vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

97 επισκέπτες, 6 χρήστες
Giannis.B, grag, manoslykos, bloodlessz, Parolos, Tem

Twitter

Aspire Nautilus Mini

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #390 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 09:46 »
Τον χρησιμοποιώ έδω και 1 μήνα επάνω σε mod m3 και ειναι κλάμα.. Στα 4.0v νομίζω ότι κάνω 2 lucky strike κ.τ. Και επίσης καταπληκτικές γεύσεις ..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ronnie

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #391 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 13:47 »

Κι αφού λοιπόν δεν γλίτωσα από το στρίψιμο είπα να επισκευάσω την κεφαλή αλά rip trippers...

...και πράγματι η γεύση απογειώθηκε...

ήταν σαν να είχα μέσα στο στόμα μου όλο το πακετάκι με τα cotton pads made in japan :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Nakamichi flavor 100% σε 9mg 80-20 PG-VG και τα μυαλά στα κάγκελα....

Πάω να μπουκώσω 5-6 κουταλιες μερέντα γιατί αλλιώς δεν φεύγει αυτό το πράμα  :bye: :bye: :bye:


η πρωτη αντισταση που εστησα (γενικα) ηταν του ναυτιλου και την εκανα αλα rip trippers...οντως απο γευση δεν τα πηγαινε καλα αλλα ειχε περισσοτερο ντουμανι σε σχεση με της αγοραστες κεφαλες!επειδη ομως ειμαι περισσοτερο της γευσης και λιγοτερο του ντουμανιου,την εστησα οπως στις αγοραστες και μου δινει την γευση που επερνα με τις αγοραστες

Αποσυνδεδεμένος Bella19

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #392 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 14:38 »
Καλησπερα παιαδια! λεω να τον αγοράσω και μαζι με αυτόν και τον istick.. απλα διαβασα για τις κεφαλες... καθε ποτε πρεπει να αλλαζουν;; και λεω ποσα ακομα πρεπει να αγορασω πια για το Η.Τ;;
εχω κόψει το Κ.Τ τρεις μερες και δεν θελω να το ξαναρχισω...

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #393 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 14:42 »
πρεπει να τις αλλαζεις λιγο πριν καουν ή οταν σου καουν απλα και θα το καταλαβεις απο χουρχουρητα πολυ μειωμενη παραγωγη ατμου ή γευση καμμενου η διαρκεια τους αναλογα την χρηση που τους κανεις (ποσο τις ταλαιπωρεις σε watt και τι υγρα κανεις) βαλε ενα μεσο ορο 40 ml
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2015, 14:52 από pngtszs1976 »

Αποσυνδεδεμένος nuts

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #394 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 14:50 »
Οι κεφάλες αντέχουν γύρω στα 30-50μλ όποτε πρέπει να πάρεις μερικές να χεις στην άκρη. επίσης θα σου πρωτινά να πάρεις και έναν ακόμα ατμοποιητη πιο φτηνό 7-10 ευρώ. Ώστε να μπορείς να αλλάζεις πιο εύκολα γεύσεις κατά την διάρκεια της μέρας.

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #395 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 15:36 »
Κάτοχος κι εγώ από χθες του ναυτίλου μπορώ να πω σε σύγκριση με τον aerotank mega που χρησιμοποιώ ότι δίνει ελαφρώς καλύτερη γεύση - χτύπημα κι ένα κλικ λιγότερο ντουμάνι. Πιστεύω πως το ατού που έχει για εργοστασιακός ατμο είναι η μεστή γεύση που δίνει. Εχω την αίσθηση ότι δεν ατμίζω αλλά πίνω το υγρό. Για τα κουσούρια του θα δείξει ο χρόνος.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Bella19

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #396 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 15:52 »
Σας ευχαριστω!!!

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #397 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 02:23 »
Γεια χαρα ,


σκεφτομαι να παρω τον Nautilus mini εδω και καιρο (εχω istick μπαταρια ) και με ενδιαφερει αν μπορει καποιος να με βοηθησει σε δυο ερωτησεις που εχω.


1)Κεφαλη με καθημερινη χρηση ατμισμα αρκετες ωρες την ημερα ποσες ημερες θα με βγαλει μεχρι να βγαλει καμενο η χαλια γευση και να χρειαζεται αλλαγη?
Διαβασα καπου οτι δεν κραταει πανω απο 3 ημερες αλλα δεν το εχω διασταυρωσει.


2)Ειναι ανθεκτικος (αν πεσει κατω π.χ. καμια φορα παιζει να χαλασει παραδειγμα η ρυθμιση της τζουρας , το να σπασει το γυαλι ειναι αναμενομενο δεν με καιει).
Διαβασα καπου οτι χαλασε αμεσως μετα την πρωτη πτωση η ρυθμιση αερα .

3)Ειμαι αναμεσα σε αυτον και τον Maestro της Nobacco αλλα φιλος μου προτεινε τον Nautilus mini .Ποια η γνωμη σας ?
Ενας φιλος εχει τον Maestro αλλα εκτος του οτι ειναι τεραστιος ειανι αρκετα πιο ακριβος.Δεν μου κανει τοσο αλλα το σκεφτομαι.

Με λιγα λογια αν παρω τον Nautilus Mini θα εχω το κεφαλι μου ησυχο και δεν θα μου σπασουν τα νευρα οπως διαβαζω οτι αλλος ειχε θεματα με κεφαλες αλλος αλλαζε καθε δυο μερες
κλπ. κλπ.
Βοηθηστε γιατι χανομαστε εεε , ατμιζομαστε :))

Ευχαριστω !!!

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #398 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 02:27 »

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #399 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 09:16 »
Φίλε μου, οτι και να ψάξεις πάντα θα βρίκσεις κάποιους που έχουν θέματα.
Αν μπεις στο νήμα του kayfun 4 που έχει 150€ και κατα γενική ομολογία είναι απο τους καλύτερους επισκευάσιμους, πάλι θα βρεις κάποιους που έχουν θέματα.


Ο ναυτίλος είναι ένας απο τους καλύτερους εργοστασιακούς.
Αν σου πέσει απο τον 2ο όροφο στο γκαζόν μπορεί να μην πάθει τίποτα και αν σου πέσει απο το κρεβάτι και βρει σε λάθος σημείο μπορεί να σου γίνει κομμάτια.
Για τα πάντα ισχύει αυτό.


Τώρα η διάρκεια των κεφαλών είναι παααααρα πολύ σχετικό αντικείμενο κουβέντας. Εξαρτάται κυρίως απο το υγρό που κάνεις.
Αν κάνεις σκέτη βάση μπορεί να σου κρατήσει και μήνα αναλόγως τη χρήση. Αν κάνεις πετιμέζι με νότες UHU θα θες 2 κεφαλές τη μέρα.
Ενας μέσος όρος στο περίπου είναι οτι η κεφαλή θα σου βγάλει γύρω στα 40ml πριν χρειαστεί αλλαγή.

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #400 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 18:27 »
Από αυτούς τους δύο θα σου πρότεινα το nautilus. Κ εγώ στο ίδιο κοντάκι τον έχω. Θα σε βγάζουν οι αντιστάσεις αλλά! Στην αρχή σε χαμηλά watt για να στρώσει κ όχι απανωτές τζούρες, αυτό ισχύει για όλες τις κεφαλές,κ μέχρι να στρώσει δε θα έχει τη γεύση κ άρωμα που πρέπει. Κ καλό θα είναι να βάλεις κ το ανταπτωράκι γιατί το I stick κ το nobaco mas έχουν θέμα με τον πόλο τους.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #401 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 18:40 »
Το γυαλί τ θέλει λίγο προσοχή κ θα είναι οκ. Κ συμφωνώ πως η διάρκεια της ζωής της αντίστασής του εξαρτάται κ από το υγρό.. Στα πιο ελαφριά-ρευστά υγρά αντέχει πιο πολύ κ συμπεριφέρεται πιο ομαλά κ στρωτά.θα σου πρότεινα,αν δεν έχεις δει κ άλλους να δεις,μήπως βρεις κάποιον άλλο που σου κάνει καλύτερα. Αν πάλι έχεις δει κ έχεις καταλήξει σ´αυτους τους δύο προτείνω nautilus!! Συν του ότι θεωρώ καλύτερη την aspire..


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #402 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 18:51 »
Ψαχνω απεγνωσμενα πιο φθηνες αντιστασεις για nautilus tank 1.8 γιατι 3.5ευρω το τριημερο με παει.. ! δεν αξιζει !!
Εαν εχει καποιος κατι να προτεινει ή να βρω απο καπου αλλου πειτε μου !

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #403 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 18:57 »
  μήπως φταίνε τα υγρά σου ? ποσα μλ κανεισ πριν την αλλαξεισ και οταν ειναι για αλλαγη ποιο προβλημα σου βγαζει ?


Αποσυνδεδεμένος wcpaeb

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #404 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 19:06 »
Κανονικά οι αντιστάσεις του ναυτίλου πρέπει να σου κρατάνε πολύ περισσότερο. Εμένα με πάνε πάνω απο 10 μερες (και ατμίζω γύρω στα 5-6 ml την μέρα).


Τώρα ανα 3 μερες που λες αλλαγή, δεν ξέρω. Κάτι κάνεις λάθος, εκτός και αν πέφτεις συνέχεια σε ελλατωματικές κεφαλές. Προσωπικά έχω πέσει μόνο μια φορα σε ελλατωματική κεφαλή και ατμίζω με ναυτίλο από την κυκλοφορία του.


Μήπως να δοκιμάσεις άλλο υγρό? Μήπως να δοκιμάσεις να πάρεις αντιστάσεις από άλλο μαγαζί? Μπας και ατμίζεις σε πολλά watt και καίγονται οι αντιστάσεις?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499449 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4804 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy