vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

133 επισκέπτες, 6 χρήστες
tasos1976, Pip, Blackwolf, manoslykos, camber, infernity

Twitter

Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #360 στις: Απριλίου 26, 2016, 21:51 »
Νομίζω πως εννοήσαμε σωστά την στάση του τύπου, φίλε caros, δεν σοκαριζόμαστε με την δική σου διάθεση να πληροφορήσεις. :)
Λίγο πολύ έχουμε μια εικόνα για το ήθος των ενεργών συμφορουμιτών και δεν θα σε φανταζόμουν να βγάζεις κι εσύ μια γκουμούτσα και να κυνηγάς με το ντουμάνι γριές στο βαγόνι φωνάζοντας "ατμοοοοοοός κουφάλεεεες"!
:laugh1:

Αν και δεν ξέρω πόσο αποτέλεσμα θα είχε η πληροφόρηση σε μια τεταμένη κατάσταση που τα αυτιά κλείνουν.
:lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #361 στις: Ιουνίου 03, 2016, 23:41 »
Στην εταιρία που ξεκίνησα να εργάζομαι εδώ και λίγες μέρες υπάρχει ένα δωμάτιο που είναι καπνιστηριο. Από την στιγμή που απαγορεύτηκε αυστηρά το κάπνισμα εκτός από εκεί αναγκαστικά πάω και εγώ εκεί μέσα μαζί με τους καπνιστές .Ίσως είναι η χειρότερη στιγμή στην μέρα μου και σιχαίνομαι την μυρωδιά που υπάρχει εκεί μέσα .Υπάρχουν βέβαια παράθυρα και εξαερισμός αλλά πόσο δουλειά να κάνουν . Έχω δει ατμιστες να ατμιζουν σε χώρους του κτηρίου και στο σαλόνι οπότε θα ρωτήσω και εγώ αν θα έχω την δυνατότητα να το κάνω .αν μου πουν όχι με βλέπω 7 ώρες να μην Ατμιζω .χίλιες φορές από το να κάθομαι εκεί μέσα . Αυτός ο χώρος με έκανε να καταλάβω πόσο κακό είναι που θέλουν να εξισωσουν το κάπνισμα με το ατμισμα

Απόστολος


Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #362 στις: Ιουνίου 03, 2016, 23:55 »
Δες το θετικά.. Δουλεύεις μόνο 7 ώρες.. Θα μπορούσε να δουλεύεις 12 και εκτός από την απαραίτητη δόση νικοτίνης, να μην παίρενις ούτε υπερωρίες.. ;)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ
« Απάντηση #363 στις: Ιουλίου 08, 2016, 22:18 »
το ξανα γραφω εδω, γιατι εκει που το γραψα προχθες απο τα νεΒρα μου, θα το διαβασαν ελαχιστοι.


Βρισκομαι το απογευμα (7/7/16)αθηνα, στην περιοχή του νεου κοσμου. Εδω στη γειτονια που μενω, εχει ενα πρακτορειο οπαπ. Ως γνωστο, εγω δεν ειμαι τζογαδορος, αλλα ειπα να κανω μια δοκιμη βρε παιδι μου.
Μπαινοντας μεσα ειδα οτι εχει αλλαξει το αφεντικο...νεα διευθυνση.. εδωσα ευχες κ με παρκαρα να ριξω καμμια μπιλια στο κινο. Ειχα παρει κ καφεδια, εβγαλα κ το μοντακι...αρχοντας λεμε..
Ερχεται διστακτικα ο τυπακος που εχει πλεον το πρακτορειο κ μου λεει: ξερετε...απαγορευεται το καπνισμα... γυριζω, του παιρνω μετρα κ του λεω: βλεπεις πουθενά τσιγαρο?
Οχι... αλλα να....αυτο..   ΟΧΙ λεω. Αυτο δεν ειναι τσιγαρο... ειναι ατμος...
Ξερετε απαγορευεται κ αυτο.... κ εκανε κ λιγο πισω.
Μην τα πολυλογω, ακρη δε βγαλαμε... του ειπα ενα δυο γαλλικα τον εστειλα κ στο διαολο κ πηρα δρομο...
Δυστυχως αρχισε να χαλαει η συνταγη μ για το ατμισμα.

Από συγχώνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2016, 22:39 από Cruiser79 »

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ
« Απάντηση #364 στις: Ιουλίου 08, 2016, 22:23 »
Σιγά καλέ...μην χαλαστουμε από τον κάθε άσχετο. ...αν σου πω εγώ τι ακούω και ειδικά από καπνιστές θα γελάς μέρες. ...

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2016, 22:39 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ
« Απάντηση #365 στις: Ιουλίου 08, 2016, 22:35 »
δυστυχως μου εχει τυχει αρκετες φορες δεν δεν προκειται να βγει ακρη γιατι οι περισσοτεροι καλως η κακως ακουν και ξερουν οτι τους δωσει η τελεοραση.παντα κοιταω να μην υπαρχει πολυς κοσμος ωστε να ενοχληθει καποιος και ατμιζω χαλαρα και για αυτους που απλα θελουν να πουν κατι απλα για να το πουν απλα δεν δινω σημασια οταν γνωριζω οτι στην πραξη δεν ενοχλω καποιον

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #366 στις: Ιουλίου 08, 2016, 22:43 »
Μην τα πολυλογω, ακρη δε βγαλαμε... του ειπα ενα δυο γαλλικα τον εστειλα κ στο διαολο κ πηρα δρομο... Δυστυχως αρχισε να χαλαει η συνταγη μ για το ατμισμα. [/i]Από συγχώνευση

Χωρίς να λέω πως τα κίνητρα του ήταν βασισμένα σε κάποια σωστή λογική, μην ξεχνάς ότι από την άλλη βρισκόσουν σε ιδιωτικό χώρο και έχει δικαίωμα να σου απαγορεύσει ότι του γουστάρει.
Και σίγουρα τα γαλλικά δεν βοήθησαν ιδιαίτερα στο ενδεχόμενο να αναθεωρήσει κάποια στιγμή στο μέλλον...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #367 στις: Ιουλίου 08, 2016, 22:48 »
Να του απαγορεύσει ότι γουστάρει, φυσικά και μπορεί. Ας το πει όμως, όχι απαγορεύεται και αυτό...

Όσο για τα γαλλικά (φαντάζομαι η διάλεκτος της Μασσαλίας, η λιμανίσια ;D ) συμφωνώ ότι δεν είναι και η καλύτερη αντιμετώπιση. Φυσικά, να λαμβάνουμε υπόψιν και το τι μπορεί να έχει στο κεφάλι του εκείνη τη στιγμή ο καθένας.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #368 στις: Ιουλίου 08, 2016, 22:57 »
εχουν μλκσμενη νοοτροπια ορισμενοι.. πραγματικα δλδ...  ειδικα σε τετοιου ειδους καταστηματα, επρεπε να δει το συμφερον του. αυτος που τζογαρει θελει κ να καπνισει κ να ατμισει. δεν ειναι εκλλησια.
κ ειπαμε.. ακομα επιτρεπεται το ατμισμα... σε αιθουσα δημοτικου συμβουλιου ειμαστε 4 που ατμιζουμε... κ συχνα ατμιζουν κ απο το κοινο. ενταξει...διακριτικα βεβαια, οχι τρελα ντουμανια, κ δεν εχει δημιουργηθει ποτε θεμα απο κανεναν. αν κ τωρα που το καλοσκεφτομαι θα βαλω χερι στον προεδρο.. να αφηνει μονο εμενα να ατμιζω, γιατι οι αλλοι τρεις ειναι της αντιπολιτευσης...χαχαχαχα :tongue_smilie:
 τεσπα... η πλακα ειναι οτι αφου πηγα σε αλλο πρακτορειο λιγο πιο πανω, κρατησα ενα δελτιο που επαιρνε ενα πενηνταρικο, κ πηγα σε αυτον το πρωι για εξαργυρωση.
η αληθεια ειναι οτι ειχα ορεξη για περιπετειες.. μηπως μου λεγε οτι κ καλα το εχεις παιξει αλλου κ τετοια...
αλλα δεν...  εκανε το παγωνι ο τυπος... διαβασε φαινεται καλα τη σκεψη μου, ειναι κ το παρουσιαστικο μου καπως... χαχαχα.  :))

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
δυστυχως, ή ευτυχως, η διαλεκτος μου συμβαδιζει παντα με τη διαλεκτο που μιλαει ο απεναντι μου... κ φυσικα το υφος ειναι παντα αναλογο.... :)
κ του σαλονιου, κ του λιμανιου....   κ καταλανικα, κ σπανιολικα. :))
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2016, 23:12 από drum »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #369 στις: Ιουλίου 09, 2016, 00:51 »
Είναι και η εποχή περίεργη.
Ολοι έχουν μια υπερ-αμυντική στάση σε όλα, κάποιοι πετουν τη σκουφια τους για καυγά, καποιοι τους φτάινε όλα, καποιοι φτάνουν στο σημείο ακόμη και να πιστεύουν αυτά που λέει η τηλεόραση...

Προ καιρου σε καποιον κλειστό σταθμό άτμιζα (10 Βατ, 1.5Ωμ αντίσταση, υγρό DIY VG/PG 50-50, FA Dark Bean 1% +e-Liquid France Cofee 5% + e-Liquid France Cookie 5% + TPA Butterscotch 2% + Atmos Labs Sweety 0.5%) ήπια, χωρίς ντουμάνι και βλέπω ένα τύπο γυρω στα 60, μερικα μετρα απόσταση απο εμενα να με κοιτα με αποδοκιμασία και να μου λέει σβήστο(!) ρε φίλε πιά!
Αμέσως πάω κοντά του (ο τυπος μαζεύτηκε νομίζοντας ότι πάω για καυγά) και του λέω, φιλε μου, αν σε ενοχλεί τόσο πολύ, ορίστε σταματάω, και το βάζω στην τσέπη.

Ο τυπος καράφλιασε κυτιολεκτικά, τα μάτια του γουρλωσαν απο την έπληξη και μου είπε πως όσες φορες το εχει πει σε καποιον που άτμιζε είχε εισπραξει πολύ επιθετική και εχθρική συμπεριφορά (φυσικά και αυτός δεν το είπε πολύ ήπια).

Τον ρώτησα για ποιό λόγο τον ενοχλέι και νομίζοντας πως θα μου πει τα γνωστά για καρκινογόνα κτλ, με καράφλιασε αυτός με τη σειρά του λέγοντας ότι του φέρνουν αηδία τα περισσότερα αρώματα (προφανως και αυτό που άτμιζα), και ότι μολονότι μη καπνιστής το κανονικό τσιγάρο το ανέχεται περισσότερο!
Μάλιστα ΓΝΩΡΙΖΕ ότι το άτμισμα είναι πολύ πιο υγιεινό απο το κάπνισμα.

Τελικά πιάσαμε κουβέντα επι παντός επιστητού στη διαδρομή με το τραίνο και μια παρ όλιγο παρεξήγηση μετατράπηκε σε μια ευχάριστη κουβέντα και μαι νεα γνωση για μενα: Υπάρχουν άνθρωποι που δεν αντέχουν τη μυρωδιά του.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 09, 2016, 00:59 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #370 στις: Ιουλίου 09, 2016, 01:17 »
Είναι και η εποχή περίεργη.
Ολοι έχουν μια υπερ-αμυντική στάση σε όλα...

Αυτό ξαναπέσ'το, όλοι είναι μες τα νεύρα και την ένταση γενικώς...
Την προηγούμενη εβδομάδα τράβηξα μερικές καλές τζούρες σε μια αποβάθρα στο μετρό με σχετικά αραιό κόσμο κι έπεσε το ηχογραφημένο: "σας υπενθυμίζουμε ότι στο χώρο της αποβάθρας δεν επιτρέπεται το κάπνισμα" ή κάπως έτσι.
Δεν ξέρω αν είναι προγραμματισμένο περιοδικό μήνυμα στους σταθμούς(χρησιμοποιώ αραιά το μετρό) και συνέπεσε με το δικό μου άτμισμα ή έγινε επι τούτου. :dontknow:
Αμέσως μετά ήρθε ο συρμός και δεν πρόλαβα να το τεστάρω. Αλήθεια, τι παίζει με το άτμισμα στο μετρό?


Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #371 στις: Ιουλίου 09, 2016, 01:22 »
Και εμένα μου έχει συμβεί να συμπέσει(?) ανακοινωση τη στιγμή που τράβαγα μια ηπιότατη ατμοτζουρα.
Το πιο πιθανό είναι πως είναι τυχαίο.
Αν όμως δεν είναι τυχαίο, ίσως να φταίνε οι καμερες και να μη φαίνεται καθαρά αν είναι τσιγάρο η συσκευή ατμίσματος.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #372 στις: Ιουλίου 09, 2016, 01:29 »
Βάλε κανένα  φίλο σου κανιστή να ανάψει τσιγάρο , να δεις πως σε 30 δευτερόλεπτα θα έχει έρθει ο σεκιουριτάς να του το σβήσει και θα σου λυθούν όλες οι απορίες..
Τυχαίο ήταν..

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #373 στις: Ιουλίου 09, 2016, 03:36 »
Έδω παντως παιδιά δεν απαγορεύετε πουθενά το ατμισμα. Παρίσι ,λουξεμβούργο, Βρυξέλλες, όπου και αν πάω, υπηρεσίες, ρεστοράν, καφέ,τράπεζες,νοσοκομεία κ.α, ατμιζεις κανονικά χωρις να σε ενοχλήσει κάνεις...

Πριν λιγες μερες σε αεροδρόμιο του βελγίου περιμενοντας να πάρω βαλίτσα ,ξαφνικά βλέπω ένα σύννεφο ατμού, κοιτάζω  δεξιά μου και στα 3 μετρα βλέπω ένα στρατιώτη να έχει το δεξί  χέρι στο αυτόματο και στο αριστερό κραταγε ένα  θεριό και ντουμανιιαζε, του έκανα και εγω τα δικά μου σινιάλα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 09, 2016, 03:54 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #374 στις: Ιουλίου 09, 2016, 08:51 »

Προ καιρου σε καποιον κλειστό σταθμό άτμιζα (10 Βατ, 1.5Ωμ αντίσταση, υγρό DIY VG/PG 50-50, FA Dark Bean 1% +e-Liquid France Cofee 5% + e-Liquid France Cookie 5% + TPA Butterscotch 2% + Atmos Labs Sweety 0.5%) 




Φιλε pano υποκλίνομαι στην λεπτομέρεια!  :tongue_smilie:
Εδωσες και συνταγη! Θα την δοκιμασω πάραυτα!

Καταλαβαίνω οτι το παρεθεσες για να μπουμε στο νόημα της μυρωδιάς :yes: 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127033 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem