vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

234 επισκέπτες, 3 χρήστες
costasibiza84, manoslykos, Milarepa

Twitter

Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #330 στις: Ιουλίου 02, 2012, 23:40 »
Δεν γίνεται να αρέσει σε όλους αλλά εδώ που τα λέμε με 11 € παίρνοντας 3 αντιστάσεις
δεν είναι και το μεγαλύτερο ποσό που θα δώσεις αν έπαιρνες απλούς ce4+
Είμαι σίγουρος πως με αυτά τα χρήματα γύρω στα 10-12 € θα έχεις τις καλύτερες
των εντυπώσεων επειδή είναι για μένα ή απόλυτη ευτυχία των εμπορικών ατμοποιητών  :)

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #331 στις: Ιουλίου 03, 2012, 00:11 »
Έχεις δίκιο Γιάννη, τίποτε δεν μπορεί να υποκαταστήσει την προσωπική δοκιμή.

Το ερώτημα και η απορία μου για την συγκριτική αξιολόγηση με τα DCT (σε δυό γραμμές για όποιον έχει δοκιμάσει και τα δύο) παραμένει.


Αποσυνδεδεμένος charis39

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #332 στις: Ιουλίου 03, 2012, 00:36 »
Έχεις δίκιο Γιάννη, τίποτε δεν μπορεί να υποκαταστήσει την προσωπική δοκιμή.

Το ερώτημα και η απορία μου για την συγκριτική αξιολόγηση με τα DCT (σε δυό γραμμές για όποιον έχει δοκιμάσει και τα δύο) παραμένει.

κλάσεις ανώτερο to vivi για μένα

Αποσυνδεδεμένος dimkor

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #333 στις: Ιουλίου 03, 2012, 00:43 »
Dct-Φάγος(Πάνω απο 30 ,σχεδόν όλα τα είδη) ...Εδώ ... :thumpup:
Tα υπέρ ...
Μεγαλύτερη διάρκεια από Dct ...δεν βουλώνει μετά από 3-4 ημέρες !
Ευκολότερη εναλλαγή γεύσεων από τα  dct (στην ουσία δεν μπορείς να αλλάξεις γεύση στο Dct)!
Ευκολία στο γέμισμα...
Ευκολία στον καθαρισμό...
Στο θέμα γεύσης εντελώς υποκειμενικά μπορώ να πώ ότι αν αποφευχθεί (με καλό πλύσιμο)η αρχική φυτιλλίλα-πλαστικίλα είναι στα ίδια σχεδόν επίπεδα με τα Dct αν και σε μερικά υγρά το dct είναι καλύτερο στην απόδοση γεύσης.
Είναι θέμα γούστου αλλά ο ζεστότερος ατμός των dct ,για καλοκαίρι και φρουτένια η Μεντοειδή υγρά μου κάθεται κάπως...
Τα ίδια ακριβώς ισχύουν και για τον Crystal...
 :bye:







Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #334 στις: Ιουλίου 03, 2012, 01:15 »
Με ψήσατε ρε μπαγάσηδες, θα τα δοκιμάσω  ;D

Εγώ βρε dimkor (είσαι και γειτονάκι) τη βρίσκω με τον ζεστό ατμό.

Στα Nova δεν?...

Κι αυτά με το πλύσιμο  :hmmm:

Οι παρατηρήσεις σου για τα dct ακριβέστατες  ;D

Τέλος πάντων, όταν παραλάβω θα μοιραστούμε εντυπώσεις  :yes:

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #335 στις: Ιουλίου 03, 2012, 22:41 »
Επανερχομαι στο θεμα που ειχα αναφερει την Παρασκευη οταν αγορασα το vivi και το ποσο πολυ βρωμαγε η τζουρα.
Σημερα Τριτη και ενω το ειχα αφησει εκτος συσκευασιας κα ιμε υγρο μεσα, τον δοκιμασα ξανα χωρις να τον πλυνω γιατι δεν εχω προλαβει.
Επειδη τον αδικησα στην αρχη σας αναφερω καμια σχεση.
Η βρωμα εχει εξαφανιστει. Δεν εχω ακομα την καθαρη γευση που εχω και στον steam machine, αλλα πιστευω μετα απο ενα καλο πλυσιμο με οινοπνευμα θα ειμαι μια χαρα.
Την ολη δουλεια πρεπει να εκαναν αυτα τα προφυλακτικα λαστιχακια που ηταν καλυμμενες οι αντιστασεις και το επιστόμιο. πρεπει να περασε η μυρωδια τους και στην φιτιλοαντισταση.
Οπότε αν τυχει καποιος νεος και τον αγορασει, μην απογοητευτει απο την βρωμα που θα εχει στην γευση. Ενα καλο πλυσιμο και ειναι ετοιμος για ατμισμα !!!

Αποσυνδεδεμένος gad

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #336 στις: Ιουλίου 03, 2012, 23:15 »
Φίλε μου κατά την ταπεινή μου άποψη ναι αξίζει, το παίρνεις το πλένεις  καλά να ξεβρωμίσει  από την κινεζίλα και είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει  σε μη επισκευάσιμο και έχω δοκιμάσει πολλά :angel:
Πως τον πλενουμε καλά;με οινόπνευμα το τανκ;με ζεστό νεράκι? :confused1:

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #337 στις: Ιουλίου 03, 2012, 23:17 »
Ξεβιδώνεις από κάτω και από πάνω και απλά πλένεις με χλιαρό νεράκι ή με
αιθυλική αλκοόλη και μετά ξαναβιδώνεις ... πανεύκολα  ;) και γεμίζεις  :cigar: :cigar:

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #338 στις: Ιουλίου 05, 2012, 20:35 »
Με το vivi nova και εγω στην κατοχη μου μπορω να πω τα εξης
Θελει πρωτα πλυσιμο το πλαστικο τανκ ,ο πυρηνας ,με λιγα λογια το επλυνα ολο με λιγο ζεστο νερο εκτος απο την αντισταση .
Το γεμισα με υγρο περιμενα να τραβηξει το φυτιλι και ....................ΑΠΟΛΑΥΣΗ.
Ολα οσα γραφτηκαν εδω ισχυουν .Πολυ καλη γευση ,χτυπημα και ντουμανι.
Ισως απο τα καλυτερα τανκ που εχω δοκιμασει. Με 3 αντιστασεις ,3,5 ml τανκ και κοστος €10 δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι καλυτερο και σε αυτην την τιμη γιατι με 3 αντιστασεις ειναι σαν να εχεις 3 ατμοποιητες. :thumpup: :thumpup:

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #339 στις: Ιουλίου 06, 2012, 14:46 »
Αν αλλάξεις και το drip με ένα ss είναι ένας πανέμορφος ατμοποιητής που και λόγω της μεγάλης
χωρητικότητας σου λύνει τα χέρια από το άγχος αν ξεμείνεις έξω από το σπίτι.
Νίκο καλό θα ήταν να κάνεις και ένα πλύσιμο της αντίστασης για τυχόν που βγάλει
{οσμή φιτιλιού} και πολύ σωστά λες την αφήνουμε να "τραβήξει" πρώτα υγρό το φιτίλι. :)


ΥΓ. Και μια φωτογραφία με το μαύρο tube
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 07, 2012, 14:27 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος IAPETTOS

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #340 στις: Ιουλίου 10, 2012, 15:30 »
επιβεβαιωνω τα πιο πανω του φιλου (σχετικα με την μποχα) οφειλεται στο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ "πακετο-συσκευασια μποχας" !! που αμα το μυρισεις σου ερχεται αναγουλα απο την πλαστικουρα-πετρελαιο!!!... και το πιο συμαντικο μην αφηνεται τις κεφαλες μεσα στις πλαστικες θηκες Σ.Ο.Σ  !!! παρατεινουν την μποχα !! ολα μαζι τα βαζουμε για καμια ωρα σε καθαρη αλκοολη (οινοπνευμα, εγω τα εβαλα σε πολυ ωραια Βοτκα Στολισναγια  :thumpup:   )  και τερμα η μποχα !!!!!!  :yes:

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #341 στις: Ιουλίου 10, 2012, 15:36 »
Τα έχουμε πει αν δεν πλυθούν μυρίζουν από εργοστασιακές δοκιμές και όντως οσμή πετρελαίου που
είναι από το tank. Πάντα καλό πλύσιμο και αν είναι εφικτό με αιθυλική αλκοόλη και για απολύμανση  :)

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #342 στις: Ιουλίου 10, 2012, 15:39 »
εγω παντως τους πλενω μερα παρα μερα κ εξακολουθουν να μου μαυριζουν τα υγρα

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #343 στις: Ιουλίου 10, 2012, 15:46 »
μια χαρα ειναι τα υγρα,απο σχεδον αχρωμα σκουραινουν μεσα στο τανκ.

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #344 στις: Ιουλίου 10, 2012, 15:50 »
Όταν συμβαίνει αυτό εγώ προσωπικά αλλάζω τον ατμοποιητή αυτό για μένα σημαίνει τέλος
χωρίς αυτό να σημαίνει πως έτσι είναι αλλά θεωρώ πως όταν τα υγρά σκουραίνουν είναι από
κάποια οξείδωση των μεταλλικών μερών οπότε ...τέλος! ειδικά αν τα συντηρείς και σωστά
τότε δεν το συζητώ εκτός και αν παραμένουν μέσα παλαιά υγρά και απλά συμπληρώνεις κάθε φορά. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246382 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572273 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8078 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511874 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios