vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

192 επισκέπτες, 4 χρήστες
Mulder, sakissalonika, Tem, Mantis039

Nobacco Black Line.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #165 στις: Ιουλίου 26, 2009, 02:24 »
δεν ξερω αν εχω αρχισει να ενοχλω πια με τις ερωτησεις μου...οσοι παντως ειναι 'ειδημονες' ας μου δωσουν λυση στο προβλημα που εχω θεσει σε αλλο ποστ και μετα καντε με διαγραφη... ???

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #166 στις: Ιουλίου 26, 2009, 02:27 »
Ει ει lionor,
Πλάκα κάνω.
Ούτε ενοχλείς ούτε είναι κανείς μας ειδήμων.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #167 στις: Ιουλίου 26, 2009, 02:36 »
μακαρι φιλε μου να σουνα και να μου δινες λυση στο προβλημα μου :)

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #168 στις: Ιουλίου 26, 2009, 02:38 »
Κάτσε για να καταλάβουμε...τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις με Prestige -Evo -Black Line?

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #169 στις: Ιουλίου 26, 2009, 15:15 »
Φίλε lionor προσπαθώ να σε ακολουθήσω και να καταλάβω το πρόβλημα σου αλλά δεν..........
Γιατί ψάχνεις να βρεις ομοιότητες ανάμεσα σ΄αυτά τα τρία e-cig??
Βασικά κανένα δεν μοιάζει με το άλλο.
Αν θες κάτι καλό σε σχέση με το evo το black line είναι αντάξιο και ίσως και πιο καλό για κάποιους.......

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #170 στις: Ιουλίου 26, 2009, 15:34 »
Φίλε lionor προσπαθώ να σε ακολουθήσω και να καταλάβω το πρόβλημα σου αλλά δεν..........
Γιατί ψάχνεις να βρεις ομοιότητες ανάμεσα σ΄αυτά τα τρία e-cig??
Βασικά κανένα δεν μοιάζει με το άλλο.
Αν θες κάτι καλό σε σχέση με το evo το black line είναι αντάξιο και ίσως και πιο καλό για κάποιους.......

Γενικά η σύγκριση μεταξύ Evo και Black Line  είναι σαν να προσπαθείς να συγκρίνεις.... Hundai με Peugeot!  :laugh1:
Και τα 2 είναι αμάξια, εχουν 4 ρόδες, τιμόνι και θα σε πάνε εκεί που θες. Αλλά άλλους βολευει το ένα μοντέλο, αλλους το άλλο...

Αντίστοιχα και τα 2 είναι e-cigs, εχουν μπαταρίες, ατομάιζερ και ατμίζουν! Αλλά αλλοι βολευονται με το Evο και αλλοι με το BL.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #171 στις: Ιουλίου 27, 2009, 03:52 »
 :sign_sostos:
Παρολο που πιστευω πως λειτουργικα το BL ειναι και αντικειμενικα καλυτερο μιας και μπορεις να το ατμισεις και σε clubs bars κτλ
Γιαυτο αναμενω το manual EVO  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος GoldenCat

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Το ημερολόγιο μιας γάτας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #172 στις: Ιουλίου 28, 2009, 14:45 »
Καλησπέρα σε όλους!
Μόλις σήμερα παρέλαβα το BL, αφού άτμιζα 1 μήνα περίπου το EVO. Ατμίζω όλη μέρα σχεδόν με το passthrough και μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένη. Θα δείξει.
Ήθελα να ρωτήσω όσον αφορά το passthrough, για φόρτιση σε περίπτωση που δεν έχουμε "διαθέσιμο" usb, μπορούμε να το συνδέσουμε στο φορτιστή ρεύματος του EVO (που συνδέεται για φόρτιση η μπαταρία του με usb)???

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #173 στις: Ιουλίου 28, 2009, 14:55 »
Καλησπέρα σε όλους!
Μόλις σήμερα παρέλαβα το BL, αφού άτμιζα 1 μήνα περίπου το EVO. Ατμίζω όλη μέρα σχεδόν με το passthrough και μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένη. Θα δείξει.
Ήθελα να ρωτήσω όσον αφορά το passthrough, για φόρτιση σε περίπτωση που δεν έχουμε "διαθέσιμο" usb, μπορούμε να το συνδέσουμε στο φορτιστή ρεύματος του EVO (που συνδέεται για φόρτιση η μπαταρία του με usb)???
Ναι! Ο φορτιστής ρεύματος του EVO ουσιαστικά είναι ένας μετατροπέας πρίζας σε USB. Οπότε θα σου δουλεύει μια χαρά με το passthrough. ;)

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #174 στις: Ιουλίου 28, 2009, 16:23 »
Ναι! Ο φορτιστής ρεύματος του EVO ουσιαστικά είναι ένας μετατροπέας πρίζας σε USB. Οπότε θα σου δουλεύει μια χαρά με το passthrough. ;)

Δεν θα το ελεγα οτι δουλευει παντα... Το δικο μου USB-passthough βγαζει 4.95V στην εξοδο του οταν ενεργοποιηται...!!!  Ο φορτιστης τοιχου (με USB εξοδο) βγαζει μεν 5V, αλλα περιεχει και κυκλωμα μετρησης φορτιου στην εξοδο και cuttoff σε περιπτωση που δεν εντοπισει μπαταρια !!!!   Θυμηθειτε οτι οι USB φορτιστες εχουν εξοδο προς την μπαταρια μονο 4.2v !!!

Εμενα παντως δεν μου δουλεψε!!!!!  :'(

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #175 στις: Ιουλίου 28, 2009, 16:41 »
Ούτε σε μένα δούλεψε το USB Passthrough του DSΕ 901 μέσω της USB εξόδου του φορτιστή EVO. >:(

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #176 στις: Ιουλίου 28, 2009, 22:13 »
Ήθελα να ρωτήσω όσον αφορά το passthrough, για φόρτιση σε περίπτωση που δεν έχουμε "διαθέσιμο" usb, μπορούμε να το συνδέσουμε στο φορτιστή ρεύματος του EVO (που συνδέεται για φόρτιση η μπαταρία του με usb)???
Έχω ρωτήσει εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,295.0.html,
κάτι αντίστοιχο. Αν μπορώ να συνδέσω το μετατροπέα από πρίζα σε usb που συνδέεται το ecase της Nobacco με το passthrough.
Απάντηση δεν πήρα ακόμη.
Κύριε Μαρκόπουλε;

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #177 στις: Ιουλίου 28, 2009, 22:23 »
Πραγματικά σας ζητάμε συγγνώμη για την αβλεψία.
Νομίζαμε ότι το ερώτημά σας είχε απαντηθεί μέσω τηλεφώνου.
Δυστυχώς το τεχνικό τμήμα της εταιρείας μας, είναι αυτή την ώρα κλειστό.
Δεσμευόμαστε να σας απαντήσουμε αύριο το πρωί.

Με εκτίμηση

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #178 στις: Ιουλίου 28, 2009, 22:37 »
...Δεσμευόμαστε να σας απαντήσουμε αύριο το πρωί.
Με εκτίμηση

Δεν χρειάζεται να ζητάτε συγνώμη, δεν είστε υποχρεωμένοι να διαβάζετε το Forum, δεν είναι απαίτηση δηλαδή η απάντηση από το Forum, από τηλεφώνου σαφώς και θα περίμενα απάντηση και θα την...απαιτούσα!.. :))
Στο Forum είμαστε από την τρέλα μας και την επιθυμία μας για ενημέρωση στο αγαπημένο μας χόμπυ, το e-cig
Δεν περιμένω ,προσωπικά, υποστήριξη από τις εταιρίες μέσω του Forum αλλά το ότι συμβαίνει το θεωρώ σπουδαίο για όλες τις αντιπροσωπίες που μας συντροφεύουν.
Οπότε με χαρά θα περιμένω την απάντηση. Αν ήθελα αμεσότητα θα είχα πάρει τηλέφωνο.
Να είστε καλα. :)

Αποσυνδεδεμένος GoldenCat

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Το ημερολόγιο μιας γάτας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #179 στις: Ιουλίου 28, 2009, 23:23 »

..Δεσμευόμαστε να σας απαντήσουμε αύριο το πρωί.

Με εκτίμηση

Συμφωνώ κι εγώ με τον  προλαλήσαντα  :)

Λοιπόν όσον αφορά το BL. Το παρήγγειλα τηλεφωνικώς χτες, ήρθε σήμερα το πρωί, στην ώρα του!

Τα 2 ατομάιζερ είναι με 2 τρύπες, ενώ τηλεφωνικά μου είχαν πει ότι θα ήταν με 4 και στο τηλ παλι σήμερα μου είπαν ότι έκαναν λάθος και αυτά με τις 4 είναι μόνο για το prestige.

Ατμίζω όλη μέρα σήμερα με το passthrough, περιμένοντας να φορτίσουν οι μπαταρίες.

Χρησιμοποίησα ένα φιλτράκι nobacco none, πολύ γευστικότερο του EVO (pg) οφείλω να ομολογήσω και ένα φιλτράκι nobacco med, επίσης καλύτερο του EVO (pg), αλλά μου φαίνεται βαρύ, εκτός κι αν δεν έχω συνηθίσει ακόμα τη τζούρα και τραβάω πολύ, θα δείξει.

Το ντουμάνι δε μου φαίνεται πάντως πολύ όπως λένε οι υπόλοιποι, περισσότερο έχω με το EVO. Ίσως πάλι να φταίει που ατμίζω με το passthrough, θα δοκιμάσω και με τη μπαταρία και τα ξαναλέμε.

Γενική εντύπωση πάντως πάρα πολύ καλή.
Ειδικά η μαλακή τζούρα μετά το ζόρι του EVO, απλά ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΉ!!!!  :thumpup:

Και φυσικά έπεσε πολύ γέλιο στη δουλειά σήμερα που με έβλεπαν να ατμίζω από ένα μαύρο μαραφέτι με... καλώδιο..!!!  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341991 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206286 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540995 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30879 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49978 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596949 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11361 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192830 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1188 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1156 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591413 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios