vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

208 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Milarepa, lagoudakis

Twitter

Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #990 στις: Ιουνίου 21, 2013, 20:00 »
Θεωρώ πως αν κάποιο κατάστημα αλλάζει φιτιλοαντίσταση το κάνει επειδή του έστειλαν σκάρτες από τον αποστολέα, παραπονέθηκαν κάποιοι ίσως  και για να μην εκτεθεί στους πελάτες του και όχι για να τους δυσαρεστήσει
το αποτέλεσμα ποιο είναι;

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #991 στις: Ιουνίου 21, 2013, 23:30 »
αν έρθεις στο μαγαζί μου τη μια, και παρεμπιπτόντως όταν σου δείχνω κάποιο Μοντ σου πω ότι με αυτό μετράω τις αντιστάσεις που φτιάχνω. ... την άλλη σου πω, πες μου ποσά ΩΜ θες ακριβώς να στο φτιάξω με ποσα φυτιλια κλπ, και σε άλλη ανύποπτη στιγμή δεις στον πάγκο μου κεφαλές,  βγάλε ότι συμπέρασμα θες.
Οπως π.χ. ότι επισκευάζω / κατασκευάζω ερασιτεχνικά κεφαλές για πάρτη μου ή για φίλους ή για κάποιους πελάτες που το ζήτησαν...

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #992 στις: Ιουνίου 22, 2013, 00:38 »
Αυτο θα έλεγα και εγω.
Το που βρισκει τις κεφαλές δεν ειναι το πρόβλημα.Μπορει να εχει γνωστους που τους ζηταει να του επιστρεφουν την κεφαλή και να τους κανει μια μικρη εκπτωση στην επόμενη αγορά ή ακομα και να τους φτιάχνει την φυτιλοαντίσταση με ενα μικρό κοστος, σιγουρα μικρότερο από το να αγοράσουν καινουργιο ανταλλακτικό.
Αρα το θεμα δεν ειναι που τις βρισκει αλλά το ότι μπορει να σου πλασάρει χρησιμοποιημενη/επισκευασμένη για καινουργια.
Εγω προσωπικά τον πιστευω τον φιλο ksakis που δεν εχει λόγο να πεί ψεμματα.Το ότι δεν αποκαλυπτει το καταστημα δεν σημαινει ότι δεν γινεται αυτό που λέει.

Αποσυνδεδεμένος Pydnaios

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #993 στις: Ιουνίου 22, 2013, 01:23 »
Κι εγώ έχω παραλάβει βιβή, όπου και οι τρεις αντιστάσεις που τον συνόδευαν ήταν με 15άρι σύρμα (μόνο με αντίσταση και καθόλου χωρίς), οι σπείρες όπου νά 'ναι!
Καιγόταν όλο το σύρμα από κάτω από τις σπείρες και βρωμούσε ο τόπος, αλλά δεν το είχα πονηρευτεί σαν νέος στο άθλημα!
Οπότε τώρα που τα βλέπω πιο καθαρά τα πράγματα ήταν φτιαγμένες στο χέρι...
Και όχι δεν ήταν σε σφραγισμένες ζελατίνες, απλά μέσα στις κ@ποτούλες τους!

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #994 στις: Ιουνίου 22, 2013, 04:15 »
 Ελαττωματικές παρτίδες κεφαλών μου έχουν τύχει και μένα και συσκευασμένες σε blister και χύμα σε σιλικονένιο κυλινδρικό σωληνάκι και το αντίθετο...

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #995 στις: Ιουνίου 22, 2013, 10:00 »
Οπως π.χ. ότι επισκευάζω / κατασκευάζω ερασιτεχνικά κεφαλές για πάρτη μου ή για φίλους ή για κάποιους πελάτες που το ζήτησαν...
Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε φίλε μου,,,,, μ...κιες θα λέμε τώρα;; δλδ για ποιο λόγο θα σου πω ότι υπάρχουν; για να το λέω, κάπου το έχω δει. δλδ εσύ γιατί το αποκλείεις; Υ.Γ. τώρα αν το κάνει κατ'εξαίρεση... αυτό δε το ξέρω

έχει ειπωθεί ήδη αυτό παλικάρι

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #996 στις: Ιουνίου 22, 2013, 12:40 »
Οπως και ειπώθηκαν υπερβολές και ανακρίβειες ακόμη χωρίς στοιχεία...

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #997 στις: Ιουνίου 22, 2013, 14:27 »
Δηλαδή ρε φίλε, για να μην είναι ανακριβειες πρέπει μήπως να σου δώσω και το όνομα του μαγαζιού, το τηλέφωνο και τπτ ονόματα;  κάνε μου τη χάρη σε παρακαλώ.
όρεξη είχα να ασχολούμαι να το να προσπαθώ να πείσω εσένα. κακώς το είπα κιόλας. έκλεισε.

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #998 στις: Ιουνίου 22, 2013, 14:31 »
Καλό θα είναι αν δεν έχεις στοιχεία να μην επιμένεις να πείσεις κανέναν , μιας και δεν είναι
μόνο ο Ζαχαρίας που δεν έχει πειστεί.
Αν όμως παρ ελπίδα θέλεις να μας πείσεις, στείλε μου ένα link να πουλάνε μόνο τη βάση χωρίς
την φιτιλοαντίσταση, οπουδήποτε στο κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #999 στις: Ιουνίου 22, 2013, 14:56 »
Giannis Pap: καταρχάς να ξεκαθαρίσουμε κάτι: δεν προσπάθησα να πείσω κανένα. αν δε θυμάσαι (θυμάσαι και καλά μάλιστα) απο που ξεκίνησε αυτή η κουβέντα γύρνα πίσω. Έπειτα κάνε ένα δημοψήφισμα (βλέπω εισαι και συντονιστής, γιατί αν δεν ήσουν κάποιος θα μου είχε πει....... : ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ!!! άρα έχουμε το "μέσον") και ρώτα  Τι αντιστάσεις παίρνετε για τους συγκεκριμένους ατμοποιητές, και κατά πόσο % έχετε μείνει ευχαριστημένοι, κατά πόσο νομίζετε ότι είναι original ;;;; (τότε ξαναμιλάμε)έπειτα  αν δε φαινόταν ότι είσαι συντονιστής, να είσαι σίγουρος, πως θα υπήρχαν και άλλοι που θα υποστήριζαν αυτό που λέω με κάποιο, οποιοδήποτε τρόπο. Και συγνώμη κιόλας, αλλά εσύ γιατί θίγεσαι όταν ακούς για μαγαζιά;; Σε χαλάει τίποτα;
Υ.Γ.  : (να το διαβάζει και ο "άλλος κόσμος") Επαναλαμβάνω: Αν ΔΕΝ ήσουν στην κουβέντα εσύ (που υπερασπιζεσαι τα μαγαζιά λες και είναι δικά σου), αυτή τη στιγμή θα μας την είχαν πει καμιά 10αριά φορές να μη βγαίνουμε απο το θέμα μας.
-  Κλείστο το θέμα σε παρακαλώ γιατί εσύ χαλάς εμένα τώρα, και άσε τον καθένα να βγάλει τα συμπεράσματά του. αυτό σημαίνει forum.

Κι εγώ έχω παραλάβει βιβή, όπου και οι τρεις αντιστάσεις που τον συνόδευαν ήταν με 15άρι σύρμα (μόνο με αντίσταση και καθόλου χωρίς), οι σπείρες όπου νά 'ναι! Καιγόταν όλο το σύρμα από κάτω από τις σπείρες και βρωμούσε ο τόπος, αλλά δεν το είχα πονηρευτεί σαν νέος στο άθλημα!Οπότε τώρα που τα βλέπω πιο καθαρά τα πράγματα ήταν φτιαγμένες στο χέρι...Και όχι δεν ήταν σε σφραγισμένες ζελατίνες, απλά μέσα στις κ@ποτούλες τους!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2013, 15:13 από ksakis »

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #1000 στις: Ιουνίου 22, 2013, 15:16 »
Και συγνώμη κιόλας, αλλά εσύ γιατί θίγεσαι όταν ακούς για μαγαζιά;; Σε χαλάει τίποτα;[/size]
Υ.Γ.  : (να το διαβάζει και ο "άλλος κόσμος") Επαναλαμβάνω: Αν ΔΕΝ ήσουν στην κουβέντα εσύ (που υπερασπιζεσαι τα μαγαζιά λες και είναι δικά σου), αυτή τη στιγμή θα μας την είχαν πει καμιά 10αριά φορές να μη βγαίνουμε απο το θέμα μας.
-  Κλείστο το θέμα σε παρακαλώ γιατί εσύ χαλάς εμένα τώρα, και άσε τον καθένα να βγάλει τα συμπεράσματά του. αυτό σημαίνει forum.

Ότι να ναι πραγματικά  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Στη θέση σου θα έδινα κάποια στοιχεία.
Μάλλον δεν έχεις να πεις τίποτε άλλο και για αυτό το θέμα με επισκευές φιτιλοαντιστάσεων
θεωρείται λήξαν.
Όσον αφορά τα μαγαζιά που λες πως νοιάζομαι τόσο πολύ, χρησιμοποιούσα και χρησιμοποιώ
κεφαλές Vivi Nova, έχοντας αγοράσει από μερικά και έχω το δικαίωμα να έχω άποψη.
Επίσης δεν είναι τυχαίο που τόσοι! εκπλαγήκαμε όταν είπες πως κάποια καταστήματα φτιάχνουν
μόνοι τους φιτιλοαντιστάσεις για κεφαλές και όταν σου είπαμε ποια είναι αυτά πάλι αρνήθηκες.

Οπως και ειπώθηκαν υπερβολές και ανακρίβειες ακόμη χωρίς στοιχεία...

Έτσι ακριβώς  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2013, 15:28 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #1001 στις: Ιουνίου 22, 2013, 15:29 »
Μηπως καποιος που φερνει ποσοτητες εχει κανει μια ειδικη συμφωνια να του στειλουν 100 -200- 1000 κεφαλες μονο ? χωρις φυτιλοαντισταση.............
δεν μπορω να δωσω αλλη εξηγηση απο αυτα που διαβαζω.....διοτι και εγω παρολο που ψαχνω συνεχως διαφορα πραγματακια ουδεποτε ειδα να πωλουνται κεφαλες ανευ φυτιλοαντιστασης πουθενα.......
αντιθετα εχουμε δει ολοι να πωλουνται φυτιλοαντιστασεις γενικης χρησης............
θα με ενδιεφερε και μενα να μαθω απο κανενα λινκ αν υπαρχει τετοιο μαγαζι για να εχω ετοιμες κεφαλες και οχι να τις φτιαχνω στο τσακ μπαμ.............
συτες που ειδες φιλε ειχαν και σιλικονακια flat για vivi nova  και με βυζακι για C5 κ.λ.π ?

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #1002 στις: Ιουνίου 22, 2013, 15:33 »
Ότι να ναι πραγματικά  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Στη θέση σου θα έδινα κάποια στοιχεία.
Μάλλον δεν έχεις να πεις τίποτε άλλο και για αυτό το θέμα με επισκευές φιτιλοαντιστάσεων
θεωρείται λήξαν.
Όσον αφορά τα μαγαζιά που λες πως νοιάζομαι τόσο πολύ, χρησιμοποιούσα και χρησιμοποιώ
κεφαλές Vivi Nova, έχοντας αγοράσει από μερικά και έχω το δικαίωμα να έχω άποψη.
Επίσης δεν είναι τυχαίο που τόσοι! εκπλαγήκαμε όταν είπες πως κάποια καταστήματα φτιάχνουν
μόνοι τους φιτιλοαντιστάσεις για κεφαλές και όταν σου είπαμε ποια είναι αυτά πάλι αρνήθηκες.

Έτσι ακριβώς  :thumpup:
Γιατί ρε φίλε; εισαγγελέας είσαι; Πολυ ψηλά το είδες. Για κατέβα λίγο, κάνει κρύο κει πάνω. όταν και αν εσένα δίπλα απο το όνομα σου έγραφε χρήστης και εμένα συντονιστής, τα πράγματα θα ήταν αλλιώς. Το ξέρεις αυτό. δεν είναι έτσι;;;( για να μην παρεξηγιομαστε, εννοώ ότι θα ήταν αλλιώς σχετικά με κάποια άλλα άτομα που ξεχασαν να πάρουν γλυφιτσούρι και βλέπουν το συντονιστή σαν αυτό)  παρεμπιπτοντως δεν έχει παλαμάκια στο εικονίδια, γι'αυτό θα στο πω γραπτά. σε χειροκροτώ. έδωσες σοου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2013, 15:40 από ksakis »

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #1003 στις: Ιουνίου 22, 2013, 15:37 »
Φίλε μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια
Δεν υπάρχει λόγος να νευριάζεις αλλά φαντάζομαι σε "πνίγει" το δίκιο σου, το δικό σου "δίκιο"
 :bye:

ΥΓ. Περιμένουμε link

 

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #1004 στις: Ιουνίου 22, 2013, 15:44 »
Φίλε ksakis, ας λείπουν οι ειρωνείες.

Δεν είναι περίεργο να αμφισβητείται κάτι τέτοιο. Το τι είδες εσύ το ξέρεις εσύ, το για ποιον λόγο γινόταν, δεν το ξέρει κανένας.
Και για μένα κάτι τέτοιο θα ήταν παράλογο γιατί και κεφαλές χωρίς αντιστάσεις σκέτες δεν πουλιούνται ως τώρα αλλά και γιατί η δουλειά ενός Κινέζου ή ενός μηχανήματος περιτύλιξης αντιστάσεων είναι απείρως φτηνότερη από αυτήν ενός Έλληνα. Ακόμα και το αφεντικό του μαγαζιού να είσαι, ο χρόνος είναι χρήμα. Απλά δεν έχει λογική.

========

Το μέλος είπε κάτι που δεν θέλει να το στηρίξει στη συνέχεια και ζήτησε να λήξει το θέμα.
Κακώς που το έθεσε.
Ας λήξει λοιπόν.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246381 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572266 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8078 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511873 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios