vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

197 επισκέπτες, 4 χρήστες
enyalios21, dimitrisd, pirate, maraki1308

Nobacco Black Line.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #180 στις: Ιουλίου 29, 2009, 01:01 »
Το παρήγγειλα τηλεφωνικώς χτες, ήρθε σήμερα το πρωί, στην ώρα του!

Καλορίζικο. Νομίζω πως θα το χαρείς το B.L.. Και από άτμισμα και από αισθητική.
Το δουλεύω ένα μήνα και το απολαμβάνω.

Τα 2 ατομάιζερ είναι με 2 τρύπες, ενώ τηλεφωνικά μου είχαν πει ότι θα ήταν με 4 και στο τηλ παλι σήμερα μου είπαν ότι έκαναν λάθος και αυτά με τις 4 είναι μόνο για το prestige.

Με τέσσερις τρύπες είναι πιο δροσερό το ατομάιζερ αλλά βγάζει και λιγότερο ντουμάνι.
Άν σ'αρέσει ο μπόλικος ατμός, καλύτερα με 2 τρύπες αλλα προετοιμάσου για "καυτά" ατμάιζερ :))


Ατμίζω όλη μέρα σήμερα με το passthrough, περιμένοντας να φορτίσουν οι μπαταρίες.

Το Passthrough είναι σπουδαίο! Το απολαμβάνω να με κοιτάζουν καλά καλά οι συνεργάτες μου.
Μπορείς να ατμίζεις οοοοόλη μέρα με το passthrough.
Σκέψου και την αγορά e-case και είσαι καλυμένη.




Αποσυνδεδεμένος GoldenCat

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Το ημερολόγιο μιας γάτας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #181 στις: Ιουλίου 29, 2009, 08:45 »
Το ντουμάνι δε μου φαίνεται πάντως πολύ όπως λένε οι υπόλοιποι, περισσότερο έχω με το EVO. Ίσως πάλι να φταίει που ατμίζω με το passthrough, θα δοκιμάσω και με τη μπαταρία και τα ξαναλέμε.

Το ντουμάνι είναι πλούσιο και ικανοποιητικό, έπρεπε να περιμένω να "στρώσει" λίγο το ατομάιζερ, αλλά πάλι του EVO (επιμένω εγώ κι ας λέτε εσείς) είναι πλουσιότερο και απολαυστικότερο. Βέβαια ίσως να παίζει ρόλο και το γεγονός ότι στο EVO ατμίζω υγρό vg, ενώ στο BL ατμίζω τα εργοστασιακά φιλτράκια ακόμα.

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #182 στις: Ιουλίου 29, 2009, 14:01 »
Το ντουμάνι είναι πλούσιο και ικανοποιητικό, έπρεπε να περιμένω να "στρώσει" λίγο το ατομάιζερ, αλλά πάλι του EVO (επιμένω εγώ κι ας λέτε εσείς) είναι πλουσιότερο και απολαυστικότερο. Βέβαια ίσως να παίζει ρόλο και το γεγονός ότι στο EVO ατμίζω υγρό vg, ενώ στο BL ατμίζω τα εργοστασιακά φιλτράκια ακόμα.

Ακριβός για αυτό τον λόγο έχεις περισσότερο ατμό με το EVO.
Είναι γνωστό πως η VG παράγει περισσότερο ατμό από την PG.
Βάλε ecopure στο BL και εκεί θα δεις τι εστί ντουμάνι.  :D

Αποσυνδεδεμένος GoldenCat

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Το ημερολόγιο μιας γάτας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #183 στις: Ιουλίου 29, 2009, 17:07 »
Βάλε ecopure στο BL και εκεί θα δεις τι εστί ντουμάνι.  :D

κάτσε να τελειώσουν τα εργοστασιακά φιλτράκια και τα λέμε..!!!
 :happy_roll_01:

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #184 στις: Ιουλίου 29, 2009, 23:51 »
Πάντως αυτά είναι γούστα γιατί εμένα μου αρέσει με το υγρό της nobacco καλύτερα.

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #185 στις: Ιουλίου 29, 2009, 23:59 »
Πάντως αυτά είναι γούστα γιατί εμένα μου αρέσει με το υγρό της nobacco καλύτερα.

Μια χαρά είναι και της Nobacco τα υγρά.
Απλά όσα υγρά έχουν βάση την VG βγάζουν (λόγο VG ) πιο πλούσιο ατμό.
Τα υγρά με βάση την PG από την άλλη λέγετε ότι έχουν καλύτερο throat hit.

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #186 στις: Ιουλίου 30, 2009, 14:02 »
Oπως τα λέει ο Liquid είναι. Τα καλύτερα υγρά που έχω ατμίσει με BL είναι: RY3 & RY4 της Janty.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #187 στις: Ιουλίου 30, 2009, 14:36 »
Ετσι είναι , η PG πιστεύω ότι έχει καλύτερο throat hit,κι εμένα αυτό με ενδιαφέρει να έχω  και όχι τόσο η ποσότητα ατμού ,ίσως γιατί κάπνιζα πιο βαριά τσιγάρα και χρειάζομαι την αίσθηση αυτή.

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #188 στις: Αυγούστου 04, 2009, 12:26 »
Φίλοι μου,
μετά από αποτυχημένα πειράματα με 2 διαφορετικά τσιγάρα είπα να "παίξω" το τελευταίο μου χαρτί στο B.L.
Σ αυτή μου την απόφαση έπαιξε μεγάλο ρόλο η πληροφόρηση που έλαβα από τα post σας κ σας ευχαριστώ πολύ γι αυτό. Επίσης μεγάλο ρόλο έπαιξαν κ τα αξεσουάρ που υπάρχουν που πραγματικά σου "λύνουν τα χέρια". Έτσι λοιπόν έδωσα την παρ. μου τηλεφωνικά χθες το πρωί κ πριν από λίγο άνοιξα το πακέτο μου. Άψογη εξυπηρέτηση Nobacco!!
Επειδή δεν άντεχα άλλο σύνδεσα το passthrough κι άρχισα τις πρώτες τζούρες...(ξεκίνησα με low κ βλέπουμε).
2 χαζές-αφελείς ερωτήσεις:
1) το κουμπί στη μπαταρία το πατάμε για όσο διαρκεί η τζούρα μας;
2) ¨Οντως ισχύει οτι οι μπαταρίες χρειάζονται 8αωρη φόρτιση; Δεδομένου οτι είναι μπαταρίες λιθίου...;;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων κ θα επανέλθω
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 04, 2009, 13:26 από redvw74 »

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #189 στις: Αυγούστου 04, 2009, 14:02 »
1) το κουμπί στη μπαταρία το πατάμε για όσο διαρκεί η τζούρα μας;

Ναι.
Ακόμα καλύτερα, αν δεν βαριέσαι, πάτα το 1 δευτερολεπτο πριν ξεκινήσεις να ρουφας, ωστε να ζεσταθεί πιο πολύ ο ατμ.

2) ¨Οντως ισχύει οτι οι μπαταρίες χρειάζονται 8αωρη φόρτιση; Δεδομένου οτι είναι μπαταρίες λιθίου...;;

Θέλει 8ωρη φόρτιση-20λεπτη αποφόρτιση-1 ωρα φόρτιση για την πρωτη φορά, και γίνεται απ'οσο κατάλαβα για να "καταλάβει" η μπαταρία τα minimum και τα maximum της (κάπως σαν το battery optimisation που κάνουμε σε μερικά laptops)

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #190 στις: Αυγούστου 04, 2009, 14:07 »
Ευχαριστώ πολύ undertaker!
Έχω πάθει ζημιά. Δε μπορώ να το βγάλω από το στόμα μου!
Πριν από λίγο έσταξα κ τις πρώτες σταγόνες.... 5-6 νομίζω είναι καλά;;

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #191 στις: Αυγούστου 04, 2009, 14:59 »
Ευχαριστώ πολύ undertaker!
Έχω πάθει ζημιά. Δε μπορώ να το βγάλω από το στόμα μου!
Πριν από λίγο έσταξα κ τις πρώτες σταγόνες.... 5-6 νομίζω είναι καλά;;

Ναι, μια χαρα..................

........... για 3-4 τζούρες!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Αστειευομαι βέβαια, αλλά να ξερεις πως το BL είναι απαιτητικό στο γέμισμά του.
Σε ανταμείβει όμως με γευση και ντουμάνι....

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #192 στις: Αυγούστου 04, 2009, 20:09 »
Όντως απίστευτα απαιτητικό στο γέμισμά του. Μπροστά στην ευχαρίστηση που μου χει δώσει όμως χαλάλι!
Σκεύτομαι τι τσιγάρα άτμιζα κανα μήνα τώρα, που άρχισα το σπόρ και με πίανουν τα γέλια  ;D

Αποσυνδεδεμένος elenkw

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Το παχουλό μου Blog
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #193 στις: Αυγούστου 04, 2009, 20:48 »
Εγω μονο το prestige  εχω δοκιμασει πριν το BL. Ειμαι απ τους τυχερους που δεν χρειαστηκε να κανω πολλες δοκιμες. Θα πρεπει να ακουσω για κατι πολυ συνταρακτικο για να το αλλαξω μιας κι απ' οταν το πηρα στα χερια μου δεν εχω ακουμπησει κ.τ κ δεν εχω νιωσει ουτε για μια στιγμη να μου λειπει. Σαφώς χαλαλι του αν ειναι λιγο παραπανω ... φαγανο  :respect:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #194 στις: Αυγούστου 04, 2009, 20:50 »
Παιδιά κάποιος που έχει δοκιμάσει και τα δύο (black line και 901) ποιο έχει καλύτερο ντουμάνι - γεύση? Γιατί με βάλατε στην πρίζα, μιας και απο το 901 είμαι πολύ ευχαριστημένος :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341956 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206256 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540943 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30863 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49944 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596911 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357451 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11331 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192811 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1176 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1139 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591385 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios