vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

432 επισκέπτες, 3 χρήστες
bloodlessz, Jorge, camber

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος stergios25

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #735 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 20:11 »
γεια σας παιδια κλασσικα καινούργιος κ προσπαθω να μπω στο κλίμα του ατμίσματος! Άπο τα λίγα που ξέρω είμαι αναμεσα στο intellicig κ στο ovale t. Θα ηθελα οπωσδηποτε τη γνωμη σας, τι να διαλέξω? θα προτιμούσα κατι σχετικα μικρο εαν γίνεται! Δε με ενδιαφερει το κόστος απλα θέλω κατι να είμαι ευχαριστιμένος κ να μη τρέχω! εαν βοηθαει- καπnίζω εαν πακέτο τη μερα davidoff. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!

Αποσυνδεδεμένος leroslakki

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #736 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 20:54 »
μετα απο πολυ ερευνα στο φορουμ αποφασισα και εγο να ξεκινησω το ητ πηρα το ego-t τησ nobacco και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος ατμιζω εδω και 15 μερεσ χωρισ κανενα προβλημα αφου ακολουθησα οσα εμαθα απο τουσ παλιουσ ατμιστεσ μεσα στο φορουμ θα ηθελα να με βοηθησετε μονο με τισ γευσεις καπνιζα old holborn μεχρι στιγμησ εχω δοκιμασει virginia nobacco maxx blend flavour art virginia flavour art ολα σε 18 νικοτινη το maxx blend ειναι αυτο που μου κανει πιο πολυ αλλα ειναι πολυ ελαφρυ στο χτυπημα εχετε να προτεινετε κατι αλλο??

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #737 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 22:15 »
leroslakki

tribecca halo 18.. ;D

Για μενα το καλυτερο χτυπημα απο ολα ... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #738 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 23:22 »
Σημαντική βοήθεια για τα υγρά υπάρχει στο πίνακα http://e-kapnisma.gr/index.php/board,21.0.html

Αποσυνδεδεμένος akalyptos

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #739 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 14:20 »
Καλησπέρα και συγχαρητήρια για το forum και για τις πληροφοριακό υλικό του.

Είμαι έτοιμος να γίνω και εγώ ατμιστής αλλά έχω ορισμένες απορίες.
Παρ' όλο που διάβασα αρκετά threads δεν πέτυχα τις απαντήσεις για αυτές τις ερωτήσεις αν και πολύ πιθανό κάπου να υπάρχουν απαντημένες.

Θέλω να ρωτήσω ποια η διαφορά μεταξύ Joyetech eGo-T και Ovale eGo-T. Πέτυχα σε forum του εξωτερικού ότι πρόκειται για την ίδια εταιρία, παρ' όλα αυτά η απορία μου παραμένει καθώς και τα 2 μοντέλα έρχονται στην Ελλάδα με διαφορά τιμής. Οπότε που διαφέρουν και έχουν διαφορά τιμής.

Έχοντας δοκιμάσει από ένα φίλο το Ovale Elips είμαι ενθουσιασμένος με τα αποτελέσματα όσων αφορά τη τζούρα, αλλά είναι λίγο ακριβό το Elips, οπότε έλεγα για κάτι πιο φτηνό όπως το eGo-T (ίσως και φτηνότερο αν μπορώ), αλλά θέλω ορισμένα χαρακτηριστικά να υπάρχουν, όπως:

1. να μην στάζει. Το Elips στάζει, το e-Go T της Ovale βάσει του cozzcon http://www.youtube.com/user/cozzcon δεν στάζει.
2. να φορτίζει χωρίς αποσυναρμολόγηση ή έστω να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ενώ φορτίζει.
3. και βασικότερο να έχει την ποιότητα "τζούρας" του Elips (ή του e-Go T της Ovale, που από τον cozzcon υποθέτω ότι είναι εξίσου καλή).

Ποιο μπορείτε να μου προτείνετε με αυτά τα χαρακτηριστικά στα σημερινά δεδομένα, έχοντας υπ' όψιν ότι 120 ευρώ είναι αρκετά λεφτά.

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #740 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 14:46 »
φιλε μου μαλλον τα εχεις μπερδεψεις, επειδη ειμαι κατοχος και των 2 που αναφερεις αν καποιο σταζει αυτο ειναι το ego-t το elips δεν σταζει, μαζευει υδρατμους πανω στο τανκ, οι λυσεις που εχεις ειναι η το elips η το ego-t με  passthrough μπαταριες για να ατμιζεις οταν φορτιζει :dontknow: απο σταξιματα ομως θα εχεις ανα διαστηματα :yes: επισης τα μοντελα που ερχονται πχ joytech, οvale κτλπ ειναι ιδια με καποιες μικρες ποιοτικες αλλαγες επανω τους, ελπιζω να σε βοηθησα

Αποσυνδεδεμένος e_angel

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #741 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 15:08 »
Γειά σας. Επειδή είμαι γυναίκα με ενδιαφέρει και η ομορφιά του λίγο  :tongue_smilie: :tongue_smilie:  Πήγα στο κατάστημα OVALE Καλαμάτας και είμαι ανάμεσα στο ΜΙΝΙ-Τ και το ELIPS. Ποιο μου προτείνεται? Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #742 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 15:19 »
εγω θα σου προτεινα το elips παρολο που ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη του :yes:

Αποσυνδεδεμένος akalyptos

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #743 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 15:21 »
φιλε μου μαλλον τα εχεις μπερδεψεις, επειδη ειμαι κατοχος και των 2 που αναφερεις αν καποιο σταζει αυτο ειναι το ego-t το elips δεν σταζει, μαζευει υδρατμους πανω στο τανκ, οι λυσεις που εχεις ειναι η το elips η το ego-t με  passthrough μπαταριες για να ατμιζεις οταν φορτιζει :dontknow: απο σταξιματα ομως θα εχεις ανα διαστηματα :yes: επισης τα μοντελα που ερχονται πχ joytech, οvale κτλπ ειναι ιδια με καποιες μικρες ποιοτικες αλλαγες επανω τους, ελπιζω να σε βοηθησα

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Το Elips είδα ότι στάζει και το ανέφερε και ο φίλος που το έχει πάρει και το δοκίμασα για καμιά ώρα και όντως είχε υγρό στο σημείο που βιδώνει όλη η συσκευή. Δεν ξέρω αν ο φίλος κάνει κάτι λάθος ή αν έχει πρόβλημα η συσκευή του. Οπότε ναι μεν δεν μπερδεύτηκα αλλά δέχομαι σαφώς την άποψη σου αφού έχεις και τα 2 και τα χρησιμοποιείς καθημερινά.
Επίσης ο cozzcon λέει ότι δεν στάζει το eGo-T αλλά όπως και να έχει θα το ψάξω περισσότερο επί του σταξίματος.

Όσον αφορά τις ειδικές μπαταρίες για το eGo ώστε να ατμίζω όσο φορτίζει κοστίζουν η μια 40 ευρώ από ότι μου είπε ένα από τα επίσημα καταστήματα Ovale (που ρώτησα τηλεφωνικά).

Τέλος θα ήθελα λίγη περισσότερη βοήθεια όσον αφορά τη διαφορά μεταξύ Ovale και Joyetech στο eGo-T μοντέλο, καθώς της Ovale κάνει 100 ευρώ και της Joyetech κάνει 60 ή 75 ανάλογα με τις μπαταρίες (οι τιμές με επιφύλαξη καθώς ήταν αρκετά γρήγορο το search).

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #744 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 15:29 »
θα σου επιsημανω παλι οτι δεν σταζει, αυτο που βλεπεται πανω στη δεξαμενη του(εκει που μπαινει το υγρο) ειναι υδρατμοι και με την υγροποιηση φαινονται ετσι, διαβασε το σχετικο θεμα εδω και θα κατατοπιστεις για το συγκεκριμενο προιον
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2726.0.html
 για τις τιμες που λες σου ειπα και πιο πριν οτι αυτες οφειλονται σε καποιες ποιοτικοτερες κατασκευες που μπορει να κανει η καθε εταιρια αλλα μην φανταστεις και τιποτα τρελο, μπρει να ειναι και το κουτι μονο :dontknow: για το καθε προιον που αναφερεις υπαρχει θεμα μεσα στο φορουμ, ψαξε λιγο διαβασε λιγακι και ειμαι σιγουρος οτι θα καταλαβεις πολλα και θα καταληξεις σε αυτο που σου ταιριαζει :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 18:49 από matsakonas »

Αποσυνδεδεμένος akalyptos

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #745 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 15:35 »
Ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση.

Τότε μάλλον κάτι δεν κάνει καλά ο φίλος που το έχει καθώς, εκεί που έσταζε ή μάζευε υδρατμούς όπως λες, αυτό που έμενε στο χέρι γλίστραγε σαν την αίσθηση που αφήνει το λάδι στα χέρια.

Ουσιαστικά η διαφορά τιμής και γενικά των 2 αυτών προϊόντων με ενδιαφέρει όσον αφορά την ποιότητα της τζούρας. Αν η διαφορά στην ποιότητα είναι στη συσκευασία ή σε κάτι δευτερεύον τότε δεν τίθεται θέμα...

Το ψάχνω καθημερινά το forum 2-3 μέρες τώρα και σίγουρα έχει πολύ υλικό, ελπίζω να βρω περισσότερα όσο ψάχνω.

Ευχαριστώ και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος e_angel

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #746 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 15:36 »
εγω θα σου προτεινα το elips παρολο που ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη του :yes:


ευχαριστω..και εγω αυτο σκεφτομαι.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #747 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 15:37 »
παντως στο θεμα ατμου και γευσης και χτυπηματος το elips ειναι ανωτερο απο καθε ego-t  :yes: καλη επιτυχια

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #748 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 17:59 »
Φιλε μου αν και ειμαι και εγω νεος στον ατμο και εχω το ego T που παραγει ικανοποιητικο ατμο, θα σου προτεινα να δοκιμασεις και το ego Wπου ειναι μεν διαφορετικο τανκ (μεγαλυτερο) αλλα και καλο ατμο. ;)

Αποσυνδεδεμένος bill888

  • **
  • 336
  • Φύλο: Άντρας
  • μωλον λαβε
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #749 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 18:08 »
Ευχαριστώ Παιδια

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem