vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

218 επισκέπτες, 7 χρήστες
pngtszs1976, Mimhsdr, Milarepa, maraki1308, Tem, Αποστολης, radios

Nobacco Black Line.

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #210 στις: Αυγούστου 12, 2009, 10:49 »
Δε μπορεί ν αρέσει κ σ όλους.. Είναι φύσει αδύνατο.
Είμαι περίεργος πόσο θα τη "βγάλει" το atomizer....

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #211 στις: Αυγούστου 12, 2009, 11:12 »
Στον μόνο που δεν άρεσε ήταν στον Γιώργο1969.
Το θέμα δεν έιναι αν αρέσει σε όλους,σίγουρα αυτό δεν είναι δυνατόν.
Το θέμα είναι πως εκφράζεις αυτό το <δεν μου αρέσει>.
Ξέρει τι λέει ο lights.
Χαιρόμαστε πολύ που σ'αρέσει το black line γιατί και εμάς μας αρέσει :yes: :yes: :yes:
Οσο για το atomizer ίσως είναι και το τυχερό,ο ένας χάλασε σε 20 μέρες ο άλλος επειμένει υστερα απο 50 μέρες,τι να πω ???αγνωσται αι βουλαι των ατομ :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Mythos

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Say Never
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #212 στις: Αυγούστου 12, 2009, 16:59 »
Εχω  DSE901 και BL. Evo.Super Cigarette
 Black Line καμια σχεσι με τα αλλα.... σουπερ τσιγαρακι   :thumpup:

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #213 στις: Αυγούστου 12, 2009, 19:42 »
Super εἰναι το BL.
Επίσης ο Lights ξέρει τι λέει πολύ καλά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #214 στις: Αυγούστου 12, 2009, 21:20 »
Οσο για το atomizer ίσως είναι και το τυχερό,ο ένας χάλασε σε 20 μέρες ο άλλος επειμένει υστερα απο 50 μέρες,τι να πω ???αγνωσται αι βουλαι των ατομ :)) :)) :))

Το BL δεν παίζεται, δεν το αποχωρίζεσαι!
Fairy είσαι πραγματική fairy, κάνεις μαγικά. Έχεις ατομάιζερ 50 ημέρες! Κάνεις τίποτε για τον καθαρισμό του;

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #215 στις: Αυγούστου 13, 2009, 08:41 »
Τα φιλτράκια όταν τα πλένω ο πολυεστέρας συρρικνώνεται και δεν είναι παχύς όπως στην αρχή. Μπορώ να κάνω τίποτα γι αυτό; Έχει δοκιμάσει κανείς το υλικό των ενυδρείων για αντικατάσταση;

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #216 στις: Αυγούστου 13, 2009, 09:36 »
 :)) :)) :)) :)) :))
Οχι δεν "κάνω μαγικά" :)Αν ήξερα να κάνω θα είχαμε σωθεί όλοι μας εδώ μέσα :)) :)) :))
Τον πρώτο προσπάθησα να τον καθαρίσω ,να τον βράσω, τα πάντα,μόνο παστό που δεν τον έκανα τελικά με άφησε :'( :'(
Στον δεύτερο ορκίστηκα να μην κάνω τίποτα,και δεν έκανα τίποτα,τον αφήνω κι όσο πάει.
Μερικές φορές τον φυσάω από την μεριά της μπαταρίας να φύγει όλο το υγρό και τον ψήνω λίγο στο pass through,αυτό και τίποτα άλλο.
Και φυσικά έχω εφοδιαστει και με άλλους γιατί πλέον δεν τα θεωρώ αξιοπιστα εξαρτήματα,και το έχω πάρει πια απόφαση,καλύτερα να βάζω καινουριο παρά να παιδεύομαι με το πεθαμένο.
Πάντως νομίζω ότι το κάθε ατομ έχει το δικό του "χαρακτήρα".
Αλλος είναι πιο ελαφρύς αλλος πιο βαρύς και άλλος πιο σφιχτός οπότε δεν τους ψάχνω πια,ότι προκύψει.
Θέλω να δοκιμάσω κι εγώ φιλτρα ενυδρείου,απλά προς το παρόν δεν πήγα ακόμη για ψώνια,αλλά κρατώ όλα τα άδεια φίλτρα για να το δοκιμάσω.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #217 στις: Αυγούστου 14, 2009, 00:36 »
Τον πρώτο προσπάθησα να τον καθαρίσω ,να τον βράσω, τα πάντα,μόνο παστό που δεν τον έκανα τελικά με άφησε :'( :'(
Στον δεύτερο ορκίστηκα να μην κάνω τίποτα,και δεν έκανα τίποτα,τον αφήνω κι όσο πάει.
Μερικές φορές τον φυσάω από την μεριά της μπαταρίας να φύγει όλο το υγρό και τον ψήνω λίγο στο pass through,αυτό και τίποτα άλλο.
Και φυσικά έχω εφοδιαστει και με άλλους γιατί πλέον δεν τα θεωρώ αξιοπιστα εξαρτήματα,και το έχω πάρει πια απόφαση,καλύτερα να βάζω καινουριο παρά να παιδεύομαι με το πεθαμένο.

Και η Nobacco πάντως αυτό προτείνει. Φύσημα και ψήσιμο, τίποτα άλλο.
Και συμφωνώ πως τα ατομάιζερ πρέπει να θεωρούνται αναλώσιμα του e-cig.
Ίσως είναι και πιο υγιεινό να αλλάζουμε συχνα από το να προσπαθούμε να αναστήσουμε τα παλιά.
Πάντως σε μένα και το πλύσιμο με ζεστο νερό μου λειτουργεί καλά, για τη συντήρηση.

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #218 στις: Αυγούστου 14, 2009, 13:13 »
Περίεργο πράγμα.... Το passthrough από προχθές δουλεύει μια φορά στα δυο "πατήματα" του κουμπιού! Μπορώ να πω πως σήμερα, με τον πρωινό μου καφέ, με εκνεύρισε αρκετά.
Δέκα μέρες το έχω κ το χω χρησιμοποίησει ελάχιστα  :confused1:
Από την άλλη νομίζω πως ήρθε η ώρα να αλλάξω κ τον πρώτο ατμοποιητή  :hmmm:
Κλασικά όλα τα "προβλήματα" Κυριακές κ αργίες προκύπτουν. Η ειρωνεία είναι οτι προχθές παρέλαβα ένα κάρο υγρά κ φιλτράκια από nobacco κ δε πρόβλεψα να προσθέσω κ κανα atomizer ακόμα  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #219 στις: Αυγούστου 14, 2009, 15:02 »
Προλαβαίνεις να πας Κωτσόβολο - έχει τα προϊόντα. Για πάρε ένα τηλέφωνο ....

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #220 στις: Αυγούστου 14, 2009, 15:20 »
πειτε με υπερβολικο αλλα το stock μου σε ατομαιζερ ειναι 10.
Και το κραταω σταθερο εκει .[μιλαμε για καινουργια σφραγισμενα]

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #221 στις: Αυγούστου 14, 2009, 15:31 »
πειτε με υπερβολικο αλλα το stock μου σε ατομαιζερ ειναι 10.
Και το κραταω σταθερο εκει .[μιλαμε για καινουργια σφραγισμενα]

Kαθόλου υπερβολικό δεν είναι.
Όσοι ατμίζουμε αποκλειστικά ξέρουμε πολύ καλά ότι πρέπει να έχει κάποιος και πολλές μπαταρίες και πολλά atomizers.
Eν πάση περιπτώσει είναι εντελώς λάθος να πιστεύει κάποιος ότι με ένα starter kit θα περάσει χρόνια.... εκτός αν καπνἰζει δύο τσιγάρα τη μέρα.

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #222 στις: Αυγούστου 14, 2009, 16:40 »
Kαθόλου υπερβολικό δεν είναι.
Όσοι ατμίζουμε αποκλειστικά ξέρουμε πολύ καλά ότι πρέπει να έχει κάποιος και πολλές μπαταρίες και πολλά atomizers.
Eν πάση περιπτώσει είναι εντελώς λάθος να πιστεύει κάποιος ότι με ένα starter kit θα περάσει χρόνια.... εκτός αν καπνἰζει δύο τσιγάρα τη μέρα.
Δεν έχετε καθόλου άδικο! Έβαλα τώρα τον καινούργιο του starter kit για να βολευτώ το 3μερο. Έπλυνα τον άλλο για πρώτη φορά,  να δω πως θα ανταποκριθεί, γιατί μέχρι τώρα μόνο "στεγνό" κ "ψήσιμο" του έκανα.
Από εβδομάδα κάνω άλλη μια παρ. 1-2 atomizers κ καμια εξτρά μπαταρία γιατί μια που καπνίζω, μια στην e-case-πολλές φορές δε προλαβαίνει να φορτίσει κ κάπως έτσι δημιουργείται εκνευρισμός....

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #223 στις: Αυγούστου 14, 2009, 17:07 »
....... μια στην e-case-πολλές φορές δε προλαβαίνει να φορτίσει κ κάπως έτσι δημιουργείται εκνευρισμός....
AΚΡΙΒΟΣ !!! :thumpup:
Δηλαδή χωρίς πλάκα τώρα χρειάζεται κάποιος όχι μόνο πολλές μπαταρίες αλλά ΚΑΙ δυο τρεις φορτιστές/ e-cases για να φορτίσει όλες αυτές τις μπαταρίες που ( πολύ δυστυχώς) κρατάνε πολύ λίγο.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 14, 2009, 17:13 από liquidx »

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #224 στις: Αυγούστου 14, 2009, 17:43 »
θυμισου μετα το πλυσιμο ,στεγνωμα με πιστολακι και οποσδηποτε σταξε 2 σταγομες και μια ΜΕΣΑ στο ατομαιζερ,αλλιος δεν θα δουλεψει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342006 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206291 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541015 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30890 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49979 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11365 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192841 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1157 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591419 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios