vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

263 επισκέπτες, 3 χρήστες
costasibiza84, manoslykos, Milarepa

Twitter

Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.

Αποσυνδεδεμένος armor

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #705 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 01:42 »
Γιάννη μάλλον αυτόν θα εννοείς ...  ;D


 

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #706 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 01:42 »
για κοιτα...

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #707 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 01:52 »
Vivi Nova V2 με καπάκι αλουμινίου  :)


Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #708 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 01:54 »
ομορφο μεν οπως αυτα που εβαλα παραπανω αλλα καθολου χρηστικα.
απο που βλεπεις ποσο υγρο εχει μεσα (καλομαθαμε)

Αποσυνδεδεμένος stratos660

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #709 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 09:43 »
Παιδια στην ουσια η διαφορες του v1 και v2  και παει λεγοντας ειναι   3


1) Η χωρητικότητα τους σε υγρο μετρημενα με συριγγα και με ποτισμενα φυτιλια και μεχρι την πατουρα  που βιδωνει η κεφαλη (2 με 3 χιλιοστα κατω απο τα φυτιλια )
v1  2,2 ml
v2  2,6 ml


2) Ο τροπος που περνουν αερα ο v1 εχει τις τρυπες αερισμου στον κορμο με αποτελεσμα πιο αερατη τζουρα ενο ο v2 τις εχει στο σπειρωμα με αποτελεσμα λιγο πιο σφιχτη τζουρα σε σχεση με τον v1


3) Και βασικοτερο η ΚΕΦΑΛΗ εδω θελει μεγαλη προσοχη γιατι υπαρχουν στην αγορα πολλων ιδων κεφαλες  με πολλες διαφορες μεταξυ τους η διαφορες αυτες δεν ειναι μονο στα φυτιλια ( το οπιο ειναι και το βασικοτερο ) αλλα και στον κορμο (μακρης η κοντος ) και μια ακομη ειναι το κατω σιλικονακη μερικα ειναι πιο μεγαλα και σπρωχνουν το κεντρικο αξονακη του ατμο λιγο πιο εξω




Εγω προσωπικα εχω και τους δυο με τον v1 κλινο 5 μηνες
αν διαβασετε πιο παλια θα δειτε οτι για τον v1 ειχαν γραφτει τα χειροτερα (καμμενο πλαστικιλα και αλλα)
Επειδη τοτε δεν υπηρχαν πολλες επιλογες  στις κεφαλες οπως σημερα
πειραματιστικα και αλλαξα τα φυτιλια μονος μου το αποτελεσμα απλα τελειο
τωρα υπαρχουν στο εμποριο εξίσου καλες κεφαλες αλλα θελει λιγο πσακσιμο για να βρεις τη σωστη

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #710 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 23:32 »
παιδια αγορασα σημερα αυτον http://www.atmistique.gr απο
Τι πρεπει να κανω πριν τον γεμισω με υγρο?
Βαζω υγρο κατευθειαν η πρεπει να τον πλυνω με χλυαρο νερο ή να καψω τα φυτιλια?

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #711 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 23:39 »
Με χλιαρό νεράκι πλύνε τον καλά και μόλις στεγνώσει γέμισε και καλά ατμίσματα.
Μπορείς επίσης να απολυμάνεις και με οινόπνευμα αλλά μην το παρακάνεις και ειδικά
μην αφήσεις τα πλαστικά μέρη μέσα στο οινόπνευμα για αρκετή ώρα

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #712 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 23:43 »
στο χλιαρό νεράκι ριχνο ολη τη συσκευη σε κομματια?
και την κεφαλη με την φιλτροαντισταση?

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #713 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 23:50 »
Την αντίσταση μπορείς λόγω των φιτιλιών για απολύμανση να την βουτήξεις σε οινόπνευμα και
μετά να την αφήσεις να στεγνώσει , τα υπόλοιπα όπως θα έπλενες οτιδήποτε για απολύμανση :)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #714 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 01:11 »
παιδια αγορασα σημερα αυτον http://www.atmistique.gr απο
Τι πρεπει να κανω πριν τον γεμισω με υγρο?
Βαζω υγρο κατευθειαν η πρεπει να τον πλυνω με χλυαρο νερο ή να καψω τα φυτιλια?
Δεν είναι απαραίτητο να τον πλύνεις. Η γεύση φιτιλιού υποχωρεί ούτως ή άλλως κατα τη διάρκεια της χρήσης.

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #715 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 01:31 »
για καλο και για κακο το επλυνα και μολις το γεμισα κι εκανα τις πρωτες ατμισεις.
μπορω να πω οτι εχει καλο χτυπημα και πιο εντονη γευση απο τους boge lr που χρησιμοποιουσα τοσους μηνες.
Αλλα εχει και πολυ πιο σφιχτη τζουρα. αυτο δεν ξερω αν στην πορεια θα ειναι καλυτερο η αν θα με κουρασει.
να γινει λιγο πιο αερατη η τζουρα γινεται? ο αερας απο κατω ειναι ανοιχτος και το εχω βιδωσει normal, δεν του εχω κλεισει δηλαδη εγω τον αερα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #716 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 01:36 »
Για την απόλυτα πιο αεράτη τζούρα πηγαίνεις απλά σε Τ2.

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #717 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 01:37 »
Αυτό δεν αλλάζει αλλά βελτιώνεται μόλις το ... συνηθίσεις  :)) :))
Η τζούρα του είναι πολύ καλή και με καλή γεύση αλλά θέλει χρόνο χρήσης για να αρχίσει να
αποδίδει εκεί που μπορεί δηλαδή στην κορυφή των clearomizers κατά τη γνώμη μου  :)

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #718 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 01:44 »
απλα μετα απο αερατη τζουρα οπως στο boge σου φαινεται καπως σφιχτη στην αρχη. θα το συνηθισω που θα παει. παντως για την ωρα που το λειτουργω 20 λεπτα ειναι ΟΚ.

Αποσυνδεδεμένος kitrinos

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #719 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 01:18 »
Πιθανόν να μην έχεις σφίξει καλά την ανταλλακτική αντίσταση στη βάση με αποτέλεσμα
μέσα από τον άξονα να περνάει υγρό.
Όσον αφορά διαρροές είναι ο πιο στεγανοποιημένος εργοστασιακός ατμοποιητής, μόνο
από κει μπορεί να περάσει ή αν σου σπάσει το tube  8)

Λοιπόν! Είχα παρακολουθήσει το θέμα, όχι γιατί είχα εγώ διαρροή από το vivi, αλλά μια φίλη μου. Τελικά όταν πέρασα από το σπίτι της, διαπίστωσα ότι η κεφαλή που είχε αλλάξει, δεν ήταν βιδωμένη καλά και μάλιστα ήταν αρκετά ξεβιδωμένη. Της άλλαξα σώμα (βάλαμε μεταλλικό), βίδωσα καλά την κεφαλή και γεμίσαμε. Εκείνη την στιγμή όλα έδειχναν καλά, την άλλη μέρα όμως, μου είπε ότι πάλι έχανε υγρό, αλλά χωρίς να αδειάσει όπως πριν, που δεν ήταν καλά βιδωμένη η κεφαλή, απλά έπρεπε να σκουπίζει το σώμα αρκετά τακτικά μέσα στην ημέρα.

Το ίδιο πρόβλημα, αντιμετώπισα κι εγώ με την αλλαγή του σώματος σε μεταλλικό, φυσικά πρόσεξα όλα τα παραπάνω, μάλιστα έκοψα ελαφρώς τα φυτίλια στην άκρη τους, γιατί όταν προσπαθούσα να βιδώσω την βάση στο σώμα, τα φυτίλια έπιαναν λίγο στο σπείρωμα. Άτμισμα σχεδόν όλη μέρα με το vivi και όντως κάποιες φορές έπρεπε να σκουπίζω το σώμα από τα υγρά, όχι κάτι ιδιαίτερο βέβαια, αλλά όταν μιλάμε για ένα ατμοποιητή από τους πιο στεγανοποιημένους εργοστασιακά και το λίγο είναι πολύ!!!
Όταν τελείωσε το υγρό που είχα (δεν ξέρω αν έχει σημασία, κόκκινο μήλο), το ξανά γέμισα με το ίδιο υγρό και το άφησα στην άκρη, τα φρουτάκια δεν είναι το φόρτε μου, από καμιά φορά για αλλαγή στη γεύση. Σήμερα, μετά από δυο μέρες, είδα την χαρτοπετσέτα όπου είχα αφήσει το vivi μούσκεμα και μάλιστα τόσο, που και το χαρτί που είχε από κάτω ήταν εξίσου μουσκεμένο!!! Άνοιξα το vivi και είδα ότι είχε αδειάσει πολύ κάτω από την μέση, ενώ όπως έγραψα το άφησα γεμάτο.
Ξανά έκανα όλους τους έλεγχους που αναφέρονται εδώ, αλλά δεν βρίσκω κάποια αιτία για να χάνει το υγρό! :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246382 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572273 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8078 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios