vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

118 επισκέπτες, 8 χρήστες
dimitraf, radios, lemon78, Milarepa, manoslykos, bloodlessz, tibolaso, Sergios

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος scarrabeo

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #750 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 21:20 »
Kαλησπερα κι απο μενα.....

....πρωτο ποστ τις πρωτες ωρες ατμισματος με ενα ego t......

....ελπιζω να τα λεμε απο δω  και περα.....

Αποσυνδεδεμένος martelis

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #751 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 00:23 »
Καλησπέρα στην παρέα :bye:.Γιάννης από Θεσσαλονίκη και μεθαύριο κλείνω μια εβδομάδα ατμίσματος..με το Ovale Elips και ας ελπίσω να πάω και καλύτερα. :)
Έχω αρκετές απορίες ,αλλά ήδη ξεκίνησα διάβασμα στο φόρουμ...Συγχαρητήρια σε όλους κάνετε καταπληκτική δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος akalokat

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #752 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 11:44 »
Για χαρά Τάσος ξεκίνησα το άτμισμα μια βδομάδα τώρα.
Φανατικός καπνιστής στριφτού τσιγάρου για 15 χρόνια σχεδόν 25 gr καπνού την μέρα.
Από την πρώτη μέρα ατμίσματος καπνίζω το πολύ 3 τσιγάρα την μέρα εξτρά χωρίς να ατμιζω μανιοδός σκοπός μου είναι σε μερκές μέρες να μην χρειάζομαι κανένα εξτρα τσιγάρο.
Αγοράσα το EGO-XL χωρίς να μου το συστήσει κάπιιος για την ώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος και από την ποσότητα ατμού αλλά και από την γεύση (decadence marlboro 8 mg νοκοτίνη) που διάλεξα.

Αποσυνδεδεμένος metakis

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #753 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 12:30 »
καλημέρα παιδία. καλώς σας βρήκα. με λένε χρήστο είμαι 27 ετών απο χαλκίδα. καπνίζω καπνό drum απο τα 20 μου χρόνια και το τελεταίο καιρό έχω μπεί στη διαδικασία να σκέφτομαι να
αγοράσω ηλεκτρονικό τσιγάρο, με σκοπό βελτίωση της φυσικής μου κατάστασης αλλά και γιατί οχι μέσω αυτού την οριστική διακοπή του. το θέμα είναι ποιό τσιγάρο να αγοράσω? ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος alexos

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #754 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 12:56 »
Καλησπερα και απο εμενα
Ακουω στο ονομα Νίκος :) και καπνιζω εδω και δωδεκα χρονια κυριως στριφτο
Εδω και 2 χρονια τριγυριζει στο μυαλο μου η ιδεα να το κοψω, με πολλες αποτυχημενες προσπαθειες.
Σημερα παρελαβα το Giant και εχω να πω οτι εχει να πεσει πολυ διαβασμα και ρουφηγμα!
Αντε να δουμε...

Αποσυνδεδεμένος Xasomeris

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #755 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 15:01 »
Καλησπέρα και από μένα... Εδώ και μια βδομάδα το έχω ρίξει στο άτμισμα κάνοντας στην άκρη το κ.τ! Σαν πρώτο πακέτο διάλεξα το i-want της Nobacco... Κακή επιλογή όπως αποδυκνείεται αλλά δεν το βάζουμε κάτω, πάμε για άλλα. Σωτήρης απο Αθήνα :)

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #756 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 15:17 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος ijey

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #757 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 15:54 »
Καλησπέρα,
 
Ονομάζομαι Γιάννης και ατμίζω από 1/11. Είναι η δεύτερη φορά που αρχίζω το άτμισμα. Την πρώτη πριν 2 περίπου χρόνια μετά από άτμισμα 3 μηνών με 1-2 Κ.Τ. την μέρα δεν κατάφερα να το κρατήσω και ξαναγύρισα στο Κ.Τ. Τώρα κάνω αποκλειστικά Η.Τ. και δεν έχω σκοπό να το αφήσω ξανά για το Κ.Τ.

Αποσυνδεδεμένος shadow

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #758 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 16:17 »
γεια ,
καπνιζω 17 χρονια και δεν εχω μεινει χωρις τσιγαρο ποτε για πανω απο 1-2 ωρες οσο και αν προσπαθησα.
Με το η.τ. ξεκινησα πριν 2 μολις μερες και εχω ενθουσιαστει γιατι πλεον εχω μια εναλλακτικη στο προβλημα της εξαρτησης μου.Δεν εχω καπνισει κ.τ απο προχτες που τάρχισα και αυτο και μονο ειναι αρκετο για μενα για να πω οτι δεν θα το ξαναβαλω στο στομα μου,και νοιωθω ιδιαιτερα καλα με αυτο.
Ευχαριστω για τον χωρο και πανω απο'ολα για τις πληροφοριες

Αποσυνδεδεμένος argiropv

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #759 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 18:48 »
καλησπέρα ,είμαι νέα στο φόρουμ και δεν ξέρω πως να αρχίσω, λοιπόν αρχίζω κάπως έτσι ....2 μήνες ατμίστρια μαζί με τον άντρα μου και όλοι μας την έχουν πέσει ότι είναι επικύνδινα όλα αυτά..... το τελευταίο δε είναι ότι η γλυκερίνη που περιέχει το τσιγάρο είναι ότι χειρότερο.....εμείς βέβαια έχουμε δει απίστευτη διαφορά σε διάφορα οργανικά θέματα που είχαμε ως καπνιστές .....

Αποσυνδεδεμένος DIMI70

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #760 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 19:08 »
Καλησπερα και απο μενα,
ονομαζομαι Δημητρης ειμαι απο Θεσ/νικη και εχω αποφασησει να κοψω το κ.τ. αγοραζοντας τις επομενες μερες ενα η.τ.
Εδω ειναι που θελω και τη βοηθεια σας μιας και το τελευταιο 24 ωρο εχω καθησει πολλες ωρες διαβαζοντας τα διαφορα ποστς και αρθρα εδω στο φορουμ αλλα δυστιχως ακομη δεν εχω καταληξει ποια συσκευη να αγορασω. Η επιλογη μου απο εξωτερικό (Κινα κτλπ) ειναι μονοδρομος αυτη τη στιγμη μιας και τα οικονομικα μου δεν μου επιτρεπουν (δυστιχως ειμαι ανεργος) την αγορά του απο Ελλαδα.
 Η ποικιλια των η.τ καθως και των σιτε που τα προσφερουνε ειναι πολυ μεγαλη και εχω μπερδευτει αρκετα.
Η πρωτη και μοναδικη εμπειρια που ειχα ως τωρα με το η.τ. (και μαλιστα χθες) ειναι με αυτο: http://www.esmokerworld.com/f1-e-cigarette-starter-kitsegow-p-180.html το οπιο εχει φιλος μου και μπορω να πω οτι σε γενικες γραμμες εμεινα εικανοποιημενος. Σκεφτομαι να το παραγγειλω αλλα πιστευω πως το GIANT της Nobacco θα μου τεριαζε καλυτερα λογω του ποιο πλουσιου ατμου κτλπ οπως και αναφερουνε οσοι το εχουνε δοκιμασει μιας και αυτη τη στιγμη καπνιζω κατα μεσο ορο 45 κ.τ. την ημερα. Αρα απο τα λιγα που καταλαβα πιστευω πως θα με καλυπτε ενα η.τ. που παραγει πλουσιο ατμο και γεματη γευση και υγρο με αρκετα μεγαλη περιεκτικοτητα νικοτινης.
Αρα το βασικο ερωτημα μου : υπαρχει κατι αναλογο η καλυτερο του GIANT στην ξενη αγορα (δεν θα με ενοχλουσε το μεγεθος η το βαρος του η.τ.);
Τι αλλα εξαρτηματα εκτος απο το βασικο κιτ εκκινησης πρεπει να παραγγειλω; Κατα ποσο αξιοπιστο ειναι το after sales service απο την ξενη αγορα;
Αξιζει επισης να παραγγειλω και καποια ποσοτητα υγρου αναπληρωσης απο εκει δηλ. ειναι αξιοπιστα τα προϊοντα τους βλεποντας πως το κοστος τους ειναι κατα 50% φθηνωτερο ισως σε καποιες περιπτωσεις  και ποιο πολυ ;
Τι ειδους υγρο προτεινετε να παρω; (PG VG) Οσο για τη γευση θα ηθελα να τεριαζει στην κανονικη το κ.τ. (Αυτη τη στιγμη καπνιζω West).
Δεν γνωριζω αν περα απο τη παρουσιαση μου εδω ειναι σωστο να θεσω και ολα τα παραπανω ερωτηματα μου, αν οχι ας με διορθωσει καποιος moderator τα ποσταρει παρακαλω στη σωστη τους θεση.
Ευχαρισω προκαταβολικα για το χρονο σας και θα παρακαλουσα πολυ σε καποιες απαντησεις στα ερωτημα τα μου.



Από τη συντονιστική ομάδα του φόρουμ.
Φίλε Δημήτρη, καλωσόρισες στο φόρουμ.
Το μήνυμά σου με τις απορίες σου είναι σε ενότητα που χρησιμοποιείται μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Μπορείς να κάνεις αντιγραφή ότι ερωτήσεις έχεις γράψει, και να τις επικολλήσεις χρησιμοποιώντας την "απάντηση" σ'αυτό το θέμα:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,543.0/topicseen.html
ή σε αυτό:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2117.0.html

Επίσης καλωσορίσματα και απορίες/απαντήσεις μεταξύ των μελών, δίνονται μέσα στα κατάλληλα θέματα.
Οι παραπάνω συστάσεις και συμβουλές, αφορούν όλα τα μέλη που θέλουν να διατυπώσουν απορίες ή οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτοπαρουσίαση σ'αυτό το θέμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2011, 20:17 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος pineza

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #761 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 20:02 »
γεια χαρα νταν....
Με λένε Αντώνη και είμαι καλά. !!
ειμαι 31 χρονών απο Πειραια και καπνιζω απο τα 12  :idiot1:
10 μερες τωρα ατμιζω με το nobacco giant και δεν νομιζω να ξανακαπνισω !!


Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #762 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 20:29 »
Γεια σας κι από μένα.
Λέγομαι Θανάσης και είμαι 20 χρόνια φανατικός καπνιστής. Αυτή είναι η δεύτερη προσπάθεια μου να μπω στον κόσμο του η.τ
Η πρώτη ήταν πριν 2 περίπου χρόνια με το nobacco prestige που δεν μπόρεσε να με κρατήσει πάνω από μερικές μέρες όμως.
Εδώ και μια εβδομάδα και μετά από αρκετό διάβασμα στο φόρουμ απέκτησα το giant της nobacco και μέχρι σήμερα δεν έχω ανάψει κ.τ χωρίς καμία ιδιαίτερη προσπάθεια, απλώς δε βλέπω το λόγο να το ανάψω μια και το giant με έχει καλύψει απόλυτα (μη σας πω ότι το προτιμώ κιόλας σα γεύση και αίσθηση από το στριφτό)!
Σαν ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα πληροφορίες και ελπίζω να τα λέμε συχνά από εδώ και πέρα! :party_beer_01:

Αποσυνδεδεμένος sakissakis

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • που ήσουν ρε κινέζε τόσα χρόνια?
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #763 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 20:43 »
M καλησπέρα και από εμένα. Με λένε Σάκη καπνίζω 17 χρόνια και η αλήθεια είναι ότι δεν ενδιαφέρομαι να το κόψω :laugh1:
Δοκίμασα πρώτη φορά ηλεκτρονικό πριν από δύο ημέρες από ένα φίλο και δεν πίστευα στο στόμα μου....δεν γράφω μάρκα για ευνόητους λόγους. Άλλωστε δεν έχω μέτρο σύγκρισης. Εγγράφηκα στην σελίδα πιο πολύ για να συμβουλεύτω όσον αφορά την αγορά της συσκευής αλλά και για να μυηθω στον κόσμο του η.τ. (μικρά μυστικά κάτι χρήσιμες συμβουλές) καλώς σας βρήκα

Αποσυνδεδεμένος lukegreek

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Ως πότε θα ρουφάμε δηλητήριο οεο;
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #764 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 23:36 »
Γειά χαρά σε όλα τα φιλαράκια.
Είμαι ο Λουκάς,43 ετών μαζι με τα καλοκαίρια και τις αργίες,μένω στον Πειραιά (και όσο κι αν φάινεται περίεργο,είμαι ΑΕΚτζής) και δουλεύω ως τεχνικός υπολογιστών (όσο ακόμα έχω δουλειά).
"Έπεσα" πάνω στο φόρουμ,ψάχνοντας πληροφορίες για το η/τ,μια και αποφάσισα να κόψω το ρημαδι το κ/τ παρ'οτι δεν είμαι μανιώδης καπνιστής (10-14 στριφτά ημερησίως).
Ας είναι καλά η νέα μου ασχολία (ποδήλατο) και η θέλησή μου να αυξήσω τις επιδόσεις μου.Πού ξερεις,ίσως μια μέρα βρεθώ στην εθνική ποδηλασίας...
   Αποφάσισα λοιπόν να γραφτώ,για να μπορώ να παρακολουθώ πιο στενά το θέμα που με ενδιαφέρει,έχοντας κατά νου οτι με την πληρωμή του δώρου Χριστουγέννων (αν το πάρω),θα γίνω κι εγώ ένας κάτοχος η/τ και μαζί με μένα,αρκετά ακόμη άτομα της παρέας μου,που είδαν με πολύ καλό μάτι αυτή μου τη σκέψη.
   Είχα και την ευχαρίστηση να διαβάσω πριν λίγο οτι όσοι κλείσουν 1 μήνα στο φόρουμ,δικαιούνται κάποια έκπτωση στις αγορές τους (μόλις πριν 2 μέρες τον έκλεισα)!
Θα συνεχίσω να ψάχνω και να ψάχνομαι,γιατι να πω την αλήθεια,ακόμα δεν εχω αποφασίσει τι να πάρω,μια και οι γνώμες διαφέρουν.Προς το παρον,τείνω σε μια λύση τύπου cartomizer αλλά έχουμε ακόμα μέχρι τα Χριστούγεννα.Μέχρι τότε έχω πολλά ακόμα να μάθω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 50 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 95 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13657 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix