vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

217 επισκέπτες, 4 χρήστες
Mulder, sakissalonika, Tem, Mantis039

Aspire Nautilus Mini

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #435 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 12:14 »
Προς το παρον ειναι στο βρασιμο μολις τελειωσει θα τις καθαρισω,θα κουνησω οσο γινεται το δαχτυλιδι και ξανα μεσα...
Εκτος αν φτιαξει,που και να φτιαξει θα το αλλαξω θεση και ξανα μεσα στο βρασιμο :\
Τουλαχιστον εχει κολλησει στην 3η τρυπα που μου αρεσε εξ αρχης.,χαχα

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #436 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 12:19 »
Τι να πω,μόλις τελειωσεις δες κ τις τρύπες.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #437 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 12:21 »
Οκ Κυριάκο, θα το δω και ενημερωσω...
Ευχαριστώ για τη βοηθεια :)

Update:

Το πλυσιμο τελειωσε...
Ο ρυθμιστης δουλεύει αλλα απο την μια μερια μονο....
Απο την αντίθετη μαγκωνει και δεν κινείται....

Τον αφηνω να στεγνωσει και θα ελπιζω να παιζει και μετα :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2015, 13:11 από kongeo »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #438 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 22:58 »
Αυτές τις μέρες αγόρασα κι εγώ το istick 20w (το nobacco mas για την ακρίβεια) και μέχρι σήμερα χρησιμοποιώ τον ατμοποιητή που προτείνει η nobacco για το istick (mas 20w). Όλα καλά και όμορφα, θα ήθελα όμως λίγο περισσότερο ντουμάνι και ίσως λίγο πιο αεράτη τζούρα από αυτό που παίρνω μέχρι στιγμής με τον atomizer της nobacco. Φυσικά δεν τον αφήνω στην άκρη απλά μου περνάνε ιδέες για τον nautilus mini, έτσι για να τον έχω τις σπέσιαλ στιγμές της μέρας που μπορώ να απολαύσω το άτμισμα με την ησυχία μου.!
Τι λέτε, να το προχωρήσω ή να κοιτάξω κάποιον άλλο καλύτερα;
Πείτε μου και μια λεπτομέρεια βρε παιδιά, έχει ρυθμιζόμενο πόλο (με ελατήριο δηλαδή) όπως και τον μεγάλο Ναυτίλο ή όχι; Ξέρετε τα κουσούρια του istick.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #439 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 23:04 »
Ναι εχει αυτορυθμιζομενο πολο ο μινι,απο εκει κ περα καλο ειναι να παρεις κ το bending adaptor για να μην εχεις μελοντικα θεματα με το αιστικ.

Αποσυνδεδεμένος paul22

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #440 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 23:09 »
Προσωπικά είχα κακή εμπειρία με τον nautilo,θα σ πρότεινα επισκευάσιμο,κ εγώ στην αρχή τρομαζα στην ιδέα αλλά πραγματικα είναι πολύ εύκολοι,τις πρώτες μια δύο φορές θα ιδρώσεις μέχρι να τον στήσεις αλλά μετά δεν είναι τίποτα,εγώ ας πούμε κάθε φορα που θέλω να αλλάξω γεύση αλλάζω κ το βαμβάκι κ παίρνω γεύση αμέσως,τώρα από εργοστασιακούς θα πρότεινα τον delta κ το subtank της kanger που παίρνει κ έτοιμες αλλά επισκευαζεται κ ολας,γνώμη μου κάνε μια καλή επένδυση για να ξενιασεις μια κ καλη

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #441 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 23:11 »
Ο Subtank θελει μοντ που υποστιριζει αντιστασεις κατω του 1ohm,οποτε μη το προτινεις αδικα κ σε καποιον νεο ατμιστη κιολα,ωστοσο ειναι ενας ατμο που θελει πνευμονια.

Αποσυνδεδεμένος paul22

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #442 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 23:13 »
Δηλαδή αν χρησιμοποιήσεις το επισκευασιμο κομμάτι του κ στριψεις αντίσταση 1.5 ohm,δεν θα παίξει?

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #443 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 23:17 »
Θα παιξει φιλε μου,αλλα ειναι ατμο που θελει πνευμονια,ας παρει εναν ναυτιλο η εναν delta να ανεβει σε κλιμακα κ watt αρχικα,να δει κ να νιωσει πως λειτουργει ενας ατμο που θελει ρευματα για να δωσει αυτο που υποσχετε,κ μετα αν δεν του αρκει ας παει σε εναν επισκευασιμο που κατα εμε,οχι subhom  :)

Αποσυνδεδεμένος paul22

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #444 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 23:21 »
Βασικά μετά από τ λεφτά που πέταξα σ εργοστασιακούσ κατέληξα ότι ένας kayfun για αρχή είναι μονόδρομος

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #445 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 23:24 »
Οι επισκευασιμοι σε βαζουν σε αλλους δρομους κ βασανα,anyway καλο ειναι να διαλεγουμε αυτα που πραγματικα θα μας γεμισουν κ θα μας κρατησουν μακρια απ το κτ κ οχι για την μοδα ;)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #446 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 23:33 »
Η αλήθεια είναι πως δεν είμαι νέος στο άτμισμα, είναι η τρίτη χρονιά που ατμίζω απλά δένομαι περισσότερο με το "σπορ" τους χειμερινούς μήνες που κλεινόμαστε μέσα στο σπίτι, φυσικά μέχρι στιγμής έχω ασχοληθεί με έτοιμες λύσεις και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με επισκευάσιμους. Όχι ότι δεν θα το κατάφερνα, πιστεύω όμως ότι θα μου ταίριαζε μια παρόμοια αλλά πιο "δυνατή" λύση προς το παρόν. Μελλοντικά δεν το αποκλείω εννοείται. :)

Εννοείται πως περιμένω και θετικά και αρνητικά σχόλια, για οτιδήποτε κι αν μιλήσουμε που αφορά το ηλεκτρονικό τσιγάρο θα βρει κανείς και των δύο τύπων τις απόψεις άλλωστε, αν υπήρχαν μόνο θετικά θα είχαμε όλοι τα ίδια σετάκια!

Πιστεύω λοιπόν ότι ο mini Ναυτίλος θα μου ταιριάξει, με το mod συνεργάζεται άψογα όπως έχω δει σε διάφορα βίντεο αλλά και στο φόρουμ, το θέμα μου είναι μήπως τα θέματά του είναι περισσότερα απ'τα καλά του, ή αν τελικά υπάρχει καλύτερη λύση στο ίδιο περίπου κόστος..

Ξέχασα να πω ότι το bending adaptor το έχω ήδη προσθέσει στο mas, απλά νομίζω ότι ο ρυθμιζόμενος πόλος ενός ατμοποιητή θα επιβαρύνει ακόμα λιγότερο τον πόλο του mod κι ας μεσολαβεί το ελατήριο του adaptor στην τελική "επαφή". :)

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #447 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 23:36 »
Δεν ειναι το νημα για να ανοιξουμε συζητηση περι αλλων ατμο,ηδη εχουμε ξεφυγει ωστοσο σε τετοιες περιπτωσεις η πας σε ναυτιλο η οπως ειπα κοιτας κ καποιον απ την σειρα των delta που πανω κατω ειναι στα ιδια.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #448 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 23:54 »
Στα του ναυτίλου λοιπόν μερικά γενικά χαρακτηριστικά; Ας πούμε κάθε πότε περίπου χρειάζονται αλλαγή οι bvc κεφαλές του; Είναι συχνή η παρουσία προβληματικών κεφαλών; Κάτι έχει πάρει το μάτι μου περί αυτού γι'αυτό αναρωτιέμαι.. εντάξει, το ότι πρόκειται για δυνατό "πακέτο" το βλέπω, έχει όμως ανοχή στον χρόνο ας πούμε; Ξέρω ότι εκτός από δύναμη δίνει και πολύ καλή γεύση, αυτή η γεύση κρατάει όμως μέχρι το "τελείωμα" της κάθε κεφαλής ή είναι κάτι που κρατάει τις πρώτες μόνο ώρες;

Να πω γενικά ότι συνήθως "παίζω" στη μέση περίπου όσον αφορά τα ρεύματα, δεν θα τον χρησιμοποιώ στα "ψηλά" του mod δηλαδή. Έτσι υποθέτω χωρίς να τον έχω δοκιμάσει βέβαια..

Κάτι άλλο που θα πρέπει να έχω υπόψιν πριν το πάρω απόφαση; Περί γυαλιού και αυξημένης προσοχής του τα φαντάζομαι, αν τύχει και σπάσει κάποια στιγμή τότε πάω σίγουρα για το μεταλλικό tankάκι.
Ανταλλακτικά (εκτός κεφαλών που υποθέτω πως ναι..) βρίσκονται εύκολα στην αγορά σε διαθεσιμότητα;

Ότι άλλο μπορείτε να σκεφτείτε ευπρόσδεκτο.. :)

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #449 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 00:05 »
Θα ξεκινησω απ το τελευταιο κ θα πω,αν το εχεις να πεφτει το οτιδηποτε κρατας στα χερια σου,να παρεις με τι μια το μεταλλικο τανκ.Ανταλακτικα βρισκεις ναι,απο εκει κ περα ετσι οπως εχουν κανει γενικα τις αντιστασεις,ειναι πλεον σαν το kinder δεν ξερεις αν θα σου τυχει καλη η τζουφια γενικα στους εργοστασιακους κ οχι μονο στον ναυτιλο,θελει τα ρευματακια του για να παιξει σωστα οπως κ τα υγρα που γουσταρει.Οι αντιστασεις γενικα θελουν αλλαγη στο 5ημερο αν δεν βγουν τζουφιες εχει καλος,απο εκει κ περα τις πας εως οτου δεις αλλοιωση στην γευση,τον ατμο μεχρι κ καμμενα,τα κλασικα δλδ,συναμα ολα αυτα απαντανε κ στο ερωτημα το ποσο κραταει η γευση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341991 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206287 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540995 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30879 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49978 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596949 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11361 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192830 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1188 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1156 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591413 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios