vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

110 επισκέπτες, 7 χρήστες
dvelev, myiorgos, grag, Jorge, tibolaso, vasim, athanasiosm

Twitter

Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #225 στις: Ιουλίου 13, 2016, 14:03 »
[justify]Κουράζεις, κουράζεις εκνευριστικά. Δεν μιλάς σε παιδάκια, αγαπητή φίλη.[/justify]
Προσωπικά, θα σε παρακαλέσω όχι να σταματήσεις, αλλά να εμφανίσεις τις οδηγίες χρήσης του συγκεκριμένου φαρμάκου. Εγώ αυτά που διάβασα ήταν αρκετά.   

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #226 στις: Ιουλίου 13, 2016, 14:05 »
Εντάξει... Ας πούμε ότι η Petra "δεν" έχει δικαίωμα να εκφραστεί ΔΗΜΟΣΙΑ σε συνέντευξη...
Μένω σε αυτό που είπε ο δρ. Φαρσαλινός για την παραπληροφόρηση την ΔΗΜΟΣΙΑ σε συνεντεύξεις από αυτούς που "έθιξε" η Petra...αυτοί μάλλον έχουν το δικαίωμα να εκφραστούν...

Θέλουμε πιστοποιημένα υγρά... Αλλά θέλουμε και φθηνά υγρά...
Θέλουμε να τα βρίσκουμε παντού αλλά θέλουμε να τα πουλάμε και μόνο ενημερωμένα άτομα..
Θέλουμε φθηνές βάσεις... Αλλά τις πουλάνε τα φαρμακεία που δεν θέλουμε τα υγρά...
Θέλουμε να μάθει ο κόσμος... αλλά δεν ξέρουμε τι θέλουμε να μάθει ο κόσμος.
Θέλουμε το άτμισμα ως μέθοδο πρόσληψης νικοτίνης αλλά το θέλουμε και ως τρόπο ζωής-μόδα που μπορεί να οδηγήσει και έναν πιτσιρικά σε αυτό.
Θέλουμε να βγάζουμε από την μύγα ξύγκι... αλλά φοβόμαστε και την χοληστερίνη...

:o

Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #227 στις: Ιουλίου 13, 2016, 14:06 »
Άνετα και δημόσια, διότι εγώ προσωπικά, εγώ, ένα σκέυασμα που μου φέρνει αυτοκτονικές τάσεις, επηρεάζει την ψυχή μαι τον ψυχισμό μου. Άρα ΕΓΩ, το χαρακτηρίζω ψυχοφάρμακο και δημόσια. Το πως το χαρακτηρίζει ο παρασκευαστής του ή η ιατρική κοινότητα, μου είναι αδιάφορο.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #228 στις: Ιουλίου 13, 2016, 14:10 »
Αλλο ένα Link κάπως"καχύποπτο" δυστυχώς. 
Καθημερινή:«Υπ’ ατμόν» οι Ελληνες... ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #229 στις: Ιουλίου 13, 2016, 14:12 »
δεν τίθεται θέμα, τα καθομιλούμενα ακούστηκαν, οι χειρότεροι ομιλητές έχουν εφημερίδες κι εκπομπές ενημέρωσης, μη τρλαθούμε με τους ψυχάκηδες ρε συντρόφια

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #230 στις: Ιουλίου 13, 2016, 14:15 »
Ναι έχει το δικαίωμα αλλά ΟΧΙ ΔΗΜΟΣΙΑ σε συνέντευξη.  

Απλά ξέρεις, εμείς ότι λέμε μεταξύ μας το λέμε και δημόσια..
Εσύ απ ότι καταλαβαίνω απο τις τοποθετήσεις σου περι μεθόδου διακοπής καπνίσματος, προτιμάς, άλλα να σκέφτεσαι ,άλλά να λες, άλλα να εννοείς και άλλα να συμβαίνουν..
Όπως έχει μάθει κανείς..

Αποσυνδεδεμένος Leza

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #231 στις: Ιουλίου 13, 2016, 14:22 »
Έτσι λειτουργεί το νομικό σύστημα παγκοσμίως...   Άλλα λες, άλλα γράφεις και άλλα εννοείς...  Στην παρέα σου, μπορεις να λες ο,τι θες τρώγοντας σουβλάκια και πίνοντας μπύρες.  Όταν όμως χαρακτηρίζεις ΔΗΜΟΣΙΑ, τα φάρμακα διακοπής καπνίσματος ως ΒΑΡΥΑ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΑ τότε παίρνεις και τις ευθύνες σου.

Αποσυνδεδεμένος LENAAA

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΤΜΙΖΩ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ!!!
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #232 στις: Ιουλίου 13, 2016, 14:22 »
Καλησπερα σας..επειδη ειχα καιρο να μπω δεν πηρα χαμπαρι για την κινηση και την συνεντευξη τυπου..καταρχην ενα μεγαλο μπραβο και κατα δευτερον εκανα κι εγω μεμονομενα την δικη μου κινηση.Αν καποιοσ απο την ομαδα θελει ας μου στηλει μνμ για να βοηθησω κι εγω με τον τροπο μου! :)

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #233 στις: Ιουλίου 13, 2016, 14:25 »
Αχχχχχ παει ο μπαξές σήμερα πάει ο μπαξέςςςς.Θα ζητήσω να μου χρεωθεί ως αργία απο τον αρχηγό του σπιτιού.
( Είπα μπαξές και θυμήθηκα πως οι μελιτζάνες εχουν νικοτίνη .Θα τις τσακίσω φέτος ωμές και θα ρίξω την βαση σε Μηδενική ΧΑΑΑ το βρήκα παλι ). Στο ανάθεμά μου όμως.
Αγαπητή μου λεζάντα εν έτη κάπου στα 2006 ,προσπαθώντας να κόψω το ακατονόμαστο ,αφού κόλλησα τσιρότα και έγινα σαν κινητός τοίχος αφισοκόλλησης ,μάσησα τόσες τσίχλες νικοτίνης που πήγαινα σαν κομπρεσέρ,έσπασα κάνα δυο πόρτες από τα νευρά μου στην φάση της προσπάθειας για απεξάρτηση,στράβωσε η παλιωφατσα μου (δεν ξερω το γιατι ) περασα και μια βόλτα
απο ενα Νεοσύστατο σχετικά νοσοκομείο της φτωχομάνας,όπου για να ξεκινήσω οποιαδήποτε διαδικασία αποτσιγαροποίησης ,ένεκα του φρικαρίσματος που ειχα βαρέσει ίσως χρειάστηκε να με ποτίσουν με κάτι το χαλαρωτικό πρώτα ,προκειμένου να συμπεριφέρομαι σαν Ανθρωπος ,και οχι ωσάν Υπάνθρωπος.Δεν ηταν στα πλαίσια τής θεραπείας δια τήν διακοπή του μιάσματος ,αλλά ενα βοηθητικό μέσον ,για να μπορέσω να ανοίξω μια πόρτα πρός την διακοπή. Δεν ανερεί  ομως  το οτι κατι με επότησαν ,  χωρίς Κοκκινες γραμμές καθότι στο εξιτήριο ( μίσή μέρα αντεξα με τους συναδέλφους )Έγραφε και επισήμως πως είμαι πλέων επίτιμο μέλος του club.Και εμπάς περιπτώσει ,είναι ολος διόλου τυχαίον ( δανείζομαι φράση του Γιατρου μας ) που αυτό το φρικιό που προανέφερα ,των 3 πακέτων με το που έπιασε ατμοποιητη και τράβηξε την πρώτη ατμοτζούρα το εκοψε μαχαίρι ,χωρίς να σφάξει κανέναν.
Βρεεεε δεν μας αφήνετε ήσυχους να χαρούμε οτι μας έκανε να χαμογελάμε ξανά, όλοι οι τρελαμένοι πρώην ,μαζί δε με εμάς και τούς οικείους μας. Αιιι απο εκέι Κατσαουνέικο.
Παω να ποτίσω τίς μελιτζάνες ,πρίν μου τις κόψουν και αυτές σαν Νικοτινούχο σκευασμα.Να δώ την κυρά να πηγαίνει με το καροτσάκι της λαϊκής στο φαρμακείο ,με συνταγή γιατρού ,που να λέει ,1κουτι postan ,2 ml γλυκερίνη ,και 3 μελιτζάνες νικοτινούχες των 0,6 mg και μετά ας ....
Τί λές καλή μου που θα σου κάνω τήν χάρη.
 

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #234 στις: Ιουλίου 13, 2016, 14:29 »
Έτσι λειτουργεί το νομικό σύστημα παγκοσμίως...   Άλλα λες, άλλα γράφεις και άλλα εννοείς...  Στην παρέα σου, μπορεις να λες ο,τι θες τρώγοντας σουβλάκια και πίνοντας μπύρες.  Όταν όμως χαρακτηρίζεις ΔΗΜΟΣΙΑ, τα φάρμακα διακοπής καπνίσματος ως ΒΑΡΥΑ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΑ τότε παίρνεις και τις ευθύνες σου.

Είδες κάποιον να αρνείται να πάρει τις ευθύνες του και να κρύβεται..??
Αντίθετα εγώ είδα εσένα , που όπως είπες στην αυτοπαρουσίαση σου, μας διάβαζες, να κρύβεσαι και να μην συμμετέχεις στην προσπάθεια (και κάτι άλλους μαζί με εσένα) και να έρχεστε κατόπιν εορτής , να μας πείτε την μειωτική άποψη σας..
Να σε πληροφορήσω λοιπόν επειδή μπορεί και να μην το κατάλαβες, πως η συν.τυπ. τελείωσε, ότι είχαμε να πούμε το είπαμε και ότι είναι να λουστούμε (τις ευθύνες που έλεγες) θα το λουστούμε..
Σου εφιστώ την προσοχή λοιπόν, στο επόμενο κάλεσμα για βοήθεια που θα κάνουμε, να είσαι εκεί να μας βοηθήσεις με τις βαθιές νομικές γνώσεις που προφανώς εμείς δεν έχουμε..

Αποσυνδεδεμένος Leza

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #235 στις: Ιουλίου 13, 2016, 14:40 »
Μετά χαρας, αρκεί να υπάρχει ένας σύλλογος, ένας φορέας, κάτι τελως πάντων με νομική μορφή. Να έχει μια σύσταση και μια δομή. Να έχει ένα προεδρείο,  μέλη κλπ. Αλλιώς δεν προχωράει... τίποτα. Και γίνονται αυτά που γίνονται...

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #236 στις: Ιουλίου 13, 2016, 14:43 »
Θα ήθελα να επανορθώσω για μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ παράλειψη:
Άθελά μου παρέλειψα εχθές στις ευχαριστίες μου (εδώ) τον Δρ. Κωνσταντίνο Φαρσαλινό.

Τον εξαίρετο αυτόν επιστήμονα τον γνωρίζω καιρό μέσα από τις μελέτες του, τις δημοσιεύσεις του, και τις συνεντεύξεις που έχει κατά καιρούς δώσει. Τις τελευταίες ημέρες μιλήσαμε πολύ και γνωρίζοντάς τον και κατ' ιδίαν απλά επιβεβαίωσα αυτά που πίστευα. Τον έχω χαρακτηρίσει πολλές φορές "κεφάλαιο" για τη χώρα μας. Και το εννοώ. Η παρουσία του, όχι μόνο στο δικό μας αλλά σε κάθε πάνελ, είναι πάντα καταλυτική. Και το έργο του έχει ακόμα μεγαλύτερη αξία από όση ίσως αναγνωρίζουμε, μιας και υλοποιείται πάντα και συνεχώς εν μέσω πολέμου που δέχεται από "έγκριτους συναδέλφους" του, η οποίοι φυσικά βρίσκονται στην απέναντι όχθη εξυπηρετώντας τα δικά τους οικονομικά συμφέροντα. Όποιος δεν αναγνωρίζει πως αυτά υπάρχουν και ορίζουν -εκτός από τους κανόνες του παιχνιδιού τους- και τις τύχες μας, απλά εθελοτυφλεί.

Η χθεσινή μας συνέντευξη τύπου χωρίς τη δική του παρουσία δεν θα ήταν απλά λειψή, θα ήταν στα όρια της ανυπαρξίας. Το κύρος του δίνει βάρος σε κάθε δημόσια τοποθέτηση και ο μεστός του λόγος πείθει. Τόσο όμορφα και τόσο απλά. Κωνσταντίνε, σε ευχαριστώ. Όχι μόνο για τη χθεσινή σου παρουσία στο πάνελ, αλλά και για ότι έχεις κάνει για τη διεθνή ατμιστική κοινότητα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2016, 16:56 από e-spy »

Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #237 στις: Ιουλίου 13, 2016, 14:44 »
Σχετικά με το Link για το άρθρο της "έγκυρης" Καθημερινής είναι εντυπωσιακή η επιλεκτική εμπιστοσύνη που αποδίδεται στην κυβέρνηση αλλά και στη μερίδα της επιστημονικής κοινότητας που είναι αντίθετη στα αιτήματά μας χωρίς φυσικά να γίνεται αντίστοιχη μνεία στην εγκυρότητα των επιστημόνων που μας υποστηρίζουν..
"Το υπουργείο Υγείας, πάντως, βασίστηκε σε εισήγηση Επιτροπής στην οποία συμμετείχαν και εκπρόσωποι επιστημονικών εταιρειών."
Όσο για το ύφος και τη στάση της δημοσιογράφου δε χωράει αμφιβολία πως έχει λύσει εκ των προτέρων το θέμα καθώς σαφέστατα ενοχλεί την αισθητική της... 
"Το βλέπουμε πλέον παντού. Σε καφέ, σε εστιατόρια, στον χώρο εργασίας μας. Απροκάλυπτα, απενοχοποιημένα, όλο και περισσότεροι φίλοι, συνάδελφοι, συνεστιαζόμενοι, με το ηλεκτρονικό τσιγάρο στο χέρι, δημιουργούν τα δικά τους σύννεφα «ατμού»."

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #238 στις: Ιουλίου 13, 2016, 14:48 »
Μετά χαρας, αρκεί να υπάρχει ένας σύλλογος, ένας φορέας, κάτι τελως πάντων με νομική μορφή. Να έχει μια σύσταση και μια δομή. Να έχει ένα προεδρείο,  μέλη κλπ. Αλλιώς δεν προχωράει... τίποτα. Και γίνονται αυτά που γίνονται...


Ωραία είδες που  συνεννοούμαστε σιγά σιγά, αμα μιλάμε και δεν κρυβόμαστε..
Επειδή λοιπόν όπως θα έχεις διαβάσει, τα συγκεκριμένα άτομα δεν θεωρούν πως είναι η κατάλληλη ώρα για να επιχειρήσουν αυτοί, την ίδρυση ενός συλλόγου, αλλά θα στηρίξουν όποιον κάνει το βήμα και δεδομένου πως απ ότι καταλαβαίνω εσύ θεωρείς πως αυτό έπρεπε να έχει ήδη γίνει, μια σημαντική προσφορά στην κοινότητα που θα μπορούσες να έχεις αν θες, είναι να ξεκινήσεις εσύ το πρώτο βήμα για την δημιουργία του συλλόγου, και όλοι εμείς θα ακολουθήσουμε. Ετσι το επόμενο βήμα θα γίνει άρτια οργανωμένο , υπό τον σύλλογο που θα έχει ιδρυθεί..

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #239 στις: Ιουλίου 13, 2016, 14:53 »
Κατα αρχήν συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα ...Προσωπικά δεν θα ήθελα για άλλη μία φορά να δω να με εκροσωπούνε ως ατμίστρια νομικοί , πρόεδροι , γραμματείς κτλ.Τα αποτελέσματα όλων αυτών των ''ειδικών" τα ζούμε στην Ελλάδα εδώ και χρόνια.Σίγουρα χρειαζόταν η ιατρική άποψη του κ.Φαρσαλινού αλλά χάρηκα πάρα πολύ που υπήρχαν άτομα που έλεγαν πράγματα που συζητάμε όλοι εμείς καθημερινά που μπορέσαμε μετά από τόσα χρόνια και κόψαμε το τσιγάρο (κάπνιζα πάνω από 25 χρόνια και το έκοψα με τη μία ).
Και πάλι μπράβο σε όλους και την επόμενη φορά σίγουρα θα είμαστε περισσότεροι παρόντες...( χειροκρόταγα μόνη μου στο γραφείο .... ;D)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282925 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix