vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

281 επισκέπτες, 6 χρήστες
karmakoma, seniorize, mathimatikos1966, bloodlessz, Doubt, Tem

"Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #315 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 10:51 »
Το φαντάστηκα ότι το σήκωσες απ' ευθείας από το Νόμο. Ξέρεις ποιο είναι το αστείο? Ότι οι Διοικητικοί Νόμοι χρίζουν αυτό που λέμε στενής ερμηνείας αντί για ελεύθερης. Σαν το συμβόλαιο ένα πράμα. Σύμφωνα λοιπόν με αυτό το Νόμο, κάποιος ο οποίος μασάει τσίχλα Νικοτίνης, η οποία περιέχει Νικοτίνη από καπνά, υπάγεται εκεί.

Άντε, πολύ ασχοληθήκαμε!

Άλλη φορά, όποιος κάνει μαγκιές του στυλ "το λέει ο Νόμος", ας ζητάμε το Νόμο.

Χτες συνάντησα τέτοια περίπτωση και τους έστειλα για τσάι!


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #316 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 11:21 »
Απαγορεύουν κ εδώ σε εμάς το κάπνισμα σε πολλά εστιατόρια μα εμένα δεν μπορούν να μου
πουν λέξη όταν τους λέω ...."αυτό ούτε ανάβει μα ούτε σβήνει"...... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Με αφήνουν να ατμίζω ανενόχλητη πια....σε τεράστια μαγαζιά γεμάτα από καπνιστές που οι καημένοι τρώνε γρήγορα-γρήγορα
για να φύγουν να καπνίσουν!!!!!
Οι καημένοι οι καπνιστές κάνουν πάντα το ίδιο.......φωνάζουν με αυστηρό ύφος ένα γκαρσόνι κ λένε: "Αυτή εκεί γιατί καπνίζει"!!!
Κ η ίδια απάντηση πάντα........"Κύριε η κυρία δεν καπνίζει"...... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #317 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 11:32 »
τουλαχιστον σε καταλαβαινουν τα γκαρσονια...
το προβλημα ξεκιναει οταν δεν καταλαβαινουν ή μαλλον δεν Θέλουν να καταλαβουν..

Αποσυνδεδεμένος spyrounis

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • ή πες κάτι καλήτερο απ΄την σιώπη ή σιώπα !
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #318 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 12:01 »
τελικα ρε παιδια στο αεροπλανο επιτρεπεται το Η/Τ πανω σου, π.χ. tankaki με υγρα ή τσαντακι με υγρα ή ενα κομπλε με τις μπαταριες και ολα τα συνεργα ?

...οσο για τους δημοσιους χωρους ...επειδη κανω σκετη VG (πολυ ντουμανι) ... ε το αποφευγω λιγο ... αν εκανα PG δεν θα ειχα κανενα προβλημα ...

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #319 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 12:12 »
για τα αεροπλανα εχει συζητηθει εδω:
 Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

γενικα οι εμπειριες ποικιλουν απο οτι θα δεις.. εγω σε 4 πτησεις με η.τ. στην μια αντιμετωπισα προβλημα μονο, στις αλλες 3 ατμιζα χωρις να με ενοχλησει κανεις

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #320 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 12:25 »
Νομίζω ότι ο spyrounis δε ρωτάει για το αν επιτρέπεται το άτμισμα αλλά τa ml υγρών που μπορεί να κουβαλάει. Από όσο θυμάμαι, νομίζω ότι μπορείς ως 100ml να κουβαλάς πάνω σου, είτε είναι υγρά φακών επαφής είτε ατμιστικά είτε κρέμα αντηλιακή προσώπου πχ! (για μένα που είναι πιο υποχρεωτική από το να φοράω ρούχα ας πούμε :laugh1: )

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #321 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 12:36 »
εχει συζητηθει και αυτο με λεπτομεριες στο νημα που εβαλα πανω.
η εμπειρια μου ειναι οτι περισσοτερο ασχολουνταν με την μπαταρια στον ελεγχο παρα με ενα μικρο μπουκαλακι (10-20 μλ)

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #322 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 12:55 »
δουλευα στο αεροδρομιο ως προσωπικο ασφαλειας, οποτε για τα υγρα ειναι μεχρι 100ml οπως ειπε σωστα και η zerom, απλα θα τα διπλο κοιτανε για σιγουρια,μαζι με πολλες ερωτησεις,τυπου τι ειναι αυτο,ανοιξε το να το μυρισω και τετοια! τωρα για τις μπαταριες και καποια μοντακια και γενικως ολα τα συνεργα,περνανε αν τα εχεις πανω σου απο το x-ray και επειτα αφου δουν οτι δεν ειναι βομβα :laugh1: θα στο ανοιξουν και για ακομα ενα ελεγχο με τα χερια και με τα ματια,για να πειστουν οτι ολα ειναι οκ.

Αποσυνδεδεμένος spyrounis

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • ή πες κάτι καλήτερο απ΄την σιώπη ή σιώπα !
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #323 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 14:47 »
ευχαριστω για τις διευκρινησεις ... δηλαδη εως 100ml πανω σου....στην βαλιτσα εως ποσο επιτρεπεται ?

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #324 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 14:50 »
αν τα βαλεις στην βαλιτσα και πανε μπαγκαζιερα,μπορεις να παρεις και ολοκληρο μπετονι :D, εκει δεν εχεις προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος jandrew

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #325 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 15:45 »
Καλησπέρα παιδιά,

Διαβάζω το συγκεκριμένο topic εδώ και αρκετή ώρα, έφτασα κάπου στη μέση και μετά πήδησα προς το τέλος (αλλιώς θα χρειαζόταν να διαβάζω μέχρι το βράδυ) και είδα αρκετές απόψεις και αντιπαραθέσεις για τους ισχύοντες ή όχι νόμους όσον αφορά το άτμισμα στους δημόσιους χώρους και γενικώς στος χώρους που απαγορεύεται το κ.τ

Έχω την εξής απορία..

Ατμίζω εδώ και κάνα 6μηνο αέρα κοπανιστό στην κυριολεξία.. σκέτο νεράκι με γλυκερίνη ΧΩΡΙΣ νικοτίνη και με 10 σταγόνες άρωμα virginia στα 100ml γιατί δεν θέλω έντονη γεύση.

ΓΙΑΤΙ θα πέπει να ανέχομαι τον κάθε ανενημέρωτο, κακιασμένο, ζηλιάρη καπνιστή και ούτω καθεξής ακόμα και μανούλα με παιδάκι (εντάξει, λίγο ακραίο αυτό αλλά θέλω να μπείτε στο κλίμα)  και να κάθομαι κάθε φορά να εξηγώ πως αυτό που ατμίζω είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που παράγεται από ένα μπρίκι με νερό όπως βάζει ο καθένας για να φτιάξει τον καφέ του ΚΑΘΕ μα ΚΑΘΕ φορά που πάω να ατμίσω σε χώρους που απαγορεύεται το κ.τ

ΓΙΑΤΙ θα πρέπει στον κάθε προαναφερθέντα να "κολλάω" στην μούρη τους ισχύοντες ή όχι νόμους όταν θέλω να τραβήξω μια τζούρα (από συνήθεια πλέον, και όχι ανάγκη) ή να διαπληκτίζομαι και πολλές φορές εντόνως όταν αυτό που παράγω είναι ΤΕΛΕΙΩΣ αβλαβές?

ΓΙΑΤΙ θα πρέπει να ντρέπομαι ή να απολογούμαι στον κάθε ..... για την αβλαβή και προς εμένα αλλά και προς τους άλλους συνήθεια?

ΓΙΑΤΙ θα πρέπει όπως αναφέρουν πολλοί σε αυτό το topic να σέβομαι τους άλλους και να μην ατμίζω "επειδικτικά" μπροστά τους κλπ κλπ

ΓΙΑΤΙ και πολλά άλλα ακόμα τα οποία μου στερούν το δικαίωμα να ΑΝΑΠΝΕΩ!

ΕΠΕΙΔΗ Ο ΑΤΜΟΣ  Μ Ο Ι Α Ζ Ε Ι  ΜΕ ΚΑΠΝΟ??

Με συχρωρείτε ρε παιδιά για το έντονο ύφος του μηνύματος αλλά δε γουστάρω να αντιμετωπίζουν τους ατμιστές ως καπνιστές μην πω και καμιά πιο βαριά λέξη μόνο και μόνο επειδή ο κόσμος δεν είναι ότι έχει άγνοια απλά είναι κακός!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #326 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 15:59 »
Ομως οντως εχει αγνοια! Ή ακόμα, δέν θελει να μαθει.
Συμφωνώ μαζί σου στα νεύρα, δεν φημίζομαι για ήπιος χαρακτήρας αλλα φημίζομαι για υπομονετικός.
Οπότε απλά λέω οτι η "δουλειά" μας, ως "πρωτεργάτες" είναι να κανουμε την διαφορά του ατμού απο τον καπνό, κοινό τόπο σε όλους.
προσωπικά. οπου βλεπω "περιεργες" φάτσες, πιθανόν κακιασμένες σε απαγορευμενα μέρη δέν ατμίζω.
Ειδάλλως, σεμνά και διακριτικά αλλα εμφανώς ατμίζω παντού. (βλέπε ουρά στο σουπερ μαρκετ) Οχι αρειμανίως, αλλα διακριτικά! Αλλα δέν κρύβομαι! ΘΕΛΩ να δουν οι παρεβρισκόμενοι που θα κοιτάξουν πιθανόν περίεργα οτι αυτό το ντουμάνι ΔΕΝ μυρίζει και ΔΕΝ τους ενοχλεί, παρά την ενστικτώδη αντίδραση τους.
Μεχρι στιγμής πιάνει το κόλπο. καμποσοι με εχουν ρωτήσει επ αυτού και τους εχω πεί εν συντομια το ποίημα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #327 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 16:04 »
Jandrew, μαζί σου όλα. Αλλά πρέπει να καταλάβεις κάποια πράγματα.

α) Όσα δεν φτάνει η αλεπού, τα φτάνει κρεμαστάρια. Για τον καπνιστή που δεν μπορεί να το κόψει, εσύ που τα κατάφερες κάνεις κάτι επικίνδυνο για την υγεία σου και το μέλλον του πλανήτη! Φήμες αναφέρουν ότι η χρήση ατμοποιητή παράγει ραδιοκύματα που οδηγούν με μαθηματική ακρίβεια στη δημιουργία μαύρης τρύπας η οποία εν ευθέτω χρόνο θα καταπιεί όλο το γαλαξία.

β) Η ημιμάθεια, είναι χειρότερη από την αμάθεια. Με πολλή υπομονή να εξηγείς σε όσους στη λένε τι κάνεις και ότι αν ενδιαφέρονται να μάθουν περισότερα, μπορούν να απευθυνθούν σε ένα κατάστημα ητ ή στο φόρουμ, όπου θα βρουν την τεκμηρίωση για τις απόψεις σου.

γ) Ο σεβασμός στην αρρώστια του καπνιστή, είναι νόμος. Δεν λέω να σεβαστώ τον καπνιστή που επιδεικτικά φυσάει τον καπνό του πάνω μου, αλλά δεν θα ατμίζω σε μέρη που έτσι κι αλλιώς ποτέ δεν κάπνιζα. Το μόνο που θα κάνω είναι να προκαλέσω αντιδράσεις, και θα κάνω τους καπνιστές να βγάλουν μαχαίρι.

δ) Δεν ντρέπεσαι και δεν απολογείσαι. Κάνεις κάτι με το οποίο ο κόσμος δεν έχει εξοικειωθεί αρκετά. Ως αποτέλεσμα, ο καθένας έχει τη δική του θεωρία. Εξηγείς και παραθέτεις διεύθυνση φόρουμ.

Και στα λέει όλα αυτά άνθρωπος που το Σάββατο έσκασε μύτη σε club με Λάβα και Τ3. Ένα χιλιόμετρο εργαλείο και τα ντουμάνια απίστευτα!!! Πως λες να με κοιτούσαν οι γύρω που απορούσαν γιατί τα κτ τους δεν έβγαζαν τίποτα???

Αποσυνδεδεμένος jandrew

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #328 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 16:10 »
Δεν νομίζω πως είναι άγνοια το "φίλε, πάρτο από 'δω γιατί μου βρωμάει" ή το "γκουχ, γκουχ και επιδεικτικό κούνημα του χεριού που διώχνει τον καπνό άσχετα αν είναι δυο μέτρα πιο πέρα" και την στιγμή που όπως ανέφερα ατμίζω ΑΟΣΜΟ αέρα κοπανιστό..

Ποτέ δεν θα φυσήξω ατμό στα μούτρα του άλλου, εννοείται πως πρέπει να σέβεσαι τον άλλον..

Με ενοχλεί όμως ρε φίλε όταν ο άλλος σε επιπλήτει από κακία.. το ότι έχω μια συνήθεια (καλώς ή κακώς ατμίζω.. πριν κάπνιζα άρα θεωρώ καλύτερα από πριν.. άλλοι τρώνε τα νύχια τους) δεν μπορεί να δίνει και στον άλλον το δικαίωμα να με επιπλήτει ή να με αντιμετωπίζει ως δεν ξέρω και 'γω τι

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #329 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 16:14 »
Σε αυτο συμφωνω απολυτα και αυτοί θελουν την αναλογη αντιμετώπιση! Εως και χλευη αν ειναι καπνιστές.
Αν δεν ειναι θελει ισως και παλι μια αρχική υπομονη γιατι το χούι δεν κοβεται ευκολα. :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :thumpup: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206653 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541791 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31176 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597450 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357967 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11625 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193197 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592432 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios