vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κάλεσμα σε ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ (εγκύκλιος μη νικοτινούχων)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Έστω. Ας ενωθούμε τώρα και σφαζόμαστε μετά  :laugh1:
...αυτο δε σου λεω πως το λενε στο χωριο μου... (θα πεσει μπααααν)  ;)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
[member=7533]drum[/member]
πόσα αρωματάκια της ταμπακερία αγόρασες από τους λυκόφιλους σου τελευταία? :)

Δεν αντιλέγω περί διαφορετικών συμφερόντων, αλλά πρώτον εδώ υπάρχει κάποιος κοινός τόπος και δεύτερον από μαγαζιά ψωνίζουμε...
Αν δεν ξαναφέρουν τα μαγαζιά πχ αρώματα, θα ψάχνουμε μπασμά και λατάκια στη Συρία  :laugh1:
Μην παρεξηγήσεις τα γραφόμενα μου, έχω γράψει αρκετά συχνά γιατί θεωρώ τον κλάδο των εμπόρων ως έχοντα μεγάλο μερίδιο της ευθύνης για την κατάσταση που ζούμε.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
[member=7533]drum[/member]
πόσα αρωματάκια της ταμπακερία αγόρασες από τους λυκόφιλους σου τελευταία? :)

Δεν αντιλέγω περί διαφορετικών συμφερόντων, αλλά πρώτον εδώ υπάρχει κάποιος κοινός τόπος και δεύτερον από μαγαζιά ψωνίζουμε...
Αν δεν ξαναφέρουν τα μαγαζιά πχ αρώματα, θα ψάχνουμε μπασμά και λατάκια στη Συρία  :laugh1:
Μην παρεξηγήσεις τα γραφόμενα μου, έχω γράψει αρκετά συχνά γιατί θεωρώ τον κλάδο των εμπόρων ως έχοντα μεγάλο μερίδιο της ευθύνης για την κατάσταση που ζούμε.
[member=12562]thenetpoet[/member], δεν ειναι κανενας τους φιλος μου. κ δεν παιζει κ να γινει. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ομως.
οσο για το ποσα αγορασα.. οσα μου επετρεπε η τσεπη μου. για μια δεκαετια πρεπει να ειμαι καλυμενος.. ;)  κ τα πληρωσα κανονικα ε... με μεταφορικα κτλ
ας το βγαλουν μονοι τους το φιδι απο την τρυπα.... ειτε βαλουν στην τρυπα θειαφι, ειτε ¨γρασσο"... ;)
γιατι οχι? κ στη Συρια, κ στην Ξάνθη κ σε κατι καπνά που έχω στο Αργος. 8)..... ρακοκαζανο εχω... 8)
ΟΧΙ... τα δικα τους συμφεροντα δεν εχουν καμμια συντεταγμενη με τα δικα ΜΟΥ... ΚΑΜΜΙΑ!
απο αλαργα, κ αγαπημενοι. ;)

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Χαίρομαι που στο φόρουμ μας γνωρίζουμε από ποιοτικό χιούμορ.
Θα προσπαθήσω να  συμμετάσχω.

Για κάθε κάλυψη ανθρώπινης ανάγκης υπάρχει το τρίπτυχο.
1. Παραγωγή - Παραγωγοί
2. Διανομείς, από εισαγωγείς και χονδρεμπόρους μέχρι λιανοπωλητές.
3. Καταναλωτές & χρήστες των προιόντων. ΕΜΕΙΣ
 Προσπάθησε να αφαιρέσεις κάτι ή κάποιον. Ολοι χρειάζονται να υπάρχουν.

Για τις κοινές προσπάθειες και σύμπραξη (για κοινό σκοπό), προς τι η έκπληξη ??
Οι παλαιότεροι θυμούνται την "οικουμενική κυβέρνηση" μεταξύ αιωνίων εχθρών (1989-90)
Οι νεώτεροι την σύμπραξη σωτηρίας ΝΔ-ΠΑΣΟΚ
Οι τωρινοί , Καμένος - Τσίπρας.
Εμάς μας έπιασαν ο πόνος και τα εσώψυχά μας τώρα ?
Οταν υπάρχει πραγματική ανάγκη , όλα πρέπει να γίνονται.

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Tωρα αληθεια... πες μου. Τις παραπανω κομματικες "συμπραξεις" τις αναφερεις ως παραδειγματα προς μιμηση???????????????

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Αν κάποιος θεωρεί πως οι νέες εξελίξεις δε μας απειλούν, πολύ σωστά θα αντιδράσει στην από κοινού διαμαρτυρία ΚΕΑ - ΣΕΕΗΤ.

Κρίναμε πως οι εξελίξεις μας απειλούν άμεσα και προσωπικά.
Παραδόξως, αυτή τη φορά συμφωνούν και πολλοί ατμιστές από ομάδες, παρέες και FB που παραδοσιακά δεν αγαπούν τα καταστήματα αλλά ούτε και την ΚΕΑ. Μάλλον πολλοί θεωρούν πως η εγκύκλιος μας κόβει κι εμάς τα πόδια. Τελικά μου κάνει εντύπωση (τουλάχιστον) ότι υπάρχουν ατμιστές που θεωρούν πως όλο αυτό αφορά μόνο τα συμφέροντα των επαγγελματιών.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Κυριε Παύλο. 
Ξεχασες τον Γουλανδρη... με την ψηφο του το 1975 εσωσε τον παο απο υποβιβασμο. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος XEPO68

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Ελπίζω αύριο να μας πετάνε  καπνογόνα με aroma τριμπέκα

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
[member=17390]kkoumas[/member]
Oχι φίλε μου και ούτε είναι της αρεσκείας μου,
απλώς θέλω να τονίσω ότι στην αληθινή- πραγματική ζωή , ισχύουν άλλοι κανόνες. Ο νόμος της επιβίωσης και της επίτευξης των στόχων , με κάθε κόστος.
Στην πραγματική ζωή, όχι στη ζωή του πληκτρολογίου.
Θεωρώ επομένως επιβεβλημένη ανάγκη, να στηρίξουμε τα δικά μας  συμφέροντα που πλήττονται από τις δύο εγκυκλίους.
Συμμετέχοντες στην αυριανή διαμαρτυρία. Αλλωστε μόνον αυτό μπορούμε να κάνουμε
Ε, ΑΣ το κάνουμε. 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2018, 23:53 από Π. Γιούρσης »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Στη συγκεκριμενη περίπτωση οι συμπράξεις ειναι παράδειγμα προς μιμηση, γιατί ομαδες με (φαινομενικά) διαφορετικά συμφεροντα συνεργάσθηκαν και καταφεραν δυο πράγματα:
α) Πετυχαν τους δικους τους σκοπους
β) Εμας μας τσάκισαν...




Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Αν κάποιος θεωρεί πως οι νέες εξελίξεις δε μας απειλούν, πολύ σωστά θα αντιδράσει στην από κοινού διαμαρτυρία ΚΕΑ - ΣΕΕΗΤ.

Κρίναμε πως οι εξελίξεις μας απειλούν άμεσα και προσωπικά.
Παραδόξως, αυτή τη φορά έτσι αντιδρούν και πολλοί ατμιστές από ομάδες, παρέες και FB που παραδοσιακά δεν αγαπούν τα καταστήματα αλλά ούτε και την ΚΕΑ. Μάλλον πολλοί θεωρούν πως η εγκύκλιος μας κόβει κι εμάς τα πόδια. Τελικά μου κάνει εντύπωση (τουλάχιστον) ότι υπάρχουν ατμιστές που θεωρούν πως όλο αυτό αφορά μόνο τα συμφέροντα των επαγγελματιών.
Προεδρε εγω εχω ξαναπει οτι εχω πολυ χαμηλο δεικτη iq, κ δεν μπορω να καταλαβω κ πολλά.
αρα συγχωρα μου την οποια μλκια εχω σαν σκεψη. :)
Τα ποδαρια ειναι ηδη κομενα... απλα τωρα θα μας παρουν κ τις πατεριτσες. 8)  στους ατμιστες ντε... οχι στους αλλους τους "δυνατους".  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Αν κάποιος θεωρεί πως οι νέες εξελίξεις δε μας απειλούν, πολύ σωστά θα αντιδράσει στην από κοινού διαμαρτυρία ΚΕΑ - ΣΕΕΗΤ.

Κρίναμε πως οι εξελίξεις μας απειλούν άμεσα και προσωπικά.
Παραδόξως, αυτή τη φορά συμφωνούν και πολλοί ατμιστές από ομάδες, παρέες και FB που παραδοσιακά δεν αγαπούν τα καταστήματα αλλά ούτε και την ΚΕΑ. Μάλλον πολλοί θεωρούν πως η εγκύκλιος μας κόβει κι εμάς τα πόδια. Τελικά μου κάνει εντύπωση (τουλάχιστον) ότι υπάρχουν ατμιστές που θεωρούν πως όλο αυτό αφορά μόνο τα συμφέροντα των επαγγελματιών.
Μα ξεκάθαρα αφορά τα συμφέροντα των επαγγελματιών και μόνο.Τα δικά τους συμφέροντα είναι που θίγονται.

Αν υπάρχει ζήτηση, θα υπάρξει και προσφορά. Προτιμώ να αγοράζω TFA&Capella απο τον Βασιλόπουλο σε τιμές που τα παίρνω απο Αγγλία παρά στην τριπλάσια τιμή απο τα 2-3 καταστήματα που φέρνουν αρώματα στην Ελλάδα.

Το αυριανό πέρα απο ατμοσυνάντηση, μόνο κακό θα κάνει στους ατμιστές, θα το δείς και ο ίδιος άν έρθουν δημοσιογράφοι.

To άτμισμα θα παρουσιαστεί στο κοινό κάπως έτσι στο τέλος, όπως και γίνεται πάντα στα μέσα.
 


GOOD LUCK though.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2018, 00:44 από GRat »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Όπως έχετε ίσως προσέξει (όσοι με ξέρετε) γράφω πλέον σπάνια (για ευνόητους λόγους).

Με τις ιδιότητές μου όμως (και με αυτή τη σειρά που τις γράφω) ως ατμιστή, ως ενεργού μέλους της ΚΕΑ, ως πρώην προέδρου της ΚΕΑ, και ως επαγγελματία του χώρου πλέον, επιτρέψτε μου να σας πω δυο τρία πράγματα:

1) Έχω ήδη διαφωνήσει ανοιχτά και δημόσια με τη συγκέντρωση αυτή. Παρ' όλα αυτά θα είμαι εκεί. Είναι η μόνη δημόσια ενέργεια προς το παρόν και ακόμα κι αν διαφωνώ οφείλω να τη στηρίξω ή τουλάχιστον να μην την "προσβάλλω" ή "μειώσω", "κοροϊδέψω" κλπ. Έχω διαφωνήσει διότι θεωρώ πως τέτοιου είδους ενέργειες εν έτει 2018 είναι από εντελώς αναχρονιστικές και αναποτελεσματικές έως γραφικές. Για να μην είναι τέτοιες, απαιτούν άλλου είδους οργάνωση που εδώ δεν υπάρχει, απαιτούν παράλληλες ενέργειες που εδώ δεν υπάρχουν, απαιτούν ακόμα και το να κατέχεις τη τέχνη της προπαγάνδας (αλλά ας μην εμβαθύνουμε εδώ, δεν θα τελειώσουμε ποτέ). Παρ' όλα αυτά θα είμαι εκεί. Οφείλω τη στήριξή μου σε αυτούς που προσπαθούν για κάτι που αφορά όλους, κι ας διαφωνώ με τη μεθοδολογία δράσης. Αν μπορούσα ας το έκανα καλύτερα.

2) Το να κλείσουν τα καταστήματα για μία (1) ημέρα, το θεωρώ επίσης ερασιτεχνικό και γραφικό. Ρουθούνι δεν θα ανοίξει. Ούτε οι ίδιοι οι πελάτες των καταστημάτων δεν θα το πάρουν χαμπάρι... Δεν είναι φούρνοι. Ατμομάγαζα είναι. Αν θέλεις να κάνεις ντόρο, και να καταλάβει και ο τελευταίος ατμιστής στην Κάτω Τραχανοπλαγιά πως κάτι τρέχει, πρέπει να κλείσουν τα καταστήματα για δέκα μέρες, ή για είκοσι, ή για τριάντα... Από την άλλη όμως, κανείς δεν ρώτησε τον κάθε μικρό επαγγελματία του κλάδου αν αντέχει να κλείσει έστω και για μία ημέρα. Υπάρχουν άνθρωποι που αυτήν την μία ημέρα περιμένουν για να βγάλουν το ψωμί της οικογένειάς τους. Ούτε θα τους κρίνω, ούτε θα τους ψέξω, ούτε θα τους πω τι θα κάνουν. Μία ημέρα; Μία ημέρα. Για αρχή καλά είναι.

3) Δεν είχα ποτέ, και δεν θα έχω ούτε τώρα, κάνενα πρόβλημα "σύμπλευσης" της μιας συλλογικής οντότητας με την άλλη (ΚΕΑ και ΣΕΕΗΤ). Μια σύμπλευση για κοινό σκοπό, μάλλον περισσότερα καλά θα φέρει παρά κακά. ΑΡΚΕΙ να μην επιβουλεύεται καμία πλευρά τη δύναμη της άλλης, ΑΡΚΕΙ να μην καπελώνει καμία πλευρά την οντότητα ή τις προσπάθειες της άλλης, ΑΡΚΕΙ να μην "ξεπλένει" καμία πλευρά την κακή της εικόνα εκμεταλλευόμενη την εικόνα ή τις καλές προθέσεις της άλλης. Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται.

Bonus Tip:
Την ώρα που γράφονταν αυτές οι γραμμές, δύο διαφορετικά live στο YouTube ήταν στον αέρα (και άλλα 3-4 τις τελευταίες ημέρες). Στο ένα ήταν καλεσμένος ο πρόεδρος του ΣΕΕΗΤ (και αργότερα και άλλοι, μεταξύ αυτών και η αφεντομουτσουνάδα μου), και στο άλλο ήταν και πάλι καλεσμένος ο πρόεδρος του ΣΕΕΗΤ και ο Δημήτρης Αγραφιώτης. Και στα δύο Live συζητήθηκε η αυριανή συγκέντρωση, αλλά και πολλά ακόμα θέματα σχετικά με τις τελευταίες εξελίξεις. Η ΚΕΑ δεν ήταν σε κανένα από τα δύο. Ξέρετε πόσα θέματα συζητήθηκαν που αφορούν άμεσα την ΚΕΑ; Ξέρετε πόσα σχόλια γράφτηκαν για την απουσία της από την "συνδιοργάνωση" πέρα από ένα post στο facebook και άλλο ένα εδώ στο φόρουμ; Ο πρόεδρος (αλλά και άλλοι) του ΣΕΕΗΤ έχει πάρει σβάρνα τα κανάλια, τα ραδιόφωνα, τα ενημερωτικά sites, και τα live στο YouTube. Η ΚΕΑ;

Δεν υπάρχει μόνο το φόρουμ σε αυτόν τον κόσμο. Κι εκεί έξω υπάρχει κόσμος που ατμίζει. Just sayin'...

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Σοβαρά μιλάς στο bonus tip Σπύρο;
Κάτσε, να δω μήπως μπορώ να καλύψω τις απορίες σου λίγο...  :hmmm:

Ο (αντιπρόεδρος της ΚΕΑ) Κώστας Φουρτούνης ήταν στον αέρα δυο φορές -φαντάζομαι το γνωρίζεις, μαζί ήσασταν. Αν και μπαινόβγαινε σε νοσοκομείο.
Άλλοι από εμάς δούλευαν, άλλοι είχαν σε νοσοκομείο δικό τους άνθρωπο. Ακόμα και η βασική ενημέρωση του τι λέγεται πού και πότε γίνεται δύσκολη δουλειά αν αρχίζεις να την κάνεις κατά τις 10 το βράδυ. Και μετά να συζητήσεις κάτι ή να συντάξεις κάποιο κείμενο. Χαίρομαι που άνθρωποι του ΣΕΕΗΤ είχαν πάρει σβάρνα τα κανάλια. Εξάλλου στον ΣΕΕΗΤ αγωνίζονται για το επάγγελμά τους, τις επιχειρήσεις τους, το στοίχημα της ζωής τους. Το αν θα έχουν δουλειά μεθαύριο μπορεί να εξαρτάται από το σε πόσα μέσα θα βγουν. Έλπιζα να μην χρειαστεί να το αναφέρω αλλά οι άνθρωποι της ΚΕΑ ίσως έχουν άλλες υποχρεώσεις, σε άλλους χώρους, αν θέλουν να έχουν δουλειά μεθαύριο. Και, αντίθετα με τους ανθρώπους του ΣΕΕΗΤ, το να παραβρεθούν αύριο βάζει σε κίνδυνο τα έσοδά τους, δεν τα προστατεύει. Αλλά θα παραβρεθούν. Just sayin'...

[Χαίρομαι, επίσης, που τους ανθρώπους του ΣΕΕΗΤ τους κάλεσαν σε κανάλια. Ακόμα και παλιοί γνώριμοι και συμφορουμίτες δεν μας έκαναν την τιμή -πιθανώς με καλούς λόγους.]

Προσωπικά θα πω πως η ώρα είναι 5:10' και διαβάζω κάτι πραγματάκια για αύριο. Δεν το κάνω για το μαγαζί μου, το κάνω γιατί... μάλλον δεν πάω καλά.
Τώρα, αν όντως θεωρείς πως αυτού του τύπου η συζήτηση είναι πραγματικά ωφέλιμη δημόσια, είμαι στην διάθεσή σου για περισσότερες πληροφορίες.

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
[member=16630]e-spy[/member]
Πως αλλάζουν οι καιροί  !!! 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix