vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 1 χρήστης
kingdm

Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #105 στις: Νοεμβρίου 08, 2014, 22:07 »
Στην αρχή, αν και τα δοκίμασα, τα απέρριψα επειδή μάλλον μου κακοφάνηκε το 15ευρω. Στη πορεία σταδιακά τα αγόρασα όλα και φροντίζω να υπάρχει ένα τουλάχιστον τον μήνα. Όντως πολύ καλές και προσεγμένες δουλειές. Όχι κάτι ξεκάθαρο, Gourmet καταστάσεις. Επίσης, φιλικά προς τον ατμοποιητή (λίγα υπολείμματα κλπ).

Προσωπικά προτιμώ το Sweet Prudence (αν και δεν είναι all-day - η μίξη μελιού-βανίλιας είναι αρκετά έντονη και μου θυμίζει καραμέλα) και το Venus in Vapes (πιο έντονος ο γλυκάνισος - ιδιαίτερα αρωματικό και στη γεύση και στη μυρωδιά που αφήνει). Και τα δύο γεμάτη γεύση (τόσο που συνήθως τα "σπάω" με περίπου 2ml βάση).

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #106 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 19:39 »
Τελευταίως έχω κολλήσει άσχημα με το Sweet Prudence! Καταπληκτική γεύση!
Αυτό το φρουτώδες που βγάζει, τι είπαμε ότι είναι; Σίγουρα δεν είναι το μανταρίνι, πιο πολύ σε μούρο μου φέρνει...

Αποσυνδεδεμένος StavrosM

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Titanium - SubOhm - Rulezzz !!!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #107 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 01:56 »
Sweet Prudence ψηφιζω και εγω !!!
Αλλα το 15αρι με σκοτωνει οποτε το σπαω με VG μεχρι και 40%
Τα υπολοιπα με αφησανε παντελως αφιαφορο απο την πρωτη τζουρα.
Ποσες γευσεις εχουνε μεσα ???
Κατι απο καρυδα-βανιλια-μενθολη ισως και λιιιιγο γλυκανισο διακρινω..... το φρουτο δεν το νοιωθω καθολου.
Οπως και να εχει ειναι παντα το 2ο μπουκαλακι πανω μου για τις αλλαγες ;)

Sent from my Samsung Galaxy S5.


Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #108 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 09:29 »

Στην αρχή, αν και τα δοκίμασα, τα απέρριψα επειδή μάλλον μου κακοφάνηκε το 15ευρω. Στη πορεία σταδιακά τα αγόρασα όλα και φροντίζω να υπάρχει ένα τουλάχιστον τον μήνα. Όντως πολύ καλές και προσεγμένες δουλειές. Όχι κάτι ξεκάθαρο, Gourmet καταστάσεις. Επίσης, φιλικά προς τον ατμοποιητή (λίγα υπολείμματα κλπ).


το earth brother παντως δεν το λες οτι αφηνει και λιγα καταλοιπα με 1μιση περιπου τανκ στον kayfun..!
 ολα εκτος του earth brother αποδιδουν πολυ εντονα τα αρωματα τους και καπου στην ολοημερη χρηση ισως φανουν μπουχτικα σε καποιους αλλα οχι σε εμενα που δεν ειναι πιπιλα ο ατμο. ;D
Στα δικα μου πνευμονια πιο ωραια ερχεται ο ατμος του venus μετα earth brother ανετα για ολοημερη χρηση και επειτα sweet prudence για αλλαγη ενος  all day υγρου.

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #109 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 00:01 »
Έχω δοκιμάσει το Venus in Vapes και το Gin's Addiction.
Το Venus in Vapes κάθεται πιο "μαλακά" στον λαιμό μου και ατμίζεται ευχάριστα σε κάθε περίσταση. Το Gin's Addiction απ' την άλλη είναι πιο "εκρηκτικό"- "αναζωογονητικό" έχω την άισθηση φρεσκοβουρτσισμένου στόματος κάθε φορα! :))  Στην αρχή μπορεί να με ζορίσει λίγο το χτύπημα της μενθόλης, αλλά μετά από λίγο ατμίζεται υπερ- ευχάριστα.

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #110 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 12:01 »
Εχοντας διαβάσει σχεδόν όλο το forum (ειδικά σε όσα εξαρτήματα, η υγρά έχω, η θέλω να αποκτήσω) ..έπεσα και πάνω στο post της Μαρίας:


Με γλυκιά γεύση δεν μπορώ να το φανταστώ. Εγώ προσθέτω ελάχιστο gin addiction και αυξάνει την ένταση.

..επειδή λοιπόν το gin addiction, μου άρεσε σαν υγρό (..όταν το δοκίμασα) ..αλλά δεν το άντεχα λόγω pg και μενθόλης, αποφάσισα να κάνω μιά δοκιμή και να το αραιώσω αρκετά..

..στα 20ml λοιπόν gin addiction (στα 12mg), πρόσθεσα 20ml μηδενική suave umami και 10ml μηδενική fresco umami. Ετσι πήρα 50ml
τελικού υγρού στα περίπου 5mg νικοτίνης και 75vg - 25pg ..που όμως λόγω της δροσιάς - "χτυπήματος" που προσφέρει η μενθόλη, με καλύπτει πλήρως τόσο σε νικοτίνη (συνήθως ατμίζω στα 8 - 9mg) ..όσο και σε "χτύπημα".

Το αποτέλεσμα είναι να γίνει ένα από τα αγαπημένα μου υγρά! Δροσερό, καθημερινό ..και δεν με "χτυπάει" πλέον στον λαιμό.

Αποσυνδεδεμένος billsal

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #111 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 10:17 »
Έχω δοκιμάσει το Venus in Vapes και το Gin's Addiction.
Το Venus in Vapes κάθεται πιο "μαλακά" στον λαιμό μου και ατμίζεται ευχάριστα σε κάθε περίσταση. Το Gin's Addiction απ' την άλλη είναι πιο "εκρηκτικό"- "αναζωογονητικό" έχω την άισθηση φρεσκοβουρτσισμένου στόματος κάθε φορα! :))  Στην αρχή μπορεί να με ζορίσει λίγο το χτύπημα της μενθόλης, αλλά μετά από λίγο ατμίζεται υπερ- ευχάριστα.


Έτσι ακριβώς μου έκατσαν κι εμένα φίλε μου τα συγκεκριμένα υγρά.Θέλω να δοκιμάσω και το καινούριο που έβγαλαν

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #112 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 15:51 »
επειδη εχω παθει  ζημια με το venus in vapes,αλλα εχω παθει και με την τιμη ,ποια αραιωση προτεινεται ωστε να παρουμε περισσοτερα ml ,αλλα χωρις να χασουμε ουτε στο ελαχιστο αυτην την υπεροχη γευση?
τωρα ειμαι στα 6 mg νικοτινη.



Αποσυνδεδεμένος Antonis84

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #113 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 16:18 »
Δεν γίνετε να αραιώσεις ενα υγρό και να μείνει η ένταση γεύσης όπως έχει.Αν ένα υγρό είναι έντονο θα μειωθεί η γε'υση λιγότερο.Η το αραιώνεις λίγο λίγο και το φέρνεις όσο το δυνατόν εκεί που θες με τίμιμα να γίνει πιο απαλό η το αφήνεις όπως έχει... :)

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #114 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 18:48 »
ναι εχεις δικιο,θα ηθελα ομως την αποψη απο παιδια που καναν την αραιωση στο venus με ποια βαση και σε ποια αναλογια ειχαν τις λιγοτερες απωλειες παντα σε συναρτηση με τα μλ που κερδισανε.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #115 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 19:06 »
Ασε τα αραιωματα και τις οικονομιες λεμε
Καυφουν ηθελες ;
Φατα τωρα  :))
Ας εμενες στη Σοφια να ατμιζεις με 0,50 τη μερα και να ψαχνεις το ντουμανι με το φακο και τη γευση με το σφουγγαρι
Παρε κι ενα Τζινς αντικσιον να γεμισεις τον κεϊ να δεις τι πα να πει κοπα καμπανα εξ αποστασεως  :thumpup:
Μια ζωη την εχουμε, τα Χριστουγεννα σε βλεπω με τους πεντε νανους  :))

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #116 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 19:10 »
καλα δεν ημουν οταν ετρωγα το καμενο μου και τον ειχα στην ακρη  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #117 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 21:13 »
Το  Sweet Prudence  σίγουρα είναι από τα καλύτερα υγρά που έχω ατμίσει.  (εκτός από τα DIY μου φυσικά) ;D
Τις μενθόλες δεν τις μπορώ καθόλου και το καπνικό δεν με ενθουσίασε παρόλο που τα βασικά μου υγρά είναι καπνικά.  Το Venus δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα .

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #118 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 22:28 »
ναι εχεις δικιο,θα ηθελα ομως την αποψη απο παιδια που καναν την αραιωση στο venus με ποια βαση και σε ποια αναλογια ειχαν τις λιγοτερες απωλειες παντα σε συναρτηση με τα μλ που κερδισανε.

Προσωπικα προσθετω βαση 50vg-50pg με νικοτινη 9mg σε Halcyon Haze (Venus  και Sweet prudence κυριως) των 12mg σε ποσοστο 20-25%, δηλαδη 4-5 ml και δεν εχω θεμα με το αρωμα. Ενδεχομενως παιρνει και παραπανω αραιωμα μιας και ειναι εντονα αρωματα. Μη φανταστεις ομως οτι θα το διπλασιασεις και θα ειναι κομπλε. Θα μου πεις σιγα τα ml που κερδιζω... Αλλα τουλαχιστον μου χρυσωνω το χαπι.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #119 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 22:49 »
επειδη εχω παθει  ζημια με το venus in vapes,αλλα εχω παθει και με την τιμη ,ποια αραιωση προτεινεται ωστε να παρουμε περισσοτερα ml ,αλλα χωρις να χασουμε ουτε στο ελαχιστο αυτην την υπεροχη γευση?
τωρα ειμαι στα 6 mg νικοτινη.

Δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα επειδη κανω ηδη αραιωση το κυριο μου υγρο (μπεμπεκα )  λογω καιφον  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: η μονη βαση που μου αφηνει την γευση χωρις ιδιαίτερη ατονια υγρου ειναι η umami
ακομα και η atmos lab  βαση της ιδιας εταιρειας με το υγρο μου, το ατονουσε  ... δεν ξερω γιατι αλλα η umami  αφηνει ενταση στο υγρο ακομα και στο αραίωμα .. απόδοση υγρου καλύτερη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342292 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206498 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50187 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597243 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357782 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591913 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios