vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

309 επισκέπτες, 3 χρήστες
lagoudakis, costasibiza84, manoslykos

Twitter

Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #975 στις: Ιουνίου 20, 2013, 08:08 »
Οι τελευταίες κεφαλές που είχα προμηθευτεί ήταν μέσα σε συσκευασία σφραγισμένες ( σαν τα χάπια )
Μου έκανε εντύπωση πως δεν είχαν οσμή και ήταν σαν αποστειρωμένες.
Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν συσκευάστηκαν από ανθρώπινο χέρι, είναι βιομηχανοποιημένες

Αποσυνδεδεμένος elpaco33

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #976 στις: Ιουνίου 20, 2013, 11:45 »
απο ποιο μαγαζι?

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1939
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #977 στις: Ιουνίου 20, 2013, 12:04 »
Οι τελευταίες κεφαλές που είχα προμηθευτεί ήταν μέσα σε συσκευασία σφραγισμένες ( σαν τα χάπια )
Μου έκανε εντύπωση πως δεν είχαν οσμή και ήταν σαν αποστειρωμένες.


Έτσι ακριβώς έρχονται και από HC.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #978 στις: Ιουνίου 20, 2013, 12:47 »
Προσπαθώ να θυμηθώ σε τι συσκευασία ήταν οι εξτρά κεφαλές που αγόρασα, αλλά δεν μπορώ. Οπωσδήποτε όμως, δεν τολμώ να διανοηθώ ότι μπορεί κατάστημα να τις φτιάχνει μονο του. Με τι ανταλλακτικά; Δεν είναι μόνο το σύρμα και το φυτιλι, αλλά και τα υπόλοιπα μέρη της κεφαλής. το υλικό μάλιστα διπλα απο την αντίσταση, μαυρίζει με τη χρήση και δεν υπάρχει περίπτωση να περάσει για καινούριο.
Διαφορά στη συσκευασία (και την απόδοση) μπορώ να αποδώσω μόνο σε άλλο προμηθευτή που φτιάχνει φτηνότερα, αλλά συμβατά ανταλλακτικά (αν μιλάμε για vision) ή σε διάθεση από το κατάστημα μη vision vivi με τις ανάλογες κεφαλές.

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #979 στις: Ιουνίου 20, 2013, 14:39 »
Δηλαδή αν πάει κάποιος σε ενα κατάστημα να αγοράσει μια ανταλλακτικη κεφαλή για vivi nova υπάρχει περίπτωση να την εχει φτιαξει ο καταστηματάρχης στο χέρι??...
Ναι, αλλά υπάρχει και η περίπτωση να μην είναι καλής ποιότητος σαν την αρχική 2,4 ohm (εργοστασιακή) που έχει πάνω. Να τις φέρνουν απο αλλού, που είναι το ίδιο σαν να τις έφτιαχνε αυτός. (μπορεί και χειρότερο)
@petra : Ξέρω τουλάχιστον 2 μαγαζιά στην περιοχή μου που τις φτιάχνουν μόνοι τους. (για σίγουρα μιλάω). όσο για το που βρίσκουν τις κεφαλές,,,, έχουν άκρες. γιατί όχι δηλαδή να πουλάνε κεφαλές σκέτες; όταν έτυχε και αγόρασα περσυ τελευταία φορα κεφαλή (που δεν την έφτιαχνε μόνος του τουλάχιστον αποδεδειγμένα) , πήρα 4, οι 2 με την πρώτη έβγαλαν καμένο, οι άλλες 2 ήταν χάλια κατάσταση. άντεξαν 3-4 μέρες, αλλά ποιοτητα 0.
Αν ανοίξεις απο περιέργεια μερικες ιστοσελίδες (είμαι σίγουρος ότι το έχεις κάνει δηλαδή) και παρατηρήσεις τη συσκευασία και άλλα που θα δεις, στα 10 site θα είναι τουλάχιστον 5 διαφορετικές περιπτώσεις. Σε αυτή την περίπτωση είναι το μόνο σιγουρο (και το έχουμε ξανασυζητήσει εδώ μεσα παλαιότερα) πως υπάρχουν οι "καλές" κεφαλές, και οι "πακέτο" κεφαλές. και αυτό φυσικά εχει να κάνει με το κατάστημα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #980 στις: Ιουνίου 20, 2013, 15:54 »
και πάλι εκπλήσσομαι απο το γεγονός που αναφέρεις, της χειροποιητης αντίστασης, αλλά μη έχοντας ιδίαν γνώση, αδυνατώ να εκφέρω άποψη.
Οσο για την ποιοτητα των κεφαλών, δυστυχώς υπάρχουν καταστήματα (όχι μόνο Ελλάδα) που επιλέγουν είτε από ασχετοσύνη το χειρότερο προμηθευτή, είτε για λόγους κόστους τον φθηνότερο (όχι απαραίτητα για να αισχροκερδίσουν, αλλά και για να είναι πολύ ανταγωνιστικοί στις τιμές από τους συναδέλφους τους)
Εβλεπα και έχω την απορία πώς το fasttech λέει ότι φέρνει vivion vivi αλλά οι κεφαλές έχουν άλλο καπάκι, που λογικά δε χωράει στους βιβι.


Στην περίπτωση των νινι, αυτό που είχα στο μυαλό μου όταν τους αγόρασα, ήταν να κοιτάξω να είναι vision, επιλέγοντας ταυτόχρονα κατάστημα που όταν λέει γνήσια, εννοεί γνήσια και στη συνέχεια να αγοράζω μόνο από αυτούς κεφαλές. Δεν είχα θέμα ως τώρα.
Αυτό που έπαθες εσύ είναι κλασική περίπτωση κακής παρτίδας, πιθανόν από άλλο εργοστάσιο. Κρίμα!

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #981 στις: Ιουνίου 20, 2013, 18:59 »
Δεν μπορώ να πιστέψω ότι καταστηματάρχες φτιάχνουν μόνοι την φιτιλοαντίσταση για τον λόγω
που δεν υπάρχει περίπτωση να βρουν μόνο την βάση της κεφαλής σκέτη !!!
Το αποκλείω !! Δεν έχω βρει-δει πουθενά να πωλείται μόνη της.

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #982 στις: Ιουνίου 20, 2013, 21:44 »
Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε φίλε μου,,,,, μ...κιες θα λέμε τώρα;; δλδ για ποιο λόγο θα σου πω ότι υπάρχουν; για να το λέω, κάπου το έχω δει. δλδ εσύ γιατί το αποκλείεις;
Υ.Γ. τώρα αν το κάνει κατ'εξαίρεση... αυτό δε το ξέρω
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 20, 2013, 22:08 από ksakis »

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #983 στις: Ιουνίου 20, 2013, 21:50 »
Αυτή είναι μια κεφαλή Vivi Nova.

Θέλω να μου πεις αν κάποιος αλλάζει το φιτίλι και την αντίσταση, που βρίσκει τη κεφαλή-βάση




Επίσης επειδή είμαστε μεγάλοι άνθρωποι όπως λες , πες μας ποιο είναι το κατάστημα


Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #984 στις: Ιουνίου 20, 2013, 22:09 »
αυτό δε μπορώ να σου το πω

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #985 στις: Ιουνίου 20, 2013, 22:38 »
Aρα δεν υπάρχει...

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #986 στις: Ιουνίου 21, 2013, 03:14 »
Ακομα κι αν βρεθει καποιος εμπορος χοντρικης απο κινα, που να πουλαει την βαση με το σιλικονακι και τα μακαρονια μεσα, χωρις απλως την φυτιλοαντισταση, ποση διαφορα στην τιμη θα εχει απο την κεφαλη με φυτιλοαντισταση, για να δικαιολογησει την εργασια που θα πρεπει να κανει ο μαγαζατωρ να στριβει και να φοραει αντιστασεις?
Εκτος αν λεει στους πελατες του, μην πετατε τις χρησιμοποιημενες, φερνετε τις πισω για ανακυκλωση...

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #987 στις: Ιουνίου 21, 2013, 09:34 »
αν έρθεις στο μαγαζί μου τη μια, και παρεμπιπτόντως όταν σου δείχνω κάποιο Μοντ σου πω ότι με αυτό μετράω τις αντιστάσεις που φτιάχνω. ... την άλλη σου πω, πες μου ποσά ΩΜ θες ακριβώς να στο φτιάξω με ποσα φυτιλια κλπ, και σε άλλη ανύποπτη στιγμή δεις στον πάγκο μου κεφαλές,  βγάλε ότι συμπέρασμα θες.
edit από το σπίτι: εν πάσει περιπτώσει , δεν κερδίσω κάτι αν πείσω κάποιον, και ούτε αυτό προσπαθώ φυσικά. Από αλλού ξεκίνησε αυτή η κουβέντα. Αλλά ότι και αν πιστεύετε εμένα μου έχει τύχει, και μη μου πείτε πως όλοι είναι καλοί επαγγελματίες. και αν το κάνει ένας (και άλλος ένας κατ'εμένα), γιατί να μη το κάνουν και άλλοι;;; Οι κεφαλές ΑΝ έχετε προμηθευτεί (είμαι σίγουρος ότι έχετε προμηθευτεί οι περισσότεροι), είναι σε μια συσκευασία που ανοίγει όπως ανοίγουν οι σύριγγες.  πόσοι από εσάς έχετε πάρει από Ελληνικά μαγαζιά και ήταν σε τέτοια συσκευασία; (σε κάποιες λίγες περιπτώσεις είναι μέσα σε μικρά νάιλον.) Και μιλάμε και για περιπτώσεις που είναι ΕΝΤΕΛΩΣ χύμα οι κεφαλές. Τόσο χύμα σε κάποιο άλλο κατάστημα απο αυτό που έλεγα πριν, που όταν ζήτησα 2,4ohm παρόλο που έγραφε πάνω 2,4ohm (κάποια από τις χύμα στον εκεί πάγκο), την μετρούσε κιόλας  (γιατί να μετράς μια αντίσταση που γράφει πάνω πόσο είναι από εκεί που σου έχει έρθει;;; γιατί κάποιες άλλες κεφαλές δεν έγραφαν καθόλου νούμερο αντίστασης πάνω;).
Υ.Γ. επειδή όπως ειπα απο αλλού ξεκίνησε η κουβέντα και αλλού πήγε, βγαίνουμε και από το θέμα μας, ας το κλείσουμε αυτό το θέμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 21, 2013, 14:21 από ksakis »

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #988 στις: Ιουνίου 21, 2013, 14:42 »
Η κεφαλή έρχεται από Κίνα με αντίσταση και φιτίλι, αυτό είναι δεδομένο.
Θες να πεις δηλαδή πως τις ανοίγουν κάποια μαγαζιά και αλλάζουν τα φιτίλια και τις αντιστάσεις για να ταλαιπωρήσουν έναν πελάτη ? ή αν κερδίσουν από αυτό, που θα την βάλουν την αντίσταση μετά ?

Θεωρώ πως αν κάποιο κατάστημα αλλάζει φιτιλοαντίσταση το κάνει επειδή του έστειλαν σκάρτες από τον αποστολέα, παραπονέθηκαν κάποιοι ίσως  και για να μην εκτεθεί στους πελάτες του και όχι για να τους δυσαρεστήσει

Αποσυνδεδεμένος pjdb

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • A NON PROVARI OWNER
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #989 στις: Ιουνίου 21, 2013, 15:39 »
Διαβάζοντας όλο αυτό το θέμα,εχω να πω ότι αγόρασα αντιστάσεις σε μπλιστερ 5 και βγήκαν όλες άχρηστες από φυτιλια.Βέβαια τις χρησιμοποίησα εναλλάξ,οπότε δεν το έψαξα άλλο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246382 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572274 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8078 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122106 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios