vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Milarepa, lagoudakis, camber

Twitter

Είναι τα προϊόντα γύρω απο το ηλεκτρονικό κάπνισμα υπερτιμημένα;

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
KinggreeceΤα είπες όλα! Θέλω να προσθέσω μόνο οτι, άλλο φτιάχνω κάτι πού μού παίρνει μια εβδομάδα δουλειάς και άλλο αγοράζω κάτι έτοιμο και κανω μεταπώληση και θέλω κέρδος 1000%. :wall:

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
άρα λοιπόν πρέπει να ανοιχτεί καινούριο νήμα στο οποίο να κριτικάρουμε τα ποσοστά μεταπώλησης των εμπόρων, γιατί όσον αφορά την υπερεκτίμηση των προιόντων η.τ. πριν πάνε στα χέρια τρίτων θα έπρεπε να ξέρουμε τι έχει κοστίσει (υλικά, ώρες σχεδίασης, ώρες κατασκευής κλπ) το προιόν που παρουσιάζει η κάθε provape , smok κ.α. ούτως ώστε μετά να καταθέσουμε την άποψη μας

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Διαβάζω αρκετή ώρα το νήμα, και δεν είδα κάπου να αναφέρεται ο τρόπος με τον οποίο τα έτοιμα πάντα υγρά φτάνουν στα χέρια μας. Και εξηγούμαι:

Προφανώς και η Liqua πχ δεν έχει έναν κεντρικό αντιπρόσωπο στην Ελλάδα, ο οποίος να έχει τη δυνατότητα να εισάγει τεράστιες ποσότητες, ώστε να μεταπωλήσει μετά στους λιανοπωλητές, με το τυπικό χονδρεμπορικό κέρδος της τάξης του 3-4%. Και πως θα μπορούσε άλλωστε, όταν σε μία αγορά όσο η Ελλάδα, υπάρχει τόση ποικιλία σε υγρά άτμισης που τελικά βλάπτει τις τιμές. Ιδιαίτερα δε, όταν δεν υπάρχει αποκλειστικότητα του προϊόντος, και ακόμα και να υπήρχε ο εισαγωγέας, θα μπορούσε ο καθένας μας να το ψωνίσει λιανικώς από οποιαδήποτε άλλη χώρα. Είναι η κλασσική περίπτωση, στην οποία ένα είδος εμπορίου δεν είναι και πολύ καλά δομημένο, όπως επίσης το προϊόν δεν παρακολουθείται στατιστικά. Ξερούμε τι μερίδιο της πίτας καταλαμβάνει κάθε brand υγρού? Και ακόμα και να ξέραμε, έχει κάποιος την δυνατότητα να αναλάβει μαζική εισαγωγή, με μικρό κέρδος/μονάδα (μεγάλο συνολικά όμως γιατί ο χονδρέπμπορος περιμένει να πουλήσει μεγάλη ποσότητα - βλέπε βενζινάδικο που στα χαρτιά τουλάχιστον δουλεύει με 0,5% στη βενζίνη)? Το ίδιο ισχύει και για τις μόντες. Μια χαρά δουλεύει και το VV No.1 αλλά αν θες Προβάρι (είτε λόγω στάτους, είτε λόγω περισότερων επιλογών, είτε για οποιοδήποτε άλλο λόγο - προσοχή, δεν τα συγκρίνω επ' ουδενί), θα τα σκάσεις έξι φορές πάνω.

Συμπεραίνω λοιπόν ότι ναι, κάποια πράγματα είναι υπερτιμημένα, κάποια άλλα όμως είναι υποτιμημένα. Αν το καλοσκεφτείς, και η κόκα κόλα (TM) υπερτιμημένη είναι, νερό ζάχαρη CO2 και αρώματα είναι, αλλά την πληρώνεις μια χαρά. Και στην τελική, μέχρι ένα σημείο μπορείς να φτάσεις, μετά, απλά πληρώνεις γούστα. Σε αριθμούς, το μόνο περισότερο που μπορεί να μου δώσει το Προβάρι από ένα Zmax, είναι η ανησυχία μήπως μου χαλάσει η πλακέτα των €200. Και για αυτή την ανησυχία, πρέπει να πληρώσω premium 2.5 φορές πάνω. Αυτή τη σκέψη αποκόμισα κοιτάζοντας την τελευταία εβδομάδα το νήμα για τα Προβάρι, και προς Θεού, ούτε φαν είμαι ούτε πολέμιος, το έχω δοκιμάσει και μου φάνηκε μια χαρά μοντ. Το ίδιο βέβαια, είπα και για το Vamo.

Στην τελική, όσο υπερτιμημένα και να θεωρούνται τα προϊόντα από μερικούς, πάντα θα υπάρχει μια παράμετρος που δεν μπορεί να εκτιμηθεί μέσα από καμία μέθοδο κοστολόγησης: η υγεία που κερδίσαμε.



Αποσυνδεδεμένος Skoudris

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κeep calm and Vape on
Οπως εχουν πει ηδη αρκετοι εδω μεσα , σε ολες τις κατηγοριες υπαρχουν ακριβα και φθηνα προιοντα αναλογα με τις αναγκες του καθενα . Εαν βολευεσε με τα φθηνα δεν υπαρχει λογος να πας στα πιο ακριβα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Cruiser79 καθε συσκευή ατμιζει διαφορετικά.provari,vamo,zmax mod 69 , nemesis,sigelei mod κλπ το τι αρέσει στο καθέναν ειναι υποκειμενικό και βάση τις τσέπης του και βάση τα γούστα του αλλα και την εμπειρία που μπορεί να έχει ακομα και το πως κάθετε στο χερι του ή τη προέλευση έχει.
Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατι αναφέρεις το provari ως υπερκοστολογημένη συσκευή στο παράδειγμα σου οταν το orion πχ κάνει 340$ ++  ενω το provari  με τα βίας αγγίζει τα 170$ και ποσο μαλλον οταν το 1ο δεν μπορει καν να αλλάξει ατμοποιητή.
Δεν το συνεχίζω για να μη πάμε offtopic σε διαμάχη provari vs china mods αλλα ακόμα και στους αριθμούς το provaraki υπερτερεί οπως το τελευταιο εχει να ζηλέψει αρκετά πραγματάκια απο ενα dna20 κλπ.
Επίσης αλλη οικονομία εχει η Αμερική,Ελλάδα,Γερμανία,και αλλη η Κίνα. Σε καμια περίπτωση βάση την έκαστη οικονομία δεν εχουμε υπερκοστολογημένες συσκευές η υπερκοστολόγηση γίνεται πάντα από τα καταστήματα αγοράζοντας φθηνά και πουλώντας ακριβά (μεσάζοντες βλέπε super market) και όταν το ίδιο προϊόν μεταναστεύει απο μια ανώτερη οικονομικά χωρά σε μια υποδεέστερη πχ Αμερική - Ελλάδα.Εκει υπάρχει το μεδούλι ,το να πούμε στον άλλο κοιτα φιλε ενα σίδερο είναι γιατί το πουλάς πχ 100 ευρώ οταν το ιδιο υλικό ακατέργαστο κάνει το πολυ 10 ευρώ ε εκει ξεπερνάμε τα όρια της λογικής και του ηθικού.
Φιλικά.


Edit για τα έτοιμα υγρά θα συμφωνήσω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2013, 17:12 από Vamire »

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
Εγώ απαντώ: Όχι, είναι λογικές οι τιμές, εφόσον βρίσκω το vamo ss με 24 ευρώ, τις κεφαλές των
ατμοποιητών με κάτω από 1 ευρώ και τα υγρά με 3 ευρώ τα 30ml (δηλαδή με 1 ευρώ τα 10ml).

Tώρα αν κάποιοι θέλουν να πληρώνουν 5 και 6 ευρώ τα 10ml είναι δικαίωμά τους και δεν τους κρίνω.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Είναι τα προϊόντα γύρω απο το ηλεκτρονικό κάπνισμα υπερτιμημένα;

Οχι , σε αντιθεση εγω πιστευω πως ειναι παμφθηνα . Σε σχεση παντα με αυτο που προσφερουν και αυτο που αναπληρωνουν .

Τωρα , αν εισαι ψωναρα και θελεις ολα τα χρωματα και μεγεθη του προβαρι... δεν φταιει το αντικειμενο.

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Δε μπορουμε να συγκρινουμε την μαζικη παραγωγη με την περιορισμενη ητοι πολυ περιορισμενη.
Ενας βασικος παραγοντας που δεν εχετε αναφερει (η δε το προσεξα τουλαχιστον) ειναι το χρημα που επενδυεις. Πχ για να ριξεις το κοστος παραγωγης και κατα συνεπεια την τελικη τιμη πρεπει να επενδυσεις ολο σου το κομποδεμα και να στοκαρεις το τελικο προιον...και ρωταω ..εσεις αν εισασταν μικροι κατασκευαστες με μικρο σχετικα πελατολογιο θα στοκαρατε οτι λεφτα ειχατε ωστενα τα χετε αποθηκευμενα στην αποθηκη σας προς πωληση?


Sent from my iPad using God's will..

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Παρά το σκατά ύφος μου στο ποστ μου προηγουμένως, η αγανάκτηση μου για την κατάσταση που ζούμε, και για τις αιτίες της που οδηγούν στην απορία του φίλου OP περί υπερτίμησης των ατμοπροϊόντων, μάλλον είναι εμφανής!  :laugh1:


Τα έχετε πει όλα πολύ καλά, και μάλλον λέμε όλοι σχεδόν το ίδιο πράγμα. Αλλά δεν έχω τόσο χρόνο να διαθέσω για ανάλυση. Μακάρι να πιούμε τίποτα μπύρες με όποιους μπορούμε και να τα λέμε από κοντά!

Και εγώ επίσης πιστεύω ότι τα ατμοπροϊόντα κυμαίνονται σε τόσο μεγάλο οικονομικό εύρος, που μπορεί να καλύψει όλα τα βαλάντια, αρκεί να μην είναι κάποιος μίζερος και να ασχοληθεί λίγο με το αντικείμενο. Υπάρχει για όλους! Και για όλα τα γούστα! Απλα ή πιο σύνθετα, φτηνότατα και VIP, ότι θέλει ο πελάτης!!

Κατά τα άλλα, όπως λέτε πολλοί και όπως λέει και ο φίλτατος djVolis περί του χρήματος που χρειάζεται να επενδυθεί, + το ίδιο προσπάθησα να πω και εγώ με κακό τρόπο, ο αγώνας είναι άνισος. Δεν θα μπορέσει ποτέ ο μικρός κατασκευαστής, ο βιοτέχνης, και γενικότερα οποιοσδήποτε δεν ανήκει στους κεφαλαιούχους, να συναγωνιστεί τις μεγάλες εταιρίες. Τι να λέμε..να δούμε τι θα γίνει όταν θα σκάσουν μύτη οι πολυεθνικοί λύκοι ..

Το γεγονός ότι κάποιοι από μας δεν έχουν τα προς το ζειν λόγω συνθηκών, δεν κάνει το κινέζικο μοντάκι των 30 πχ ευρώ να είναι ακριβότερο από όσο -κακώς και ανήθικα- τιμολογημένο είναι.

Ούτε πρόκειται με τη δεδομένη οικονομική κατάσταση να έχουμε ευκολία να παίρνουμε πρόβατα και Ελληνικά ημιχειροποίητα μοντάκια και ατμοποιητές. Η υπερτιμολόγηση ως απόλυτο γεγονός, είναι κάτι που δεν μπορώ να γνωρίζω ωστόσο, δεν είμαι ειδικός, + ελάχιστοι είναι.

Απλά θα ρωτήσω. Αν βγάζατε 500 χιλιαρικάκια το μήνα θα ασχολούσασταν με την υπερτιμολόγηση των ατμιστικών; Δύσκολα φαντάζομαι.

Άρα, όταν υπαρχουν στην αγορά μπαταρίες, μπαταριοθήκες και ατμο που ξεκινούν από ελάχιστα ευρώ (που προτιθέμεθα να χώσουμε για την υγεία μας, όχι για να τα πετάξουμε φυσικά) και τα οποία φυσικά μπορούν να καλύψουν όλους, και όταν υπάρχουν στην αγορά ΚΑΙ αξιόπιστα χειροποίητα και ψαγμένα μοντάκια και ατμο υψηλού επιπέδου για να καλύψουν αυτούς που θα τα εκτιμήσουν και θα τα πληρώσουν, πως μπορεί να πιστεύουμε ότι υπάρχει υπερτιμολόγηση; Σε τι;

Αν ο φίλτατος OP εννοεί υπερτιμολόγηση από συγκεκριμένους και όχι από όλους, ας κατονομαστούν να τους ξέρουμε.
Αν πάλι εννοεί ότι ζοριζόμαστε ως κοινωνία,άρα και ως προς τα ατμιστικά τα οποία μας φαίνονται υπερτιμολογημένα, και πάλι δεν σημαίνει ότι υπάρχει υπερτιμολόγηση, ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧ !!!! Τι είναι τιμολόγηση; :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Δεν είναι δικαιολογία η τιμολόγηση, αν θέλει πραγματικά κάποιος να ατμίσει .... εμείς που το αγαπάμε το άτμισμα σε βαθμό που να μην το κόβουμε για χάρη του χόμπυ*, που τα βρίσκουμε, είμαστε όλοι φραγκάτοι;




Για τον ευγενικό φίλο που αναφέρθηκε στο όνομα μου, φυσικά δεν υπάρχει μόνο μαύρο ή άσπρο στη ζωή. Ο καθένας κινείται βάσει των συνθηκών του, στη δική του οριογραμμή. Αν φυσικά κάποιος έχει βρει τον τρόπο να είναι λιγότερο σκλαβωμένος, ας μας πει τον τρόπο να τον εφαρμόσουμε και εμείς.

Ας ξαναδιαβαστεί το γραπτό μου κάπως προσεκτικά, με στόχο να ιδωθεί το νόημα και όχι ο (σκατά και με συγχωρείτε) τρόπος γραφής, και εδώ είμαστε να το αναλύσουμε ...
Ναι, η αυτή η τελευταία παράγραφος είναι πράγματι off topic, και με χαρά θα τη διέγραφα !!! :))





Την καλημέρα μου, πάω νάνι ..

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Vamire, δεν ξέρω αν έπιασες το πνεύμα μου, πάντως δεν είπα τίποτα για συγκεκριμένο υπερτιμολογημένο μοντ. Το ότι κάθε συσκευή προσφέρει κάποια άλλα πράγματα σε αυτούς που τα ψάχνουν, δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς, αλλά αυτό υπόκειται στην κατηγορία "πληρώνω γούστα". Χρησιμοποίησα κάποια παραδείγματα με τα οποία έχω καλύτερη εξοικείωση, θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω άλλα τόσα.

Δεν κάνω συγκριτικό, απλά από μία πιο τεχνοκρατική άποψη, προσπαθώ να αναλύσω κάποια πράγματα. Έγινα απλά λίγο πιο συγκεκριμένος, γενικά οι απόψεις μου κυμαίνονται όπως και οι απόψεις μου για τις τιμές υγρών.

 :bye:

Συνδεδεμένος manoslykos

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
λοιπόν. Κάπνιζα 3 πακέτα Camel σκέτο την ημέρα. Δεν άρχισα το άτμισμα για οικονομία.
αυτό όμως δε μου απαγορεύει να κάνω μερικές πράξεις με την αριθμομηχανή.
3 πακέτα camel σκέτο επί 4€ που έκαναν (δεν ξέρω πόσο έχουν τώρα) μας κάνουν 12€ τη μέρα. επί 30 μέρες 360€.
έχουμε τουτέστιν ένα κεφάλαιο 360€ στην αρχή του μήνα που δεν θα το δώσουμε στο περίπτερο γιατί ξανάρθε η αρκούδα. Ένα πολύ καλό μηχανικό mod ελληνικό έχει πάνω κάτω 150€. άσε που έχει και άλλα με πολύ λιγότερα. έβαλα αυτό το ποσό γιατί αναφερόμαστε σε υπερτιμημένα.
με την αγορά του από το κεφάλαιο μας απομένουν 210€.
για ατμοποιητη επενδύεις 60€. για πέστε μου φτάνουνε ή δε φτάνουνε;
και έμειναν από το κεφάλαιο 150€
τώρα πηγαίνετε σε ένα κατάστημα και πάρτε υγρά για άτμισμα 100€. πολύ δυσκολα να φύγεις με λιγότερα από 180ml. αν ατμίζεις 6ml τη μέρα σε βγάζει ακριβώς 30 μέρες.
και από το κεφάλαιο σου έμεινε ένα πενηντάρικο. επίσης στην ιδιοκτησία σου υπάρχει ακόμα το mod και ο ατμοποιητής. στο κανονικό τσιγάρο το μόνο που έμενε στην ιδιοκτησία μας ήταν η χειρότερη υγεία και η στάχτη. και γι΄ αυτό (για τη στάχτη δηλαδή) παραπονιούνται μόνο οι ορχιδέες μου που τους έριχνα τη στάχτη και τον καπνό που περίσσευε.
αλλά για να ικανοποιήσει κανείς και τις ορχιδέες του μπορεί με το πενηντάρικο που του περισσεύει να καλέσει τους φίλους του και να κάνει ένα μπάρμπεκιου και να ρίχνει τη στάχτη που θα μείνει.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
360 ευρω ειναι το επίδομα του οαεδ.Εσυ έχεις λεφτά άλλος μπορεί να μην εχει.  ;)

Συνδεδεμένος manoslykos

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
αγαθά κώπης κτώνται.
μπορεί να έχεις περισσότερα λεφτά από εμένα vamire.
αφού όμως δεν το έπιασες το θέμα όταν τα σκάγαμε στον περιπτερά δε λέγαμε τίποτα. τώρα τα υπερτιμημένα μας πειράζουνε. πάντως την παρασκευή πείρα από το φαρμακείο 1κιλό (όχι λίτρο) βάση  VG 5,50€. χωρίς νικοτήνη βέβαια. άμα θέλω ατμίζω μόνο αυτή.
γιατί όμως να μου χαρίσει ο κάθε καταστηματάρχης ή ο κάθε κατασκευαστής το προϊόν του; άμα θέλω το παίρνω άμα δεν το θέλω δεν το παίρνω.
κάθε μέρα βάζω στην άκρη 2€. και με αυτά τα λεφτά παίρνω ότι μου αρέσει.


Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Κάθε χρόνο και καλύτεροι στις τιμές Βλέπω τα ελληνικά καταστήματα και κυρίως στα προίοντα που είναι άπλες μπαταριές ego,ατμοποιήτες ανταλλακτικές κεφάλες κλπ και το βασικό η εξέλιξη προς το καλύτερο γεύσεις-εργονομίας-προβλημάτων!
Τώρα αν θέλει κάποιος να πάρει κάποιες κατασκευές που θεωρούνται ένα άλλο επίπεδο τότε θα αναγκαστεί να βάλει το χέρι αρκετά ποιο βαθιά στην τσέπη άλλα δεν τον φταίει κανείς και οτι σωλήνες είναι και γιατί να αξίζουνε τόσο,ίσως τόσο πρέπει να πουλήσουνε για να βγάλουνε κάποιο αξιοπρεπές κέρδος ώστε να συνεχίσουνε να μας προσφέρουνε,η κάποιοι πρωτοπόροι στις κατασκευές έχουνε βάλει κάποιες μαρκέ τιμές και εφόσον πουλάνε,μετά όλοι οι άλλοι ακολουθούνε,είτε σε λιγότερη η σε υψηλότερη τιμή.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
manoslykos δεν διαφώνησα καπου σε αυτα που λες διαφώνησα ως το ποσό που έβαλες.
360 για τσιγάρα το μήνα είναι ενα ποσό που μόνο οσοι έχουν τη δυνατότητα να κάνουν θα κάνουν σημερα και φανταζει εξωπραγματικό.
Καπνιστές που ξέρω έχουν περιορίσει τη χρήση του τσιγάρου απο 50-150 πάνω κάτω ανα μήνα και αν μπορούσαν θα το είχαν περιορίσει περισσότερο οσοι εργάζονται.
Γιαυτό σου εγραψα 360 είναι το επίδομα του οαεδ οπου στο παράδειγμα σου το άφησες να εννοηθεί πως κάθε μηνα μπορείς να πάρεις και ένα nemesis με 1-2 dripper + υγρά halo και κάνεις και μπάρμπεκιου :P



O άλλος με τα 50-150 το μήνα μόνο έτοιμα υγρά μπορεί να κάνει αντε και να αγοράσει και κανένα vivi nova με κεφαλές.
Προσωπικά αν δεν εκανα diy δεν θα ειχα ουτε το provari ούτε τους ατμοποιητες που εχω αλλά όπως λες γλίτωσα κάποια χρήματα & πλέον τα επενδύω πάνω στο η/τ (να είναι καλά το diy) και είναι σωστό αυτό.
Αν έκανα έτοιμα υγρά τοτε ίσως να χάλαγα και παραπάνω απο το κ/τ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 07, 2013, 16:40 από Vamire »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209002 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix