vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

174 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Tem, Blackwolf, azzazel

Twitter

Aspire Nautilus Mini

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #405 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 19:14 »
Οπως εχω ξαναπει,ο ναυτιλος εχει τα δικα του γουστα στα υγρα κ καποια δε τα παει καθολου,απο εκει κ περα οσον αφορα τις αντιστασεις οπως εχει αναφερθει,οταν κανουμε αλλαγη,καθαριζουμε πολυ καλα τον ατμο,περναμε την αντισταση,σταζουμε 3 4 σταγονες μεσα,βιδωνουμε γεμιζουμε κ αφηνουμε να περασουν καποια λεπτα,κατεβαζουμε τα watt/volt οσο το δυνατον πιο κατω,περνουμε 2 3 κενες τζουρες χωρις να παταμε το fair,κ ανεβαζουμε ''ισχυ'' διαδοχικα.   

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #406 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 20:19 »
Αυτό το πράγμα κάνω τώρα άλλαξα μαγαζί να δω τι φταίει και έβαλα σημερα καινούργια να δω μπας και αλλάξει κάτι.. Αλλα το καθάρισμα γίνεται κάθε μέρα σχεδόν γιατι βαριέμαι στον στρατό :)

Πάντως εάν βρείτε κάποιο site για τον ναυτιλο για αντιστάσεις πείτε μου γιατι μάλλον θα αλλάξω ατμό ποιητή :)

Και ατμιζω στα 4.0 volts με el Greco καπνίκο "Virginia"

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #407 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 20:21 »
Εδώ έχει φθηνές αλλά δεν ξέρω αν αξίζουν http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_132564.html

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #408 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 20:32 »
Μόλις αγορά περιμένουμε και βλέπουμε :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #409 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 20:37 »
Για φθηνα σιγουρα απο εξω,απλα το θεμα ειναι οτι αργεις να παραλαβεις.

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #410 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 20:39 »
Ελπίζω να μη σε πήρα στο λαιμό μου αλλά είναι τσάμπα 4,38 δολάρια η πεντάδα. Δοκίμασε και ενημέρωσέ μας

Αποσυνδεδεμένος Ronnie

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #411 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 21:23 »
Είχα γράψει ποιο πάνω ότι και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με εσένα.στην αρχή και εγώ νόμιζα ότι οι κεφαλές ήταν χαλασμενες αλλά όλες ήταν το ίδιο.ατμιζα στα 3,7V,με την ποιο σφιχτή τρύπα αέρα και με υγρό το cuban της liqua.αφού αγανάκτησα πήρα τις BDC αλλά δεν ήταν το ίδιο.έκανα 3 - 4 και μετά ξανα αγόρασα τις BVC αλλά αυτήν την φορά ατμιζα στα 3,5V,με την λιγότερο σφιχτή τρύπα αέρα,με cuban και τελικά το πρόβλημα μου λύθηκε!τώρα ατμιζω 10 μέρες με την ίδια κεφαλή και την αλλάζω όταν χάνει ελάχιστα σε απόδοση ενώ εχει ακόμα να δώσει...

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #412 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 10:13 »
Για φθηνα σιγουρα απο εξω,απλα το θεμα ειναι οτι αργεις να παραλαβεις.

Γράφει 2-3 μέρες δεν ξέρω μακάρι να ισχύει.. Αλλα ειναι 3.94€ ειναι τίποτα για 5 κεφαλές..


Dispatch:Ships within 3 business days FREE SHIPPING



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #413 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 10:20 »
Μαλλον δεν ξερεις καλα τι παιζει με τις αγορες απο εξω,αυτοι μπορει να στελνουν σε 3 μερες,το θεμα ειναι ΤΟ ποτε θα παραλαβει η εταιρια που τα στελνει,ΤΟ ποτε θα τα στειλει αυτη,ΤΟ ποτε θα φτασουν Ελλαδα,ΤΟ ποτε θα στειλει το δεμα το αεροδρομιο στα Ελτα,κ τελος ΤΟ ποτε θα σου στειλουν εσενα το δεμα + το αν εισαι εκτος Αθηνας που θελει καποιο χρονο 2 3 μερες,ολα αυτα μπορει να ειναι 20 μερες εως κ 2μηνο.

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #414 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 11:27 »
Ωχχ εγω είμαι απο Θεσσαλονίκη κέντρο και μέχρι στιγμής έχω παραγγείλει απο yaelic και gearbest και απο Israel post τα στείλανε 14 του μηνα ε υπολογίζω άλλες 10
Μέρες χαλαρά αλλα δεν ήξερα ότι αργούν τόσο πολυ για μεταφορά απο έξω συνήθως ολα έρχονται πολυ νωρίς απο αυτά που έχω παραγγείλει


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #415 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 11:38 »
Δεν ειναι τπτ στανδαρ με τις αποστολες,εγω εχω 2 παραγγελειες απο Δεκεμβριο κ ακομα πετανε :)

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #416 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 15:34 »
Λέγε μου τέτοια να χαρώ :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #417 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 15:38 »
Ειναι θεμα τυχης. Πηγαινε στο νημα "αναμονη παραγγελιας!!!" Και θα δεις. Αλλοι παραλαμβανουν σε 10 μερες αλλοι σε μηνα αλλοι σε μηνες...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #418 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 20:38 »

Eleaf iStick 20W + Aspire Mini Nautilus (COMBO)





Εδώ και αρκετές μέρες έχω παραλάβει για παρουσίαση το combo set iStick 20W + aspire nautilus mini από την προσφορά της GEARBEST. Μια αρκετά δημοφιλής πρόταση για συνδυασμό ηλεκτρονικού μοντ με εργοστασιακό ατμοποιητή.
Noμίζω ότι τα χαρακτηριστικά των δύο συσκευών είναι γνωστά: 2-20 βατ, 3-5.5 βολτ, 2200mah ενσωματωμένη μπαταρία με φόρτιση usb για το στικάκι των 7.3 εκατοστών ύψος και 2ml πυρέξ τανκ, ρυθμιζόμενος πόλος και bvc αντιστάσεις 1.8 Ohm για τον ναυτίλο μίνι.
Οπότε, η όποια δοκιμή μου είχε να κάνει με τον συνδυασμό αυτών των δυο και το ατμιστικό αποτέλεσμα. Το αισθητικό αποτέλεσμα το βλέπετε στις φωτό και το βίντεο, είναι αρμονικό, με τον ναυτίλο να κουμπώνει flush χωρίς ούτε να εξέχει από το istick στα πλάγια και τα χρώματα των δυο να ταιριάζουν.
Αρχικά, να διευκρινίσω ότι μιλάμε για γνήσια προιόντα ismoka και aspire και όχι για κλώνους. Και τα δυο κουτιά συνοδεύονται με scratch check αυθεντικότητας.
Όσον αφορά στην ποιότητα της παρτίδας, το μόνο αρνητικό που παρατήρησα στο iStick, έχοντας αγοράσει άλλα δυο από ελληνικά καταστήματα, είναι το usb βύσμα της συσκευής που είναι ελαφρά στραβά τοποθετημένο. Θέλει προσοχή στο πώς μπαίνει το καλώδιο, μαλακά και με ελαφρά κλίση. Για τον ίδιο λόγο, δεν μπορώ να το φορτίσω στην 3D βάση της fabvape, διότι εκεί τοποθετείται μόνο εντελώς κάθετα.
Κατά τα άλλα, η μπαταρία έχει τη γνωστή μεγάλη διάρκεια και το ρεύμα που δίνει είναι δυνατό και σταθερό. Είχα την ευκαιρία να το δοκιμάσω και με αντίσταση 1 ohm με πολύ χοντρό σύρμα, στα 20 βατ και δεν είχε σκαλώματα. Εδινε κανονικά το ίδιο ρεύμα από την αρχή μέχρι το τέλος της τζούρας, με την ανάλογη κατανάλωση μπαταρίας βέβαια. Μου έπεσε και δυο φορές κάτω, χωρίς να θρηνήσουμε απώλειες.





Ο Ναυτίλος τώρα, που είναι και ο πρώτος που πιάνω στα χέρια μου. Μετά από αρκετά γεμίσματα, δεν διαπίστωσα κανένα από τα γνωστά προβλήματα που κατά καιρούς διαβάζω στο νήμα. Συγκεκριμένα:
Δεν σφίγγω μέχρι τέρμα τη βάση στο τανκ, αλλά δεν έχω διαρροές. Αντίθετα, όταν θέλω να ανοίξω για να γεμίσω, αυτό γίνεται πανεύκολα, χωρίς να σφηνώνει το πυρέξ στη βάση.
Πανεύκολα ξεβίδωσα χτες και το πάνω μέρος του ατμοποιητή, που μπαίνει βιδωτό στο τανκ
Το δαχτυλίδι ρύθμισης αέρα λειτουργεί άψογα, χωρίς σφηνώματα ή ασάφειες. 4 τρύπες ρύθμισης αέρα υπάρχουν και λειτουργούν όλες άψογα.
Το ίδιο και ο ρυθμιζόμενος πόλος, που βοηθάει να εφάπτεται flush στο istick χωρίς πίεση.
Το τανκ δεν μου έχει πέσει κάτω για να διαπιστώσω την αντοχή του, πάντως έχει ικανοποιητικό πάχος.
Ακόμη είμαι στην πρώτη αντίσταση, που μετά από 20 περίπου μλ ίσως και 7-8 διαφορετικών και χρωματιστών υγρών δε δείχνει σημάδια κόπωσης.
Η απόδοση της γεύσης είναι ικανοποιητικότατη για εργοστασιακό ατμοποιητή, το ίδιο και η παραγωγή ατμού και το χτύπημα. 1-2 τζούρες όταν είναι για ώρα αχρησιμοποιητος και μετά ζεσταίνεται και αποδίδει μια χαρά.
Συμπερασματικά θα έλεγα ότι ο συνδυασμός iStick+nautilus mini είναι μια καλή επιλογή για αρχάριο και πιο προχωρημένο ατμιστή που δεν ενδιαφέρεται για επισκευάσιμους ή θέλει ένα εξτρά η.τ. με εργοστασιακό ατμοποιητή.


https://www.youtube.com/watch?v=qWZoBaR18gk&feature=youtu.be

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #419 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 20:52 »
Πετρα καταρχην συγχαρητήρια για την αναλυτικοτατη παρουσιαση και βιντεο...

Εχω μια απορια ομως για να δω αν ισχυει ή ειναι τελικα θεμα γουστου...
Κατα τη γνωμη ο ναυτιλος με το στικακι και bvc 1.8 αποδιδει σωστα γυρω στα 8 βαττ.σιγουρα πανω απο 7...(προσωπικη αποψη)
Εσυ που το δουλευεις κατα μεσο ορο;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209594 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15647 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem