vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 2 χρήστες
infernity, camber

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Kerveros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #60 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 01:29 »
Όχι, ξεκίνησα το η.τ. πριν 3 μέρες (κλείνω 1 24ωρο χωρί κ.τ.) και το Giant ειναι το πρώτο μου. Έχω ταυτόχρονα και το θέμα της ανασφάλειας (δεν έχω αλλο καπνό να στρίψω και ούτε θα πάρω και νιώθω... "κάπως")

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #61 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 01:32 »
Ελπίζω αυτές τις ζόρικες ώρες που όλοι μας περάσαμε να έχεις υγρό με αρκετά υψηλή νικοτίνη...
Μην πας να αγοράσεις όσο κι αν σου τραγουδάει μέσα στο κεφάλι...
Βαθιές τζούρες και θα είσαι οκ...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #62 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 01:33 »
Μηπως να ανεβαζες τη νικοτινη στα υγρα σου;Επειδη εισαι στην αρχη αν ανεβαζες την περιεκτικοτητα στη νικοτινη να ενιωθες καλυτερα το χτυπημα στο λαιμο.Πειραματισου!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 02, 2011, 01:34 από panosfc »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #63 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 01:37 »
πριν απο κάθε γέμισμα ξεβιδωσε το carto απο την μπαταρια και φυσα απο εκει που ρουφας πανω σε μια χαρτοπετσετα. θα δεις καποια υγρα λιγο σκουρα. οσο ναναι με αυτο τον τροπο ξεμπουκωνει. Επίσης δώσε του χαλαρές αλλά σφικτές τζούρες αν και με το 6αρι που χρησιμοποιεις δεν βλεπω να εχεις καλο χτυπημα, ειναι πολυ νωρις ακομα για 6αρι.
Επρεπε να ξεκινησεις με 18αρι τουλαχιστον και σταδιακα να πέφτεις, νικοτινη.
Γνώμη μου, παντα φιλικα Γιάννης. ;)

EDIT: Λάθος μου τα 6mg που γράφω παραπάνω, συγνώμη!!!! Τα υπόλοιπα ως έχουν!!!!! :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 02, 2011, 01:43 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος Kerveros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #64 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 01:38 »
χρησιμοποιώ το Nobacco Tobacco 11mg το οποίο είναι αρκετο πιστεύω. Το 16mg που δοκίμασα στην αρχή (USA MIX) ήταν λίγο βαρύ για το λαιμό μου και με έκανε να βήχω.

Αποσυνδεδεμένος θηριωδης

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #65 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 09:42 »
 :confused1:
 Καλημερα σημερα κλεινω 1 μηνα ατμισματος με hybrid. θελω να παρω το Giant και εχω μια ερωτηση: Μπορω να εχω και atomizer ego-t με την  passthrough μπαταρια του;ειναι συμβατα; για να δοκιμαζω τα eliquid στις δεξαμενουλες.
ευχαριστω
 :confused1:

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #66 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 16:08 »
Χρησιμοποιώ τον Giant εδώ και 3 μέρες και είμαι σε γενικά πλαίσια ευχαριστημένος. Όχι όμως ενθουσιασμένος. Για να νιώσω κάτι στο λαιμό πρέπει να τραβήξω μια τζούρα 6 δευτερολέπτων (μέχρι δηλαδή να αναβοσβήσει το λαμπάκι). Μόνο τότε ο καπνός είναι ικανοποιητικός. Για την αίσθηση στο λαιμό παρατήρησα, ότι όταν είναι κρύο, όσο και να ρουφίξω, δεν νιώθω τίποτα και ο ατμός είναι κρύος. μετά θερμαίνεται στην 2-4η τζούρα και όλα είναι τέλεια και από εκεί και πέρα καίει απίστευτα (το εξωτερικό του) και για να νιώσω κάτι πρέπει να φτάσω μέχρι το λαμπάκι να ξεκινήσει να αναβοσβήνει. Φαίνεται να λειτουργεί σωστά καθώς έτσι λειτουργούσε από το ανοιγμα (και αυτή θεωρώ ότι είναι η απόδοσή του). Είναι λογικό στην 5η συνεχόμενη τζούρα να καίει εξωτερικά πολύ και να μην δίνει καλό χτύπημα? (βγάζει πολύ καλό ντουμάνι όμως από 2-3η τζούρα και μετά) Λες και το χτύπημα με το ντουμάνι είναι αντιστρόφως ανάλογα. Τον πρώτο μου τον έκαψα (είμαι σχεδόν σίγουρος) επειδή δεν τον είχα ποτίσει αρκετά. Αυτός δουλεύει καλά αλλά όχι όπως περιγράφουν άλλοι: φοβερό καπνό, φοβερό χτύπημα κτλ... παρα μόνο στην μέση δηλαδή 3η τζούρα.

Επιπλέον υπάρχει κάποια συσκευή που να μην χρειάζεται να ρουφάω-"κάνω το στόμα μου μπαλόνι"  για να καπνίσω?

Γεια σου φιλε, με τι μπαταριες το χρησιμοποιεις? Γιατι αυτες του σετ δεν εχουν κοφτη στα 6 δευτερολεπτα οπως λες αλλα στα 10. Επισης στα 5 καρτο που εχω δοκιμασει ο ατμος ειναι παντα στην ιδια θερμοτητα (ελαφρως θερμος), και οταν τον χρησιμοποιω στο passthrough ειναι λιγο πιο θερμος. Επισης το περιβλημα σε εμενα δεν θερμενεται ποτε (και του αλλαζω τα φωτα με το chain vaping) παρα μονο στο passthrough μετα απο αρκετη ωρα. Επισης αυτο που λες οτι μετα απο 3 τζουρες αποδιδει τα μεγιστα ειναι λογικο, γινεται σε ολες τις συσκευες ητ.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 02, 2011, 16:12
:confused1:
 Καλημερα σημερα κλεινω 1 μηνα ατμισματος με hybrid. θελω να παρω το Giant και εχω μια ερωτηση: Μπορω να εχω και atomizer ego-t με την  passthrough μπαταρια του;ειναι συμβατα; για να δοκιμαζω τα eliquid στις δεξαμενουλες.
ευχαριστω
 :confused1:

Τα καρτο ego-T κουμπωνουν κανονικα στις μπαταριες του γιγαντα. Λογικα με τον NR ατμο δεν θα εχεις προβλημα στο passthrough. Δεν ξερω ομως και με τον lr γιατι μπορει να σου βραχυκυκλωσει την μπαταρια
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 02, 2011, 16:12 από legend7gr »

Αποσυνδεδεμένος Kerveros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #67 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 19:33 »
Τελικά το λάθος ήταν καθαρά δικό μου. Ναι όντως ήταν ο κόφτης στα 10 secs και εγώ ρουφούσα σαν τον διάολο.  Τελικά πειραματίστικα και κατάλαβα ότι έτσι όπως ρουφούσα για κάποιο λόγο ο ατμός κρύωνε. Τελικά κατάφερα και βρήκα τον τρόπο που με βολεύει και τώρα με μικρές τζούρες είμαι κομπλέ. Επιπλέον ήταν και το συνήθειο στην μέση γιατί σήμeρα ούτε που το σκέφτομαι ότι πρέπει να πατήσω κουμπάκι κτλ... έρχεται από μόνο του όπως στην οδήγηση. Επιτέλους έμαθα να το ατμίζω το μαμημένο μετά από 3 μέρες δοκιμών :D

Αποσυνδεδεμένος Kerveros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #68 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 14:46 »
Σήμερα έβγαλα και τον 3ο ατμοποιητή του πακέτου. Μάπα... δεν έβγαζε καθόλου ατμό παρά μόνο όταν έκανε κάτι σκασίματα. Ήταν αδύνατο να πάρω τζούρα καθώς και η παραμικρή τζούρα έπεφτε πολύ βαριά στο λαιμό. Πήρα τηλ. και θα μου την αλλάξουνε. Το αποτέλεσμα: 1 ατμοποιητής τέλειος (παλι καλά έχω και κάτι να ατμίζω) και 2 χαλασμένοι. Ο πρώτος που τελικά νόμιζα ότι έκαψα κάνει ακριβώς το ίδιο με τον 3ο. Παρ'όλο που θα μου τον αλλάξουνε, δεν άξιζε την ταλαιπορία..... Να βράσω τον Γίγαντα....

Επόμενο έχει σειρά το Ego-T. Σιχάθηκα τα σφουγγαράκια και τις βλακείες. Αν και εκείνο αποδειχθεί μάπα.... καπνός και πάλι καπνός....

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #69 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 14:57 »
Φιλε μου μην παραδινεσαι τοσο ευκολα (για το καλο σου το λεω)
Μονο 2 ημερες ατμιστης (απο το banner το ειδα) :D και θες να γυρισεις σε κ.τ?
Δως του μια ευκαιρια (οποια συσκευη και να παρεις)
Ολοι εμεις τα ιδια προβληματα αντιμετωπισαμε στην αρχη
Δεν εφταιγε η συσκευη που χρισημοποιουσαμε αλλα εμεις που δεν ξεραμε να την χρησιμοποιουμε ;D
Αφιερωσε λιγο χρονο για διαβασμα εδω μεσα και ειμαι σιγουρος οτι θα βρεις απαντησεις για ολα
Σου το λεω απο προσωπικη εμπειρια ;) :bye:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #70 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 15:05 »
Κέρβερε, αν δε σουκάνει αυτό που πήρες, θα χρειαστούν κάποιες δοκιμές με αναλώσιμα μέχρι να βρεις το ιδανικό για σένα. Δεν φταίνε τα κάρτο γενικά. υπάρχουν πολλές επιλογές στην αγορά. Με τον ένα ή άλλο τρόπο θα λύσεις το πρόβλημα. Στο κ.τ. μόνο μην επιστρέψεις!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2011, 15:08 από petra »

Αποσυνδεδεμένος Kerveros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #71 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 15:09 »
Απλά 2/3 ατμοποιητές χαλασμένοι με το καλημέρα σε 1 πακέτο που πλήρωσα 110 ευρώ? πως να μην απογοητεύομαι? Θα του δώσω 2η ευκαιρία χάρη στην ανάσα που μπορώ πλέον και πέρνω το πρωί. Αν αυτός που θα μου στείλουνε κάνει τα ίδια και αν το Tank system που θα δοκιμάσω έχει και αυτό προβλήματα..... τότε ναι... καπνός! αρκετά προβλήματα έχω κάθε μέρα για να μου δημιουργεί και αυτό με το δουλεύει δεν δουλευει κτλ.... Όλα εξαρτώνται από τον επόμενο Giant ατμοποιητή και το Tank που θα πάρω όταν ψοφίσει ο ένας και μοναδικός ατμοποιητής που μου δουλεύει.

Αλήθεια όλοι ξεκινήσατε με τόσες φθορές?

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #72 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 17:08 »
Εγω με τανκ ξεκινησα και εμεινα με αυτο 3 μηνες με προβληματα διαροων , καμενου κ.λ.π.
Εμεινα ομως διοτι η ποιοτητα ζωης (διχως σταχτες και τασακια πια) διχως μυρωδιες στα ρουχα , στο σπιτι , η ευκολια του να κανεις εστω μια τζουρα οπου και αν βρισκεσαι και αλλα πολλα θετικα στο η.τ με εκαναν να μεινω.
Αν και τωρα στριβω που και που :( το η.τ δεν το σταματαω με τιποτα. :nope:
Το κ.τ θα το σταματησω τελειως , το η.τ ουτε με σφαιρες :fight_shot_auto: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Kerveros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #73 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 17:10 »
Α δηλαδή το tank system είναι και αυτό σε μαύρα χάλια? Άρα είναι θέμα τι προβλήματα θέλω να έχω και όχι αν θα έχω προβλήματα ή οχι  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #74 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 17:19 »
Α δηλαδή το tank system είναι και αυτό σε μαύρα χάλια? Άρα είναι θέμα τι προβλήματα θέλω να έχω και όχι αν θα έχω προβλήματα ή οχι  :laugh1: :laugh1: :laugh1:


αν μαθεις να το δουλευεις ειναι μια χαρα,κ ειναι νομιζω κ μονοδρομος και το μελλον.
δεν θα πρεπε να βγαζουν καν καινουργιες συσκευες με carto κατα τη γνωμη μου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93659 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix