή στο ηχογραφημένο μηνυμα η κοπελα λεει απαγορευται το τσιγαρο και μετα τονιζει απαγορευεται και το ηλεκτρονικο τσιγαρο ενω στη cyprus δεν το λεει καν. Οχι πως θα ατμιζα στην καμπινα αλλα βρε την ολυμπιακη εντυπωση μου εκανε  :))

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #335 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 17:04 »
jandrew εισαι σε κοινο που σε καταλαβαινει και εχει ζησει αντιστοιχες καταστασεις..και συχνα εχει αισθανθει το ιδιο ακριβως..
σε αυτες τις φασεις, ομως, δεν εχεις τετοιο "κοινο" γυρω σου, αλλα ατομα που δυσκολα θα καταλαβουν την εννοια αυτων που λες. Εσυ θα λες ΑΤΜΟ αλλα τα ματια τους θα εξακολλουθουν να βλεπουν καπνο! και αυτοι θα πιστευουν στα ματια τους...

Υπαρχουν καταστασεις που δεν μπορεις να το αντιμετωπισεις με αυτην την φιλοσοφια. Υπαρχουν φασεις που απλα επειδη δεν γινεται να γινεις κατανοητος θα πρεπει να κανεις υποχωρηση και υπομονη να αλλαξει αυτη η αντιληψη απεναντι στο η.τ. Τα πραγματα απο περισυ, πχ, οπως το εχω ζησει, εχουν αλλαξει αρκετα. Πολυς κοσμος εχει ιδεα του τι ειναι αυτο που κρατας (αφου δεν μοιαζει με κανονικο τσιγαρο). Σταδιακα η ενημερωση ερχεται..

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #336 στις: Δεκεμβρίου 21, 2012, 02:50 »
Το κακό είναι ότι ζούμε σε μια χώρα που ευδοκιμεί η φυλή του"Ζω Για Να Στη Λεω"...
Μακάρι να ήταν μόνο το η.τ το πρόβλημα...
Το σλογκανάκι:"να φύγετε, να πάτε αλλού!!!" δεν πέτυχε τυχαία! Δεν προβαίνω σε επιχειρήματα γιατί θα είμαι "οφ τόπιτς" όπως λέει και μια ψυχή εδώ μέσα :)
Συστήνω ψυχραιμία γενικά και συμφωνώ με τον φίλτατο από πάνω!
Πάντως οι ταρίφες της αττικής είναι αρκετά ενημερωμένοι!!! Αναλογικά πάντα

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #337 στις: Δεκεμβρίου 21, 2012, 12:45 »
Οι ταρίφες της Αττικής, είναι ενημερωμένοι για όλα τα θέματα de facto! Από ασφάλιστρα κινδύνου CDS μέχρι αναλογίες μπαχαρικών σε μείγματα massala!!!

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #338 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 17:23 »
Σήμερα άτμιζα στο σούπερ μάρκετ (όπως κάνω πάντα χωρίς πρόβλημα). Έρχετε μια γιαγιά και μου λέει απαγορεύεται το τσιγάρο. Της απαντάω πως είναι ηλεκτρονικό. Γυρνάει να φύγει και μου λέει απαγορεύεται πάλι. Μετά από 20 δευτερόλεπτα γυρνάει και ο παππούς που ήταν μαζί της και αρχίζει να λέει κάτι δικά του μέσα από τα δόντια του. Λέω και εγώ κάτι ευχές μέσα από τα δόντια μου καθώς ήταν πρωί ακόμα.


Κάνουν παράπονο σε έναν υπάληλο τέλος πάντων. Έρχεται ο άνθρωπος προς το μέρος μου (καρότσι έσπρωχνε, δεν νομίζω να ερχόταν για παρατήρηση) την ώρα ακριβώς που έπαιρνα την τζούρα μου. Με κοίταζε στα μάτια με τρόπο που μου έκανε εντύπωση... Σταματάω να παίρνω την τζούρα μου και άρχισα να τον κοιτάζω στα μάτια καθώς έβγαζα τον ατμό μου. Γύρισε το βλέμα του και έφυγε.


Πραγματικά προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς παίχτηκε, αλλά μέχρι να δω νόμο που να λέει ότι απαγορεύεται, θα συνεχίσω όπως και πριν. Στο κάτω κάτω, αν δεν τους αρέσει η μυρωδιά της κανέλας, μάλλον έχουν πρόβλημα  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος greedy

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • www.rottweilers-club.com
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #339 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 17:30 »
Μα γιατί; Δε θες λίγο σασπένς; λίγο δράση; έτσι να μπορείς να πετάξεις ένα.. "ρε κάνε μας τη χάρη"   ;D

Σέβομαι αυτόν που δεν καπνίζει και γι αυτό δεν καπνίζω μπροστά του. ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΩ! Απλά έχω κοντά του ένα μπρίκι με βραστό νερό. Αν αυτό τον ενοχλεί τότε αυτός δεν σέβεται εμένα γι αυτό να πάει αλλού μη γίνουμε μαλλιά κουβάρια.. άϊντε...ΑΪΝΤΕ!!   :laugh1: :laugh1: :laugh1:
ενταξει και εγω μαζι σου,αλλα σιγουρα αυτο που ατμιζεις δεν ειναι απλο νερακι...
Μπορει να κανεις μηδενικη νικοτινη ,αλλα εγω δεν κανω μηδενικη.
Σιγουρα εχει και αρωμα και νικοτινη αυτο που ατμιζω.
Αλλωστε δεν ειναι τυχαιο που μερικους τους ενοχλουν καποια αρωματα των υγρων.
Παντως και εγω γενικοτερα οταν βλεπω περιεργα βλεματα δεν ατμιζω σε κλειστους χωρους,μπορω να κανω και χωρις ατμισμα λιγες στιγμες...

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #340 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 17:33 »
και εμενα επαρχια (κομοτηνη) δεν μου εχει τυχει ποτε να μου την πουν για το ατμισμα.Σε αστικο σε διαδρομη 20 λεπτων κανω καμια "σεμνη" τζουρα και εχω πετυχει και οδηγο με ητ και εκει του εδωσα και καταλαβε  :)) .Σε σινεμα παλι θα κανω και εκει κανα 2 σεμνες (παντα) δηλαδη θα φυσηξω χαλαρα τον ατμο η και αναμεσα στα ποδια μου.Καπως τελος παντων να μην προκαλεσω.Τωρα σε θεμα δουλειας dj ειμαι ποτε δεν ειχα θεμα ουτε σε καφετεριες/ταβερνες σαν πελατης.Την παρασκευη πηγα καβαλα μια βολτα για καφε σε ενα καινουργιο πολυ κυριλε καφε-εστιατοριο που ουτε για πλακα δεν επετρεπαν το καπνισμα αλλα 3 ατομα βγαλαμε τα ητ εξω στο μπαρ μπροστα στον υπευθυνο και δεν μας ειπε τιποτα , βεβαια κατι θειες με μαλλι περμαναντ μας κοιτουσαν λιγο στραβα οχι γιατι τους ενοχλουσαμε αλλα μαλλον γιατι δεν μπορουσαν να καπνισουν  :))

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #341 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 17:56 »
στα  mcdonalds προχθες μου ειπαν απαγορευται ,αν θες μονο εξω :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #342 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 18:22 »
Εγώ πάντως το ευχαριστιέμαι στο αεροπλάνο, αλλά στα μακρινά ταξίδια, 10-11 ώρες.
Αφού απογειωθεί και μπορούμε να λύσουμε τις ζώνες, σηκώνομαι, πάω στην τουαλέτα
και τραβάω κάτι ντουμάνια...μα τί ντουμάνια! Και ακριβώς στα μούτρα του αισθητήρα...χιχιχι.
Και αφού σερβίρουν το βραδυνό και μαζέψουν, κλέινουν τα φώτα και πέφτουμε για ύπνο.
Ε, τότε, μέσα στα σκοτεινά, πατάω κάτι ατμίσματα...και δεν καταλαβαίνει κανείς τίποτε!

Βγάζω το άχτι μου, που από το 2004 και μετά απαγορεύθηκε ολοσχερώς το τσιγάρο
στα αεροπλάνα και κόντευα να φάω τις πολυθρόνες μέχρι να φτάσουμε... :))

Πάντως σε δύσκολους χώρους, θέατρα, μουσεία, δημόσιες υπηρεσίες, κ.λπ δεν ατμίζω.
Δεν χρειάζεται να προκαλώ.


Αποσυνδεδεμένος rgthekid

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • w00t w00t
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #343 στις: Ιανουαρίου 23, 2013, 19:23 »
ντουμανιαζω επιδεικτικα οπου βρεθω κι αν καποιος μου πει οτι απαγορευεται το καπνισμα συμφωνω απολυτως μαζι του και του επισημαινω το ποσο βλαβερο ειναι χωρις να αναφερθω ΚΑΘΟΛΟΥ στο η.τ. και απομακρυνομαι ντουμανιωδως ( :D ) αφηνοντας τον μ@...κ@  ;D ;D ;D


η καλύτερη ατάκα που έχω ακούσει ποτέ μου ! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!  :respect: :respect:
το έκλεψα συγνώμη αλλά... ΤΟ ΕΚΛΕΨΑ!

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #344 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 10:43 »
στα  mcdonalds προχθες μου ειπαν απαγορευται ,αν θες μονο εξω :angry_orange:


Υπάρχει νόμος που απαγορεύει το ητ και δεν το ξέρω; Γιατί αν υπάρχει, να μας τον πουν να το ξέρουμε. Να ξέρω κι εγώ και να βγαίνω έξω. Αλλιώς ... να το κλείσουν το στοματάκι τους...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499406 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180718 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy