vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

81 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #135 στις: Μαΐου 16, 2015, 16:10 »
Που στην Κρήτη ; Ηράκλειο;


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #136 στις: Μαΐου 16, 2015, 21:17 »
Αντίσταση killer ε; Το περίμενα βέβαια από την ένταση της γλύκας, είναι πάντως απίστευτο υγρό και χαλάλι του! Μόλις σχόλασα απ'τη δουλειά, έχω πιάσει το ηλεκτρονικό και γουστάρω απεριόριστα μιλάμε.. το μεσημέρι δεν μου άρεσε τόσο πολύ, τώρα το λατρεύω!

Χριστόφορε ναι, από Ηράκλειο στη Σμύρνης απέναντι από την Εθνική Τράπεζα, σήμερα τα παρέλαβε ο φίλος κι έχει απ'όλα ;)

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #137 στις: Μαΐου 17, 2015, 02:34 »
Το είχα πάρει κι εγώ το Venus παλιότερα. Πολύ καλό. Στο πρώτο ρεπο θα πάω να ρίξω μια ματιά. Εγώ ήξερα μόνο το we-cig σου Ηράκλειο, thanx

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #138 στις: Μαΐου 19, 2015, 00:42 »
Επιβεβαίωση λοιπόν, το Venus in Vapes σκοτώνει το στήσιμο! Μιλάμε σε μια μέρα, σε 2-3ml ατμοποίησης υγρού το βαμβάκι σχεδόν στουμπώνει απ'τη μάκα ενώ το coil έχει αποκτήσει ένα ωραιότατο κατάμαυρο χρωματάκι. Δεν είναι κάτι που δεν διορθώνεται εύκολα βέβαια, αλλαγή βαμβάκι, ένα απλό dry burn στην αντίσταση και καθάρισες. Ίσως είναι ένας ακόμα λόγος να κάνει κάποιος και λίγο παραπάνω κράτει στην κατανάλωση του συγκεκριμένου υγρού, να το χρησιμοποιεί μόνο στις "στιγμές" του για να το πω διαφορετικά.

Είναι πάντως απίθανα γευστικό, εκτοξεύει εκείνες τις "στιγμές" της μέρας! Λατρεία..

Αύριο πάω να δοκιμάσω κι άλλα.! :D





Edit: Μόλις επέστρεψα σπίτι με το Sweet Prudence στο τσαντάκι, γέμισα τον kfl+ στο μαγαζί του φίλου και για να πω την αλήθεια δεν με εντυπωσίασε ιδιαίτερα, ειδικά μετά την μετάβαση απ'το υπέροχο Venus in Vapes μου φάνηκε πικρό και ιδιαιτέρως περίεργο θα το έλεγα.. σαν να άτμιζα με καμένο βαμβάκι ένα πράγμα. Πλέον όμως "μπήκα" στη γεύση και τα αρώματά του, άρχισε να μου γλυκίζει ελάχιστα, σίγουρα μου κάθεται πιο ισορροπημένα στον ουρανίσκο απ'τη γλυκάδα που περισσεύει στο Venus.
Τώρα που γράφω το αισθάνομαι σαν μια όχι και τόσο γλυκιά κρέμα, σαν "κρεμ μπρουλέ" ένα πράγμα που όμως δεν την πότισαν με τη σωστή ποσότητα ζάχαρης, αντί αυτού μάλιστα τη γλύκαναν ελάχιστα με λίγη καβουρδισμένη καραμέλα, ξέρετε αυτή της κρέμας καραμελέ που όμως πικρίζει αρκετά περισσότερο απ'ότι γλυκίζει.
Δεν θα το έλεγα άσχημο, όσο περισσότερο το ατμίζω μάλιστα τόσο περισσότερο μου αρέσει. Ανέκαθεν ήμουν "κρεμάκιας" στα γλυκά, αυτό λοιπόν μου την παρουσιάζει έντονα αυτή τη γεύση σε ένα πολύ πιο "ελεγκάνς" στάδιο όμως, σαν να τρως μια ελαφρώς γλυκιά κρέμα σε ένα πανάκριβο εστιατόριο κι όχι σαν αυτήν που αγοράζεις συσκευασμένη στο σούπερ μάρκετ με τα χίλια "Ε" και την περίσσια ζάχαρη. Γκουρμέ-κρεμ καταστάσεις δηλαδή. Βρε σαν να το λάτρεψα κιόλας γράφω.! :)


Παιδιά ειλικρινά παλεύω μέσα μου να ξεκαθαρίσω αν όντως τρελαίνομαι τόσο με αυτά τη υγρά ή αν τελικά είμαι άκρως επηρεασμένος απ'τις περιγραφές του Ρένου για το καθένα από αυτά, μπορεί ακόμα και η τιμή τους ή ακόμα και η συσκευασία τους να με επηρεάζουν τόσο ώστε να τα βλέπω στο τέλος σαν κάτι πολύ καλύτερο απ'ότι πραγματικά είναι. Μιλάμε για πάλη!
Κι όμως στο τέλος την αφήνω στη μέση, δεν μ'ενδιαφέρει καθόλου το "πόρισμα". Τουλάχιστον για τα τρία απ'τα πέντε Halcyon Haze που δοκίμασα (τα προαναφερθέντα συν το Gin's Addiction απ'τον ατμοποιητή του φίλου που έχει το κατάστημα) μπορώ άνετα να μιλήσω για τη μεγαλύτερη "ουσία" που βρήκα ποτέ σε υγρό ηλεκτρονικού τσιγάρου!
Μιλάω άνετα για την τελειότητα σε αυτό το πράγμα, και πόσα υπάρχουν ακόμα εκεί έξω που δεν είχα την τύχη (άχτι έχω τα five pawns).. κυκλοφορούν τόσο καιρό και είχα μόλις τώρα την πρώτη επαφή με τα Halcyon Haze, υποκλίνομαι πραγματικά όμως.. άντε τώρα να επιστρέψω στο diy υγρό που φτιάχνω για την "οικονομία" λέμε.. :lol:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 19, 2015, 15:19 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος Deppie

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #139 στις: Μαΐου 19, 2015, 19:35 »
σε κάποιο κατάστημα με έκπτωση του φορουμ υπάρχουν? γιατί ξεφεύγουν λίγο σε τιμή. :bye:

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #140 στις: Μαΐου 19, 2015, 20:39 »
Απο queen θα τα παρεις -15%. Καποιο αλλο δεν εχω υποψιν μου.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #141 στις: Μαΐου 20, 2015, 09:02 »
Να αναφέρω μετά από 5-6ml κατανάλωσης ότι το Sweet Prudence δεν έχει καμία σχέση με το Venus in Vapes στη μάκα που αφήνει στην αντίσταση και το βαμβάκι, μόλις τσέκαρα το στήσιμο που έκανα χτες πριν γεμίσω τον kfl+ με δαύτο και όλα είναι όπως ακριβώς τα άφησα! Πεντακάθαρα και όμορφα παρόλο που το "sweet" στην ονομασία δίνει άλλες εντυπώσεις. Είναι βέβαια το ότι το υγρό δεν είναι ούτε τόσο γλυκό όσο φαντάζει αλλά ούτε και σκουρόχρωμο όπως το Venus. :)

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #142 στις: Μαΐου 20, 2015, 09:05 »
Πολυ καλο το sweet prudence, εχω φαει ολο το νετ για κλωνο συνταγη αλλα τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #143 στις: Ιουνίου 08, 2015, 20:20 »
Τα δοκίμασα και εγώ σήμερα, συνάντησα και τον makis206! Πρώτη εντύπωση θετική από gin's addiction και venus in vapes. Τελικά αγόρασα το δεύτερο.
Να σας πω την αλήθεια, κατά την δοκιμή δεν με τρέλανε κανένα! Να φταίνε οι απλοί ατμοποιητές για την δοκιμή να φταίει η συνήθεια μου από τα απλά και plain σε γεύση υγρά; Μετά από μισή ώρα ατμίσματος στο lemo 2, το venus in vapes είναι η απόλυτη πιπίλα :baby: :baby: :baby: :baby: !Στην πορεία κατάλαβα όσα έλεγε ο Ρένος στην περιγραφή του, για την πολυπλοκότητα των γεύσεων...
Ξέρω τα 15 ευρώ είναι πολλά, αλλά σαν ιδιαίτερο υγρό για ιδιαίτερες στιγμές αξίζει!


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #144 στις: Ιουνίου 08, 2015, 20:43 »
Kαλά το σημερινό ήταν από άλλο πλανήτη μιλάμε, αμέσως μετά από σένα Μιχάλη μπήκε κι ο Χριστόφορος φαντάσου..! :))
Από εκεί που δεν ήξερα κανέναν απ'το φόρουμ ξαφνικά γνώρισα δυο άτομα, φαντάσου τη φάτσα μου όταν άκουσα για δεύτερη φορά μέσα σε μισή ώρα "κάτσε, εσύ είσαι ο makis206;"  :idiot1: :laugh1:


Χαίρομαι που σας γνώρισα πάντως κι ένα παραπάνω που σου "έκατσε" τελικά και το Venus, είχες την ίδια έκφραση με μένα όταν τα δοκίμασες για πρώτη φορά κι εύχομαι να πήρες ακριβώς την ίδια όταν έφτασες σπίτι και δοκίμασες το Venus που πήρες τελικά με την ησυχία σου, ελπίζω να το λάτρεψες το ίδιο κι ας μένει στην άκρη για τις "ωραίες" στιγμές της μέρας. Κανείς μας δεν μπορεί πια να "πιπιλίζει" 15ευρα όλη μέρα όμως κάποιες "δικές μας" ώρες οπωσδήποτε μας αξίζουν και κάποιες γεύσεις μπορούν να τις κάνουν ακόμα καλύτερες! Εύχομαι να το χαρείς λοιπόν και στην επόμενη συνάντηση με το καλό!  :)


Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #145 στις: Ιουνίου 08, 2015, 20:51 »
Βασικά αποφάσισα ότι θα τα δοκιμάσω όλα της σειράς... Σιγά σιγά βέβαια γιατί πονάει η τσέπη...
Να κανονίσουμε καμία ατμιστική συνάντηση, να τα πούμε..

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #146 στις: Ιουνίου 08, 2015, 21:11 »
Hendricks Tonic me 2 φετες αγγουρι, φρεσκοτριμμενο μαυρο πιπερι, μια σταγονα χυμο λαιμ και Gins Addiction ston Kayfun lite+, τα λογια ειναι περιττα.   :baby: :baby:

Φιλε Μακη χαρηκα και που σε γνωρισα, δυστηχως δεν προλαβα τον Μιχαλη. Το Gins Addiction μιλαμε για πολυ Addiction εχω ηδη ατμισει περιπου 8 μλ μεχρι στιγμης. Να κανονισουμε συναντηση ειμαι μεσα, μονο να ειναι κυριακη που εχω ρεπο. ;D

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #147 στις: Ιουνίου 08, 2015, 21:13 »
Υπάρχει κάποια σελίδα για Ηρακλειώτες ατμιστές να τα πούμε; Δεν με αφήνει για κάποιο λόγο το forum να σας στείλω και pm να τα πούμε

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #148 στις: Ιουνίου 17, 2015, 13:09 »
Σήμερα δοκίμασα το Gin's addiction από ένα φιλαράκι.
Πολύ έντονο υγρό για τα γούστα μου αλλά και πολύ ιδιαίτερο.
Μ'αρέσει η επίγευση μεντας-λεμονιού αλλά όχι τόσο η δυναμη του μουρου και του αψεντιου!
Νομίζω ότι αν κάποιος γουσταρει πιο ελαφριές γευσεις και το πάρει σε 18αρι ανετα το κατεβαζει σε 9άρι.
Μια ενσταση μόνο: δεν νομίζω ότι θα ξεμυρίσει και ότι θα φύγει η γέυση από τον ατμοποιητή ποτε!  :idiot1:
Ειναι τόσο έντονο που το drip tip μου μετά από καμιά 10αριά τζούρες και 2-3 ώρες μετά ακόμα μυρίζει!!!!
Μαλλον θελει εναν ατμοποιητη για παρτη του!


Τελος, μιας και μ'αρεσει η διαδικασία της κλωνοποίησης, θεωρώ πολύ δυσκολο να το πετύχει κάποιος σε DIY και γι'αυτό αλλωστυε δεν βρισκω και καμια επιτυχημενη συνταγη....

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #149 στις: Ιουνίου 17, 2015, 13:14 »
Χεχε...έτσι  :D Θυμάμε πριν ένα χρόνο όταν το δοκίμασα (δεν...), πέταξα τον ατμοποιητή (CE-5), γιατί όσο κι αν τον έπλενα δεν έφευγε με τίποτα το άρρωμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1105704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178072 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1048 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro